Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2009 o 21:10, Dickfear napisał:

Po prostu odkąd przeglądam to forum (3 lata) to zawsze musisz gdzieś wtrącić

Coś nie doczytałeś. Tak, czepiałem się wiele razy sprawy - ale, gdy ktoś zarzuca że ktoś jest komercyjny - jakby to było zło najwyższe nie rozumiejąc tego pojęcia. Komercja nie równa się poziomowi Feel czy Lady Gaga. Nie każdy to rozumie. Czy pisałem w tym aspekcie o garażowych czy podziemnych kapelach? Nie.

Dnia 29.10.2009 o 21:10, Dickfear napisał:

Chociaż z drugiej strony tak naprawdę niewiele zespołów utrzymuje się z grania.

Nie wnikam jakie dochody z muzyki ma dany zespół - ale czy tak niewiele kapel nagrywa płyty, sprzedaje je, gra koncerty itd....To nie jest wolontariat. Ale ok, twoje kapele może grają własnej produkcji dema i występują za free bądź przysłowiowy grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 17:39, Nephren-Ka napisał:

Jakość sama w sobie jest w miarę dobra, nie ma za to potęgi brzmienia, która można by
było osiągnąć mając więcej $ na studio...:>


Czy ja wiem, ja czuję moc choćby w tym kawałku - http://www.youtube.com/watch?v=5bohMEYixO8 .

Dnia 29.10.2009 o 17:39, Nephren-Ka napisał:

A wskrzeszać nie muszą, może pora na jakieś
DVD z bardzo długiego koncertu, na którym może zagraliby coś starego...:>


Wydali przecie zestaw płyt DVD na 20-lecie zespołu. ;) Jest tam parę starych kawałków, "The Sign Of Evil Existence" i "Fgmenth Thy Gift" choćby.

Dnia 29.10.2009 o 17:39, Nephren-Ka napisał:

Jest tam niejaki pan King, który przed każdą nową płyta mówi o RiB II...:-) A od prawdziwej
przyjemności mam nowe Artillery choćby...:-)


Oj tak, nowy LP Artillery jest bardzo fajny. ;)

@hammerfall87

Dnia 29.10.2009 o 17:39, Nephren-Ka napisał:

Nie no slayer wydał dobrą cd,trochę się ponudziłem ale jednak przyłoili jak na nich przystało .Dla mnie cd bez > rewelacji


Slayer dobre płyty ma już daleko za sobą. Na "World Painted Blood" rzeczywiście jest nieco ostrego łojenia, ale IMO bez finezji, nudne to po prostu. ;/ Jeżeli chcesz porządnego thrashowego łojenia z sensem posłuchaj nowej płyty kanadyjskiego Sacrifice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 11:54, Niflheim napisał:

Czy ja wiem, ja czuję moc choćby w tym kawałku - http://www.youtube.com/watch?v=5bohMEYixO8
.


Ale brzmienie nie aż tak dobre... Moc musi być, jako że zespół zrobił jako-taką karierę(jak na to co grają). Gdyby nie pokazywali nic od początku zginęliby szybko śmiercią naturalną w rynku...

Dnia 30.10.2009 o 11:54, Niflheim napisał:

Wydali przecie zestaw płyt DVD na 20-lecie zespołu. ;) Jest tam parę starych kawałków,
"The Sign Of Evil Existence" i "Fgmenth Thy Gift" choćby.


Skleroza... Skupiając się na tym, że nowa płyta ma wyjść w 2010 roku jakoś całkowicie pominąłem obecny, jak widać niesłusznie... Coś mi się wydaje, że wiem na co pójdzie najbliższa wolna kasa...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 13:35, Nephren-Ka napisał:

Coś mi się wydaje, że wiem na co pójdzie najbliższa wolna kasa...:>

stówka, warto wydać :]

@Niflheim

Dnia 30.10.2009 o 13:35, Nephren-Ka napisał:

Czy ja wiem, ja czuję moc choćby w tym kawałku - http://www.youtube.com/watch?v=5bohMEYixO8 .

jest moc. klimat i świetny wokal przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2009 o 11:54, Niflheim napisał:


@hammerfall87

> Nie no slayer wydał dobrą cd,trochę się ponudziłem ale jednak przyłoili jak na nich
przystało .Dla mnie cd bez > rewelacji

Slayer dobre płyty ma już daleko za sobą. Na "World Painted Blood" rzeczywiście jest
nieco ostrego łojenia, ale IMO bez finezji, nudne to po prostu. ;/ Jeżeli chcesz porządnego
thrashowego łojenia z sensem posłuchaj nowej płyty kanadyjskiego Sacrifice.


dla mnie takie granie jak sacrafice jest przecietne ,nic odkrywczego dla mnie to savage mesiah,artillery,megadeth,evile ,tenet ,municipal waste i coś tam jeszcze zabiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 18:13, hammerfall87 napisał:

dla mnie takie granie jak sacrafice jest przecietne ,nic odkrywczego dla mnie to savage
mesiah,artillery,megadeth,evile ,tenet ,municipal waste i coś tam jeszcze zabiły.


W thrashu już od dawien dawna nie było nic odkrywczego (a przynajmniej ja na nic takiego nie natrafiłem). ;P Akurat Municipal Waste i Megadeth w tym roku się IMO nie popisali.

@Nephren-Ka

Dnia 30.10.2009 o 18:13, hammerfall87 napisał:

Coś mi się wydaje, że wiem na co pójdzie najbliższa wolna kasa...:>


Sam bym kupił, na Ebayu chodzi po ~20 baksów.

@Miklak

Dnia 30.10.2009 o 18:13, hammerfall87 napisał:

PS nowa Arkona jest świetna.


No ba. ;) Dzisiaj przesłuchałem, bardzo fajna. Teledysk też niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 21:26, jaki_of_blade napisał:

A co powiesz na ostatnią płytę Testamentu? Niby nic nowego, niby stare, utarte schematy,
jednak daje porządnego kopa i po prostu jest to kawał dobrego, starego Thrashu


Nuuudy. ;P Ostatni album Testament, który mi się jako tako podobał to "The Gathering" (Lombardo na perkusji, coś pięknego ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:37, Miklak napisał:

Thrash z założenia jest przeciętny i nieodkrywczy. Od dobrych kilkunastu lat :]


A co powiesz o Voivod? akurat ich nowa płytka Infini podobno nie jest zła. Sam mam w planach ją niedługo przesłuchać. A zespół jak wiadomo, wyróżniał sie przez laty na tle innych zespołów thrash metalowych. Podobnie zresztą jak Coroner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 22:30, Tethys napisał:

A co powiesz o Voivod? akurat ich nowa płytka Infini podobno nie jest zła. Sam mam w
planach ją niedługo przesłuchać.

Infini jest moim zdaniem kiepska i z thrashem nie ma absolutnie nic wspólnego. Taki ciężki hard rock z elementami hardcore i metalu. Poniżej przeciętnej.

Dnia 30.10.2009 o 22:30, Tethys napisał:

A zespół jak wiadomo, wyróżniał sie przez laty na tle
innych zespołów thrash metalowych. Podobnie zresztą jak Coroner.

O tak, ale to było dawno temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 21:26, jaki_of_blade napisał:

A co powiesz na ostatnią płytę Testamentu? Niby nic nowego, niby stare, utarte schematy,
jednak daje porządnego kopa i po prostu jest to kawał dobrego, starego Thrashu

Twoje słowa tylko podkreślają że ta płyta to nic odkrywczego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 22:30, Tethys napisał:

A co powiesz o Voivod? akurat ich nowa płytka Infini podobno nie jest zła. Sam mam w
planach ją niedługo przesłuchać. A zespół jak wiadomo, wyróżniał sie przez laty na tle
innych zespołów thrash metalowych. Podobnie zresztą jak Coroner.


Ileż razy można powtarzać, czym jest ostatni album Voivod:

"Infini" contains unreleased songs that were recorded by founding guitarist
Denis "Piggy" D''Amour, who succumbed to colon cancer in August 2005.


Także nie ma tego traktować jako nowej płyty, bo taka prawdopodobnie nigdy nie powstanie już...:(
Jak chcesz pozanać prawdziwe oblicze tego zespołu posłuchaj "Phobos" albo "Dimension Hatröss"(które są bardziej progresywne, ale z kopem) czy "Killing Technology"(który jest bardziej thrashowy).
Coroner osiągnął zbliżony poziom genialności dopiero na "Grin", gdzie jest sporo riffów a''la Voivod i bardzo się wyróżniają...

@Niflheim - o, w końcu ktoś, komu nowy Testament też się lekko nudzi...:-) I też uważam, że "The Gathering" był o niebo lepszy, ale z takim składem jak na tamtym albumie, to nic dziwnego...

@Miklak - walić to, że to było dawno temu...:P Riffy na w/w przeze mnie płytach wgniatają w ziemię nawet po tak długim czasie... I jak widać nie jest łatwo je naśladować, bo jakoś podobnych nie widać...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski fanklub, Savage Union Poland stworzył petycję, której celem jest organizacja pierwszego w Polsce koncertu zespołu Edguy! Liczymy na mnóstwo podpisów pod petycją- wszystko w Waszych rękach!

Oto adres do petycji:

http://www.petycje.pl/petycja/4592/petycja_w_sprawie:_pierwszego_polskiego_koncertu_edguy.html

Liczymy na Wasze podpisy!

SAVAGE UNION POLAND

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premiera "World Painted Blood" już była, więc możecie swobodnie się o niej wypowiadać ;]

Chociaż w sumie nie ma o czym mówić... Wszyscy wiemy, że Slayer gra tak samo choć coraz gorzej od wielu lat, więc poziom tej płyty nie mógł nikogo zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 23:42, Miklak napisał:

Premiera "World Painted Blood" już była, więc możecie swobodnie się o niej wypowiadać
;]


Hmm, ciężko jest się wypowiadać o czymś, czego się nie słyszało i słyszeć nie zamierza...:P
Może lepiej pospekulujemy czy, dajmy na to. Morbid Angel raczy coś jeszcze nagrać, i cóż takiego stało się z Treyem, że jest taka przerwa w ich działalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 23:42, Miklak napisał:

Premiera "World Painted Blood" już była, więc możecie swobodnie się o niej wypowiadać
;]

Chociaż w sumie nie ma o czym mówić... Wszyscy wiemy, że Slayer gra tak samo choć coraz
gorzej od wielu lat, więc poziom tej płyty nie mógł nikogo zaskoczyć.

Mi tam się podoba. Może nie jest takie dobre jak świetne Christ Illusion ale w podobnym typie i też kopie dupsko. A poza tym na przykładzie Slayera widać to o czym wiem już od dawna- fanom zwłaszcza polskim nigdy się nie dogodzi. Jakby Slayer zmienił styl to by gadano, że komercha, dupa, shit i skończyli się na killem all. Jak grają to samo od wielu lat to wszyscy mówią, że nie mają pomysłów, że ich muzyka to ciągle to samo, odgrzewany kotlet;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię dla rodziny listę na święta [:P] i w związku z tym mam prośbę - możecie podać po jednym/dwóch z najlepszych albumów nw zespołów?

- Kalmah
- Nightwish (z byłą wokalistką)
- Dark Tranquillity
- Godsmack
- Sabaton (tu starczy jeden, bo wpisuję Art of War)
- Vader (prócz De Profundis i Impressions in Blood - mam)
- Behemoth
- Trivium
- Sonata Arctica
- Edguy
- Amon Amarth
- Pain
- Vesania
- Children of Bodom
- Slipknot
- Soil
- Arch Enemy (słyszałem z babką i facetem - wolę głos faceta)
- Sonic Syndicate

Wielkie dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, napiszę o tym, co m/w znam...

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Kalmah


"The Black Waltz" jest w porządku, ale dwa pierwsze albumy "Swamplord" i "They Will Return" też niczego sobie.

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Nightwish (z byłą wokalistką)


Dla mnie najlepszy jest "Wishmaster", ale j/w, dwie pierwsze płyty też nie są złe i trzymają dobry poziom.

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Dark Tranquillity


Debiut, czyli "Skydancer"... Teraz wychodzi jakieś nowe Dvd ("Where Death Is Most Alive") i sądząc po trailerach na sieci jest całkiem niezłe.

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Vader (prócz De Profundis i Impressions in Blood - mam)


Świetna jest koncertówka "Live in Japan", ze zwykłych albumów poleciłbym "Revelations".

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Behemoth


"Thelema.6", "Zos Kia Cultus" które jak dla mnie są do tej pory najlepsze w dyskografii.

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Trivium


"The Crusade" jest całkiem ok, najnowszej ("Shogun") też idzie posłuchać...:>

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Sonata Arctica


Każda("Silence", "Winterheart''s Guild "), byleby nie dwie ostanie, na których to już jest melodyjny rock, a nie power...:P

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Children of Bodom


Pierwsze cztery mogę polecić, z założeniem, że na dwóch początkowych("Something Wild", "Hatebreeder") było więcej death niż power, potem("Follow the Reaper", "Hate Crew Deathroll") proporcje się nieco odwróciły, ale nadal było dobrze, ostatnie dwa albumy to już nuda jest...

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

- Arch Enemy (słyszałem z babką i facetem - wolę głos faceta)


To masz do wyboru trzy pierwsze, na równym poziomie - "Black Earth", "Stigmata" i "Burning Bridges"... Zagraj sobie w marynarza, co się nie wylosuje i tak będzie dobrze...:>

BTW - fajne prezenty świąteczne...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

Robię dla rodziny listę na święta [:P] i w związku z tym mam prośbę - możecie podać po
jednym/dwóch z najlepszych albumów nw zespołów?

Sabaton (tu starczy jeden, bo wpisuję Art of War) - 40-1 :)
Behemoth - Decade Of Therion, In The Left Hand ov God
Amon Amarth - Twillight Of The Thunder God, Guardians Of Asgaard
Pain - Coming Undone, Shut Your Mouth
Slipknot - Before I Forget, Wait And Bleed

Dnia 03.11.2009 o 14:41, JayL napisał:

Wielkie dzięki z góry.

Nie wiem czy nailepsze, ale w każdym razie moie ulubione >:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować