Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Disciples III - Renaissance

617 postów w tym temacie

No powini ulepszyć graficznie stare jednostki i dodać nowe. Z drzewkiem rozwoju terz nie wiadomo żeby nie było że tylko 4 postacie są rozbudowywane a dalsza czwórka to oddzielne postacie którym rozbudowują się tylko poziomy bo tego bym nie zńósł. Pozapominałem troche nazwy postaci więc moge się pomylić ale z potempionych Mroczny Paladyn to obowiązek tak samo jak Czart , z ludzi musi być Łowca Czarownic i jako do wyboru podstawowego generała ten ucznik co jak strzela łók zmienia się w błękitne skrzydła. Elfów nie przeszłem nawet dodatku do 2 częśći bo były jak dlamnie nudne i ta rasa mnie nie interesuje.

Co tu dużo muwić chcą zrobić tyle co kolesie ze Stalkerem i mogą nie sprostać zadaniu waląc tyle zmian naraz aż wkońcu projekt ustanie i będzie wielka kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 22:11, Renchar napisał:

ucznik co jak strzela
łók zmienia się w błękitne skrzydła.
Co tu dużo muwić chcą


Przepraszam, ale te fragmenty mnie zabiły. czy na prawdę tak trudno poczytać czasem co się pisze? Proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę z serią Disciples od dwójki najpierw zagrałem w demo znajdujace się na płycie cd jednego z czasopism i tak mi ta gra przypadła do gustu ze kupiłem wszystkie części oprócz jedynki. Przeszedłem te gre wszystkimi rasami prawie do końca, grałem też w niektóre scenariusze na ostatnim poziomie trudności i stwierdziłem że nie jest wcale taka trudna jak piszą o niej niektóre czasopisma badz forumowicze dla mnie jest łatwiejsza i lepsza od Herosów a grałem też w III i IV. Zywie nadzieje ze Disciples III bedzie rownie dobra a moze i lepsza niz wspaniała dwójka. Jesli Disciples III bedzie miało ten sam mroczny klimat i grywalność co dwójka to mogę przymknac oko na zmiany a takze ze w podstawowej wersji bedza tylko Elfy, Imperium i Legiony Potepionych. Mam tylko nadzieje ze Hordy Niumarłych i Górskie klany dojda w dodatkach które i tak pewnie kupie bo po prostu pokochałem te gre. Mogliby także dorzucic jeszcze jako grywalna rase Zielonoskórych. Jedyne co mnie martwi to ze podobno Elfickim bogiem nie bedzie juz Gallean i jak to ma sie do dwojki skoro to on w kampanii z dodattku Disciples II: Bunt Elfów od początku był ich bogiem i poprowadził je do buntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 17:33, All Simons napisał:

Mam tylko nadzieje ze Hordy Niumarłych i Górskie klany dojda
w dodatkach które i tak pewnie kupie bo po prostu pokochałem te gre.


Pewnie właśnie dlatego nie będzie w podstawce tych ras - będą w dodatkach (ach ten marketing).

Dnia 09.11.2006 o 17:33, All Simons napisał:

Jedyne co mnie martwi to ze podobno Elfickim bogiem
nie bedzie juz Gallean i jak to ma sie do dwojki skoro to on w kampanii z dodattku Disciples
II: Bunt Elfów od początku był ich bogiem i poprowadził je do buntu.


Bunt elfów pozostawił nierozwiązanych kilka spraw (choćby mroczne elfy). Podobno właśnie w D2 Gold jest dodatkowa kampania opowiadająca dalszą historię - w tym co się stało z Galleanem.
Skrótowy opis tej historii pod poniższym linkiem:

http://www.netd.ca/Prophecy/D2ROESagaElvesGold.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 18:16, Sheltem napisał:

> Mam tylko nadzieje ze Hordy Niumarłych i Górskie klany dojda
> w dodatkach które i tak pewnie kupie bo po prostu pokochałem te gre.

Pewnie właśnie dlatego nie będzie w podstawce tych ras - będą w dodatkach (ach ten marketing).


Wolisz by wydali Disciples 3 za rok ze wszystkimi rasami, czy za 2 miesiące bez wszystkich ras? Szczerze mówiąc właśnie patrzył bym pod kątem czasu na pracę niż marketingowego zabiegu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:06, s2nto napisał:

Wolisz by wydali Disciples 3 za rok ze wszystkimi rasami, czy za 2 miesiące bez wszystkich
ras? Szczerze mówiąc właśnie patrzył bym pod kątem czasu na pracę niż marketingowego zabiegu.
;)


Tyle, że od początku D3 było planowane na trzy rasy, a nie na pięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 20:06, s2nto napisał:

Wolisz by wydali Disciples 3 za rok ze wszystkimi rasami, czy za 2 miesiące bez wszystkich
ras? Szczerze mówiąc właśnie patrzył bym pod kątem czasu na pracę niż marketingowego zabiegu.
;)


To nie wygląda w ten sposób - dodanie do skończonego kodu gry trochę grafik nie stanowi na prawdę większego problemu. Wolę płacić raz 4 miesiące później niż 3x, w tym raz niedługo. Kasa panowie, kasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że panowie developerzy w kulki sobie lecą z tą liczbą ras. A może w dolary lecą... tfu znaczy już liczą xD
Czy może, co gorszego, wyczerpały im się pomysły na rozszerzenia, więc jakoś muszą je upchać, a nie ma jak dać rasy, które powinny być w podstawce >.<
Ahh, mimo wszystko mam nadzieję na porządną grę, chociaż niektóre informację nie są zachęcające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, kiedy można się spdziewać gierki, grałem we wszystkie cześci, bo jestem bardzo ciekawy jak ta będzie się przedstawiać?????/????.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Disciples III: Renaissance bezpośrednim następcą Disciples II: Mroczne Proroctwo.

Gracz wcieli się w rolę przywódcy jednej z trzech frakcji krainy Nevendaar. Będą to: Imperium, Legion Potępionych oraz Szlachetne Elfy.

Najważniejsze zmiany jakie dotyczą trzeciej odsłony serii to przede wszystkim: przeniesienie rozgrywki całkowicie w świat 3D, dynamiczny system rozgrywania tur i potyczek, zmiany w sposobie używania magii (będzie ona dostępna podczas bitew, wprowadzone zostaną nowe źródła i specjalne karty).

W Disciples III: Renaissance nie zabraknie także, bardzo lubianych przez większość graczy, elementów RPG.

Pozostawiona zostanie szeroka możliwość rozwoju swojej armii i zbieranie przez poszczególne jednostki punktów doświadczenia. Co więcej, pojawi się nowa możliwość ekwipowania swoich żołnierzy, co będzie widoczne podczas bitwy.


Było trochę strachu z tymi Rosjanami, prawda? Dwie najsłynniejsze strategie turowe fantasy poszły w ich ręce - Heroes of Might & Magic dostało się Nival, a Disciples Akelli. I blady strach na nas padł, bo bardzo możliwe było, że Ruscy to koncertowo zepsują, zarówno jedną grę, jak i drugą. O Disciples III jednak przestałem się bać gdy tylko zobaczyłem pierwsze screeny, czy też właściwie artworki - studio, które tak pięknie potrafi oddać klimat i mroczną, ponurą stylizację tej serii w kwestii graficznej, nie może też zawieść pod wszelkimi innymi względami. Tak sobie wtedy pomyślany i już uspokojony zacząłem oczekiwać trzeciej części mojej ulubionej serii w dwój- albo w czwórnasób mocniej.

Na początek jednak wyjaśnijmy sobie jedną rzecz, a mianowicie dlaczego Disciples lepsze jest od Heroes of Might & Magic. Jeżeli chodzi o podstawowe zasady, to obie gry nie różnią się aż tak bardzo, choć oczywiście mechanika zgoła inna jest i inaczej się gra w jedną i drugą grę. Mnie osobiście bardziej pasują rozwiązania z Disciples, ale dopuszczam myśl, że i te z "hirołsów" nie są złe. Grywalnościowo obie produkcje są zatem zbliżone - ale Disciples góruje, zawsze górowało pod pozostałymi względami. Zawsze genialna muzyka. Zawsze świetna, dobrze opowiedziana i wciągająca fabuła, dorosła i zaskakująca. Przede wszystkim zaś klimat i stylizacja. Tutaj mamy do czynienia z bardzo mrocznym fantasy, ponurym, pełnym zła i niegodziwości, najciemniejszych odcieni ludzkiej (i nieludzkiej natury). Te odcienie, i nie tylko, zawsze były przepięknie odmalowane w ręcznie rysowanej, niesamowitej grafice, przy które kolorowe i cukierkowe krajobrazy i postacie z HoM&M wyglądały jak siostrzeńcy Kaczora Donalda przy Nazgulach z kinowego Władcy Pierścieni. Za to mroczne piękno (a obie poprzednie części Disciples jeszcze dziś można nazwać pięknymi) pokochałem serię. I z pewnością pokocham też jej trzecią odsłonę.

Patrząc na screeny, czy też oglądając prezentację z tegorocznych targów E3, można być pewnym, że pod względem artystycznym i stylistycznym Reneissance (taki podtytuł ma "trójka") nie będzie odbiegał od swoich poprzedników, mimo przejścia w pełen trójwymiar. Tak, autorzy zdecydowali się na ten sam krok co Nival w stosunku do HoM&M V i zamiast dwuwymiarowej mapy oraz płaskich jednostek tym razem ujrzymy wszystko w 3D. Pięknym 3D oczywiście i bez wątpienia. Prawdziwych screenshotów, zrzutów ekranowych z samej gry nam jeszcze nie pokazano, ale na rzeczonym trailerze możemy zobaczyć jak wyglądają i poruszają się postacie bohaterów - i poezja to dobre określenie tego widoku. Disciples III będzie wyglądało zabójczo, dam sobie rękę uciąć, że tak będzie.

A czy będzie się zabójczo grało? Prawie na pewno, choć rosyjscy chłopcy z .dat wymyślili kilka usprawnień w stosunku do poprzednich rozwiązań. Na początku nawet zdawało się, że będą to usprawnienia zbyt daleko idące - cała społeczność fanów zawrzała, gdy obwieszczono, że zostanie wprowadzony ruch do bitew. Dawniej jednostki się nie poruszały przecież i właśnie to było fajne, te przemyślane wymiany ciosów zamiast głupiego ganiania się po mapie. Na szczęście po krótkiej chwili okazało się, że ów ruch będzie tylko graficznym odzwierciedleniem walki - wszystko przebiegać ma tak jak dawniej, z tym że jednostka po rozkazie ataku po prostu przemieści się w pobliże swojego celu, niezależnie od nas, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Ruch zatem będzie, ale na szczęście nie w stylu Heroesów.
Z drugiej strony, podobnie jak u największego konkurenta, w Disciples III bohaterowie nauczą się czarować. Każdy z nich (jeżeli para się w ogóle magią) będzie mógł zorganizować sobie księgę, do której włożymy mu specjalne karty z czarami do wykorzystania późniejszego, czy to na mapie strategicznej, czy też podczas samych bitew. Tak, podczas bitew. Dawniej tego nie było, prawda? A teraz i owszem - ale z drugiej strony czary "bitewne" będą tylko trochę zmodyfikowanymi wersjami znanych z poprzedniej części zaklęć, których i tak używało się w celach bojowych - tyle że przed samą walką. Nie jest więc tak źle wcale - a nawet bardzo dobrze jest, bo tym razem przed walką właśnie będziemy mogli rzucić odpowiednie czary czy dopasować naszym oddziałom ekwipunek, bez różnicy czy atakujemy, czy bronimy się. Poprzednio tylko strona atakująca miała taką szansę, co prowadziło do dość paskudnych sytuacji w grach sieciowych – teraz zaś będzie można się bronić o wiele skuteczniej... no, chyba że przeciwnik zaatakuje z zasadzki, która też jest nowością w Disciples III.

Nie ostatnią nowością, oczywiście. Autorzy bowiem zamierzają tym razem położyć większy, dużo większy nacisk na elementy RPG, wcześniej pozostające na marginesie. W Reneissance bohaterowie posiadać mają normalne współczynniki, rozwijane według naszego uznania z poziomu na poziom, a do tego będzie ich można wyposażyć nie tylko w sztandar i miecz, ale też dziewięcioczęściową zbroję na przykład. I każdą część tejże zbroi założymy osobno, co oczywiście będzie wiernie odzwierciedlone na trójwymiarowej postaci bohatera występującej w bitwie. Nawet zwykłe jednostki można rozwiniemy na kilka sposobów, dając im na przykład inne uzbrojenie - choć drzewko ich rozwoju pozostanie zasadniczo takie samo, jak w części drugiej. Zasadniczo, bo tym razem nie trzeba już będzie z bólem serca poświęcać Łowcy Czarownic dla Rycerza - obie gałęzie mogą być dostępne, choć ta wybierana jako druga za bardzo, bardzo wygórowaną cenę.

Ogólnie pula jednostek powiększy się o kilka dodatkowych sztuk na daną rasę - a rasy będą tylko trzy. Fabuła Reneissance będzie osnuta wokół niewyjawionych nam jeszcze wydarzeń, w których udział biorą tylko trzy z pięciu ras świata Disciples. Zatem wzajemnie splotą się ze sobą kampanie Imperium, Legionu Potępionych oraz Elfów - i tylko te nacje będą grywalne. Horda Nieumarłych oraz Górskie Klany wystąpią w rolach drugoplanowych, jako przeciwnicy bądź sojusznicy pozostający poza bezpośrednią kontrolą (na ogół). Trochę szkoda, ale z drugiej strony wydawca musi zostawić coś na dodatki, prawda? A nie chcielibyśmy dodawania jakichś kolejnych ras na siłę, nie? Dlatego właśnie pierwszy dodatek wprowadzi do gry Klany, a drugi Hordę (lub też odwrotnie) - trzeba to jakoś przeżyć. Mnie będzie łatwiej, bo i tak najchętniej grałem Legionem...

I nim też zagram w pierwszym moim podejściu do Disciples III: Reneissance, bez dwóch zdań. Szkoda tylko, że muszę poczekać, a wraz ze mną i Wy, na premierę aż do końca roku. Tę prześliczną graficzkę trzeba jednak dopieścić, a mechanikę rozgrywki dopracować i zbalansować, zwłaszcza gdy chce się by tryb multiplayer był nie gorszy od singla, a takie ambicje mają twórcy. Pysznie, prawda? I może nawet dadzą nam spróbować tego multi, bo jest plan by urządzić otwarte beta-testy na kilka miesięcy przed premierą, specjalnie po to, by fani dwóch pierwszych części mogli się wypowiedzieć, co im się podoba, a co nie - i żeby zdążyć te rzeczy poprawić. Jak przegapię tę betę, to się chyba potnę... na razie zaś pozostaje mi codzienne oglądanie prezentacji z E3 i zmienianie tapety na pulpicie na kolejne artworki z Disciples III...


TO JEST PRZEDPREMIEROWA RECENZJA GRY



Swojom drogą, boje się że Disciples III będzie leprzy od HOM V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[OGROMNE ciach xD]

Swoją (swojom) drogą boisz się że Disciplesy będę lepsze (leprze) od Herosów?
A ja mam nadzieję że będą!
Nie jestem fanem Herosów lecz miłośnikiem Disciplesów, i szczerze luczę na to iż będą lepsze od HoMMV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 11:41, The Lurker napisał:

[OGROMNE ciach xD]

Swoją (swojom) drogą boisz się że Disciplesy będę lepsze (leprze) od Herosów?
A ja mam nadzieję że będą!
Nie jestem fanem Herosów lecz miłośnikiem Disciplesów, i szczerze luczę na to iż będą lepsze
od HoMMV.



Mnie heroes 5 nie przyciąga, wole disciples ,choć 3 część heroes jest dobra. Tesz jestem fanem disciples.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę stronnicza ta wstępna recenzja - trudno po kilku screenach ocenić że gra będzie lepsza od H5, trochę za wcześnie na porównania.
Co do firm to o akkelę bym się bardziej martwił niż o nival - czemu zobacz jak akkela spaprała gry o piratach z karaibów i nowe age of pirates .... ale zobaczymy.
H5 mnie nie zachwyca Dis2 był całkiem całkiem ale jaka będzie III zobaczymy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to panowie spie****** sprawę... Jedyne co na http://disciples3.ru/ się zmieniło to niedziałające (sic!) buttony i zniknięcie kompromitującej daty 1.12.2006. Czuć amatorszczyzną >.<
A najśmieszniejsze byly te zapewnienia, że za kilka godzin będzie wszystko gotowe... taaa jasne, pisali "bądźcie cierpliwi", a mi się samo na usta ciśnie: bądźcie poważni!
A tak poza tym, to u mnie wszystko gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swiatowa premiera dopiero w marcu 2007, ciekawe kiedy CD Projekt wyda Disciples III - Renaissance w polsce, pewnie w sierpniu 2007 tak jak to było z Disciples II: Bunt Elfów dopiero po pięciu miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować