Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

W poszukiwaniu polskich kapel wykonujących folk / pagan etc. natknąłem się na smakowity kąsek. Pewnie wielu z Was zna Radogost, a ja jak zawsze jestem w tyłach :D Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale :) Piosnka wpadła mi w ucho, zachęcam do odsłuchania.

http://www.youtube.com/watch?v=Jj6UMT41IDg

Lyric:
Jak niesie pieśń
Żadną prawdą jest
Że gorzała ludzki twór
Krążył przez wieś
Jeden z piekła bies
Co biednemu spłacał dług

Tak czynić miał
Licząc lata aż trzy
Bagien ów czart
Pozostawił ludziom dar


Czarnego Licha dar
Już nie jeden zmarł
Ognisty smak
A czas biegnie wspak
Z diabelskiego żartu
To odmienny świata los
Na gorzały litry
Zbierzmy każdy kłos


Zbierzmy każdy kłos
A czas biegnie wspak
To odmienny los
I diabelska moc


W pochmurne dni
W dobrą stronę idź
By remedium znaleźć wnet
Lecz pomnąć racz
Że eliksir ten
Może szybko zwalić z nóg

Spójrz teraz jak
Pięknie zmienił się świat
Czyż nie jest tak
Jakeś zawsze tego chciał


Smutek, czy żal
Trzeba patrzeć zawsze w dal
Bo nić życia krótka jest
Czemu więc
Gasisz w sobie chęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 22:56, ArkStorm napisał:

W poszukiwaniu polskich kapel wykonujących folk / pagan etc. natknąłem się na smakowity
kąsek. Pewnie wielu z Was zna Radogost, a ja jak zawsze jestem w tyłach :D Ale jak to
mówią, lepiej późno niż wcale :) Piosnka wpadła mi w ucho, zachęcam do odsłuchania.

http://www.youtube.com/watch?v=Jj6UMT41IDg


całkiem niezłe tylko jakoś trochę mało mi folku w folku(dobrze że są te skrzypce)
Swego czasu sam szukałem dobrego folku/pagan-warunkiem był polski wokal i stosunkowa lekkość całości,teraz widzę że na yt trochę więcej się tego ukazało będzie można poszukać czegoś ciekawego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham większości mocnych brzmień ^^
Z reguły słucham death,black lub blackened deatha ale nie pogardzę scream''em oraz hardkor''em :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 09:34, Kasken napisał:

Ja słucham większości mocnych brzmień ^^
Z reguły słucham death,black lub blackened deatha ale nie pogardzę scream''em oraz hardkor''em
:)

A mnie ostatnio scream irytuje coraz poważniej. Jedynie składy na mojej liście z wokalistą wykonującym taką technikę to Eluveitie (celtic melodeath) i Renascent (melodic blackned death). W tym pierwszym toleruję z uwagi na gatunek, w drugim zaś wokalista jak na "screamera" trzyma w miarę wysoki poziom, poza tym cała reszta aspektów muzycznych sporo nadrabia.
Death uwielbiam, brutalniejszych odmian blackned death również czasem bym posłuchał, za czystym black nie przepadam. O hardkor nie ma co mówić.

Btw. Nie wstawiaj apostrofów przy odmianie wyrazów ze spółgłoską na końcu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 22:56, ArkStorm napisał:

W poszukiwaniu polskich kapel wykonujących folk / pagan etc. natknąłem się na smakowity
kąsek. Pewnie wielu z Was zna Radogost, a ja jak zawsze jestem w tyłach :D Ale jak to
mówią, lepiej późno niż wcale :) Piosnka wpadła mi w ucho, zachęcam do odsłuchania.


Wielkie dzięki za tego linka, też o nich nie słyszałem. Kapitalni są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:58, Kardithron napisał:

A mnie powoli zaczyna interesować Vader. Co panowie death metalowcy mogą o nim ciekawego
powiedzieć?


Z ciekawostek? Zaczynali grając heavy/power/speed, bo takiej muzyki wtedy słuchali. Potem nieco zaostrzyli muzykę i jeszcze bardziej przyspieszyli. Mieli kiedyś skład, który był chyba najlepszy w Polsce muzycznie(i jeden z najlepszych na świecie) - Novy na basie, Mauser na gitarze, Docent(r.i.p.) za garami i Peter z gitarą i mikrofonem. Vader był naszym pierwszym zespołem metalowym, który zrobił naprawdę dużą karierę poza granicami Polski(oczywiście w skali death metalu). Każda ich płyta jest dobra, nigdy nie było słabszego momentu - sam mogę polecić "De Profundis", który ustawił ich w najwyższej lidze czy znakomity koncert "Live in Japan" nagrany wzorem sławnych rockowych grup...:P Dobre jest jeszcze "Revelations", które przykuło moją uwagę ze względu na tematykę którą porusza(wystarczy nieco na okładkę popatrzeć). Teraz w Vader jest chyba ok, Peter zmontował sobie nowy skład i jakoś pograją dalej, w końcu właśnie Peter=Vader. Poza tym mr.Piotr interesuje się WWII(duży plus, mój ulubiony okres) i założył sobie nawet side project zwany Panzer X(m.in. Grzegorz Kupczyk na wokalu) - mają jedną EPkę, coś jak Running Wild wyszło...:P

Jak chcesz to posłuchaj sobie fajnej, a raczej mało znanej wersji jednego ze szlagierowych kawałków Vader, tym razem w nieco symfonicznej wersji:

"Carnal" - http://www.youtube.com/watch?v=o-1V4RpIrKQ :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 16:50, Nephren-Ka napisał:

Z ciekawostek?

Bardziej miałem tutaj na myśli szczegółowe opinie. Niedoprecyzowane pytanie. :P

Dnia 27.02.2010 o 16:50, Nephren-Ka napisał:

Zaczynali grając heavy/power/speed, bo takiej muzyki wtedy słuchali.

Były chyba jeszcze wzmianki o thrashu, prawda?

Dnia 27.02.2010 o 16:50, Nephren-Ka napisał:

Dobre jest jeszcze "Revelations", które przykuło moją uwagę ze względu na tematykę
którą porusza(wystarczy nieco na okładkę popatrzeć).

Póki co, przesłuchuję "Impressions In Blood". Najbardziej przypadł mi do gustu utwór "Hallelujah! (God Is Dead)", głównie z uwagi na miażdżące symfoniczne intro.
Revelations? Okładka z bestią rujnującą kościoły? Wydaje mi się to zwyczajną metaforą nawiązującą do zwycięstwa Szatana nad Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 23:33, Kardithron napisał:

Bardziej miałem tutaj na myśli szczegółowe opinie. Niedoprecyzowane pytanie. :P


Szczegółowe też były.:>

Dnia 27.02.2010 o 23:33, Kardithron napisał:

Były chyba jeszcze wzmianki o thrashu, prawda?


Posłuchaj kawałka "Tyrani piekieł" z pierwszego dema(chyba jest na YT), speed metal jak w mordę strzelił...:P

Dnia 27.02.2010 o 23:33, Kardithron napisał:

Póki co, przesłuchuję "Impressions In Blood". Najbardziej przypadł mi do gustu utwór
"Hallelujah! (God Is Dead)", głównie z uwagi na miażdżące symfoniczne intro.


Hmm, chyba mój ulubiony kawałek z tej płyty, którą ogólnie średnio lubię, jakoś ten nowy Vader(po "Revelations") się dla mnie lekko nudzący zrobił...:P Chociaż pewien poziom zawsze jest, nie ma żadnych wpadek.

Dnia 27.02.2010 o 23:33, Kardithron napisał:

Revelations? Okładka z bestią rujnującą kościoły? Wydaje mi się to zwyczajną metaforą
nawiązującą do zwycięstwa Szatana nad Bogiem.


Pod warunkiem, że uznajesz takie pojęcia jak Szatan i Bóg. Dla mnie obie te sprawy nie istnieją i po prostu jakaś maszkara rozwala dwie wieże(z architektonicznego punktu widzenia - ładne wieże), i kojarzy mi się to z czymś nieco innym. Paradoksalnie wcale nie zmienia to faktu, że Tobie kojarzy się inaczej - Peter nie raz w wywiadach mówił, że płyty Vader się różnie fanom kojarzą...:> Poza tym i tak dla mnie większość uwagi przyciąga to, czy granie na albumie się podoba, czy nie, w sumie może być płyta o wszystkim...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masterpiece (Jpn) - Colors of Conflict

http://www.metal-archives.com/release.php?id=124562

kompletnie nie zgadzam sie z recenzja z MA! Na tej plycie japonczycy graja typowo europejski power metal (kto siedzi w tej muzyce to wie, ze azjaci graju zupelnie inaczej) i wychodzi to im bardzo dobrze. Powiem wiecej, zaden europejski krazek powerowy ostatnich miesiecy mnie tak pozytywnie nie zaskoczyl jak wlasnie ta plyta :) W recenzji na MA sa powazne zarzuty pod adresem wokalu - wg mnie wszystko jest OK, slyszalem duzo gorszych wokalistow. Dla fanow lekkiego, melodyjnego i przyjemego powerku z przyzwoitym wokalem (umiejetnosci w normie, barwa tez nie najgorsza) z mnostwem klawiszy i soloweczek = bardzo fajna plyta. Spokojnie daje 5/6 bo slucham juz ktorys raz i sie niesamowicie odprezam :D Chwilami nawet moim ulubionym Rhapsody zalatuje a to dla mnie wielgachny plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te recenzje to w ogóle w większości przypadków piszą idioci, którzy ocenę wystawiają na fali hype''u albo wręcz przeciwnie - Płytka lubiana to ja będę krieg alternatywny i wystawię 30%

To w sumie jedyne co mnie irytuje w MA, no i może brak opcji ,,losuj kapelę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 20:02, M1k3 napisał:

Te recenzje to w ogóle w większości przypadków piszą idioci, którzy ocenę wystawiają
na fali hype''u albo wręcz przeciwnie - Płytka lubiana to ja będę krieg alternatywny
i wystawię 30%


oj tam ;) z wiekszoscia sie zgadzam w sumie z tego co poczytalem - no i czesto sa skrajnie rozne, np jedna na maxa pozytywna inna super negatywna.

Ta plytka co wyzej przedstawilem to wg mnie granie na wysokim poziomie a recenzent lubi inny power metal (wystarczy popatrzec na wykonawcow ktorych przytacza), rownie dobrze ja moge recenzowac death metal, ktorego nie lubie i dawac kazdej plycie 1%/100% ;)

z ostatnich ''zadziwiajacych'' tekstow tylko to przychodzi mi na mysl:

http://www.metal-archives.com/review.php?id=253631

ja tej plycie daje 5+/6, rewelka i swietne nowe aranzacje ;) a recenzowali to chyba fanatyczni fani orginalnych keepersow ;)

Dnia 28.02.2010 o 20:02, M1k3 napisał:

To w sumie jedyne co mnie irytuje w MA, no i może brak opcji ,,losuj kapelę"


hmmm... ja tam MA uzywam glownie do tekstow i informacji o plytach/zespole - nigdy bym nie myslal szukac czegos do posluchania w "encyklopedii" gdzie wszystko jest ulozone alfabetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 21:24, Lesiu napisał:

hahaha, biedne Keep of Kalessin, taki dobry zespół, a tak się skomercjalizował. Dali
dupy panowie, oj dali.

Co prawda nie przesłuchiwałem, ale recenzja z nagłówkiem "Fuck this shit. - 0%" poważnie mnie zniechęca. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 21:29, Kardithron napisał:

Co prawda nie przesłuchiwałem, ale recenzja z nagłówkiem "Fuck this shit. - 0%" poważnie
mnie zniechęca. :D

Zawsze mnie dziwiło, jak można dać 0%. Zero obiektywizmu panowie :|

Da się słuchać. 4,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 21:34, Miklak napisał:

Zawsze mnie dziwiło, jak można dać 0%. Zero obiektywizmu panowie :|

W przypływie emocji ludzie robią różne rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 21:24, Lesiu napisał:

http://www.metal-archives.com/review.php?id=261080#87552

hahaha, biedne Keep of Kalessin, taki dobry zespół, a tak się skomercjalizował. Dali
dupy panowie, oj dali.


Tragiczne oceny, choć sam kawałek nie jest aż TAK koszmarny. Po dupie oberwało też ostro Eluveitie - IMO niesłusznie, bo choć daleki jestem od zachwytu, to nowy album jest całkiem dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

metal-archives to przede wszystkim hype, hype i jeszcze raz hype. Ponadto kreaowanie się na true znawcę i poraz kolejny hype. Oczywiście są recenzenci, których lubie czytać, ale dzieciarni jest coraz więcej.

btw, nowa płyta Butterfly Temple jest dość przyswajalna. Troszeczkę się rozczarowałem, bo daleko jej do Snu czy Tropoyu, ale ogólnie przyjemnie się jej słucha. Typowo rosyjski pagan folk metal z nutą symfonicznego metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też Dragontower jakoś strasznie nie przeszkadza, da się słuchać, ale różnica jest, jeśli wziąć Armada czy Kolossus. Nowe Eluveitie słabee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować