Zaloguj się, aby obserwować  
Jammin69

Czy często przeklinasz?

1145 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2008 o 22:28, Raziel93 napisał:

Przeklinam, jak jestem zdenerwowany (a że ze mnie frustrat.... w sensie - łatwo mnie
wkurzyć :D)


A ja jestem bardzo bardzo cierpliwy :P Ale klnąć się zdarza, to taki odruch bezwarunkowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami, jak się zdenerwuję, ale tak to nie zbyt łatwo mnie z równowagi wyprowadzić, więc rzadko, a no i jeszcze jak sie załamie, jak ktoś takiego porządnego ROFLA strzeli. A no ale i tak najczęściej po angielsku, bo po polsku tak dziwnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja przeklinam i to często. W przeciwieństwie do innych nie uważam tego za jakąś obrazę języka. Jako, że mam od cholery zmartwień, trudno o lepszy sposób na wyrażanie emocji niż przekleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 14:59, Flesh00er napisał:

A ja przeklinam i to często. W przeciwieństwie do innych nie uważam tego za jakąś obrazę
języka. Jako, że mam od cholery zmartwień, trudno o lepszy sposób na wyrażanie emocji
niż przekleństwa.

i właśnie to mnie martwi. Przekleństwa w świecie są traktowane jako brak kultury. wiesz co ... byłem w tunezji i w turcji, były tam kabarety o róznych narodach o niemcach że za dużo gadają o francuzach że wybrzydzają w restauracjach czy cos i o polakach ze wchodzi do baru i mowi "o kur*a jak tu pi***** "-.- kompletny brtak kultury. ide przez ulice i dwóch kolesi rozmawia a przerywnikiem w zdaniu jest kur** ... Fjamnie nie?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeklinam, gdy jestem zdenerwowany, ale staram się ograniczać używanie niecenzuralnych słów. Przynajmniej nie używam słowa na "k" jako przecinka w co drugim zdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 22:02, DreaN napisał:

Kurde to jest przekleństwo! :) Tez używam tego słowa pozatym troche bardziej barwne i
soczyste przekl;enstwa ale kurde w słowniku jest określone jako żartobliwe przekleństwo
^^ Na polskim dostałem uwage za użycie tego słowa :)) shahaha
Pozdraiwam

Tak ,wiem, ale mi w szkole za to nic nie zrobili i to jest ogólnie akceptowane. W słowniku jest dokładnie zapisane jako przekleństwo ekstensywne (czy jakoś tak). Ale chyba przyznasz mi rację że to jest łagodniejsze niż "k**wa"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przeklinam, chyba że tylko wtedy gdy się całkowicie zapomnę albo się bardzo mocno zdenerwuję. Wolę urozmaicić swój słownik, niż z braku laku używać przekleństw jako przecinka. Mnie już czasami po prostu bolą uszy kiedy słyszę monologi/dialogi ludzi właśnie w takiej roli używających przekleństw. Potrafi ktoś sklecić zdanie z samych przekleństw i tylko kilku "z", "w", "i", "albo", "a"?? Oczywiście że Polacy (zwłaszcza młodzi) potrafią wykonać taką sztuczkę. Dobiło mnie, gdy szedłem sobie do szkoły i szli obok mnie jacyś pierwszoklasiści(gimnazjum) i słyszę wiązankę "no k* ja p* to może to j***ij czymś i k**" i tak dalej. Nie wiem jak ten drugi dzieciak, ale ja go w ogóle nie zrozumiałem. Nie wiem czemu ludzie, gdy mają pod ręką taki piękny język jak polski, ograniczają się do używania pewnych słów i to jak nie przekleństw, to debilnych neologizmów i jeszcze nie nauczą się pisać/rozmawiać poprawnie. Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:20, PoleMan napisał:

Nie wiem czemu ludzie, gdy mają pod ręką taki piękny język jak polski, ograniczają się do używania pewnych
słów i to jak nie przekleństw, to debilnych neologizmów i jeszcze nie nauczą się pisać/rozmawiać poprawnie.
Tragedia.


Pewnie dlatego że chcą zaszpanować wśród znajomych. Uważają że przeklinanie jest "kul", "najs", "słit" i w ogóle gansta joł ziom elo konfacelo. Zamiast mówić po ludzku.
Co do tematu (możliwe że kiedyśtam już to pisałem xP), ogółem nie przeklinam (no dosyć często wtrącam "kurde" lub "kurde blaszka"), a z tych mocniejszych to naprawdę bardzo rzadko. Głównie gdy po raz 150ty próbuję przejść ten sam moment w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:17, edsonpele napisał:

Tak ,wiem, ale mi w szkole za to nic nie zrobili i to jest ogólnie akceptowane. W słowniku
jest dokładnie zapisane jako przekleństwo ekstensywne (czy jakoś tak). Ale chyba przyznasz
mi rację że to jest łagodniejsze niż "k**wa"?

Oczywiscie ze tak, ale mimo to ja mówie jejku albo jeny albo KU*** MAC!!! ale tylko czasami :) Masz racje ale kurde i tak w moim towarzystwie nie jest akceptowane, ;) uzywaj go sobie, mi to nie przeszkadza ale poprostu to jest tak samo nie "kulturne " ;]
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to denerwuje mnie to, jak ludzie używają przekleństw(już w stylu "a k***a, ja p""""""e ")wszędzie, nie zważając na innych ludzi i na to jak wypadną w towarzystwie. Jeden z moich znajomych ciągle prawie klnie i raz na lekcji mu sie już wymsknęło nawet ( na szczęście dla niego na lekcji z luźnym nauczycielem). Czasem idę z takimi ludźmi co ciągle klną i nie dość, że mnie już od tego uszy bolą, to jeszcze czasem przechodzi to mój sąsiad, to jakiś znajomy, albo kolega taty i wiecie, można pomyśleć, że towarzystwo idiotów, nie? No może część z nich nie jest specjalnie super mądra :) (nie mówię tu, że ja jestem mega-mądry), ale pokazując, że ich słownik jest ograniczony do kilku przekleństw i zaimków eksponują głupotę. Hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny jak napiszę że czasami "rzucę mięskiem" ale staram sie ograniczać jak tylko jest to możliwe. Stres w pracy działa różnie na ludzi, niektórzy dają sobie z nim radę i jest ok, inni już nie i zaczyna się ojczyzna-polszczyzna pana Miodka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moje przeklinanie ograniczyło się nawet o jakieś 50%, nie wiem czemu oO''. Ale nadal mi się coś wymsknie, szczególnie jak siedzę przy kompie i ten [cenzura] FireFox znów [cenzura] się zawiesi, [cenzura]! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 12:22, Skywalker560 napisał:

Ostatnio moje przeklinanie ograniczyło się nawet o jakieś 50%, nie wiem czemu oO''. Ale
nadal mi się coś wymsknie, szczególnie jak siedzę przy kompie i ten [cenzura] FireFox
znów [cenzura] się zawiesi, [cenzura]! :P


Co dziwne, to ja wcześniej przeklinałem, bo właśnie myślałem, że to KUL, ale teraz już się powstrzymuję, a Firefox ci się już niedługo nie będzie zawieszał, bo wychodzi nowa wersja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeklinam jak się zdenerwuje, nie lubię ludzi którzy przeklinają dla szpanu...

I dlaczego przekleństwo jest niedozwolone dla dzieci? Jak powiedzią "kurczaczek" a Ku*** to zbytniej różnicy nie ma.
Tak przynajmniej myślę, no chyba że mówimy w sensie że ktoś tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 11:58, lukase napisał:

jak widze rodzicow to w mys;lach przeklinam XD

To w takim razie boje sie wiedziec co robisz jak patrzysz w lustro :)

Ja mimo ze posiadam jakis tam zasob slow niektore przeklenstwa zastepuja bardzo duzo wyrazow, epitetow co tworzy je takimi wspanialymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować