Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Disciples III - Renaissance

617 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2006 o 20:06, Azuredragon napisał:

Z tego co czytałem, to najnowsza część Disciples''ów zapowiada się niezwykle ciekawie. Zarzucać
będę jej tylko to, że ograniczyli liczbę frakcji do trzech. Disciples bez Górskich Klanów i
Nieumarłych Chord coś traci. Mam nadzieję, że nie wpłynie to zbytnio na ogólną radość z gry.


3 frakcje będą pewnie TYLKO dlatego, by wyszedł dodatek i zwiekszył ich liczbę do 4 wzwyż. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 04:21, Smash-PL napisał:

Biorąc pod uwagę, że Nival schrzanił sprawę z Homm5 na całej linii to sprawia, że boję się
o losy D3 z drugiej strony Etherlords pokazuje, że rosjanom też coś czasami wychodzi.

Ale fakt pozostaje faktem, zmiana producenta dla gry bardzo rzadko wychodzi na dobre i tego
się obawiam najbardziej.


A grałeś w serie Age of Wonders, bo moim zdaniem Age of Wonders i Disciples to najlepsze turówki fantasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 17:11, mroczny mrok napisał:

3 frakcje będą pewnie TYLKO dlatego, by wyszedł dodatek i zwiekszył ich liczbę do 4 wzwyż.
Takie jest moje zdanie.


Tak czy siak, to trochę odejście od dobrej tradycji, gdy podstawowa czwórka była na początku, a potem np doszła jedna rasa... mam nadzieje tylko na niezbyt wygórowane wymagania, bo nie wiem czy mój komp uciągnie ;]
Ale bez klanów faktycznie będzie dziwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 17:26, Miro3 napisał:


A grałeś w serie Age of Wonders, bo moim zdaniem Age of Wonders i Disciples to najlepsze turówki
fantasy


Przyznam się, że w Age of Wonders demo grałem bardzo dawno temu i pamiętam tą grę jak przez mgłę.
Mam zamiar za pare dni zapoznać się z AoW: Shadow Magic i zobaczymy czy przypadnie mi do gustu.

Homm3 i D2 to dla mnie dwie najważniejsze pozycje tego typu. Ciekawe czy ktoś z was pamięta Lords of Magic, też miała parę ciekawych rozwiązań (najbardziej podobało mi się możliwość parowania ciosów przez jednostki).

Co do ilości ras, wole mieć kilka ale dopracowanych na maksa niż wiele (ala Warlords Battlecry III) takich sobie. A to, że UH i MD dojdą w kolejnych dodatkach to najzwyklejszy chwyt marketingowy i powiem tak, jeżeli D][][][ okaże się super to mi to nie będzie przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 09.02.2007 o 17:39, Budo napisał:

Ale bez klanów faktycznie będzie dziwnie...


Oczywiście, ale chyba najdziwniejszą rzeczą w najnowszym Disciples będzie rozwój postaci. Jakoś na razie nie podoba mi się takie udziwnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2007 o 18:38, Smash-PL napisał:


Co do ilości ras, wole mieć kilka ale dopracowanych na maksa niż wiele (ala Warlords Battlecry
III) takich sobie. A to, że UH i MD dojdą w kolejnych dodatkach to najzwyklejszy chwyt marketingowy
i powiem tak, jeżeli D][][][ okaże się super to mi to nie będzie przeszkadzać.



Mi to ciut, ale tylko ciut będzie przeszkadzać. Zanim dadzą dodatek, minie parę miesięcy. Do tego czasu, jak sobie włączę jakąś mapę L bądź XL to będę musiał mierzyć się tylko z dwoma oponentami od czasu do czasu - zanim odkryję wroga pozostaje mi zabijanie nieporuszających się, nie zajmujących źródeł many i zamków neutralne oddziały... Wyobrażasz sobie mapę XL w Herosach gdzie są tylko 3 zamki, a reszta to neutralne grupy stworzeń? Mi to na milę śmierdzi dość nuuudną rozgrywką. Stacjonarne wojska raczej nie mają AI :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 21:04, Avatar77 napisał:

Mi to ciut, ale tylko ciut będzie przeszkadzać. Zanim dadzą dodatek, minie parę miesięcy. Do
tego czasu, jak sobie włączę jakąś mapę L bądź XL to będę musiał mierzyć się tylko z dwoma
oponentami od czasu do czasu - zanim odkryję wroga pozostaje mi zabijanie nieporuszających
się, nie zajmujących źródeł many i zamków neutralne oddziały... Wyobrażasz sobie mapę XL w
Herosach gdzie są tylko 3 zamki, a reszta to neutralne grupy stworzeń? Mi to na milę śmierdzi
dość nuuudną rozgrywką. Stacjonarne wojska raczej nie mają AI :(


W twoim rozumowaniu jest mała nieścisłość, skąd wiesz, że nie będzie ruchomych neutralnych jednostek?
Przecież już w D2 były a właściwie są :) misje z ruchomymi AI. Naprzykład ta misja z kampanii gdzie z gór legionami (no może lekka przesada :D ) schodzą prymitywne olbrzymy, całkiem fajna misja :) albo bodaj Slandar and Barbarism(S&B) misja z kampanii Imperium gdzie musimy odnaleść i ochronić Lord''a Elfów zanim zrobią to "neutralni" nieumarli mrocznego elfa Lyf''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale...
1. Tak to będzie raczej w pojedynczych planszach kampanii, w mapkach zwykłych raczej niewiele osób opanuje skomplikowane skrypty.
2. Mimo wszystko to nie to samo co komputerowy wróg, który może się rozwijać, wysyłać nowych bohaterów, rzucać czary na mapie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 18:38, Smash-PL napisał:

>
> A grałeś w serie Age of Wonders, bo moim zdaniem Age of Wonders i Disciples to najlepsze
turówki
> fantasy

Przyznam się, że w Age of Wonders demo grałem bardzo dawno temu i pamiętam tą grę jak przez
mgłę.
Mam zamiar za pare dni zapoznać się z AoW: Shadow Magic i zobaczymy czy przypadnie mi do gustu.

Homm3 i D2 to dla mnie dwie najważniejsze pozycje tego typu. Ciekawe czy ktoś z was pamięta
Lords of Magic, też miała parę ciekawych rozwiązań (najbardziej podobało mi się możliwość parowania
ciosów przez jednostki).

Co do ilości ras, wole mieć kilka ale dopracowanych na maksa niż wiele (ala Warlords Battlecry
III) takich sobie. A to, że UH i MD dojdą w kolejnych dodatkach to najzwyklejszy chwyt marketingowy
i powiem tak, jeżeli D][][][ okaże się super to mi to nie będzie przeszkadzać.


Napewno przypadnie ci do gustu i będziesz mówił że Homm3, D2 i Age of Wonders Shadow Magic to najważniejsze pozucje tego typu tak jak dla mnie. Jeszcze mam zamiar sprawdzić Warlords IV: Bohaterowie Etherii i Etherlords II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warlordsy sobie daruj - niestety gra jest cieniutka, przynajmniej ta część. Bo na trójce na ten przykład (jeśli tylko przetrwasz grafikę) raczej się nie zawiedziesz. Etherlordsy to z kolei jest raczej strategiczna gra karciana i z hirosami nie ma absolutnie nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:26, Galadin napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=e6iHQQqGAzw&NR

Mam pozytywne opinie po tym filmiku. Grafika bardzo dobra, klimatyczna, mroczna, nie taka bajkowa
jak w H5. Interfejs jest świetny. Tylko co z polskim wydawcą gry?


Rzeczywiście interfejs bardzo ładny taki blizzardowy :), bardziej obawiam się o design jednostek w D2 wszystkie były kapitalne

20070211203439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=vB60ZAhNeQU&mode=related&search=

Po oglądnięciu tego stwierdzam, że może nie będzie tak źle, artworki prezentują się interesująco..
Wydaje mi się, że w Polsce wyda to CDP tak jak D2. Boję się czy uda im się utrzymać poziom jakości polonizacji jak był w D2 bo biorąc pod uwagę ich ostatnie ekscesy (NWN2, Homm5) to poważnie myślę nad ang. wersją :(((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 20:50, Smash-PL napisał:

Wydaje mi się, że w Polsce wyda to CDP tak jak D2. Boję się czy uda im się utrzymać poziom
jakości polonizacji jak był w D2 bo biorąc pod uwagę ich ostatnie ekscesy (NWN2, Homm5) to
poważnie myślę nad ang. wersją :(((.


Oby polonizacja była lepszej jakości niż w D2, gdzie Archery Range (Strzelnica) przetłumaczono na "Zasięg strzału", zaś w Powrocie Galleana niektóre teksty w kampanii były po angielsku. Z patchami też było "standardowo".
Oczywiście na tyłach pudełek jest napis: "Profesjonalna, polska wersja językowa przygotowana przez zespół CD Projekt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja D2 kolekcje miałem z Extra Klasyki i tam tego motywu ze strzelnicą nie było.
No ale fakt przesadziłem trochę z tą jakością polonizacji D2. Chyba najgorszy bug jaki CDP mi zostawił to w Rote jak się wciśnie "Q" to gra robi save o nazwie "Autozapis.sg" (co oczywiscie nadpisuje autosave z poczatku tury grrr) a powinna robić "QuickSave.sg" (czyli szybki zapis). Każdy kto grał w D2 na b.trudy wie jak ważne by robić często "Q" i mieć w zapasie również autosave. CDP nigdy tego błedu nie poprawił choć zwróciłem mu na to uwage...

Coś czuje, że tym razem skończe z ang. wersją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za muzyka z trailera? Bo wydaje mi się jakaś znajoma, ale nie mogę skojarzyć. To orginalna z D3 czy z czegoś innego? Nie mogę się jej nasłuchać, świetna jest. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest muzyką mapy głównej(ale mogę się mylić) w Disciples 2.
Co do Części 3 obawiam się tylko że walki stracą swój klimat ,bo to co zobaczyłem w prezentacji silnika przypomina mi walkę z Hirosów 5 ,a Disciplesów pokochałem bo nie była to bezmyślna kalka ww. serii mimo wszystko kupię zagram i będę zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować