Zaloguj się, aby obserwować  
s2nto

Disciples III - Renaissance

617 postów w tym temacie

Zapowiedź Disciples 3: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=4162&STR=1
Jednym słowem - beznadzieja. Zrobią z tego drugiego Heroesa, a to co Disciples miało najlepsze usuną.
Dodano nowe surowce - do złota doszło drewno i kamień... Jednostki bedą sie poruszać po polu bitwy... Będzie 8 jednostek w armii... Tylko 3 rasy (a zawsze były 4 :/ ).
Klon Heroesa 5 jak nic... Całe szczęście, że nie usunęli awansów jednostek :O
Walki w Disciplesach miały dla mnie zawsze urok własnie z powodu małej ilości jednostek i "statyki" bitew. A dodając więcej miejsca na armię, zabiją trochę taktykę, gdyż do tej pory trzeba było wybierać parę jednostek do drużyny, gdyż nie każdy rodzaj z danej rasy sie mieścił, a teraz może sie to zmienić...
Swoją drogą mogliby dodać pojedyncze mapy polegające na pokonaniu wroga. Zawsze mi tego brakowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 19:47, elTadziko napisał:

Zapowiedź Disciples 3: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=4162&STR=1
Jednym słowem - beznadzieja. Zrobią z tego drugiego Heroesa, a to co Disciples miało najlepsze
usuną.
Dodano nowe surowce - do złota doszło drewno i kamień... Jednostki bedą sie poruszać po polu
bitwy... Będzie 8 jednostek w armii... Tylko 3 rasy (a zawsze były 4 :/ ).
Klon Heroesa 5 jak nic... Całe szczęście, że nie usunęli awansów jednostek :O
Walki w Disciplesach miały dla mnie zawsze urok własnie z powodu małej ilości jednostek i "statyki"
bitew. A dodając więcej miejsca na armię, zabiją trochę taktykę, gdyż do tej pory trzeba było
wybierać parę jednostek do drużyny, gdyż nie każdy rodzaj z danej rasy sie mieścił, a teraz
może sie to zmienić...
Swoją drogą mogliby dodać pojedyncze mapy polegające na pokonaniu wroga. Zawsze mi tego brakowało...

Zgadzam się z tym Disciples zawsze się wyróżniał takimi walkami. Część pierwsza i druga bardzo mi się podobała ale jeśli to ma być coś w rodzaju Herosa to zabiją serię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 19:47, elTadziko napisał:

Zapowiedź Disciples 3: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=4162&STR=1
Jednym słowem - beznadzieja. Zrobią z tego drugiego Heroesa, a to co Disciples miało najlepsze
usuną.
Dodano nowe surowce - do złota doszło drewno i kamień... Jednostki bedą sie poruszać po polu
bitwy... Będzie 8 jednostek w armii... Tylko 3 rasy (a zawsze były 4 :/ ).
Klon Heroesa 5 jak nic... Całe szczęście, że nie usunęli awansów jednostek :O
Walki w Disciplesach miały dla mnie zawsze urok własnie z powodu małej ilości jednostek i "statyki"
bitew. A dodając więcej miejsca na armię, zabiją trochę taktykę, gdyż do tej pory trzeba było
wybierać parę jednostek do drużyny, gdyż nie każdy rodzaj z danej rasy sie mieścił, a teraz
może sie to zmienić...
Swoją drogą mogliby dodać pojedyncze mapy polegające na pokonaniu wroga. Zawsze mi tego brakowało...


Moim zdaniem seria Disciples zawsze była podobna do Heroes w wielu elementach. A część 3 może będzie bardziej podobna, ale to nie znaczy że gorsza, czy beznadziejna. Klimatem, fabułą i grafiką bije Heroesów. System magii i awansów też wydaje się bardziej interesujący. Firma musiała zmienić walkę i dodać nowe surowce, aby gra była bardziej grywalna, bardziej przypominała strategię. Nie jest powiedziane, że ten system walki który zobaczymy w D3 będzie zły. Trzeba poczekać, i mieć nadzieję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 21:28, PapaJaguar napisał:

No :) A w najnowszym CDA będzie dużo napisane o DIII :) ach nie mogę się doczekać tej gry

Oj. Ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super jeśli premiera będzie we wrześniu to naa urodziny zamówię pierwszy dzień jesieni 23 września już nie mogę się doczekać chocciaż lepjej by było poczekać i mieć bardzo dopracowaną grę niż takie coś że tak powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra nie będzie conajmniej tak dobra jak Disciples II, to pojadę do .dat powyrywam im nogi z d... A tak na serio to zapowiada się świetna gra. Pamiętam, jak kiedyś zarzynałem w 2-kę, po kilka (mniej więcej 4-6 godzin) dziennie. Szkoda tylko, że w podstawce zabraknie nieumarłych, :( ale może jakiś dodatek, o ile wyjdzie, to "naprawi". Pozostaje mi tylko wyczekiwanie na jakiś artykuł (zapowiedź, recka, beta-test) o Disciples''ie III, premierę i Edycję Kolekcjonerską. :))

PS. Legiony Potępionych rządzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta z rzędu, ale zapomniałem się zapytać, czy wymagania podane na oficjalnej stronie ( http://disciples3.ru/thegame/system_eng.htm ) są już pewniakiem?

Operating System: Windows XP / Vista.
Disc Drive: DVD compatible.
Processor: AMD 3000+ or Intel Pentium 2 Ghz.
RAM: 512 megabytes.
Video: ATI Radeon 9600 or NVidia (DirectX compatible), 128 megabytes.
Amount of freespace: 4 gigabytes.
Sound card: Windows compatible.
Controller: mouse Windows compatible

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 19:47, elTadziko napisał:

Zapowiedź Disciples 3: http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=4162&STR=1
Jednym słowem - beznadzieja. Zrobią z tego drugiego Heroesa, a to co Disciples miało najlepsze
usuną.
Dodano nowe surowce - do złota doszło drewno i kamień... Jednostki bedą sie poruszać po polu
bitwy... Będzie 8 jednostek w armii... Tylko 3 rasy (a zawsze były 4 :/ ).
Klon Heroesa 5 jak nic... Całe szczęście, że nie usunęli awansów jednostek :O
Walki w Disciplesach miały dla mnie zawsze urok własnie z powodu małej ilości jednostek i "statyki"
bitew. A dodając więcej miejsca na armię, zabiją trochę taktykę, gdyż do tej pory trzeba było
wybierać parę jednostek do drużyny, gdyż nie każdy rodzaj z danej rasy sie mieścił, a teraz
może sie to zmienić...
Swoją drogą mogliby dodać pojedyncze mapy polegające na pokonaniu wroga. Zawsze mi tego brakowało...


Ja nie rozumiem postów, w których ludzie narzekają np. na zwiększoną ilość pól dla jednostek. A nie pomyśleliście o tym, że mogą być wprowadzone do gry nowe, "większe" jednostki, które będą zajmowały więcej niż dwa pola?
A co do np. zmiany jednostek na dynamiczne podczas walk: gdyby pozostawiono je statyczne to pewnie podniosły by się głosy, że programiści się lenią i mogliby trochę ruszyć te jednostki.
Jak dla mnie to nie ma co narzekać na coś czego jeszcze nie ma. :P Poczekajmy np. do jakiegoś demka i wtedy się przekonamy czy to co wypisujemy jest dobre cy złe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 21:04, Fleming08 napisał:

A wie ktos kiedy ta gra ma się ukazać?

Oficjalna data premiery została zapowiedziana bodajże na 15 września 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 21:22, Hoplita napisał:

> A wie ktos kiedy ta gra ma się ukazać?
Oficjalna data premiery została zapowiedziana bodajże na 15 września 2007


Dzięki za info...czyli już niedługo:)doczekać się już nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 września to jest przypuszczalna data premiery na świecie a w polsce to nawet jeszcze niewiadomo kto będzie wydawcą, należy się przygotować na to że Disciples III w polsce zostanie wydana kilka miesiecy po premierze na świecie. A gdy jeszcze zobaczymy czas po jakim został wydany w polsce disciples II i dodatki to jest 6 miesiecy po premierze na świecie to niema co się łudzić że Disciples III zobaczymy we wrzesniu. Niestety, niewiem czy to CD Projekt się nie pali na tą grę, bo licze własnie ze to CD projekt bedzie wydawcą i co dziennie sprawdzam newsy:) licząc że zobaczę info o tym że CD Projekt dodał Disciples III do swego planu wydawniczego. A możę to rosjanie nie kwapią sie narazie żeby wydawać grę u nas. Nic nam nie pozostaje tylko cierpilwe oczekiwanie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 23:11, Miro3 napisał:

15 września to jest przypuszczalna data premiery na świecie (...)

Wszystko się zmieniło. Oto artykuł z E3 na temat trzeciej części Disciples. Jak oczekujesz z utęsknieniem tej gry to może lepiej nie czytaj przewidywanej daty wydania - ostatnie zdanie w artykule.

E3 07: Disciples III Impressions - First Look
http://www.gamespot.com/pc/strategy/disciplesiii/news.html?sid=6174858

20070714220246

20070714220307

20070714220323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że Disciples III nie będzie takie fajne jak II. Podobno ma się tam biegać po arenie walki, oraz będą jakieś oblężenia fortów, czy coś takiego. Wszystko przez to, że nową część robi całkiem inna wytwórnia(chyba ruska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 08:31, Kameleon 98 napisał:

Myśle, że Disciples III nie będzie takie fajne jak II. Podobno ma się tam biegać po arenie
walki, oraz będą jakieś oblężenia fortów, czy coś takiego. Wszystko przez to, że nową część
robi całkiem inna wytwórnia(chyba ruska).


Ale wszystko idzie w dobrym kierunku, twórcy wiedzą co robią i widać, że im zależy na utrzymaniu tego super klimatu dark fantasy. Nie ma jakichś bajerów. Główna zmiana ma być w samej walce - można się poruszać jednostkami po polu bitwy, moim zdaniem to wyjdzie na plus. Nadal uważam, że ta gra będzie jednym z hitów 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie dokładnie o tym czytałem, ale podobno oprócz tego, że podczas walki jednostki będą mogły się poruszać to ważnym elementem będzie w jakim miejscu będą stać np.: jak będzie się miało maga w drużynie to podczas walki najlepiej będzie go ustawić zaraz obok magicznego źródła (jeżeli takie oczywiście będzie na terenie, gdzie rozgrywać się walka będzie), ponieważ to podobno znacznie zwiększy jego moc i umiejętności. Na polu bitwy mają być przeszkody i takie różne. Jeszcze gdzieś wyczytałem, że złodzieje będą mogli wziąć do siebie inne jednostki. Coś mnie jednak zmartwiło. A mianowicie, że zwiększanie terenu i przejmowanie surowców nie będzie się odbywało poprzez stawianie maczug, a to szkoda bo to rozwiązanie mi się dosyć podobało :( Ma być zachowany podobny system rozwoju bohatera, czyli na pewno będzie taki przykładowy leadership do wyboru. Kolejną sprawą jest to, że czary będzie można rzucać nie tylko na mapie, ale również podczas walki - kolejne wg. mnie dobre rozwiązanie. Lecz beznadziejną rzeczą ma być to, że w podstawce znajdą się tylko 3 rasy: elfy, imperium oraz legiony potępionych, reszta ma dojść dopiero w dodatkach (niema to jak dobrze zerżnąć kasę z graczy, co nie?) Najważniejsze jest to, że klimat ma być zachowany, więc równocześnie świat zmieniony nie będzie. To dobrze rokuje tej grze i mam skrytą nadzieję, że jeśli wszystko będzie tak jak się zapowiada to Disciples III nie dość, że będzie kontynuować genialną dwójeczkę to jeszcze najprawdopodobniej zmiecie Heroes V. Bądźmy wszyscy dobrej myśli. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem w jednym z czasopism(nie pamiętam w jakim)że ruch jednostek ma polegać na tym że jednostka wychodzi z szeregu, podchodzi do wroga, atakuję i wraca a nie tak jak w Herosach.Ogólnie Discpiles jest fajniejszy od herosa właśnie dlatego że nie ma ruchu podczas walki i z powody mroczniejszego klimatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 13:34, Grzyb Polny napisał:

A ja czytałem w jednym z czasopism(nie pamiętam w jakim)że ruch jednostek ma polegać na tym
że jednostka wychodzi z szeregu, podchodzi do wroga, atakuję i wraca a nie tak jak w Herosach

Tak wyglądała walka w jedynce i dwójce - w trójce praktycznie w każdym wywiadzie twórcy podkreślają, że największym "ulepszeniem" jest to, że jednostki będą się mogły przemieszczać po polu walki. Jest to już pewne i na pewno nie ulegnie zmianie. Zresztą jeśli autorzy gry zadbają o klimat, to taka zmiana nie powinna w niczym przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować