Zaloguj się, aby obserwować  
krombi

Co lepiej kupić? Nowego PC czy Xbox 360?

126 postów w tym temacie

Wybrał bym PCta.
Czemu?
-jeżeli jesteś uczniem to przyda ci sie do "nauki" (gry w mmo :P),
-programowanie, itp.
-wiecej opcji internetowych,
-zmieniasz co Ci sie w nim podoba,
-OC itp, fajna zabaw z tym jest, :)
-inne świecidełka możesz przyczepiac do kompa (szpan),
-zrob sobie drewnianą obudowe a nie siedz i tylko graj na tym komputerze, ;)
-trudno dostać zeza rozbierznego na standardowym monitorze (nie co to na tych 60 calowych HDTV), ;)
-nie wiem co jeszce... mozesz lamac prawo? (piraty, pohakierować, itp.) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 22:50, roctez napisał:

Wybrał bym PCta.
Czemu?
-jeżeli jesteś uczniem to przyda ci sie do "nauki" (gry w mmo :P),
-programowanie, itp.
-wiecej opcji internetowych,
-zmieniasz co Ci sie w nim podoba,
-OC itp, fajna zabaw z tym jest, :)
-inne świecidełka możesz przyczepiac do kompa (szpan),
-zrob sobie drewnianą obudowe a nie siedz i tylko graj na tym komputerze, ;)
-trudno dostać zeza rozbierznego na standardowym monitorze (nie co to na tych 60 calowych HDTV),
;)
-nie wiem co jeszce... mozesz lamac prawo? (piraty, pohakierować, itp.) :P


Szkoda, że nie krombi nie sprecyzował, do czego miałby służyć ten komputer. Ale skoro pisze, czy kupić ''nowego PC'' czy X''a, to chyba jakiegoś PieCa już ma i chodzi mu komputer do gier :) A przy takiej opcji połowę argumentów na korzyść PC musimy odrzucić (OC, świecidełka i drewnianą obudowę może zrobić w starym kompie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 22:55, au_rel napisał:

Szkoda, że nie krombi nie sprecyzował, do czego miałby służyć ten komputer. Ale skoro pisze,
czy kupić ''nowego PC'' czy X''a, to chyba jakiegoś PieCa już ma i chodzi mu komputer do gier
:) A przy takiej opcji połowę argumentów na korzyść PC musimy odrzucić (OC, świecidełka i drewnianą
obudowę może zrobić w starym kompie :P)


Jak nie prezyzuje to podaje sie wszystki argumenty. Równie dobrze można powiedzieć, że ma PSX''a i to mu wystarczy do grania i po co mu w takim razie XBox360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2006 o 22:50, roctez napisał:

-nie wiem co jeszce... mozesz lamac prawo? (piraty, pohakierować, itp.) :P


a co łamania prawa to masz w ucho. ale dodam jeszcze coś od siebie ze z konsolą mozesz iść na bazar... i.. przerobić ją aby działały piraty - wiec tez masz tą "satysfakcje"ze złamałeś prawo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 03:37, roctez napisał:

Jak nie prezyzuje to podaje sie wszystki argumenty. Równie dobrze można powiedzieć, że ma PSX''a
i to mu wystarczy do grania i po co mu w takim razie XBox360.


No dobrze, masz rację :) W takim razie na korzyść X360 zaliczyć musimy jeszcze:

- tuning (tak, do X''a też możemy podpiąć świecidełka albo zrobić przezroczystą obudowę :P)
- nieograniczone rozmowy głosowe (headset)
- achievements
- X''a możemy podłączyć do standardowego monitora, coby zeza nie dostać ;)

Jeszcze w ramach wyjaśnień, gdybym nie miał komputera i miał do wyboru PC albo konsola, oczywiście wybrałbym PeCeta. Natomiast jeśli rozpatrywałbym zakup w kierunku gier, a PC już miał (słaby bo słaby, ale do pracy wystarczy), to kupiłbym konsolę (i właśnie coraz bardziej przekonuję się, że czas to zrobić :)).
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 22:34, Vytrix napisał:

Ja bym wybrał Xboxa 360.
Czemu?
/.../
- Wszystkie gry działają na nim bez zacinania
/.../

Nieprawda. Oblivion tnie się na Xboxie 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 08:33, SwenG napisał:

Nieprawda. Oblivion tnie się na Xboxie 360.


no faktycznie, w tym jednym wypadku x360 znizyl sie do miernego poziomu oferowanego przez prawie wszystkie high-endowe tytuly na nawet najmocniejszych PCtach...

ps: w obka gralem na 3.2 ghz + x1900 + 2gb ram. cielo tak samo. skoro wiec gra jest napisana tak marnie to wole w nia juz grac na tanszym rozwiazaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 08:33, SwenG napisał:

> Ja bym wybrał Xboxa 360.
> Czemu?
> /.../
> - Wszystkie gry działają na nim bez zacinania
> /.../
Nieprawda. Oblivion tnie się na Xboxie 360.


A nie prawda, grałem na X360 i nie zrywało :) Tak samo Ghost Recon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 09:10, Vytrix napisał:

A nie prawda, grałem na X360 i nie zrywało :) Tak samo Ghost Recon.

Widocznie masz dużą tolerancję na zrywanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 22:34, Vytrix napisał:

- Gry sa drogie owszem, ale u mnie w sklepie, mozesz sobie wgrac jakas gre na X360 za 10 zł
na twardziela


A na czym polega wgranie tych gierek na twardziela za 10 PLN. To są jakieś demówki czy co? Ja nie widziałem żadnych takich tanich gierek na konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 09:54, Vytrix napisał:

Tfu, popieprzyło mi się, u nas w sklepie, wgrywają gry na zwykłego X''a za 10 zł na twardziela,
a na 360, za 30.

tzn że dostajesz grę za 30zł która jest warta kilkaset ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 09:54, Vytrix napisał:

Tfu, popieprzyło mi się, u nas w sklepie, wgrywają gry na zwykłego X''a za 10 zł na twardziela,
a na 360, za 30.


Jako że propagowanie piractwa jest na forum zabronione, rozumiem że informujesz o tym jako osoba zbulwersowana tymże faktem i pragnąca aby ktoś zajął się tym złodziejskim procederem. Jeśli tak, możesz przesłać adres tego sklepu do mnie na maila (destro@gram.pl). Jeśli nie, powstrzymaj się od takich "informacyjnych" komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 10:13, Destro napisał:

> Tfu, popieprzyło mi się, u nas w sklepie, wgrywają gry na zwykłego X''a za 10 zł na twardziela,

> a na 360, za 30.

Jako że propagowanie piractwa jest na forum zabronione, rozumiem że informujesz o tym jako
osoba zbulwersowana tymże faktem i pragnąca aby ktoś zajął się tym złodziejskim procederem.
Jeśli tak, możesz przesłać adres tego sklepu do mnie na maila (destro@gram.pl). Jeśli nie,
powstrzymaj się od takich "informacyjnych" komentarzy.

zgadzam się całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 11:47, stalowyklif napisał:

Na x360 też wyszedł/wyjdzie (nie śledzę tematu) jakiś FF (bodajże XII),
Więc PLAYSTATION straciło wyłączność na tę serię :)

ps3 zawsze będzie lepsze ^^ jakbym miał wybierać to już ps3 już X360 ale i tak PC bije wszystkich na głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 12:50, donaan napisał:

ps3 zawsze będzie lepsze ^^


Jakiś argument na popracie tej tezy o konsoli, która jeszcze się nie ukazała??

Ja czekam już tylko aż X360 pojawi się w magazynach gram.pl. PC zostawiam sobie do wszelkich rzeczy pecetowych a z graniem przerzucam się na konsolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 13:01, Koleś napisał:

> ps3 zawsze będzie lepsze ^^

Jakiś argument na popracie tej tezy o konsoli, która jeszcze się nie ukazała??

Ja czekam już tylko aż X360 pojawi się w magazynach gram.pl. PC zostawiam sobie do wszelkich
rzeczy pecetowych a z graniem przerzucam się na konsolę :)

poprostu przypuszczam, lepiej wygląda ale i tak microsoft robi wszystko na zysk nie jakość, tam samo miałem z ps2 i xboxem, mi się grało lepiej na ps2 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 12:50, donaan napisał:

ps3 zawsze będzie lepsze ^^ jakbym miał wybierać to już ps3 już X360 ale i tak PC bije wszystkich
na głowę :)


Nie twierdzę, że x360 jest lepszy od ps3. (Sam posiadam ps2, a przedtem miałem psx''a), ale póki co nie widziałem ani jednego ani drugiego więc nie wypowiadam się w tej kwestii :) Stwierdziłem tylko fakt o FF ;)
By nie robić, aż takiego offtopu, zapytam się:

Jak myślicie, jak długo będzie trwałą ta walka konsola vs PC?
Mam mały dylemat czy kupić na wiosnę 2007 jedną z konsol nowej generacji czy nową kartę graficzną (z dx10).
Podobno na konkurencji najlepiej wychodzą gracze, ale...
każda konsola ma swoje zalety i im dłużej się zastanawiam tym bardziej nie wiem co wybrać :/

A. PS3 - miałem już psx i ps2, więc skłaniam się ku temu, lecz ta cena mnie odstrasza... no i na x360 są dosyć niezłe gry... to dzięki temu właśnie PS2 wygrał walkę z xboxem i gamecubem

B. Xbox360 - jego zalety... niezła grafa, coraz więcej dobrych gier...

C. Wii - dotąd nie zwracałem na niego uwagi, gdyż pod względem technicznym ma najmniejsze możliwości, ale gdy się zastanowię... nie gram dużo, głównie są to strategie i przygodówki na kompie, a jak już włączam coś innego to chcę czerpać prawdziwą przyjemność z gry... a Wii ze swoim kontrolerem może być idealnym odprężeniem i rozrywką :)

D. nowa karta garficzna + trochę pamięci do kompa - Pociągające, gdyż to właśnie na kompa wychodzi najwięcej dobrych gier, ale gdy pomyślę, że ten upgrade starczy tylko na kilkanaście m-cy to skłaniam się ku konsolom, a tam znowu myślę w kategorii cena/jakość,funkcjonalność.

I dochodzę do wniosku, że:
1. PC powinien być jak konsola, wychodzić co jakiś czas z nową mocą zachowując swoją uniwersalność.
2. Konsola powinna być jak PC :D mieć możliwość zarządzania danymi :D
_____
3. Powinienem wygrać w totka, wtedy nie pisałbym tutaj i posiadałbym wszystkie konsole + najlepszy PC dostępny na rynku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować