Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Disciples III - Renaissance

617 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2007 o 18:32, Asthariel napisał:

Eh , chcialbym jakieś wydanie zbiorcze wszystkich części , bo jeszcze nie miałem okazji zagrac
, a trópjak dobrze się zapowiada.

Pożyczyłem kiedyś od kolegi pierwszą część, ale po dwójce nie miałem zbytniej motywacji do przechodzenia map. Nie chodzi nawet o grafikę, bo nie ona decyduje o grywalności. Najbardziej wkurzało mnie to, że jednostki, które nie mogły już się zmieniać w ich ulepszone wersje po zdobyciu odpowiedniej ilości doświadczenia, przestały je przyswajać w ogóle. W drugiej części gry zdobywają kolejne poziomy i premie do współczynników, ciągle się rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 09:31, Hoplita napisał:

W międzyczasie ukazało się kolejnych 7 screenów z wersji alfa, ale jeszcze nie wiadomo do końca,
kiedy będzie ona ukończona.


Gra wygląda coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowe screeny faktycznie nie rzucaja na kolana,ale mnie ciekawi najbardziej czy dzieki 3D nie ucierpi grywalnosc. Poza tym licze na sensowne rozwiazanie kwestii zdobywania stolic, bo w II to jest jakies nieporozumienie (mam na mysli tzw. Obronce). Przydalyby sie tez oczywiscie sporo wieksze mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 13:36, dobrakos napisał:

Poza tym licze na sensowne rozwiazanie kwestii zdobywania stolic, bo w II to jest jakies
nieporozumienie (mam na mysli tzw. Obronce).

Na czym polega to nieporozumienie z obrońcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2007 o 23:19, Treant napisał:

> Poza tym licze na sensowne rozwiazanie kwestii zdobywania stolic, bo w II to jest jakies

> nieporozumienie (mam na mysli tzw. Obronce).
Na czym polega to nieporozumienie z obrońcą?

obronca - jednostka majaca 900 pz i zadajaca jednym ciosem bodajze 200 dmg wszystkim jednostkom atakujacego naraz to imho lekkie przegiecie. Rozumiem ze w zamysle tworcow zdobycie stolicy mialo byc ostateczna walka na ktora sily trzeba zbierac cala gre tyle ze jednak przesadzili z sila obroncy. Na wielu mapach stworzenia armii zdolnej do zdobycia stolicy z obronca jest niemozliwe i komputerowych przeciwnikow nie da sie calkowicie wyeliminowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie moge sie doczekać 2 była niesamowita pamiętam jak godzinami przechodziłem kampanie i grałem z kolegami w trybie dla wielu graczy :D mam nadzieje że 3 będzie też tak dobra a nawet lepsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:43, dobrakos napisał:

(...)


Ja tam w tym żadnego problemu nie widzę. Stolice wrogów udawało mi się rozwalić na prawie wszystkich standardowych mapach w Powrocie Galleana i Buncie Elfów. Problem z jego zniszczeniem mógł być jedynie w początkowych misjach kampanii, kiedy to rozwój jednostek był ograniczony. Żeby pokonać strażnika nie trzeba było mieć nawet bardzo wysoko rozwiniętych jednostek, a jedynie zastosować odpowiednią taktykę (chociaż zbyt dużo to ich nie było ;) i posiadać trochę eliksirów/czarów wzmacniających.

Zresztą z tego, co kiedyś czytałem (już jakiś czas temu) to w D3 podbój stolic zasadniczo się nie zmieni. W dalszym ciągu każda rasa będzie posiadać jednego potężnego strażnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 20:43, dobrakos napisał:

obronca - jednostka majaca 900 pz i zadajaca jednym ciosem bodajze 200 dmg wszystkim jednostkom
atakujacego naraz to imho lekkie przegiecie.

Tak dla ścisłości zadaje 250 obrażeń od życia (nie widziałem żadnej magii zapewniającej ochronę przed tym rodzajem ataku). Pozostaje tylko zwiększenie pancerza własnych jednostek.

Dnia 30.12.2007 o 20:43, dobrakos napisał:

Na wielu mapach stworzenia armii zdolnej do zdobycia stolicy z obronca jest
niemozliwe i komputerowych przeciwnikow nie da sie calkowicie wyeliminowac.

Ale czy na którejś z map w kampanii celem jest wyeliminowanie przeciwnika poprzez zniszczenie jego stolicy? Z reguły trzeba uśmiercić jakiegoś wroga, który co najwyżej korzysta z fortyfikacji zapewnianych przez miasta.

Hoplita

Dnia 30.12.2007 o 20:43, dobrakos napisał:

Zresztą z tego, co kiedyś czytałem (już jakiś czas temu) to w D3 podbój stolic zasadniczo się nie
zmieni. W dalszym ciągu każda rasa będzie posiadać jednego potężnego strażnika.

Jednak zapowiedziano jedną istotną modyfikację: strona broniąca się będzie mogła przed starciem skorzystać z magii. A to ma istotny wpływ na przebieg walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 11:57, Treant napisał:

Tak dla ścisłości zadaje 250 obrażeń od życia (nie widziałem żadnej magii zapewniającej ochronę
przed tym rodzajem ataku). Pozostaje tylko zwiększenie pancerza własnych jednostek.

no wlasnie

Dnia 31.12.2007 o 11:57, Treant napisał:

Ale czy na którejś z map w kampanii celem jest wyeliminowanie przeciwnika poprzez zniszczenie
jego stolicy? Z reguły trzeba uśmiercić jakiegoś wroga, który co najwyżej korzysta z fortyfikacji
zapewnianych przez miasta.

zgadza sie, w Disciples 2 (mowie tylko o podstawce bo nie mam dodatkow) gra sie mniej wiecej tak ze rozwala sie komputerowych przeciwnikow , zabiera im wszystko poza stolica, czasem tez zostawia im sie pare kopaln zeby produkowali jednostki i dawali nam expa, potem tlucze sie wszystko na mapie i wykonuje cel misji ktorym jest zdobycie jakiegos miasta lub pokonanie jakiegos bohatera. Stolicy sie nie atakuje bo nie ma to szans powodzenia i to wg mnie jest bez sensu, w Heroesach zawsze mozna bylo wyeliminowac przeciwnikow niezaleznie od celow misji.

Dnia 31.12.2007 o 11:57, Treant napisał:

> Zresztą z tego, co kiedyś czytałem (już jakiś czas temu) to w D3 podbój stolic zasadniczo
się nie
> zmieni. W dalszym ciągu każda rasa będzie posiadać jednego potężnego strażnika.
Jednak zapowiedziano jedną istotną modyfikację: strona broniąca się będzie mogła przed starciem
skorzystać z magii. A to ma istotny wpływ na przebieg walki.

czytalem tez ze strona atakujaca podczas walki tez bedzie mogla rzucac czary, jak tylko obroncy beda czarowac to bedzie jeszcze wieksze przegiecie niz w dwojce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2007 o 12:14, dobrakos napisał:

Stolicy sie nie atakuje bo nie ma to szans powodzenia i to wg mnie jest bez sensu,

Przesadzasz trochę. Stolicy wcale nie jest tak ciężko zniszczyć, wystarczy tylko, tak jak pisał to już Treant, wzmocnić dość ostro swoje jednostki (szczególnie ich pancerz).

Dnia 31.12.2007 o 12:14, dobrakos napisał:

czytalem tez ze strona atakujaca podczas walki tez bedzie mogla rzucac czary

W D3 w ogóle będzie istniała możliwość rzucania zaklęć podczas bitwy. Nie wiem tylko, czy podczas oblężenia miasta (nie stolicy) czarowanie będzie możliwe także dla strony broniącej, która nie posiada bohatera. Ale korzystanie z magii przez obrońcę może trochę wzbogaci nudne do tej pory pojedynki w stolicy. Chciałbym też, aby po zniszczeniu stolicy zwycięzca dostawał jakiś dodatkowy bonus, a nie tylko czary i aktualnie posiadane zasoby wroga.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej grać Umarlakami, bierze się paralizatora, wpycha się pancerza do 90, hero wojownik na 15 lvlu i kosi wszystko, łącznie z Obrońcą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zostawmy już tą rozmowę, o tym jak niszczyć stolicę, bo to chyba jest nie na temat... Tym bardziej, że na stronie Akelli ukazało się ostatnio trochę ciekawych informacji:
- Fabuła została ukończona
- W grze będzie 19 misji, po 6 na każdą rasę i jedna finałowa
- W grze przewidziane jest około 150 jednostek
- Wszystkie jednostki i obiekty zostały zanimowane i oteksturowane
- Miasta elfów i legionów są już zaplanowane (ich szablon budynków jest gotowy), teraz programiści skupiają się na wyglądzie stolicy ludzi.
- Na chwilę obecną pisane są dialogi, tworzone filmiki, trwają prace nad interface''em i skryptami

Dodatkowo pokazały się dość ciekawe (moim zdaniem) screeny trzech postaci:
http://www.disciples.phx.pl/D3/Img/galerie/screen/screen_060.jpg
http://www.disciples.phx.pl/D3/Img/galerie/screen/screen_061.jpg
http://www.disciples.phx.pl/D3/Img/galerie/screen/screen_062.jpg

Widzę, że Akella wreszcie wzięła się do roboty... i mam nadzieję, że nie zwolni tego tempa i premiera D3 nie będzie już przekładana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 11:53, Everial napisał:

Ja trochę nie w temacie jestem, ale 3 rasy??!! Nie będzie krasnoludów i trupów?? :(


Podobno mają dojść te rasy w dodatkach do DIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Do Disciplesa nigdy miłością nie pałałem. Ta część może to zmienić. Jesli bedzie tryb "gorące pośladki" ( fanom hirosa nie trzeba wyjaśniać ;]) i gra bedzie przez CDP dystrybutorowana, to kto wie, może nawet kupie ta gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 12:06, loytartoreto napisał:

Podobno mają dojść te rasy w dodatkach do DIII.


To tyle dobrze. Poczują smak Cierpienia!. Za Mortis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować