Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2009 o 20:12, Miklak napisał:

Czy ja wiem ;P Soilwork, Deathstars, Steel Panther i Pain to metal bez dwóch zdań. Korn
i Slipknot=Shit to Nu/Alternative, czyli (nie)oficjalnie niemetal, ale w rzeczywistości
są różne interpretacje. Lordi to przede wszystkim hard, ale pierwiastka heavy nie można
im odmówić. Generalnie, bardziej pasuje ten post niż tu tam. Dobra, nie chcę znów dyskusji
o gatunkach. Stwierdziłem niepodważalne fakty ;P


Żadna dyskusja...:P Ale Deathstars i Steel Panther to taki metal, jak ja ksiądz...:-)

BTW - jakaś moda na podwójne płyty koncertowe zapanowała - tzn. na obu dyskach mniej - więcej ten sam materiał, ale z różnych miejsc, ew. to samo miejsce, inne dni. Najpierw Emperor, teraz Atheist... Dobrze, że obie dobre... Za to po steremu zagrał Judas Priest, nie dość, że tylko jedna płytka, to jeszcze nic ponad standard, i chyba tylko najwięksi fani kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:36, Nephren-Ka napisał:

Żadna dyskusja...:P Ale Deathstars i Steel Panther to taki metal, jak ja ksiądz...:-)

Słyszałeś ich płyty? Bo ja tak i wiem co mówię :P

Żywy Ateusz? Hoho ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:39, Miklak napisał:

> Żadna dyskusja...:P Ale Deathstars i Steel Panther to taki metal, jak ja ksiądz...:-)

Słyszałeś ich płyty? Bo ja tak i wiem co mówię :P

Żywy Ateusz? Hoho ;P


Wiecie, że Deathstars i Steel Panther to ci sami muzycy :D? <haha>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 20:39, Miklak napisał:

Słyszałeś ich płyty? Bo ja tak i wiem co mówię :P


"Synthetic Generation" i "Termination Bliss" i dalej twierdzę, że nijak to tu nie pasuje:P Slipknot na "Iowa" zagrał i szybko i ciężko i też bym ich tutaj nie wymieniał.

Dnia 06.10.2009 o 20:39, Miklak napisał:

Żywy Ateusz? Hoho ;P


Nie mów, że nie wiedziałeś, sam już dość długo na to czekałem i jest świetnie, Kelly Shaefer rozwala mnie wokalnie, tyle lat, a głos nadal ten sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 21:23, Nephren-Ka napisał:

"Synthetic Generation" i "Termination Bliss" i dalej twierdzę, że nijak to tu nie pasuje:P

industrial metal, isn''t it?

Dnia 06.10.2009 o 21:23, Nephren-Ka napisał:

Nie mów, że nie wiedziałeś, sam już dość długo na to czekałem i jest świetnie, Kelly
Shaefer rozwala mnie wokalnie, tyle lat, a głos nadal ten sam...

Obiło się uszy, ktoś mi mówił ;P Nigdy mnie nie ciągnęło do koncertówek właściwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 21:28, Miklak napisał:

industrial metal, isn''t it?


Niby oficjalnie tak, ale ja tego tak nie kwalifikuję. Znam nieźle też takie coś jak Disarmonia Mundi i zdanie mam podobne, chociaż oni w sumie grają jeszcze ciężej. Za dużo tam dla mnie elementów pojawiających się na tych wszystkich nu-metalowych(i innych takich:P)zespołach...:P

Dnia 06.10.2009 o 21:28, Miklak napisał:

Obiło się uszy, ktoś mi mówił ;P Nigdy mnie nie ciągnęło do koncertówek właściwie.


Jeden plus jest zawsze taki, że mogą się trafić na takich albumach rzeczy, których gdzie indziej nie usłyszysz, ja mam tez często tak, że wersja live jakiegoś kawałka podoba mi się bardziej niż studyjna...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 21:53, Nephren-Ka napisał:

Niby oficjalnie tak, ale ja tego tak nie kwalifikuję. Znam nieźle też takie coś jak Disarmonia
Mundi i zdanie mam podobne, chociaż oni w sumie grają jeszcze ciężej. Za dużo tam dla
mnie elementów pojawiających się na tych wszystkich nu-metalowych(i innych takich:P)zespołach...:P

Heh. Nu metal też metal imho. Jedyny metal jakiego nie uznaję jako metal, to glam metal, bo to zwykły (zwykły != przeciętny, bo glam jest poniżej wszelkiej przeciętnej) hard rock z glamo-metalowym imagem. =]

Dnia 06.10.2009 o 21:53, Nephren-Ka napisał:

Jeden plus jest zawsze taki, że mogą się trafić na takich albumach rzeczy, których gdzie
indziej nie usłyszysz, ja mam tez często tak, że wersja live jakiegoś kawałka podoba
mi się bardziej niż studyjna...:-)

Mi też czasami, ale mimo to wolę studyjne płytki. Jak mam już słuchać koncertówek, to tylko zespołów, które naprawdę uwielbiam. W związku z tym, jako miłośnik Summoning, Agallocha, Primordiala i tym podobnych, nie słucham ich prawie wcale &-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 22:11, Miklak napisał:

Heh. Nu metal też metal imho. Jedyny metal jakiego nie uznaję jako metal, to glam metal,
bo to zwykły (zwykły != przeciętny, bo glam jest poniżej wszelkiej przeciętnej) hard
rock z glamo-metalowym imagem. =]


Hmm, W.A.S.P. liczy się tez(częściowo) jako glam? Ich image z co niektórych okresów by pasował:P A za to płyty mają od czasu do czasu niezłe, tu i ówdzie jakiś wpadający w ucho kawałek się trafi...:-)

Dnia 06.10.2009 o 22:11, Miklak napisał:

Mi też czasami, ale mimo to wolę studyjne płytki. Jak mam już słuchać koncertówek, to
tylko zespołów, które naprawdę uwielbiam. W związku z tym, jako miłośnik Summoning, Agallocha,
Primordiala i tym podobnych, nie słucham ich prawie wcale &-p


Ciężko by było zrobić odpowiedni koncert dla takich zespołów, Agalloch powinien chyba zagrać w środku jakiejś puszczy, najlepiej w górskiej okolicy, a Primordial na polu bitewnym(walczące strony zagrali by fani i byłoby ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 01:07, Nephren-Ka napisał:

Hmm, W.A.S.P. liczy się tez(częściowo) jako glam? Ich image z co niektórych okresów by
pasował:P A za to płyty mają od czasu do czasu niezłe, tu i ówdzie jakiś wpadający w
ucho kawałek się trafi...:-)

A racja, zapomniałem o ogromnej tendencji do pisania pop/rockowych kawałków i pójściu w stronę komerchy. W.A.S.P. to porządny hard/heavy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 19:14, Miklak napisał:

A racja, zapomniałem o ogromnej tendencji do pisania pop/rockowych kawałków i pójściu
w stronę komerchy. W.A.S.P. to porządny hard/heavy ;P


Ale image mają/mieli glamowy... Do tego w młodości potrafili nieźle zaszaleć, ćwiartowanie prosiaka na scenie i takie tam...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 19:26, Nephren-Ka napisał:

Ale image mają/mieli glamowy... Do tego w młodości potrafili nieźle zaszaleć, ćwiartowanie
prosiaka na scenie i takie tam...:P

Fair enough. Do mojej definicji glam metalu wrzućcie sobie jeszcze gdzieś wzmiankę o pop/rocku i będzie git :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 12:31, Transylvanian_Hunger napisał:

Miałem to dać do Kwasów, ale uznałem że ten wątek będzie odpowiedniejszy.
Hitler odwołuje festiwal w Wacken - parodia sceny z filmu Upadek.
http://www.youtube.com/watch?v=zo91qrWblHU

Niby widziało się milion tych przeróbek Upadku, ale wciąż potrafi zaskoczyć. Nawiązanie do Orphaned Land było genialne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 12:31, Transylvanian_Hunger napisał:

Miałem to dać do Kwasów, ale uznałem że ten wątek będzie odpowiedniejszy.
Hitler odwołuje festiwal w Wacken - parodia sceny z filmu Upadek.
http://www.youtube.com/watch?v=zo91qrWblHU


Hahahahaha, najlepsza parodia "Upadku" jaką widziałem :P

Nie płacz Anna, pojedziemy na Brutala do Czech LOL! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 17:33, Rethas napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=aNFukTTHllA&feature=related
Hub''n Bub''n (Hardor''n) nagrało kolejny kawałek, hehe.

Chyba hubu bubu łupu cupu majty z nierdzewnego drutu. Brzmi podobnie jak odgłos gdy spłukuję wodę w kiblu
Edit
Ciekawe czy tego basiste w ogóle słychać skoro nie ma pieca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 12:31, Transylvanian_Hunger napisał:

Miałem to dać do Kwasów, ale uznałem że ten wątek będzie odpowiedniejszy.
Hitler odwołuje festiwal w Wacken - parodia sceny z filmu Upadek.
http://www.youtube.com/watch?v=zo91qrWblHU


Niech mnie kule biją, jasna cholera to naprawdę dobre ! Licho nie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Blue Record'' Baroness zamiata. Mamy materiał na podium w tym roku. Amerykanie powielają pomysły z debiutu w wielkim stylu. Oby zawitali do Polski w 2010r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2009 o 12:31, Transylvanian_Hunger napisał:

Miałem to dać do Kwasów, ale uznałem że ten wątek będzie odpowiedniejszy.
Hitler odwołuje festiwal w Wacken - parodia sceny z filmu Upadek.
http://www.youtube.com/watch?v=zo91qrWblHU

Boskie!!
Dawno nie widziałem tak dobrej przeróbki Upadku. To o Brutalu i Orphaned Land mnie rozwaliło, a i to o Jacksonie na końcu też nieźle wymiotło. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować