Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

Programy graficzne, flashe, gify

39 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2007 o 22:34, matbanan napisał:

Ale co jest lepsze ten GIMP czy PhotoFiltre

W PhotoFiltre przynajmniej jestem w stanie sie zorientować o co chodzi.
Używałam często i z upodobaniem.
GIMP się długo otwiera i to w postaci dziwacznych okien a już dojść jak kliknąć i gdzie, żeby chociażby bezawaryjnie coś zaznaczyć to chyba naprawdę z podręcznikiem...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:48, VaRIaT napisał:

> czy znacie jakis program ktory przerobi "na raz" np 200 plikow bmp na jpg??
> wiem ze mozna w paint (jakby sie ktos pytal) ale tam trzeba kazdy plik otworzyc i go recznie

> zapisac
> a ja mam 1gb do zmiany :)
A nie, sorry. Teraz popatrzyłem na datę postu. :p Już pewnie nie aktualne. :)


jak wiesz jak to dawaj post aktualny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:22, ceSSar napisał:

czy znacie jakis program ktory przerobi "na raz" np 200 plikow bmp na jpg??
wiem ze mozna w paint (jakby sie ktos pytal) ale tam trzeba kazdy plik otworzyc i go recznie
zapisac
a ja mam 1gb do zmiany :)


Najlepszy będzie darmowy wspominany tu już PhotoFiltre
Ja niedawno wrzuciłem mu do przerobienia kilkaset zdjęć do zmiany rozmiaru i w kilkanaście minut było po sprawie :)
By zlecić mu wykonanie pracy na wielu plikach należy wybrać "Automat/Przetwarzanie wsadowe"
Tam wskazać pliki oraz wydać polecenia co program ma z nimi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 09:58, ceSSar napisał:

> > czy znacie jakis program ktory przerobi "na raz" np 200 plikow bmp na jpg??
> > wiem ze mozna w paint (jakby sie ktos pytal) ale tam trzeba kazdy plik otworzyc i
go recznie
>
> > zapisac
> > a ja mam 1gb do zmiany :)
> A nie, sorry. Teraz popatrzyłem na datę postu. :p Już pewnie nie aktualne. :)

jak wiesz jak to dawaj post aktualny :)

Znajdź photozoom pro 2 i zainstaluj. U góry na pasku w menu masz podpisane Nowa kolejka, następnie na dole okna klikasz dodaj folder i go znajdujesz. Najlepiej aby wszystko w jednym folderze było. Możesz zmienić rozdzielczość. Ten program bezstratnie powiększa obrazy. Ja mam monitor 22'' wiec tapetki w 800x600 wyglądają marnie ale po przekonwertowaniu nawet do 1600x1200 wyglądają dobrze. Chyba, że tapeta była kiepsko zrobiona to nic już nie pomoże. :) Wracając: z menu po lewej w obszarze ''piksele wielkość'' wybierz piksele zamiast procent i w pierwszym najlepiej wpisać jakąś wartość, druga zostanie zmieniona odpowiednio do rozdziałki wejściowej... w każdym razie wpisz jedna wartość z lewej np. 1600 a druga zostanie automatycznie wybrana. Na wypadek gdybyś chciał zmienić rozdzielczość. Jeśli zmieniać nie chcesz to nic nie wpisuj. Potem z prawej strony na dole wybierasz ''Uruchom'' odpowiedni format i kompresje i już. Można też dać żeby nadpisywał stare pliki już zmienionymi ale jak masz różne formaty to najlepiej zrobić pusty folder i tam mu wskazać żeby sobie zaoszczędzić później problemu z segregowaniem. Tylko, nie wiem jak jest z ta wersja demo...
Chyba to po polsku napisałem, nie? Jak co to pytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję merytorycznej pomocy.
Muszę przygotować pliki grafiki w formacie .tiff
i to jest łatwe......
ale musi być koniecznie zadana wartość dpi.
- co to jest dpi
- jak sprawdzić ile dpi ma obrazek
- jak to zmodyfikować
- i jak to wszystko zrobić w moich programach graficznych: InfranView lub PhotoFiltre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:33, TYHE napisał:

Potrzebuję merytorycznej pomocy.
Muszę przygotować pliki grafiki w formacie .tiff
i to jest łatwe......
ale musi być koniecznie zadana wartość dpi.
- co to jest dpi
- jak sprawdzić ile dpi ma obrazek
- jak to zmodyfikować
- i jak to wszystko zrobić w moich programach graficznych: InfranView lub PhotoFiltre

Powiem tylko co to dpi.
DPI - ang. dots per inch
Kropki na inch :P jeśli to ci pomoże
W Wikipedii wpisz dpi i wtedy sobie poczytaj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje programu, który zmienia wielkość danego zdjęcia. W obecnej chwili potrzebuje zdjęcie 400 na 500 pikseli aby uzyskać, a mam zdecydowanie większe. Czy jest jakiś program który pomoże mi zmienić wielkość obrazu, albo znacie jakieś sztuczki które to pozwolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 11:43, TwoSwords napisał:

Potrzebuje programu, który zmienia wielkość danego zdjęcia. W obecnej chwili potrzebuje
zdjęcie 400 na 500 pikseli aby uzyskać, a mam zdecydowanie większe. Czy jest jakiś program
który pomoże mi zmienić wielkość obrazu, albo znacie jakieś sztuczki które to pozwolą.

Ja takie rzeczy robię w Gimpie 2. Można za darmo ściągnąć z neta, ale będziesz też musiał ściągnąć jakieś biblioteki z tego co pamiętam. Potem otwierasz grafikę, klikasz "narzędzia" --> "narzędzia przekształcania" --> "skaluj" i podajesz wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć skąd skołować obrazki bez tła.Chodzi mi o postacie z gier , ale nie muszą być koniecznie.
Wile osób ma takie obrazki na swoim GS-e .Ja w ogóle ich nie mogę znaleźć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 15:39, mouhhg napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć skąd skołować obrazki bez tła.Chodzi mi o postacie z gier ,
ale nie muszą być koniecznie.
Wile osób ma takie obrazki na swoim GS-e .Ja w ogóle ich nie mogę znaleźć .


-------> www.planetrenders.net <-------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiegoś programu którym w dość łatwy sposób można by wyciąć z tła postać. Albo zrobić coś w stylu, żeby ustawić na statywie i zrobić kilka zdjęć pokoju i osoby w nim będącej. Zdjęcia różniłyby się tylko tym że osoba byłaby w różnym miejscu na każdym, a ja nałożyłbym na siebie te zdjęcia i wyszłoby by coś takiego że jest pokój a w nim kilka klonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam obrazy w formacie cbr. i nie moge ich otworzyc zadnym programem: paintem , irfanview i windowskimi programi. Prosze o pomoc bo mam ksiazke do przeczytania a te pliki sa w tym formacie, wiec prosze o podanie innych programow ktore moglyby otworzyc ten format.
Z gory dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić by przy eksporcie z programu Corel Draw eksportowało tylko elementy które są na kartce? Znacznie mi to by uprościło pracę. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować