Zaloguj się, aby obserwować  
Akajun

Czy w przyszłości wymyślą teleport lub inne dziwne przedmioty?

241 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2006 o 11:43, HumanGhost napisał:

Na szczęscie skonstruowanie wehikułu czasu jest niemożliwe do zrealizowania. Juz Einstein to
podkreślał. Podstawy teoretyczne sa znane od bardzo dawna, ale nie da rady ich wcielić w życie.
A co do teleportacji to nie można tego wykluczyć w przyszłości. Juz obecnie przenoszone są
promienie lasera na niewielkie odległości. Potrzeba tylko czasu na opracowanie technologii
przenoszenia struktur wielokomórkowych, złożonych. I to tak żeby w miejscu "lądownia" dany
obiekt był w takim samym stanie co w miejscu "startu".
Swoją droga to ciekawa kwestia. Nawet jeśli opracuje się kiedyś takie urządzenie to ciekawe
jak będzie wyglądał stan psychiczny zwierzątek doświadczalnych.



Akurat nie lasera, ale teleportacja jest znana już od ładnych kilku tak. Na początku roku 2000 naukowcy teleportowali pojedyncze atomy, a teraz już potrafią teleportować całe cząsteczki - co prawda pojedyncze, ale cząsteczka to już dużo więcej niż pojedynczy atom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 15:52, HumanGhost napisał:

Owszem lasera. Naukowcy teleportowali promień lasera. Pamietam dokładnie. Media się o tym rozpisywały.

promień lasera był teleportowany całkiem niedawno, atomy zaś parę lat temu (czy akurat w 2000 nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wehikuł czasu - nigdy w życiu.
Teleport - jest możliwy, ale nie dla wszystkiego. Nigdy nie uda się przenieśc człowieka, czy innego żywego organizmu (w tym także owocu, kwiatu itp.) Po prostu organizm zbyt skomplikowany. Chociaż jak tak sie zastanwiam to wydaje mi się, że teleportacja w ogóle jest niemożliwa. Dlaczego? Bo dzieląc coś otrzymujemy w końcu jednostkę niepodzielną, i włąśnie tę jednostkę tak czy inaczej przenieść musimy. Zatem nie będzie to teleportacja, a jedynie przemieszczenie.

Ciekawi mnie jedno... jak można teleportować światło? Czyli obraz. Bardzo mnie to ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uda się przenieśc człowieka, czy innego żywego organizmu (w tym także owocu, kwiatu itp.) Po prostu organizm zbyt skomplikowany.
Jeśli chodzi o naukę i wynalazki to jest taka pewna wygodna zasada .
Nigdy nie mów nigdy .
Spytaj np.swego dziadka czy w młodości zastanawiał się nad zastosowaniem lasera . Na pewno nie , bo go jeszcze nie było a nie wiadomo co zostanie wynalezione za 10-20-50 lat.Jeśli chodzi o teleportację skomplikowanych organizmów to jest ona niemożliwa na dzisiejsze czasy a może zostanie stworzony jakiś inny sposób niż teleport .Coś o czym nawet nam się nawet nie śni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już wymyslili..... w piwnicy mam wehikuł czasu w kuchni pomagają mi obcy z Half -Life''a..joke a tak na serio pewnie tak już zaczynaja tam coś wymyślać, dla zainteresowanych tym tematem chyba moge polecic Diuscavery Saience(czy jakoś tak):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 10:30, spider88 napisał:

Spytaj np.swego dziadka czy w młodości zastanawiał się nad zastosowaniem lasera . Na pewno
nie , bo go jeszcze nie było a nie wiadomo co zostanie wynalezione za 10-20-50 lat.Jeśli chodzi
o teleportację skomplikowanych organizmów to jest ona niemożliwa na dzisiejsze czasy a może
zostanie stworzony jakiś inny sposób niż teleport .Coś o czym nawet nam się nawet nie śni ;)


Akurat nie trafiłeś. Mój dziadek się na tym zna, umie włączyć TV, ma komórkę i zna zasady działa urządzeń typu laser itp. Rolnik ale z klasą. Bo się tym interesował.

Ja też wiem, że nauka leci do przodu jak bełt z kuszy. Ale mi chodzi o to, że teleportacja nie jest możliwa w takim sensie w jakim obecnie obowiązuje jej definicja. Czyli niemożliwe jest przeniesienie obiektu X z punktu A do punktu B bez użycia siły. Tak czy inaczej przenosić będziemy coś używając siły, nie jest więc to teleportacja a zwykłe przemieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 10:42, Sobon.Piotr napisał:

Akurat nie trafiłeś. Mój dziadek się na tym zna, umie włączyć TV, ma komórkę i zna zasady działa
urządzeń typu laser itp. Rolnik ale z klasą. Bo się tym interesował.

Pisałem o jego młodości ;p

Dnia 13.11.2006 o 10:42, Sobon.Piotr napisał:

Ja też wiem, że nauka leci do przodu jak bełt z kuszy. Ale mi chodzi o to, że teleportacja
nie jest możliwa w takim sensie w jakim obecnie obowiązuje jej definicja. Czyli niemożliwe
jest przeniesienie obiektu X z punktu A do punktu B bez użycia siły. Tak czy inaczej przenosić
będziemy coś używając siły, nie jest więc to teleportacja a zwykłe przemieszczenie.

Nie precyzowałem o sposobie bo go nieznam mogę sobie tylko wyobrazić ;D
Przy obecnej stanie nauki jest to raczej nie do spełnienia , weźmy choćby problem poskładania wszystkiego do kupy aby wszysko było na swoim miejscu i działało jak trzeba .Wyobraź sobie że po przeniesieniu masz ucho zamiast oka , nos no wiesz zamiast czego itp. A tak bardziej naukowo to jak popatrzeć na przerwanie procesu życia na moment teleporatcji albo czy to nie wykasowało by myśli czy wspomnień .Wiesz to jest gadka na miesiące czy lata i fajną mają robotę Ci którzy jeszcze za to biorą kasę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 15:15, de99ial napisał:

Akurat nie lasera, ale teleportacja jest znana już od ładnych kilku tak. Na początku roku 2000
naukowcy teleportowali pojedyncze atomy, a teraz już potrafią teleportować całe cząsteczki
- co prawda pojedyncze, ale cząsteczka to już dużo więcej niż pojedynczy atom.

Ja poproszę o link. Bo wydaje mi się, że twoją wypowiedź można między bajki włożyć. Jedynie o czym słyszałem, to o teleportacji fotonów o czymś tak wielkim jak atom, czy ba, cząsteczka to w życiu nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fotony (z nich składa się światło) mają dwoistą, falowo-cząsteczkową naturę. Np z porównania zdjęć zrobionych w nocy oraz podczas całkowitego zaćmienia wynika że gwiazdy umieszczone na zdjęciu w pobliżu słońca są w złych miejscach, pole grawitacyjne słońca musiało zmienić trasę pochodzącego z nich światłą (przyciągało je)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2006 o 10:59, SwenG napisał:

Ja poproszę o link. Bo wydaje mi się, że twoją wypowiedź można między bajki włożyć. Jedynie

choćby http://nauka.polter.pl/Pierwsza-teleportacja-atomow-w3699. O teleportacji całych cząsteczek też nie słyszałem, ale jak już teleportowali atomy to tylko kwestia złożenia tego do kupy w odpowiedniej kolejności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 11:05, sig. napisał:


> Ja poproszę o link. Bo wydaje mi się, że twoją wypowiedź można między bajki włożyć. Jedynie

choćby http://nauka.polter.pl/Pierwsza-teleportacja-atomow-w3699. O teleportacji całych cząsteczek
też nie słyszałem, ale jak już teleportowali atomy to tylko kwestia złożenia tego do kupy w
odpowiedniej kolejności

a bardzo pouczający był film Mucha - tam było o teleportacji i co grozi jeśli podejdzie się do tego nieumiejętnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej dałem kilka linków do arta na temat wehikułu czasu. Nie chce mi się ponownie go wklejać - poszukaj, poczytaj i wtedy pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... mam pewne zastrzeżenia do tego artykułu. Wszystko się odbywa tak jak w elektronice. :P
Jedno było plus, a kolejne dwa były minusem. Z plusa przeskakują elektrony na minusa. Dzięki temu otrzymujemy dwa małe plusiki i jednego minusa. teraz z bliskiego małego plusika przeskakuje na ostatniego by wyrównać potencjał.
Ale czy to jest teleportacja? Ja osobiście wątpię. Dla mnie to samo można zrobić podłączając rezystor do zwykjłej bateryjki. Przeniesiemy wszystkie ładunki z plusa na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nie na temat ale:

Dzieki wszystkim którzy pisali tutaj swoje posty i mam nadzieje że temat będzie się dalej rozwijał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze teleportacja (czy tez przemieszczenie, czytac jak chcecie ;p) bedzie mozliwa skoro juz teraz udalo sie to zrobic z atomem. Pierwsze komputery wazyly kilka ton, a teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 15:14, Luke Shadow napisał:

Wydaje mi sie, ze teleportacja (czy tez przemieszczenie, czytac jak chcecie ;p) bedzie mozliwa
skoro juz teraz udalo sie to zrobic z atomem. Pierwsze komputery wazyly kilka ton, a teraz?


Ech, przewidzenie tego, że komputery będą mniejsze to pryszcz. Wszak od zawsze istnieje era miniaturyzacji. Nawet samochody są z każdym rokiem co raz mniejsze, kiedyś Warszawa była samochodem na miasto, teraz tą krową nie da się wjechać nigdzie. :P
A sprawa tej teleportacji. Atomy składać już ze sobą umiemy (nanorurki itp.), ale do teleportacji nie dojdziemy nigdy, bo to nie jest w/g mnie możliwe. Nie uda się przenieść czegoś z miejsca A do miejsca B, bez utraty danych. To też jest od dawna wiadome. Kiedyś informacje z miejsca B do A przenosił chłop, później przyszły listy, a teraz internet. Ale każde z nich po drodze gubi masę informacji. Teleport? Będzie to nowy sposób na przemieszczenie obiektu A do B, tylko, że na innej zasadzie. A skoro przemieszczenie, to nie teleportacja. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tyle obiektu co dokładnych informacji o obiekcie, po prostu niszczy go się w urządzeniu a i wiernie odtwarza w maszynie b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować