Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Atmospheric black chętnie polecam. Posłuchaj sobie tych zespołów jeśli jeszcze nie znasz: Negură Bunget (Om,''N Crugu Bradului), Drudkh (Autumn Aurora, Forgotten Legends), Wolves in the Throne Room (Two Hunters, Diadem of 12 Stars), Paysage d''Hiver (s/t), In the Woods... (HEart of the Ages). Summoning to pewnie nie muszę polecać ;P. Ponadto warto posłuchać też The Ruins of Beverast, Darkspace, Walknut, Njiqahdda, Lurker of Chalice, Elffor. Oczywiście Burzum i debiut Ulver. To mniej więcej tyle, co mogę doradzić :)

Co do Arcturusa i Diabolical Masquerade, to nie bardzo jest to atmospheric. Bardziej progressive czy avant-garde, w przypadku Arcturusa też symphonic a DM melodic. Przy okazji melodic black też jest świetny. Dissection, Windir, Rotting Christ i takie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 22:34, Wayzin napisał:

Nowa EP-ka Lifelovera jest zaskakująco dobra. W szczególności jeśli oceniać ją przez
pryzmat tego, co zespół nagrał uprzednio (średnio zadowalający "Konkurs").

Zgadzam się, że "Dekadens" słucha się bardzo dobrze - minusem jest krótki czas łączny muzyki, tylko 7 utworów, no ale w końu to EP. Co do "Konkurs", to nie rozumiem - bardzo dobra płyta i na pewno lepsza od "Erotik", choć ja akurat jestem wielkim fanem całej twórczości Lifelover.

Dnia 30.09.2009 o 22:34, Wayzin napisał:

Jest klimat, jest więcej black metalu, a i jakość też jakby lepsza.

Z tym blackiem to nie ma się co za bardzo rozpędzać - poza tym, to co gra Lifelover powinno określać się jakimś nowym mianem :) Nie wiedziałem, że wcześniej tracili na jakości.

Dnia 30.09.2009 o 22:34, Wayzin napisał:

Wreszcie można powiedzieć, że uporządkowali swoje kompozycje i odnaleźli swój własny styl.

Jak wspomniałem, to co grają to zupełnie coś nowego - a ten pewien nieład wg mnie nie był ujmą dla ich grania. Pozostaje mi czekać na następny krążek.

Dnia 30.09.2009 o 22:34, Wayzin napisał:

zachęcam do kupna wszystkim niezdecydowanym.

Podpisuję się pod tym - Pierwszy depresant tego forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, a potem brudasy sie dziwia, ze maja ich za nieudacznikow.
"Translucent Body of Air (Sutta Anapanasati)" - O CO KAMAN!? Kto to wymyślał? Kto to pisał? To jest metal?
Teoria Graszcza mowi, ze topiciem o metalu rządzi pokolenie piratow, ktore sciaga wszystko w hurtowych ilosciach, nasluchalo sie normalnego metalu do oporu, i teraz brnie w awangardowym gównie wyszukując rzeczy, których jeszcze nie slyszeli. Zgadzam się w stu procentach.
Karykatura:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Ja pierdziele, a potem brudasy sie dziwia, ze maja ich za nieudacznikow.


Wyjaśnij, o co konkretnie Ci w tym zdaniu chodzi...

Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

"Translucent Body of Air (Sutta Anapanasati)" - O CO KAMAN!? Kto to wymyślał? Kto to
pisał? To jest metal?


Jak najbardziej, i to cholernie dobry.

Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Teoria Graszcza mowi, ze topiciem o metalu rządzi pokolenie piratow, ktore sciaga wszystko
w hurtowych ilosciach, nasluchalo sie normalnego metalu do oporu, i teraz brnie w awangardowym
gównie wyszukując rzeczy, których jeszcze nie slyszeli. Zgadzam się w stu procentach.


Udowodnij, albo przeproś...:P

Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Karykatura:


Niezłe, rzekłbym nawet, że gdybym cofnął się do wieku 10 lat, może bym się uśmiechnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

"Translucent Body of Air (Sutta Anapanasati)" - O CO KAMAN!? Kto to wymyślał? Kto to
pisał? To jest metal?


slyszales jakakolwiek plyte BaN? czy moze tak ogolnie myslisz ze metalowe albumy to jest na********nie przez bite 100% czasu trwania plyty ? po prawej w linku YT nephrena masz inne kawalki BaN - przeslucha i blagaj o wybaczenie...

Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Teoria Graszcza mowi, ze topiciem o metalu rządzi pokolenie piratow, ktore sciaga wszystko
w hurtowych ilosciach, nasluchalo sie normalnego metalu do oporu, i teraz brnie w awangardowym
gównie wyszukując rzeczy, których jeszcze nie slyszeli. Zgadzam się w stu procentach.


slyszalem duzo, nie powiem, ale wg mnie ciagle za malo i to w kazdym podgatunku (poza deathem czy -corem). Dla mnie jest rzecza oczywista ze czlowiek chce doswiadczyc tego czego nie zna (czyli tutaj malo popularna avangarda) - normalna kolej rzeczy.

A i jescze jedno: nie masz ZADNYCH dowodow ze ktokolwiek w tym temacie "piraci" - to sie nazywa pomowienie i mozna za to dostac wyrok, wiec uwazaj co mowisz... tak na przyszlosc, bo roznych ludzi spotkasz w zyciu i nagle moze przyjsc wezwanie. Na forum to sobie mozesz trollowac co tylko chcesz, ale nawyki moga zostac ;)

"normalnego metalu do oporu" ? zdefiniuj mi prosze co jest "normalnym metalem" a co nie jest ? nie potrafisz ? to po co uzywasz takich stwierdzen ?

Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Karykatura:


na poziomie... hmmm, bez poziomu, tragedia. "inteligentne poczucie humoru" jako minus...

Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Ja pierdziele, a potem brudasy sie dziwia, ze maja ich za nieudacznikow.


WTF?

[M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 20:27, EmperorKaligula napisał:

A i jescze jedno: nie masz ZADNYCH dowodow ze ktokolwiek w tym temacie "piraci" - to
sie nazywa pomowienie i mozna za to dostac wyrok, wiec uwazaj co mowisz... tak na przyszlosc,
bo roznych ludzi spotkasz w zyciu i nagle moze przyjsc wezwanie. Na forum to sobie mozesz
trollowac co tylko chcesz, ale nawyki moga zostac ;)

Dlatego to się nazywa "teoria", nie fakt. Z resztą nie chodzi i o wytykanie piractwa, gadamy o gustach.

Dnia 02.10.2009 o 20:27, EmperorKaligula napisał:

"normalnego metalu do oporu" ? zdefiniuj mi prosze co jest "normalnym metalem" a co nie
jest ? nie potrafisz ? to po co uzywasz takich stwierdzen ?

No wiesz, hewi, thrash, death, podstawowe rzeczy.

Dnia 02.10.2009 o 20:27, EmperorKaligula napisał:

na poziomie... hmmm, bez poziomu, tragedia. "inteligentne poczucie humoru" jako minus...

Nie nie nie, karykatura trafiona w 100 %. Może nie spotkałeś takich ludzi:)

Dnia 02.10.2009 o 20:27, EmperorKaligula napisał:

> Ja pierdziele, a potem brudasy sie dziwia, ze maja ich za nieudacznikow.

WTF?

Moim zdaniem zamiast wymyślać takie tytuły jak ''Translucent Body of Air (Sutta Anapanasati)'' powinno się pójść do pracy, posprzątać, zrobić cokolwiek produktywnego i normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 19:44, Nephren-Ka napisał:

Wyjaśnij, o co konkretnie Ci w tym zdaniu chodzi...

Oczami wyobraźni widzę jak pryszczate nerdy zaczytują się w Tolkienie i wymyślają tak poj*bane tytuły...

Dnia 02.10.2009 o 19:44, Nephren-Ka napisał:

Jak najbardziej, i to cholernie dobry.

Yeah yeah yeah

Dnia 02.10.2009 o 19:44, Nephren-Ka napisał:

Udowodnij, albo przeproś...:P

Teoria, nie dogmat czy Pierwsze Prawo Metalu.

Dnia 02.10.2009 o 19:44, Nephren-Ka napisał:

Niezłe, rzekłbym nawet, że gdybym cofnął się do wieku 10 lat, może bym się uśmiechnął...

Tak, bo masz INTELIGENTNY i AMBITNY humor. Kłaniam się i myję ci buty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metale są po****ni. Najlepsi są ci płytcy, ograniczeni hipokryci co to myślą, że znają się na muzyce. Nie mam zamiaru już nigdy się utożsamiać z taką subkulturą.

"Ja pierdziele, a potem brudasy sie dziwia, ze maja ich za nieudacznikow."
To przez takich jak Ty, a nie takich jak Nephren-Ka :]

[M - H]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 20:41, Condoman napisał:

Oczami wyobraźni widzę jak pryszczate nerdy zaczytują się w Tolkienie i wymyślają tak
poj*bane tytuły...


Jakoś mi się nie wydaje, żeby panowie Francuzi zaczytywali się w Tolkienie, zbytnio nie pasuje to do tematu w ich tekstach... Zresztą, co za różnica, taki Riverside ma bardziej normalne liryki (do tego, o zgrozo, opowiadające jakąś konkretną historię), a i tak pewnie sobą nic nie reprezentuje...

Dnia 02.10.2009 o 20:41, Condoman napisał:

Teoria, nie dogmat czy Pierwsze Prawo Metalu.


Taa, fajnie, tylko, że jakoś ta teoria umknęła mi wcześniej i nigdy się z nią nie spotkałem...

Dnia 02.10.2009 o 20:41, Condoman napisał:

Tak, bo masz INTELIGENTNY i AMBITNY humor. Kłaniam się i myję ci buty :)


Bardzo inteligentny, nie ma co, szczególnie co niektóre słowa na Twoim obrazku są niesamowicie wręcz inteligentne i ambitne... Fajnie się pośmiać z takiego DT, nie ma co... Sporo osób w swoim życiu już poznałem i jakoś żadna do opisu nie pasuje, ciekawe...

Dnia 02.10.2009 o 20:41, Condoman napisał:

Moim zdaniem zamiast wymyślać takie tytuły jak ''Translucent Body of Air (Sutta Anapanasati)'' powinno się pójść do pracy, posprzątać, zrobić cokolwiek produktywnego i normalnego.


Tak, na pewno muzycy Blut aus Nord nic nie robią, ich płyty sprzedają się w milionach kopii, a oni siedzą na tyłkach i tylko wymyślają dalsze głupoty... Jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:20, Nephren-Ka napisał:

Jakoś mi się nie wydaje, żeby panowie Francuzi zaczytywali się w Tolkienie, zbytnio nie
pasuje to do tematu w ich tekstach... Zresztą, co za różnica, taki Riverside ma bardziej
normalne liryki (do tego, o zgrozo, opowiadające jakąś konkretną historię), a
i tak pewnie sobą nic nie reprezentuje...

Wiesz, jedyne dopuszczalne teksty to te o Metalu, Pozerach i Szatanie. Reszta to kicz.

Dnia 02.10.2009 o 21:20, Nephren-Ka napisał:

Tak, na pewno muzycy Blut aus Nord nic nie robią, ich płyty sprzedają się w milionach
kopii, a oni siedzą na tyłkach i tylko wymyślają dalsze głupoty... Jasne...

A w dodatku z braku wolnego czasu nie mają czasu na żadne zdjęcia.

Dnia 02.10.2009 o 21:20, Nephren-Ka napisał:

Taa, fajnie, tylko, że jakoś ta teoria umknęła mi wcześniej i nigdy się z nią nie spotkałem...

+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 20:40, Condoman napisał:

Oczami wyobraźni widzę jak pryszczate nerdy zaczytują się w Tolkienie i wymyślają tak poj*bane tytuły...


czytalem tolkiena - czy juz jestem "pryszczatym nerdem" -.- ? wg mnie kazdy powinien to przeczytac bo to nie jest zwykle czytadlo. przeczytalem i nie mam zamiaru wracac, ba bez problemu wskaze 20 ciekawszych pozycji w tym gatunku ;)

Dnia 02.10.2009 o 20:40, Condoman napisał:

No wiesz, hewi, thrash, death, podstawowe rzeczy.


dla mnie death nie jest "normalnym" metalem - i teoria pada bo caly swiat sie z nia nie zgadza ;) to co dla kogos jest normalne nie musi byc tez dla drugiego

Dnia 02.10.2009 o 20:40, Condoman napisał:

Moim zdaniem zamiast wymyślać takie tytuły jak ''Translucent Body of Air (Sutta Anapanasati)''
powinno się pójść do pracy, posprzątać, zrobić cokolwiek produktywnego i normalnego.


a moim zdaniem jak ktos ma kondoma w avatarze to jest niewyzytym pryszczatym 14stolatkiem, dla ktorego nawet kaloryfer jest atrakcyjnym partnerem seksualnym ;] i co ? wnosi to tyle do tematu co Twoja uwaga na temat "orginalnosci" tytulu :]. A moze boli to ze inni mysla inaczej ?

czemu nie skrytykujesz typowych deathowych lircsow ? jakie gore albo cos ? to jest produktywne i normalne, tak ? :) i nie ma co ukrywac - jak sie sprzeda to sie wymysla ;] jak nie odpowiadaja to szukasz innej kapeli - proste.

Dnia 02.10.2009 o 20:40, Condoman napisał:

Nie nie nie, karykatura trafiona w 100 %. Może nie spotkałeś takich ludzi:)


spotkalem wielu ludzi sluchajacych metalu (roznych gatunkow, roznej plci, w roznym wieku), zadna nie wpasowuje sie w ta karykature, nikt nie kozaczy ze jest trve, nikt nie mowi ze wie wszystko o metalu itd... jesli znasz takich ludzi, to jest mi przykro ale nie masz szczescia do znajomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:23, Miklak napisał:

Wiesz, jedyne dopuszczalne teksty to te o Metalu, Pozerach i Szatanie. Reszta to kicz.


Aż mi się przypomniał pewien cytat z Sapkowskiego(co mnie pogrąży, to pewnie jeszcze gorsze niż Tolkien...:-) ):
" - Są tacy, którzy przedkładają kompanię trędowatych nad towarzystwo wiedźmina."
" - Są i tacy, którzy przedkładają owce nad dziewczęta. Cóż, tylko im współczuć, jednym i drugim."

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 19:18, Condoman napisał:

Teoria Graszcza mowi, ze topiciem o metalu rządzi pokolenie piratow, ktore sciaga wszystko
w hurtowych ilosciach, nasluchalo sie normalnego metalu do oporu, i teraz brnie w awangardowym
gównie wyszukując rzeczy, których jeszcze nie slyszeli. Zgadzam się w stu procentach.



No, zdecydowanie coś w tym jest. Tyle, że nie każde awangardowe gówno jest tym awangardowym gównem. Zdarzają się perełki. Natomiast irytują mnie wszystkie zespoły podające się za zespół jakiśtam+progresywny. Czym teraz jest ten metal progresywny ? Bo wychodzi na to, że każdy może grać metal progresywny. Nie ubliżam zespołom, które naprawdę grają progresywnie, ale setkom imitacji i kalek, które przywłaszczają sobie ten gatunek i są wielce dumne z tego, jakimi to wirtuozami nie są. No bo przecież progresywny. Karykatura też coś w sobie ma.

Edit: Przynam, że sam dużo słucham, dużo ściągam i dużo poszukuję/poznaję. No cóż, taka jest kolej rzeczy, więcej, więcej, więcej.

http://www.metal-archives.com/release.php?id=245773

Bierzcie w ciemno, zajebista płyta, nie spodziewałem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:45, Lesiu napisał:

No, zdecydowanie coś w tym jest. Tyle, że nie każde awangardowe gówno jest tym awangardowym
gównem. Zdarzają się perełki. Natomiast irytują mnie wszystkie zespoły podające się za
zespół jakiśtam+progresywny.

To samo można powiedzieć o awangardzie. Metallica też była swego czasu awangardowa jak na swoje czasy, ale nikt jej dziś tak nie nazywa. "progressive" to bardzo sztuczny termin bez jednoznacznej definicji, ale jakoś musimy się z tym pogodzić. Jest tak już od dobrych 40 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:58, Miklak napisał:

To samo można powiedzieć o awangardzie. Metallica też była swego czasu awangardowa jak
na swoje czasy, ale nikt jej dziś tak nie nazywa. "progressive" to bardzo sztuczny termin
bez jednoznacznej definicji, ale jakoś musimy się z tym pogodzić. Jest tak już od dobrych
40 lat...


Strasznie sztuczny, wykorzystywany gdzie się da, naginany, zbyt elastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:28, EmperorKaligula napisał:

a moim zdaniem jak ktos ma kondoma w avatarze to jest niewyzytym pryszczatym 14stolatkiem,
dla ktorego nawet kaloryfer jest atrakcyjnym partnerem seksualnym ;]

I CAME...

Dnia 02.10.2009 o 21:28, EmperorKaligula napisał:

i co ? wnosi to

... HARD

Dnia 02.10.2009 o 21:28, EmperorKaligula napisał:

tyle do tematu co Twoja uwaga na temat "orginalnosci" tytulu :]. A moze boli to ze inni
mysla inaczej ?

czemu nie skrytykujesz typowych deathowych lircsow ? jakie gore albo cos ? to jest produktywne
i normalne, tak ? :) i nie ma co ukrywac - jak sie sprzeda to sie wymysla ;] jak nie
odpowiadaja to szukasz innej kapeli - proste.

Bo ja wiem, bo od dwudziestu lat tłuką to samo nie bawiąc się w awangardowy francuski melodyjny black z wpływami folku inspirowany dziełami literackimi Franza Kafki.

@Nephren-Ka

Dnia 02.10.2009 o 21:28, EmperorKaligula napisał:

Bardzo inteligentny, nie ma co, szczególnie co niektóre słowa na Twoim obrazku są niesamowicie wręcz
inteligentne i ambitne... Fajnie się pośmiać z takiego DT, nie ma co... Sporo osób w swoim życiu już poznałem i > jakoś żadna do opisu nie pasuje, ciekawe...

Ech, myślałem, że ze zgrywania yntelygenta, którego nie bawią proste rzeczy się wyrasta. Widać nie. Albo to nagle wszyscy zmądrzeli a tylko ja zostałem z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 15:04, Warchild napisał:

A jakie zespoły polecacie, jeśli chodzi o death? Ja na razie siedzę w Unleashed i Carcass,
ale tych zespołów jest tyle, że poza oczywistymi ciężko znaleźć jakąś perełkę... Btw,
Hammer Battalion Unleashed zamiata, nie wiem, co się krytkom nie podobało w tej płycie.

Co się nie podobało? Wydaje mi się, że zebrała bardzo wysokie noty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 22:26, Condoman napisał:

Bo ja wiem, bo od dwudziestu lat tłuką to samo nie bawiąc się w awangardowy francuski
melodyjny black z wpływami folku inspirowany dziełami literackimi Franza Kafki.

Dlatego są gówniani i nie tworzą już nic ciekawego. Uważasz to za element świadczący o ich świetności? Świetnie, ale nikt nie bierze pod uwagę opinii ludzi masakrycznie ograniczonych.

Dnia 02.10.2009 o 22:26, Condoman napisał:

Albo to nagle wszyscy zmądrzeli a tylko ja zostałem z tyłu.

Jest trzecia opcja. Nikt nie zmądrzał, więc nadal jesteś z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 22:56, Miklak napisał:

Jest trzecia opcja. Nikt nie zmądrzał, więc nadal jesteś z tyłu.

Wiem, bo nie szukam awangardowego folk metalu z wpływami reggae oraz akordeonikiem w tle. Taki jestem OGRANICZONY. Nie chcę też harmonijki w metalu, z glana mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować