Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2009 o 20:19, maciekstaar napisał:

Hej wybiera się ktoś 12 września do Płocka na Cover Festival?


No ja powinienem być bo w Płocku mieszkam, a do końca wakacji jeszcze miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 19:28, Gen_Radius napisał:

No ja powinienem być bo w Płocku mieszkam, a do końca wakacji jeszcze miesiąc ;)


No to nie możesz opuścić, no!

Ja miałem małe problemy z dostaniem się tam i powrotem, ale już sobie załatwiłem, więc będę na 100%. Nie można Huntera opuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo ale bania kupel właśnie wysłał mi na gg linka do nowej płyty Megadeth- Endgame, a premiera tejże płyty będzie dopiero 15września ;o Trzeba cierpliwie czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce psioczyć na Sonate gdyż mam do tej kapeli olbrzymi sentyment, jednakże nowa płyta wypada słabiutko :( Natomiast nowy Ensiferum, Megadeth oraz Insomnium zapowiadają się ciekawie :) warto się przyjrzeć, a raczej przysłuchać nowym kawałkom tychże kapel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:27, Witcher1990 napisał:

Ooo ale bania kupel właśnie wysłał mi na gg linka do nowej płyty Megadeth- Endgame, a
premiera tejże płyty będzie dopiero 15września ;o Trzeba cierpliwie czekać...


Znak internetowych czasów...

Dlatego kilka tygodni temu pisałem słowa uznania dla... Gosi Andrzejewicz, bo była jednym z nielicznych artystów na świecie, której płyta wyciekła do sieci dopiero w dniu premiery. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 15:25, ArkStorm napisał:

Nie chce psioczyć na Sonate gdyż mam do tej kapeli olbrzymi sentyment, jednakże nowa
płyta wypada słabiutko :( Natomiast nowy Ensiferum, Megadeth oraz Insomnium zapowiadają
się ciekawie :) warto się przyjrzeć, a raczej przysłuchać nowym kawałkom tychże kapel
:)


słuchałeś już ? :P przecież premiera jest 18 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 17:53, meryphillia napisał:

> Ooo ale bania kupel właśnie wysłał mi na gg linka do nowej płyty Megadeth- Endgame,
a
> premiera tejże płyty będzie dopiero 15września ;o Trzeba cierpliwie czekać...

Znak internetowych czasów...

Dlatego kilka tygodni temu pisałem słowa uznania dla... Gosi Andrzejewicz, bo była jednym
z nielicznych artystów na świecie, której płyta wyciekła do sieci dopiero w dniu premiery.
;D


jak nie dawała przed premierowo nikomu do recenzji to tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 14:27, Witcher1990 napisał:

Ooo ale bania kupel właśnie wysłał mi na gg linka do nowej płyty Megadeth- Endgame, a
premiera tejże płyty będzie dopiero 15września ;o Trzeba cierpliwie czekać...


Nie wiem gdzie ty żyjesz,że cię to tak zdziwiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 18:24, hammerfall87 napisał:

jak nie dawała przed premierowo nikomu do recenzji to tak jest :)


Nah.
Znaczny procent płyt pojawiających się przed premierą, to wynik wycieku na etapie tłoczenia.

Oczywiście przypadek Gosi Wojowniczki, to raczej wynik małego zainteresowania (choć jednak premiera pokazała coś innego, bo pytań na wszelakich serwisach nie wstydzących się wrzucać piraty, było dość sporo, jak na gwiazdkę tego formatu).
Chociaż ostatnio i tak wycieki na dłużej niż tydzień czy dwa przed wydaniem są rzadkością, nie tak jak niegdyś no ale nadal nie ma problemu by zassać jakąkolwiek płytę sieci, łącznie z super limitowanymi wydawnictwami do mniej niż 100 egzemplarzy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 18:37, meryphillia napisał:

> jak nie dawała przed premierowo nikomu do recenzji to tak jest :)

Nah.
Znaczny procent płyt pojawiających się przed premierą, to wynik wycieku na etapie tłoczenia.


Tu można ,z 1000 różnych przykładów wymyślać dlaczego cd jest przed premierą sieci .

Ja np widziałem ,demówki utworów ostaniej cd saxona które były w sieci rok przed premierą płyty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dzis 3 polskie plyty, lepsze i gorsze ;)

Solar Wisdom - The Temple of Honour

http://www.metal-archives.com/release.php?id=241349

zespol powstal z polskiego Wolf''s Moona, o ktorym troche slyszlem (przewaznie dobrego), ale do jego plyt nie dotarlem. Na poczatek wokal, ktory pozytywnie mnie zaskoczyl - dobry akcent angielski (ale nie doskonaly, co nadaje charakteru - no i w paru kawalkach jest slaby wiec nie napalajcie sie za bardzo). Utwory po polsku sa bardzo przyzwoite lirycznie i spiewane swietnym glosem - takim przepelnionym gniewem, ale barwa ani deathowa ani blackowa, taka... narodowo socjalistyczna ;). Głos Tożsamosci poprostu niszczy :) Co do muzyki - bardzo dobra perkusja i sporo elektronicznych dodatkow w tle przez co muza nie jest taka znowu prymitywna i typowa, ale ciagle to black. Polak potrafi!

4,5/6 -1 za angielskie teksty, lepsze by byly po polsku - polskie kawalki wypadaja lepiej niz angielskie. -0,5 za tylko 37minut ;)

Retra - Retra

http://www.metal-archives.com/release.php?id=239082

napalilem sie na ta plyte jak szczerbaty na suchary. odpalam, poczatek klimatyczny, spokojny... a potem juz tylko gorzej ;). Mial to byc pagan/black (tak, wiem ze opisy na MA sa zdradliwe, ale na ogol pasuja), a jest to liryczny pagan a muzycznie nic. Lirycznie tez mi sredio podpasowalo - mialem wrazenie ze teksty sa pisane na odpierdol. Dla mnie slaba plyta, ot do posluchania pare razy i zapomnienia. Ale dla fanow Nowiu ? Jego fani beda zadowoleni z tej plyty, bo wali ona Nowia na kilometr ;)

2,5/5 troche wysoka nota po takiej zjebce, co? jest to plyta inna niz oczekiwalem, nie jest znowu taka beznadziejna. +1,5 za Hymn Do Miecza i +1 za pare instrumentalnych popisow :)

Stworz - Po czasu kres

http://www.metal-archives.com/release.php?id=241696

na poczatek zajebisty track z tej plyty:
http://www.youtube.com/watch?v=OmayJmnYB9g
taaaak, to jest co bardzo lubie. plytke dorwalem przypadkiem, nie mialem pojecia ze taka kapelka istnieje. demko juz do mnie leci :) Ale mniejsza o demko, co jest na plycie? Cholernie dobry Black/Pagan z garazowym brudnym zacieciem. Tak jakosc, tego nagrania nie powala, ale dodaje to plycie charakteru. Lirycznie jest bardzo dobrze, ale trzeba niezle sie skupic by zrozumiec o czym sa teksty. Argesywny black polaczony z wolniejszymi wstawkami lirycznymi - tak to mozna w skrocie opisac. Ale owe wstaweczki nie daja o sobie zapomiec i czlowiek chce wiecej i wiecej ;) Lirycznie jest bardzo dobrze (dziele blackowe wokale na bardzo dobre, znosne, wybitne i do dupy) zarowno w szybszych bardziej blackowych momentach jak i tych wyraznych :)

5/6 -1 za Równonoc, przegiety instrumental, jest to naprawde swietna plyta prawie idealnie wpasowujaca sie w moj gust :)

na czas pare dni przerwa od ciezszego brzemienia, teraz bede sluchac tego: uwaga: TO NIZEJ TO NIE JEST METAL, OTWIERASZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC ;) ale brzmienie imo swietne, czegos takiego jeszcze nigdy nie slyszalem (w postaci albumow, bo co to jest Tsugaru-jamisen to wiem), moze kogos zainteresuje :)

http://www.youtube.com/watch?v=RERXiliJfdI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ron17xFNBf0
http://www.youtube.com/watch?v=Z1fTbDJiyrM

@ArkStorm

nowe Ensiferum tez wypada slabiutko ;) ale dla mnie wszystkie ich plyty sa slabe, wiec moze to dobry znak ;) nic sie nie zmieniaja :)

@Miklak

jedynie perkusja mnie rozbawila, reszta raczej nie smieszna, wokalistow w samych gatkach to sie widzi na dziesiatkach teledyskow muzyki popularniej ;)

@Nephren-Ka

tak jak w komentarzach, niektorzy maja stanowczo za duzo wolnego czasu ;) Ale az sobie przypomne troopera w orginale :] bo dawno nie sluchalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 20:39, EmperorKaligula napisał:

Świetne! Przypomniało mi się kazachskie Ulytau. Trio gitara + skrzypce + dombra (oraz perka).
http://www.youtube.com/watch?v=ebUKYQKL9bA
http://www.youtube.com/watch?v=ZGK1gwCa1yk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2009 o 20:39, EmperorKaligula napisał:

@ArkStorm

nowe Ensiferum tez wypada slabiutko ;) ale dla mnie wszystkie ich plyty sa slabe, wiec
moze to dobry znak ;) nic sie nie zmieniaja :)


To już kwestia gustu :) ja uwielbiam Ensiferum za tematykę, wokal, brzmienie, melodyjność - nie mam się do czego doczepić. Po prostu uwielbiam takowe brzmienia, stawiam tą kapelę na równi z Eluveitie, Kromlek, Turisas, Finntroll, TrollfesT, Korpiklaani, Equilibrium itp. Podchodzę do tego gatunku z lekkim dystansem, traktuję jako typowe folkowe brzmienie radujące / kojące moją duszę. Natomiast do głębszych rozważań i poważniejszego podejścia do sprawy skłaniają mnie kapele z gatunku black / ambient / pagan. Swoją drogą wielkie dzięki za "Stworz`a" - nie słyszałem wcześniej a po załączonym linku widzę / słyszę iż świetnie grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowej płytce Tyra ? Jak dla mnie szalenie klimatyczna, jedna z lepszych folk metalowych płyt roku, szczególnie po słabszej formie Korpiklaani. Opinions, anyone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 23:59, mtobi napisał:

Co sądzicie o nowej płytce Tyra ? Jak dla mnie szalenie klimatyczna, jedna z lepszych
folk metalowych płyt roku, szczególnie po słabszej formie Korpiklaani. Opinions, anyone
?

Tyr nie jest znowóż tak bardzo folkowy, ale niech już będzie. Mi się płytka bardzo podoba. Od Korpiklaani rzeczywiście lepsza, choć "Karkelo" nie jest taki zły. Nie tyle słabsza forma, co brak nowych pomysłów, a to nasila się już od czasów debiutu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować