Zaloguj się, aby obserwować  
Akajun

Czy w przyszłości wymyślą teleport lub inne dziwne przedmioty?

241 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 16:02, Dark Side PL napisał:

Zapodaj mówisz że ma kolege. On wpada w furię i powiedziałeś o urządzieniu powstrzymującym.
A ja powiedziałem że to jest myśl. :P

No mam tego kolegę ale jak chcesz mi coś odpowiedzieć to pod moim lub twoim lub innych obrazkach (avatrach) znajduję się coś takiego jak ODPOWIEDŹ i zawsze to naciskaj kiedy coś komuś chciaś powiedzieć,to przecież nie ból !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 16:30, hans kloss napisał:

Nie kłóćcie się proszę. Możecie dostać degrady od moderatora.

Ale ja się nie kłócę tylko ją pouczam oczywiście nie pod naciskiem że może ona dawać coś takiego jak odpowiedź,oczywiście ja jej nie karzę żeby to robiła tylko jakby mogła to napewno byłoby nam wszystkim miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 18:15, Dark Side PL napisał:

Dzięki za informacje, jestem tu nowy więc nie wiedziałem ale dzięki.

Nie ma sprawy FORUM jest tu po to żeby innym pomagać jak ja tobie i pytać się jak ty mi.
A wogólę jesteś chłopakiem czy dziewczyną bo avatr wydaje mi się na dziewczyę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mój kolega wymyślił głupotę... Mówi sobie, że kiedyś nad ziemią będzie taka duża satelita co będzie odbijać światło słoneczne i na drugiej półkuli będzie dzień. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:13, Mich160 napisał:

Ale mój kolega wymyślił głupotę... Mówi sobie, że kiedyś nad ziemią będzie taka duża satelita
co będzie odbijać światło słoneczne i na drugiej półkuli będzie dzień. xD


Ciekawe... Szczególnie że z tego wynikną same kłopoty. Może i będzie dzień tu i tu ale inne godziny spowodóją wielkie problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a mi się wydaje, że kiedyś wymyślą coś w rodzaju teleportu, który ędzie przenosił do równoległego świata( a tam można wszystkie swoje błedy naprawić). Fajnie by było nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:13, Mich160 napisał:

Ale mój kolega wymyślił głupotę... Mówi sobie, że kiedyś nad ziemią będzie taka duża satelita
co będzie odbijać światło słoneczne i na drugiej półkuli będzie dzień. xD


To naprawdę nieźle twój kolega wymyślił. Ciekawe kiedy ludzie by odpoczywali? Przecież sen jest potrzebny, a niektórzy ludzie nie mogą zasnąć jak jest jasno.

A co do teleportacji to myślę, że może za jakieś kilkaset lat ludziom uda się wymyślić urządzenie do teleportacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:52, Mich160 napisał:

Taak, on ma do tego talent wymyślił np. granat przeciwlotniczy, ale mogą być jakieś specjalne
zasłony albo jakaś substancja co zastąpi sen.


Długo by tak ludzie nie pociągnęli. Bo po co by było im łóżko, a jak by łóżka zlikwidowali to i samych siebie <hehe>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś słyszałem o pierwszym kroku w celu stworzenia ,,peleryny-niewidki".Coś takiego podobno powstało (Japończycy to stworzyli).Ja powiem tylko tyle,że do stworzenia czegoś takiego trzeba materiału pochłaniającego promienie świetlne.Jak wiadomo,człowiek widzi przedmioty przez to,że światło się od nich odbija.Gdyby się nie odbijało,nie widać by było nic:).Jedyne,co byłoby widoczne,to zawirowania powietrza,gdy taka osoba porusza się.Gdy stoi w miejscu,nie będzie jej w ogóle widać:).

Co do teleportów...podobno Japończykom udało się przeteleportować jedną cząsteczkę na odl. 1 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby sie nie odbijało, byłby kolor czarny ;) tutaj jest natomiast inny sposób, po prostu są wbudowane światłowody? dzięki którym postać staje sie "przezroczysta" czyli na pelerynie jest "wyświetlany'' obraz tego co postać norolmalnie by zasłoniła. już parę lat temu pokazywali to w tv, jakość była marna (ale działało). ostatnio natomiast owszem zbudowano coś takiego ale dla mikrofal a nie światła widzialnego. Ogólnie w wszelakich niewidkach chodzi o to, żeby promienie omineły dany przedmiot, a z tyłu połączyły sie z powrotem w jeden ciąg (tylko tak da sie uzyskać niewidzialność w zakresie światła widzialnego, chyba że chodzi o przedmiot z natury przezroczysty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:23, Skywalker560 napisał:

Już gdzieś słyszałem o pierwszym kroku w celu stworzenia ,,peleryny-niewidki".Coś takiego podobno
powstało (Japończycy to stworzyli).


Fajna by była taka ,,peleryna-niewidka". Pomagała by w wielu sytuacjach. Chociaż lepiej, żeby jej nie wymyślili, bo przestępczość wzrośnie (w większości kradzieże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2006 o 20:33, Radek15 napisał:

jej nie wymyślili, bo przestępczość wzrośnie (w większości kradzieże).

do przestępczości, do bardziej by sie przydała "skóra gekkona" dzięki temu można by niczym spider-man przylegać do większości powierzchni (jeden z nielicznych wyjątków to szkło) i chodzi sobie po nich (niezależnie od tego czy to będzie podłoga, ściana czy też sufit). prace póki co trwają (a jak sie skończą służby specjalne (te zawsze lojalne ;) oraz włamywacze będą wniebowzięci. pozatym trochę teoretyzuje, ale atom składa się głównie z pustego miejsca. gdyby udało się jakoś zneutralizować działające tam siły (naturalnie miejscowo, pasowało by mimo wszystko stać twardo na podłodze a nie spaść do jądra ziemi), można by sie pobawić w przenikającego przez ściany ducha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:44, sig. napisał:


> jej nie wymyślili, bo przestępczość wzrośnie (w większości kradzieże).
do przestępczości, do bardziej by sie przydała "skóra gekkona" dzięki temu można by niczym
spider-man przylegać do większości powierzchni (jeden z nielicznych wyjątków to szkło) i chodzi
sobie po nich (niezależnie od tego czy to będzie podłoga, ściana czy też sufit). prace póki
co trwają (a jak sie skończą służby specjalne (te zawsze lojalne ;) oraz włamywacze będą wniebowzięci.
pozatym trochę teoretyzuje, ale atom składa się głównie z pustego miejsca. gdyby udało się
jakoś zneutralizować działające tam siły (naturalnie miejscowo, pasowało by mimo wszystko stać
twardo na podłodze a nie spaść do jądra ziemi), można by sie pobawić w przenikającego przez
ściany ducha


Może już tak nie wymyślaj bo napewno nie zrobią się ludzie nie materialni (niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 21:25, Radek15 napisał:

Może już tak nie wymyślaj bo napewno nie zrobią się ludzie nie materialni (niemożliwe).

teoretycznie jest to jak najbardziej możliwe, a co będzie z praktyką to sie zobaczy.
ps za niemożliwe uważano np przekroczenie prędkości 90km/h, wszyscy liczący się lekarze dowodzili że narządy wewnętrzne nie wytrzymają takiej "zawrotnej" prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować