Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2009 o 20:13, NecroVisioneR napisał:

Murdok[black metal]


Marduk.
Murdock był w Drużynie A, najbardziej metalowym serialu wszech czasów, ale mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:17, VBone napisał:

> Murdok[black metal]

Marduk.
Murdock był w Drużynie A, najbardziej metalowym serialu wszech czasów, ale mimo wszystko...


Sorry literówka,oczywiście chodziło mi o Marduk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Behemotha też idę, ale 1 października.

Marduk mimo że lubię, to jednak nie da się raczej brać udziału w pogo. Zaczyna się ono zamieniać w mosh, hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:03, VBone napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=9BONcpuDcrc
Nowy teledysk Paradise Lost(...)
Podoba mnie się bardzo.


Teledysk bardzo słaby, pod względem wizualnym. Ale muzycznie bardzo mi się podoba. Premiera nowego albumu 28 września. A 1 grudnia zagrają z Samaelem w warszawie, dzien później w krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdziwiła mnie ta euforia po przesłuchaniu utworu. Dla fanów Katatonii może to i jest wydarzenie, ale mnie np. ten utwór w ogóle nie ruszył. Ot taki sobie rockowy kawałek.
Ja osobiście czekam na wrześniowy krążek Lifelover "Dekadens" i powyżej wspominanego Marduka "Wormwood".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno nowy kawałek Katatonii jak i ten Paradise Lost całkiem niezłe, choć nie jest to szaleństwo ;P

Słyszał ktoś "Stone''s Reach" zespołu Be''lakor? Ja zabieram się, póki co słyszałem kilka kawałków i muszę przyznać, że Australijczycy wiedzą co robią. Fantastyczny melodeath z nutką progresywności.
http://www.youtube.com/watch?v=jK_AIC97dMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 11:01, Transylvanian_Hunger napisał:

Trochę zdziwiła mnie ta euforia po przesłuchaniu utworu. Dla fanów Katatonii może to
i jest wydarzenie, ale mnie np. ten utwór w ogóle nie ruszył. Ot taki sobie rockowy kawałek.


No bo jest naprawdę dobrze, spodziewałem się większej ilości smętów i przynudzania, a jest i melancholia i moc.

Dnia 14.09.2009 o 11:01, Transylvanian_Hunger napisał:

Ja osobiście czekam na wrześniowy krążek Lifelover "Dekadens" i powyżej wspominanego
Marduka "Wormwood".


Obydwa krążki mam zaznaczone, ale to tylko z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki za wszystkie propozycje, na pewno przesłucham to i owo.

Dnia 08.09.2009 o 18:13, Miklak napisał:

Wkręcając się w atmosferyczny metal warto też spróbować sludge''u. Neurosis, Isis, Neurosis,
Isis, Neurosis, Isis, Cult of Luna...


Do Isis i Cult Of Luna próbowałem się swego czasu przekonać, ale jednak nie bardzo ;) Chociaż czas leci, a mój gust się zmienia, więc teraz powinno być lepiej

Dnia 08.09.2009 o 18:13, Miklak napisał:

Oczywiście nie byłbym też sobą gdybym nie wspomniał o In the Woods... "Omnio" to spokojnie
moje Top 10 jeśli chodzi o metal. ( http://www.youtube.com/watch?v=rAkTRkc8BG0)


Z In The Woods... znam Heart Of Ages. Solo z "The Divnity Of Wisdom" maestria ^^ Chociaż cała płytka jakoś mi nie przypadła do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2009 o 18:35, MSPRISON napisał:

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi do czego konkretnie nawiązuje utwór grupy Behemoth
a mianowicie Ov Fire and The Void ?

Te tytuły są tak pojebane, że sam Nergal i spółka tego nie wie. Pewnie do Fajera i Wojdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 23:23, Miklak napisał:

Czekaj! Mam coś z kopem. Przypomniał mi się The Berzerker. Lubię łączyć nazwy różnych
gatunków w jeden, co w przypadku tego zespołu dałoby Industrial Cyberdeathgrind ;P Wiadomo
o co chodzi w każdym bądź razie.


Nie do końca tacy rzeźnicy, jak Iperyt, no i bardziej w stronę jakichś "grindów", ale tak czy siak mają kilka dobrych momentów w jak na razie trzech pierwszych albumach, które odsłuchałem.
Miłym akcentem był Noise''owy wałek "Ode To Nash" z debiutanckiego albumu. ;]

Jak na razie The Berzerker, to chyba jedyny zespół o podobnej muzycznej agresji co Iperyt z całej reszty prezentowanych tu przez Was.

No nic...
Szukam dalej. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co kto sądzi o Endgame, nowej płycie Megadethu? Dla mnie to jedna z lepszych ich płyt w całym dorobku... Headcruher, 44 Minutes, Bodies i How The Story Ends spodobały mi się najardziej, ale reszta też zaje...dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 21:48, Warchild napisał:

A co kto sądzi o Endgame, nowej płycie Megadethu? Dla mnie to jedna z lepszych ich płyt
w całym dorobku... Headcruher, 44 Minutes, Bodies i How The Story Ends spodobały mi się
najardziej, ale reszta też zaje...dobra ;)

Oj mocna mocna i to bardzo. Chwilami napierdalają jak Slayer choć może bardziej trafnym porównaniem będzie testament- niektóry solówki są właśnie w ich stylu:) Słuchałem dopiero raz więc wydaje mi się, że płyta zyska u mnie z czasem:) Ogólnie bardziej podobają mi się nowe płyty Mega- jakoś bardziej wokal leży i są mocniejsze. IMO najlepsza to The word need a hero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2009 o 15:26, Condoman napisał:

> Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi do czego konkretnie nawiązuje utwór grupy
Behemoth
> a mianowicie Ov Fire and The Void ?
Te tytuły są tak pojebane, że sam Nergal i spółka tego nie wie. Pewnie do Fajera i Wojdu.


Jak mam rozumieć w tym przypadku sformułowanie '''' pojebane '''' ? Mnie chodzi głównie o tekst utworu i zawarte w nim przesłanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 22:34, MSPRISON napisał:

> > Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi do czego konkretnie nawiązuje utwór grupy

> Behemoth
> > a mianowicie Ov Fire and The Void ?
> Te tytuły są tak pojebane, że sam Nergal i spółka tego nie wie. Pewnie do Fajera
i Wojdu.

Jak mam rozumieć w tym przypadku sformułowanie '''' pojebane '''' ? Mnie chodzi głównie
o tekst utworu i zawarte w nim przesłanie.

Pff po co ci tekst skoro i tak nie zrozumiesz co on śpiewa? IMO pisząc teksty w jakimkolwiek zespole ich autor nie chciał zawierać żadnych przesłań. Ot napisał to i owo bo mu pasuje ew chciał narobić trochę szumu (choćby teksty Slayera) Chcesz przesłań? To zapraszam do wierszy Norwida i Mickiewicza- tam znajdziesz mnóstwo analogii itp rzceczy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 09:18, Witcher1990 napisał:

Pff po co ci tekst skoro i tak nie zrozumiesz co on śpiewa?

Żeby właśnie zrozumieć co on śpiewa.

Dnia 18.09.2009 o 09:18, Witcher1990 napisał:

IMO pisząc teksty w jakimkolwiek zespole ich autor nie chciał zawierać żadnych przesłań.

Masz na myśli, że żadne teksty piosenek nie zawierają przesłań? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować