Zaloguj się, aby obserwować  
Akajun

Czy w przyszłości wymyślą teleport lub inne dziwne przedmioty?

241 postów w tym temacie

przekroczenie prędkości światła jest możliwe (okryto cząstki poruszające sie szybciej niż światło, tylko że te z kolei nie chcą do podświetlanej zwolnić ;). pozatym czas jest pojęciem względnym, i można go naginać do własnych potrzeb (jego upływ zależy między innymi od prędkości, gdyby więc zbudować generator zaginający czasoprzestrzeń na małym obszarze (statku kosmicznym z przyległościami, potężne pole grawitacyjne np słońca jest w stanie to zrobić, więc prawa fizyki nam nie zabronią) można by polecieć szybciej niż światło nawet nie zbliżając sie do tej prędkości. Zresztą naukowcy twierdzą że zbudowanie statku z napędem z ''startrekowym'' napędem jest możliwe, do rozwiązania pozostał jeden problem : zasilanie (coś takiego żarło by takie masy energii, że w oryginale silniki chodziły na antymaterii).
ps kwestia pakowania tego do samochodu to już inna sprawa, jak dla mnie za małe odległości mamy na ziemi do pokonania żeby aż taką technikę pakować pod maskę. już chyba szybciej zastąpimy je pojazdami atmosferyczno-kosmicznymi którymi będzie można sie wybrać zarówno do sąsiedniego miasta jak i na księżyc albo marsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 15:26, Dark Side PL napisał:

Chociaż predkość swiatła i tak na inną planete długo bedzie się leciało :)

do najbliższej gwiazdy (poza słońcem) ok 4,6 roku, więc celem podróży na inną planetę trzeba by ją wielokrotnie przekroczyć, ew zbudować zahibernować załogę (przy statku pokoleniowym czyli do celu dolatują potomkowie tych co wystartowali były by problemy z zbyt małą pulą genów, co nawet na statku z załogą geniuszy doprowadziło by stopniowego obniżania się ilorazu inteligencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 15:25, sig. napisał:

przekroczenie prędkości światła jest możliwe (okryto cząstki poruszające sie szybciej niż światło,
tylko że te z kolei nie chcą do podświetlanej zwolnić ;).

Jeszcze nic nie odkryto. To jest zaledwie hipotetyczny postulat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 15:38, Dark Side PL napisał:

Ciekawe było by gdyby w kosmos wysłali 10 letnie dzieko. Doleciało by jak by miało 14 lat :))

Zależy od prędkości. Ale pewnie nie zrozumiesz, więc nie będę się wysilał i tłumaczył po raz tysiaczny tego samego, tyle że w innym topicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 18:42, Dark Side PL napisał:

Rozumiem.

Tak? a jak Ci napisze, że z wzoru Lorentza na dylatacje czasu wynika, że wraz ze wzrostem prędkości zwalnia czas a obserwowana z zewnatrz długość ciała maleje, natomiast jego masa rośnie wykładniczo to rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 19:43, hans kloss napisał:

A mógłbyś mi powiedzieć, od jakiej wartości prędkości świat "zatrzymuje się w miejscu"?

albo się cofa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 15:25, sig. napisał:

przekroczenie prędkości światła jest możliwe (okryto cząstki poruszające sie szybciej niż światło,
tylko że te z kolei nie chcą do podświetlanej zwolnić ;). pozatym czas jest pojęciem względnym,
i można go naginać do własnych potrzeb (jego upływ zależy między innymi od prędkości, gdyby
więc zbudować generator zaginający czasoprzestrzeń na małym obszarze (statku kosmicznym z przyległościami,


Ja od siebie dodam, że w momencie, gdy przekroczymy prędkość światła, czas dla nas będzie się cofać i będziemy mogli cofnąć się do przeszlości. Pozostaje problem powrotu - bo nie bardzo wiadomo jak przyśpieszyć czas i nie wiadomo do końca co się stanie w teraźniejszości gdy "namieszamy" w przeszłości (np: zabijemy Lenina).

Dnia 22.10.2006 o 15:25, sig. napisał:

potężne pole grawitacyjne np słońca jest w stanie to zrobić, więc prawa fizyki nam nie zabronią)
można by polecieć szybciej niż światło nawet nie zbliżając sie do tej prędkości. Zresztą naukowcy
twierdzą że zbudowanie statku z napędem z ''startrekowym'' napędem jest możliwe, do rozwiązania
pozostał jeden problem : zasilanie (coś takiego żarło by takie masy energii, że w oryginale
silniki chodziły na antymaterii).


A propo antymaterii: najbliżej ją znajdziemy w centrum naszej galaktyki. Jedymym opłacalnym napędęm dla sondy/statku , która by nam przytargała trochę antymaterii - tak, zgadliście! - jest antymateria. Mamy błędne koło. Dopóki nie nauczymy się pozyskiwać tego "paliwa" lub nie znajdziemy bliższych źródeł to o prędkościach podświetlych w konwencjonalnych sondach możemy zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 19:43, hans kloss napisał:

A mógłbyś mi powiedzieć, od jakiej wartości prędkości świat "zatrzymuje się w miejscu"?

To nie świat się zatrzymuje tylko odczuwany czas i nie wkoło tylko z punktu widzenia ciala poruszajacego się. Jeśli ciało porusza się z prędkością światła, to nie dotyczy go uplyw czasu. Dotyczy to tylko i wylącznie fal elektromagnetycznych.
donaan

Dnia 22.10.2006 o 19:43, hans kloss napisał:

albo się cofa :D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tachion
Jednak to nadal jest zgodne z teoria względności. Zatem patrząc z punktu widzenia tachiona, to my poruszamy sie szybciej niż światło, my przybywamy z przyszlości a on sobie normalnie śmiga tu i tam :). Ciekawa jest hipoteza z neutrinami. Możźnaby to trochę poprawić i zaproponować, że tachiony mogłyby być antyneutrinami, czyli neutrinami antyrzeczywistości (z rownoleglego antywszechświata, składajacego sie w głównej mierze z antymaterii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:19, hans olo napisał:

Możźnaby to trochę poprawić i zaproponować,
że tachiony mogłyby być antyneutrinami, czyli neutrinami antyrzeczywistości (z rownoleglego
antywszechświata, składajacego sie w głównej mierze z antymaterii).

Albo lepiej nie :D. Właśnie loknąłem na google. Antyneutrina udalo się juz wysublimować w naszej rzeczywistości. Mój błąd :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stworzyć antymaterie w małych ilościach umiemy, tylko niestety przechowywać ją można tylko w silnym polu magnetycznym (przy kontakcie z dowolną materią ulega anihilacji zamieniając się w czystą energię, trzeba więc ją trzymać z dala praktycznie od wszystkiego mającego własności materialne). ogólnie bilans póki co jest ujemny, więcej energii trzeba włożyć w produkcje i przechowywanie niż da sie z niej uzyskać.
ps potrzebne ilości nie są wcale duże, gdzieś czytałem że filiżanka starczyła by żeby w okresie ludzkiego życia dolecieć na alpha centauri i spowrotem. w kosmosie nie ma tarcia, więc raz rozpędzony statek będzie utrzymywał prędkość dopóki go jakieś pole grawitacyjne albo układ hamulcowy (silniki skierowane w przód?) nie zatrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:36, Grzyb8 napisał:

Na pewno,kiedyś technologia napewno będzie bardziej rozwinięta niż współczesna!


hehe ale źeś napisał :) to chyba wszyscy wiedzą.. ja tam czekam na gry 4D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 20:40, Chester001 napisał:

> Na pewno,kiedyś technologia napewno będzie bardziej rozwinięta niż współczesna!

hehe ale źeś napisał :) to chyba wszyscy wiedzą.. ja tam czekam na gry 4D :)

Nom,żeby aż potwory normalnie chodziły po pokoju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna sie cofnac w przeszlosc??przeciez gdyby tak mozna bylo to oznacza to ze wraz z nami zyja inne rownolegle swiaty do naszego czyli ja jestem w nieskonczonej ilosci miejsc i czasow.Wiecie o co mi chodzi ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować