Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Disciples III - Renaissance

617 postów w tym temacie

Mnie nie, bo teraz to po prawdzie forma mniejszego zamku(tylko w określonym miejscu i rozszerza terytorium). Miejsca są ściśle wyznaczone i nie można kombinować tak jak wcześniej. Było to ważnym elementem rozgrywki na wczesnym etapie. Zgadzam się że podgryzanie terytoriów było denerwujące, ale to jedyna wada starego systemu. Teraz stało się to dodatkiem do zwykłych walk. Po prostu napieramy do przodu, ale jak się miejsce mocy trafi... Niefajne jest też to że same awansują. Jak nie ma się mocnego bohatera to się nie ugryzie. Cała gra sprowadza się więc do posiadania jednego mocnego herosa i napierania nim. W poprzedniej części w gruncie rzeczy też, ale kiedy grało się z żywymi graczami był to ważny element(bogaty napierał wieloma bohaterami, acz do momentu kiedy to miało sens). Jeśli lepiej w tym sensie że nie trzeba się już rózgami przejmować to i owszem. Stały się mniej ważnym elementem.A samo zdobywanie stolic stało się łatwe, więc stary system raczej by się w tej części sprawdził lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 21:01, qrex napisał:

elementem.A samo zdobywanie stolic stało się łatwe, więc stary system raczej by się w
tej części sprawdził lepiej.

Aż zbyt łatwe, to chyba najgorsza z wprowadzonych zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej... Nie znalazlam tematu, ale moze tutaj mi ktos pomoze. Otoz, mam dodatek wskrzeszenie. I w akcie 4 mam problem. Nie moge sie dostac do tych dwoch miejsc oznaczonych gwiazdka. Jakies kamienie blokuja mi droge. Wszystkie zadania glowne i poboczne wypelnilam. O co kurde chodzi? Dwie stolice zniszczone tez. Pliz help...

20110404131823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej... Nie znalazlam tematu, ale moze tutaj mi ktos pomoze. Otoz, mam dodatek wskrzeszenie. I w akcie 4 mam problem. Nie moge sie dostac do tych dwoch miejsc oznaczonych gwiazdka. Jakies kamienie blokuja mi droge. Wszystkie zadania glowne i poboczne wypelnilam. O co kurde chodzi? Dwie stolice zniszczone tez. Pliz help...

20110404131823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam takie pytanie może głupie ale jestem w 4 akcie kampanii imperium i w pewnym momęcie zamieniły mi sie miasta znaczy stolice kiedy wchodze na ekran stolicy mam maisto elfów zamiast ludzkiego poprostu kiedy kończyłem turę nazwa miasta w roku ekranu sie zmieniła i nie mogę przełączyć tego, czy to tak powinno być czy jakiś bug mi sie trafił ??????????? prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 21:37, Darth_Sidius napisał:

witam
mam takie pytanie może głupie ale jestem w 4 akcie kampanii imperium i w pewnym momęcie
zamieniły mi sie miasta znaczy stolice kiedy wchodze na ekran stolicy mam maisto elfów
zamiast ludzkiego poprostu kiedy kończyłem turę nazwa miasta w roku ekranu sie zmieniła
i nie mogę przełączyć tego, czy to tak powinno być czy jakiś bug mi sie trafił ???????????
prosze o odpowiedź


stawiam na bug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :
Czy w dodatku "Hordy Nieumarłych" poprawili infejs pod względem,że nie znika już, oraz itemki itp.? Poprawili jeszcze rzeczy które były uciążliwe? Czy mam się czegoś dobrego spodziewać w tym,że jestem dobrym fanem starych Disciples?
Jak bardzo okrojona wersja jest bez podstawki ,tylko odrazu ładować dodatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 14:58, kindziukxxx napisał:

DIII z hordami zamówione, kurczę to będzie moje pierwsze podejście do naszej wersji Gry
i powiedzcie czy warto?


Moim zdaniem warto. Jest to bardzo dobry konkurent Heroesa V taka odskocznia, inny concept. Nazwałbym to "Alter Heroesem" Na pierwszy rzut oka widać jakby to był jakiś przerobiony klon heroesa V. No ale nie było chyba innej zbytnio opcji zrobienia tej gry. Nie wyszło najgorzej. :). Musisz też podejść do tej gry racjonalnie. Nie nastawiać się na automatyczne porównywanie przede wszystkim do Heroesa V. Jak już to porównuj do poprzednich Disciplesów.
Nie ma tej cukierkowości co w w Heroes V, a to dla mnie +, no i już w podstawce grafika trzyma delikatny "mrok". Jeśli chodzi o muzykę - piękna, nadaje klimat. Gra oczywiście też ma wady [z resztą jak każda :) nie ma co się oszukiwać] i to są prędzej wady techniczne, które najbardziej bolą ;/, aniżeli chodzi o grę. Myślę że gdyby poświęcili jej odrobinę więcej czasu mogłoby być o niebo lepiej. To chyba było na zasadzie typu. Jest para małżeńska w domu. Mają gdzieś wyjść razem na eleganckie przyjęcie. Wiadomo mąż wiele nie potrzebuje gajerek ,wypastować buty i krawat. Z kobietami jest gorzej. Pełno gadżetów, a to jeszcze tamto i to siamto, zastanawia się w czym wyjść w jakich butach itp itd a mąż cały czas gada z niecierpliwością "No chodź że już, bo się spóźnimy. Ile można się ubierać, przbierać.. i tak dalej i tak dalej." Wiesz o co chodzi ;). Jeśli chodzi o dodatek. Tam już jest dobry mroczny klimat trzymający praktycznie że do samego końca. To samo się tyczy aren walki. Poprawiono kilka rażących błędów, ale i też tam takowe się znajdują. Plusem jest to że Hordy Nieumarłych jest to samodzielny dodatek bez potrzeby instalowania podstawowej wersji gry. No i same Hordy są warte swojej ceny (40zł) Nie dużo :). Ja osobiście nie żałuje wydanych pieniędzy na grę. Jest warta swojej ceny. Nie kupowałem jej oczywiście od razu. Poczekałem aż stanieje oraz na bardziej subiektywne opinie graczy czy też recenzje:). Nie jest ona średniakiem a przede wszystkim słaba. Jest po prostu dobra. Lecz wzgląd na poprzednie części liczyłem na więcej. Może jak wydadzą Disciples IV postarają się zrobić większy krok i nie popełnią błędów z III. Powinni robić ją z hasłem "Nauczony na błędach będę omijał te błędy"
Jak Ci mało to udało mi się gramowe recenzję znaleźć, więc zapodaję. Rozświetlą Ci tą grę jeszcze bardziej [Chyba że już czytałeś]... "Nadchodzi burza..... Nie powiem nic więcej"

Spoiler

Dosłownie u mnie za oknem zaczyna powili grzmić ;)


Disciples III: Odrodzenie - recenzja
http://www.gram.pl/news_8Q7gJOy2_Disciples_III_Odrodzenie_recenzja.html

Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych - recenzja
http://www.gram.pl/news_8AveHuy2_Disciples_III_Wskrzeszenie_Hordy_Nieumarlych_recenzja.html

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2011 o 16:02, Braveheart napisał:

Pozdrawiam.

grałem w demo III więc wiem czego się spodziewać ale tam wtedy jeszcze hot seat nie było i było po rosyjsku(akurat to strasznym problemem nie było), bo ogólnie to bardzo mi się podobała gra, a drobne niedoskonałości nadają klimatu :) a jak kupiłem to i tak przejdę :D i dzięki za pozytywne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu Wskrzeszenie i powiedzcie mi jedno - czy zostały wprowadzone jakieś zmiany w systemie inicjatywy? Bo u mnie wojownicy ruszają się dwa razy częściej od pozostałych jednostek i nie wiem, czy to celowa zmiana, czy jakiś błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:58, Hoplita napisał:

Kupiłem w końcu Wskrzeszenie i powiedzcie mi jedno - czy zostały wprowadzone jakieś zmiany w systemie inicjatywy? Bo u mnie wojownicy ruszają się dwa razy częściej od pozostałych jednostek i nie wiem, czy to celowa zmiana, czy jakiś błąd.

Celowa zmiana. Nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało, ale generalnie, każde 15 (Czy 20) punktów inicjatywy ponad wartość podstawową (bodaj 30) to dodatkowy ruch w turze. Co sprawia, że jednostki wolniejsze stają się o wiele mniej przydatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. 4 misji w hordach nieumarłych. W jednym z zadań trzeba porozmawiać z burmistrzem Korbaku. Niestety po rozmowie zadanie nie jest oznaczone jako wykonane. Burmistrz nie daje żadnego zadania. A jedyną opcją dialogową jest :dzień dobry". Uniemożliwia to zakończenie tej misji i dalszą grę. Zacząłem misję jeszcze raz ale mam to samo. Może ktoś znalazł rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakąś poradę na pierwsze walki w pierwszej misji w kampanii Hord Nieumarłych.

Wilki + Biały wilk ( atak 132 ) mnie po prostu skutecznie rozwalają. Zanim ich zaatakuje to moja jednostka wręcz ma już połowę paska życia. A po chwili cała armia jest zniszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj ''Hordy'' i rozwalił mnie brak pojedynczych scenariuszy oraz mizerna liczba map dla trybu Hot Seat (w tym żadnej mapy do grania martwiakami. W porównaniu do dwójki to potworny krok wstecz. Już nawet przeżyłbym jakieś stare mapy z ''dwójki''. Pozostaje czekać na ''łatki''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować