Zaloguj się, aby obserwować  
Jammin69

Czy często przeklinasz?

1145 postów w tym temacie

Przekleństwa są potszebne w życi karzdego człowieka i wogule w jezyku polskim ale nie należy ich nadużywać bo stracą swoją wartość sami zobaczcie sprubujcie powiedziec zdanie: Ale mam fajną gre... jakoś tak nie trafia a teraz powiedzcie ale mam zaje**** Gre inaczej brzmi no nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee zaj**scie to juz nie przeklenstwo... zauwazylem ze weszło normalnie to uzywania codziennego i w roznych filmikach tego nie cenzuruje... a ku**a i podobne tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w afekcie przeklinam. Czyli bardzo rzadko. Staram się szanować język. I urozmaicać go w bardziej skomplikowane sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 22:32, Marcin08 napisał:

eee zaj**scie to juz nie przeklenstwo... zauwazylem ze weszło normalnie to uzywania
codziennego i w roznych filmikach tego nie cenzuruje... a ku**a i podobne tak

Potwierdzam. Pokazuje się w wielu recenzjach( nie,wcale nie chodzi mi o same gry), jest praktycznie tak samo popularne jak "cholera" ( które na tle innych przekleństw wydaje się niczym innym troszeczkę niegrzecznym słówkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:22, Darkstar181 napisał:

Potwierdzam. Pokazuje się w wielu recenzjach( nie,wcale nie chodzi mi o same gry), jest praktycznie
tak samo popularne jak "cholera" ( które na tle innych przekleństw wydaje się niczym innym
troszeczkę niegrzecznym słówkiem)

No ale przyznasz, że kojarzy się z bardzo nieprzyzwoitym słowem. Osobiście uważam, że powinno być traktowane jak przekleństwo. Nawet oglądałem wywody profesora Miodka na temat tego słowa (wiem, że nie dla każdego jest on autorytetem) i nie pozostawił na nim suchej nitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2007 o 22:27, Jarys napisał:

No ale przyznasz, że kojarzy się z bardzo nieprzyzwoitym słowem.

Oczywiście,czy ja gdzieś temu zaprzeczałem?
>Osobiście uważam, że powinno

Dnia 08.01.2007 o 22:27, Jarys napisał:

być traktowane jak przekleństwo. Nawet oglądałem wywody profesora Miodka na temat tego słowa
(wiem, że nie dla każdego jest on autorytetem) i nie pozostawił na nim suchej nitki.

Profesor Miodek to spoko facet. Czytałem kiedyś jego wykład który przeprowadził w Toruniu na temat uniwersalności słowa "kurwa" ( no co panie moderatorze, to tylko zakrzywienie laski biskupa :) )
Normalnie można było leć ze śmiechu. Nie dlatego że były to jakieś bzdury( bo nie były) ale dlatego że to była prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeklinam tylko wtedy, gdy jestem wkurzony. :P Albo jak coś mi się nie udaje.
Wszyscy naraz zawracają mi d**ę, no i wtedy "wymsknie" mi się te "nosz k***a!". :P Ale tak to nie przeklinam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W koncu po cos sa przeklenstwa, maja swoja funkcje, nie mowiac juz o tak uniwersalnych slowach, jak ta pani lekkich obyczajow na k:) które może oznaczac praktycznie wszystko:) w wakacje czytalem jakis artykul o przeklenstwach, ale juz eni pamietam wsyzstkich wnioskow z niego:) przeklenstwo naduzywane traci swoja moc, pewnie kiedys to co uzywamy jako "bluzgi" bedzie zwyklym okresleniem, tak jak kiedys slowo kobieta bodajże bylo obrazliwe, a dzis to zwyczajne slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:31, Darkstar181 napisał:

Normalnie można było leć ze śmiechu. Nie dlatego że były to jakieś bzdury( bo nie były) ale
dlatego że to była prawda:)


Tylko, że dziś słowo "ku*wa" jest trochę niepoprawnie używane. Jakby nie było to jest przekleństwo, a dziś nie jest tak taktowane i niektórzy walą ku*wy zamiast przecinka, a to nie jest dobrze. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 19:21, Skarmory napisał:

Czy zdarza Ci się przeklinać jak grasz ??? Czy przeklinasz na codzień ??? Czy przeklinasz z
byle powodu ???

Często, bowiem jestem zajebiście nerwowy człowiek... Przy ojcu prawie codziennie(oj niedobrze), Przy mamie jak dostanę kurwicy(gorzej), w szkole co godzinę(zajebiście źle...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyab nie tylko sprawa polska:), zauważ, że slowo (aby przez przypadek nie dostac ostrzeżenia :D) duck, pisane przez f na poczatku :D jest równie uniwersalnym i powszechnym slowem w innych krajach, choc pewnie czesciej w tv niz w rzeczywistosci:) ale jest slowem robiacym wrecz furore:) co eni znaczy,z e uzywanie przecinka na k jest dobrym pomyslem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mnie człowieku obchodzą inne kraje i ich sposób wysławiania się... a już szczególnie Amerykanie? :) To ich problem i ich f*ck.
I nie zgodzę się z Tobą jeszcze, że to nie tylko sprawa Polska, bo zauważ, że taka furorę robi tylko to f*ck z angielskiego, a tak to nic. Czyli można powiedzieć, że to sprawa angielskiego i polszczyzny.
Mi też na początku szczena opadała ilu Niemców nie znających polskiego zna parę słów typu "ku*wa, spie****aj. Mówię, że łatwo się nauczyć, przez neta.
Faktu to jednak nie zmienia, że nadużywamy przekleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne narody tez przeklinaja, tylko u nas troche wieksza skala ponoc:) a amerykanie... nie chcialbym ise wzorowac na tym narodzie:) przynajmniej, za granica latow "naszych" wylapac:P uzywanie przeklenstwa, nie jako "mocnego" slowa tylko spojnika jest przesadne w polsce, a prosto zaobserwowac, ze w domu ludzie, ktorzy tak beztrosko przeklinaja na "powietrzu" w domu, czy w rozmowach "nazwijmy to formalnych" nie wystepuje juz tak czesto, ale wszedzie sie bluzga, kazdy ma to gdzies. Nawet przeklenstwa w sztuce starszej daty, maja jakis cel cos wyrazaja, a teraz czesto sa w popkulturze, czescia utworu, ktora nie ma tam nic do zdzialania. A znaczna czesc obcokrajowcow uczy sie slowa na k. jako pierwszego w polsce, co chyba o czyms swiadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować