Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Tak jakbyś zapomniał, że każdy ma swoją opinię i jak ktoś mówi, że coś jest best ever, to nie znaczy, że wszyscy mają się teraz zgadzać, tylko że ten ktoś bardziej lubi to coś niż cokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:18, Miklak napisał:

Tak jakbyś zapomniał, że każdy ma swoją opinię i jak ktoś mówi, że coś jest best ever,
to nie znaczy, że wszyscy mają się teraz zgadzać, tylko że ten ktoś bardziej lubi to
coś niż cokolwiek innego.


ja tylko pytam, dla mnie to slaba plyta, dlatego chcialbym sie dowiedziec co w niej takiego widza inni - jakies podstawy musza byc - nie kazda plyte sie nazywa "plyta dekady", dlatego to mnie zainteresowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 23:15, Witcher1990 napisał:

No cóż jak dla mnie słabe. Pod koniec się rozkręca ale poza tym nie porywa. Może inne
kawałki będą lepsze.


Nie pojmujesz magii tego utworu. ;P Wątpię czy najnowsza płyta Celtic Frost Cię porwie, ale przesłuchać naprawdę warto, bo to jedno z najlepszych nagrań eva-made. ;) A już na pewno najlepszy comeback w historii metalu - wrócić po ponad 15 latach nieobecności, i nagrać swój najlepszy album, coś kurwa niesamowitego.

Troszkę napierdalania, może przypadnie Ci do gustu:
http://www.youtube.com/watch?v=Z1Y55WpaoC8&feature=related - Progeny
http://www.youtube.com/watch?v=Ni51N42iCmo&feature=related - Ain Elohim
http://www.youtube.com/watch?v=O4FnOiPiVDE&feature=related - Ground

@Lesiu

Czegoś podobnego do "Monotheist" będzie trudno znaleźć (wiem, bo sam szukałem). Wczesne "My Dying Bride" może Ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są trzy aspekty, na które zwracam najwięcej uwagi podczas słuchania muzyki: klimat, emocje i oryginalność. Pojęcia te są dość swobodnie opisane i można uzyskać efekt na wiele różnych sposobów. W każdym bądź razie "Monotheist" jest zabójczo oryginalny, wyzwala niezwykłe emocje, a klimat na nim panujący sprawia, że przenosisz się w inny świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:45, Miklak napisał:

Są trzy aspekty, na które zwracam najwięcej uwagi podczas słuchania muzyki: klimat, emocje
i oryginalność. Pojęcia te są dość swobodnie opisane i można uzyskać efekt na wiele różnych
sposobów. W każdym bądź razie "Monotheist" jest zabójczo oryginalny, wyzwala niezwykłe
emocje, a klimat na nim panujący sprawia, że przenosisz się w inny świat.


hmmm... we mnie nie wzbudzil zadnych emocji poza znudzeniem ;) od klimatu i innego swiata mam martial, ambient czy depresive black - wg mnie te gatunki lepiej "przenosza w inny swiat" niz plyta Celtic Frosta. No ale rzecz gustu i dzieki za odpowiedz - jak ktos przezywa plyte, tak jak napisales to sa to podstawy aby ja uznawac za cos ponad inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 13:14, EmperorKaligula napisał:

musze sie upewnic: mowimy tutaj o Celtif Frost i ich Monotheist ? Jak dla mnie to 2/6,
szybko mnie odrzucilo i zniechecilo, zarowno wokalnie jak muzycznie. Co w nim takiego
wyjatkowego ze nazywasz to albumem dekady ? I co stawia mieszanke doomu/blacku/progresji
ponad wszystkie inne podgatunki ? Osobiscie nie odwazylbym sie wskazac jakiegos albumu
ktory jest najlepszy "ever" - w kazdym gatunku cos innego sie ceni. No chyba ze to nie
ta plyta - to nic nie mowilem i zle sie zrozumielismy.


Tak, mówimy o tej płycie. A dla mnie to 6/6. Mnie równie szybko pochłonęła i zawładnęła mną. Tak, nazywam to albumem dekady, niekoniecznie jedynym tak ważnym, ale na pewno jest to jeden z bardzo niewielu albumów, które mogą zasłużyć na takie miano. Ty nie, ja tak, i dlaczego nie ? Naprawdę masz dziwne poglądy i nie mam ochoty ich krytykować, bo oczywiście i tak wyjdę na głupca i małolata, ew. nie znającego sie kolesia. Dla mnie black to okropny gatunek, kompletnie go nie trawię. Nie wiem co widzisz w depressive blacku i nie wiem jak ten gatunek przenosi w inny świat. Opętańcze krzyki pojebańców, chorych umysłowo satanistów, ew. pederastów ? Nie sądze żeby taką muzykę tworzyli normalni ludzie. Nie żebym teraz czepiał sie tego towarzystwa, po prostu ta muzyka to dla mnie nieporozumienie. Monotheist jest płytą wybitną, nie tylko w moim mniemaniu, wystarczy przejrzeć parę magazynów, portali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:32, Lesiu napisał:

Nie wiem co widzisz w depressive blacku i nie wiem
jak ten gatunek przenosi w inny świat. Opętańcze krzyki pojebańców, chorych umysłowo
satanistów, ew. pederastów ? Nie sądze żeby taką muzykę tworzyli normalni ludzie. Nie
żebym teraz czepiał sie tego towarzystwa, po prostu ta muzyka to dla mnie nieporozumienie.


ogolniasz i koloryzujesz jak glupi malolat... wiesz dla mnie death brzmi jakby wokalisci mieli pyte w mordzie - czy to pozwala mi nazwac ich wszystkich pedalami ? lapiesz analogie :D ?. Za co cenie dbm ? Za minimalizm muzyczny i wokale. Ale i tak nad dbm przekladam inne gatunki.

Dnia 24.12.2009 o 15:32, Lesiu napisał:

Monotheist jest płytą wybitną, nie tylko w moim mniemaniu, wystarczy przejrzeć parę magazynów,
portali.


mam wyjebane na "magazyny i portale", sorry - zaden to dla mnie wyznacznik jakosci. A nie tylko w moim mniemaniu Rhapsody kopie dupsko - i co ? :] Takie licytowanie do niczego nie prowadzi. Cenisz ? OK, nie ma co ciagnac dalej tematu. Do tej plyty nikt mnie nie przekona, a juz wiem mniej wiecej dlaczego ja cenicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2009 o 16:05, EmperorKaligula napisał:


mam wyjebane na "magazyny i portale", sorry - zaden to dla mnie wyznacznik jakosci. A
nie tylko w moim mniemaniu Rhapsody kopie dupsko - i co ? :] Takie licytowanie do niczego
nie prowadzi. Cenisz ? OK, nie ma co ciagnac dalej tematu. Do tej plyty nikt mnie nie
przekona, a juz wiem mniej wiecej dlaczego ja cenicie.


no właśnie recenzenci w tych,że mediach to kierują swoim gustem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 16:05, EmperorKaligula napisał:

ogolniasz i koloryzujesz jak glupi malolat... wiesz dla mnie death brzmi jakby wokalisci
mieli pyte w mordzie - czy to pozwala mi nazwac ich wszystkich pedalami ? lapiesz analogie
:D ?. Za co cenie dbm ? Za minimalizm muzyczny i wokale. Ale i tak nad dbm przekladam
inne gatunki.


No dobra. Właśnie wokale mnie drażnią.

Dnia 24.12.2009 o 16:05, EmperorKaligula napisał:

mam wyjebane na "magazyny i portale", sorry - zaden to dla mnie wyznacznik jakosci. A
nie tylko w moim mniemaniu Rhapsody kopie dupsko - i co ? :] Takie licytowanie do niczego
nie prowadzi. Cenisz ? OK, nie ma co ciagnac dalej tematu. Do tej plyty nikt mnie nie
przekona, a juz wiem mniej wiecej dlaczego ja cenicie.


Podałem tylko możliwość. No i po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 17:17, EmperorKaligula napisał:

Gorgoroth - Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt

http://www.metal-archives.com/release.php?id=246804

w koncu przesluchalem... jestem zachwycony. Pest niszczy Gaahl''a :] Naprawde bardzo
dobra plyta blackowa, agresywne kawalki ale jest tez black w midtempo (w tym szczegolnie
dobrze wypada Pest). Gorgo z Gaahlem bylo... no poprostu bylo, niczym mnie nie przyciagalo
- rozpad bardzo dobrze im zrobil. 5/6 jak nic. Daje minus 0,5 za tylko 35minut materialu
i kolejne 0,5 za... no sam nie wiem - plyta jest cholernie dobra, ale nie doskonala ;)


Ta, napisałem trochę o płytce w gramsajcie, ale niezbyt dużo, bo jeszcze tak dobrze płyty nie osłuchałem. Mimo wszystko zajebiście mnie wciągnęła, Gaahl zły nie był, ale Pest go zjaadaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak nie lubię blacku, tak niektóre piosenki Gorgoroth są naprawdę warte uwagi. Oprócz tych z nowego albumu cholernie podoba mi się Carving a Giant, patrz sławny teledysk ze sławnego gigu. Także nowy singiel Dark Funeral pt. My Funeral jest niczego sobie. Co nie zmienia faktu, że i tak nie rozumiem tarki i skrzeków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 12:17, Lesiu napisał:

Kurde jak nie lubię blacku, tak niektóre piosenki Gorgoroth są naprawdę warte uwagi.
Oprócz tych z nowego albumu cholernie podoba mi się Carving a Giant, patrz sławny teledysk
ze sławnego gigu.


Od "Carving A Giant" dużo lepsze są IMO utwory z pierwszej płyty "Pentagram", drugiej "Antichrist" i którejś tam po środku "Incipit Satan".

Dnia 25.12.2009 o 12:17, Lesiu napisał:

Co nie zmienia faktu, że i tak nie rozumiem tarki i skrzeków.


Cóż, jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie dość praktyczne pytanie. Potrzebuje jakiegoś wzmacniacza do wokalu. Wyczytałem, że lepsze były by kolumny, ale ja jestem w tym raczej zielony. Czy coś takiego zdało by egzamin? http://allegro.pl/item851121507_super_kolumny_estradowe_^moc_600w_^2szt_^fv.html . Liczę na jakieś pomocne sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata któremu to pościłem powiedział że to Metallica( mówił o instrumentach, że brzmią identycznie jak w oryginale) co jest takiego złego w tym coverze? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 21:46, berth801 napisał:

Mój tata któremu to pościłem powiedział że to Metallica( mówił o instrumentach, że brzmią
identycznie jak w oryginale) co jest takiego złego w tym coverze? ;D


Nie, nie brzmią tak samo jak w wersji Metalliki. ;) Co nie podoba mi się w tym coverze? Wokal przede wszystkim, brak mocy oryginału, spieprzona solówka, i sam fakt że ten zespół próbuje grać jeden z moich ulubionych utworów. Wybacz, ale mam uczulenie na wszystkie zespoły melodic metalcorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować