Zaloguj się, aby obserwować  
Pustelnik88

Wasze instrumenty muzyczne, czyli na czym gracie oprócz pada :D

91 postów w tym temacie

Gitara, obecnie klasyk od Yamaszki, keyboard od roku, flet prosty mniej więcej od sześciu-siedmiu lat, a w kwietniu zacznę się uczyć na klarnecie. Uwielbiam dźwięki jakie wydaje to cudo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...cóż wiele tego się przewijało w moim osiemnastoletnim życiu, ale był i nadal jest klasyk, ten sam od drugiej klasy podstawówki, jest i gitara elektryczna spod marki Dean, było i pianino swego czasu, na flecie to chyba każdy grał, jak nie w przedszkolu, to w pierwszych trzech latach podstawówki i nie wiem czy struny głosowe też mogę zaliczyć to instrumentu, ale jak już, to i śpiewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na czymś takim :D
Epiphone Les Paul Special Edition II
Pierwsze foto przed czyszczeniem i bez strun, drugie już tylko bez strun :P

20100226214412

20100226214417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem mandoliny... gitara elektryczna i akustyczna, cóż, fajne, ale mnie jakoś nie wciągnęły. Wolę coś "mistycznego" ... ale ponoć mandolina katuje mocno palce... jaki najprostszy do samouczenia instrument polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie gra na perkusji? :P Zresztą nie ma się czemu dziwić - instrument trudny i kosztowny. Przyszło mi jednak powalić po garach, jak to się popularnie mówi i jest fun niemiłosierny. Do tego po jakimś czasie rytmy udało się ''odgrywać''. Nie jest to takie trudne, nawet ze stopą, ale wolniejsze. Gdy już jednak się szybko gra, czy jakiś cover, to oduzależnienie stopy od ręki jest trochę trudne :P Ale trening czyni mistrza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś chciałem grać na perkusji, ale nie miał bym gdzie tego sprzętu postawić >_<. Dlatego ostatecznie wybrałem gitarę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 11:07, gogiell napisał:

Też kiedyś chciałem grać na perkusji, ale nie miał bym gdzie tego sprzętu postawić >_<.
Dlatego ostatecznie wybrałem gitarę...


Nawet elektronicznej byś nie miał miejsce gdzie dać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm gra ktoś na keybordzie ?Chciałbym wiedzieć czy można tak laikowo siąść przed nim i coś zagrać, nie chcę się za bardzo niczego uczyć tylko wziąć jakieś nuty/taby czy cuś i zacząć grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 13:15, Budep napisał:

Nawet elektronicznej byś nie miał miejsce gdzie dać? :P


Z elektroniczną jest taki problem, że nie każdy lubi ten sztuczny dźwięk, a tak naprawdę porządne zestawy zaczynaj się od 10k złotych - na resztę nie warto marnować pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 17:54, nightfaler napisał:

Hmmm gra ktoś na keybordzie ?Chciałbym wiedzieć czy można tak laikowo siąść przed nim
i coś zagrać, nie chcę się za bardzo niczego uczyć tylko wziąć jakieś nuty/taby czy cuś
i zacząć grać.


To zależy - jeśli wcześniej na czymś grałeś i znasz przynajmniej zapis nutowy, to po kilku godzinach praktyki raczej powinieneś móc zagrać jakieś prostsze kawałki. Z klawiszami jest o tyle przyjemnie, że wszystkie dźwięku są, cóż, po kolei ;).

A ja grałem na gitarze klasycznej, akustycznej i obecnie męczę bas (Dean Edge 5 - http://www.stevesmusiccenter.com/DeanEdge5TBKBig.jpg) - w każdym przypadku rozrywka jest świetna ;). Zdarzało mi się też grać na perkusji, ale raczej tylko dla pobawienia się nią, nic poważnego z tego nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 10:06, Budep napisał:

Nikt tu nie gra na perkusji?

Ja grałem, ale miejsce w domu na nią trudno znaleźć, tania nie jest, no i sąsiedzi by mnie zabili.
Więc ostatecznie zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 10:34, Furr napisał:

To zależy - jeśli wcześniej na czymś grałeś i znasz przynajmniej zapis nutowy, to po
kilku godzinach praktyki raczej powinieneś móc zagrać jakieś prostsze kawałki. Z klawiszami
jest o tyle przyjemnie, że wszystkie dźwięku są, cóż, po kolei ;).

Nuty to dla mnie czarna magia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na gitarze akustycznej (w domu), na występach w kwintecie na klasycznej, a jak czasem zrobię przyjacielowi "wjazd na chatę", to męczę elektryka. :)

@ nightfaler
> Nuty to dla mnie czarna magia :P
Komponowanie muzyki i pisanie tabulatur zmusiło mnie do dokładnego zapoznania się z wartościami (czysta matematyka), ale płynnie odczytywać dźwięków z nut nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gitarka elektryczna i akustyczna, harmonijka ustna, flet prosty i coś tam pod nosem sobie mruczę xD a no i grywam na nerwach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 12:38, nightfaler napisał:

Nuty to dla mnie czarna magia :P


W googlach znajdziesz rozwiazanie Twojego problemu :P
Ja kiedys potrafilem grac z nut, jak grywalem sobie na keyboardzie (syntezatorze) mojej siostry, ale ze przestalem, to zapomnialem xD Teraz gram na gitarze i mysle, czy by sobie nie przypomniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować