Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Dzieci forumowiczów

831 postów w tym temacie

Jedna istotna rzecz mi się przypomniała: niektóre kobiety w początkowym okresie są bardziej "mleczne" od innych. Nadmiar pokarmu zalegający w piersiach powoduje ich twardnienie, więc łatwo to zauważyć na szczęście. W razie zauważenia gwałtownego zwiększenia ilości mleka należy nadmiar "ściągać" (silny lecz nie gwałtowny masaż obiema rękami każdej z piersi osobno aż do "zmięknięcia" piersi). Dzięki temu uniknie się ew. interwencji chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 18:59, Abi Dalzim napisał:

Ten wątek poświęcam naszym pociechom,, czyli dzieciom forumowiczów. Ja niedawno dowiedziałem
się, że zostanę ojcem i bardzo mnie to ucieszyło :) Poniżej przedstawiam pierwsze zdjęcie mojego
potomka (na razie niekreślonej płci), które moja żona wykonała tydzień temu w gabinecie lakarskim.
Jeżeli macie zdjęcia Waszych pociech (tych "wyklutych" również), to dzielcie się nimi :) Pozdrowienia
dla wszystkich rodziców!

Gratuluję! Mi do dziecka jeszcze dużo czasu zostało. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 09:36, olcia13 napisał:

Gratuluję! Mi do dziecka jeszcze dużo czasu zostało. :-D


Dzięki! Jeżeli dobrze interpretuję Twój nick, to rzeczywiście nie masz się do czego śpieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 09:34, minimysz napisał:

Jedna istotna rzecz mi się przypomniała: niektóre kobiety w początkowym okresie są bardziej
"mleczne" od innych.


:-D ,zabrzmiało to nieźle . Mogę powiedzieć że to powoli staje się coraz większym problemem .Coraz więcej kobiet zaraz po urodzeniu dziecka chce jak najszybciej powrócić do wcześniejszych rozmiarów (diety) zapominając o dziecku .A karmienie piersią przynajmniej do pierwszego roku jest bardzo zdrowe i wygodne dla dziecka i dla mamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 12:30, Abi Dalzim napisał:

> Gratuluję! Mi do dziecka jeszcze dużo czasu zostało. :-D

Dzięki! Jeżeli dobrze interpretuję Twój nick, to rzeczywiście nie masz się do czego śpieszyć
:)

Dobrze go zinterpretowałeś. Tak, mam 13 lat. pozdrowienia! Jeszcze raz gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 08:31, Persona Non Grata napisał:

Heh w aparacie jeszcze zgram to pokaze dziubusia;]


Jak tam Lenka się miewa? Obie z mamą są już w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 12:40, spider88 napisał:

> Jedna istotna rzecz mi się przypomniała: niektóre kobiety w początkowym okresie są bardziej

> "mleczne" od innych.

:-D ,zabrzmiało to nieźle . Mogę powiedzieć że to powoli staje się coraz większym problemem
.Coraz więcej kobiet zaraz po urodzeniu dziecka chce jak najszybciej powrócić do wcześniejszych
rozmiarów (diety) zapominając o dziecku .A karmienie piersią przynajmniej do pierwszego roku
jest bardzo zdrowe i wygodne dla dziecka i dla mamy .


Z tym "wygodne" dla mamy to tak nie do końca. Nasz maluch ma roczek i ciągle jest na tak zwanym "cycku". W ciągu dnia raz może dwa razy natomiast w nocy czasem wogóle się nie budzi a czasem budzi się razy kilka. Uwierz mi iż jest to doś uciążliwe dla mamy. Daje się we znaki niewyspanie i w pewnym sensie uwiązanie bo o jakimś wyjściu na noc i pozostawieniu Tymcia z babcią nie ma mowy. Z drugiej strony ogromny plus karmienia piersią mogliśmy odkryc kilka dni temu w czasie choroby małego. Nie chciał za bardzo jesc za to cały czas "wisiał" przy mamie i dzięki temu zawsze coś pożywnego w brzuszku było a wartości odżwczo-lecznicze mleka matki są na prawdę ogromne i nie do przecenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 19:52, Da Ghost napisał:

ogromny plus karmienia piersią mogliśmy odkryc kilka dni temu w czasie choroby małego. Nie chciał za bardzo jesc
za to cały czas "wisiał" przy mamie i dzięki temu zawsze coś pożywnego w brzuszku było

Nie mówiąc o tym, że nie trzeba ze sobą targać wszędzie butelki ze smoczkiem i termosa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak...
ja mam 16 (prawie) lat, moi dzidkowie i rodzice siedzą na tym forum!! Moje dzieci i wnuki też!! całą rodzne mi uzależniliście!!! Tylko moja dziewczyna nie ma neta i nie siedzi w tym tak głęboko. Ale cholernie dużo gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:55, explotion napisał:

No tak...
ja mam 16 (prawie) lat, moi dzidkowie i rodzice siedzą na tym forum!! Moje dzieci i wnuki też!!
całą rodzne mi uzależniliście!!! Tylko moja dziewczyna nie ma neta i nie siedzi w tym tak głęboko.
Ale cholernie dużo gra...


Hohoho, całkiem nieźle sobie poczynasz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 22:24, bruli napisał:

> No tak...
> ja mam 16 (prawie) lat, moi dzidkowie i rodzice siedzą na tym forum!! Moje dzieci i
wnuki też!!

> całą rodzne mi uzależniliście!!! Tylko moja dziewczyna nie ma neta i nie siedzi w tym
tak głęboko.
> Ale cholernie dużo gra...

Hohoho, całkiem nieźle sobie poczynasz xD


A jak, trzeba zwiększać populację... A na starość siądziesz sobie przed kompen i zrobisz konferencje rodzinną w Wigilijny wieczór... Tak, tak... komputery to przyszlość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:55, explotion napisał:

No tak... ja mam 16 (prawie) lat [...] Moje dzieci i wnuki też!!

Nie wiem co Ci się pokrochmaliło, ale mi to nie pasuje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 22:31, Olamagato napisał:

> No tak... ja mam 16 (prawie) lat [...] Moje dzieci i wnuki też!!
Nie wiem co Ci się pokrochmaliło, ale mi to nie pasuje... ;)


Och, poprostu bardzo lubię komedie "RRRrrr..." i wszelkie z niej cytaty... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, każdy rodzic powinien przejść przez okres nieprzespanych nocy . Moja córeczka odeszła od piersi w 14miesiącu i zrobiła to sama bez zmuszania .Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia przy karmieniu piersią bliskość matki ,jej ciepło .Ma to na tyle duże znaczene że odbija się (pozytywnie) na późniejszym rozwoju dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 09:45, spider88 napisał:

Powiem tak, każdy rodzic powinien przejść przez okres nieprzespanych nocy . Moja córeczka odeszła
od piersi w 14miesiącu i zrobiła to sama bez zmuszania .Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia
przy karmieniu piersią bliskość matki ,jej ciepło .Ma to na tyle duże znaczene że odbija się
(pozytywnie) na późniejszym rozwoju dziecka .



Zobaczymy jak to będzie z tym naszym rozbójnikiem bo na razie to sprawa się pogarsza z tego względu iż nauczył się sam dobierać do piersi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 10:22, Da Ghost napisał:

Zobaczymy jak to będzie z tym naszym rozbójnikiem bo na razie to sprawa się pogarsza z tego
względu iż nauczył się sam dobierać do piersi :>

Obwiązać piersi ciasno dość bandażem elastycznym i powiedzieć, że mleko się zepsuło - w moim wypadku poskutkowało (może dlatego, że przeziębienie wykorzystałam jako przykrywkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 10:31, minimysz napisał:

Obwiązać piersi ciasno dość bandażem elastycznym i powiedzieć, że mleko się zepsuło - w moim
wypadku poskutkowało (może dlatego, że przeziębienie wykorzystałam jako przykrywkę)

Przeziębienie dziecka czy mamy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 10:31, minimysz napisał:

powiedzieć, że mleko się zepsuło - w moim wypadku poskutkowało


To dziecko musiało być już dość duże, skoro zrozumiało tłumaczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 10:31, minimysz napisał:

> Zobaczymy jak to będzie z tym naszym rozbójnikiem bo na razie to sprawa się pogarsza z
tego
> względu iż nauczył się sam dobierać do piersi :>
Obwiązać piersi ciasno dość bandażem elastycznym i powiedzieć, że mleko się zepsuło - w moim
wypadku poskutkowało (może dlatego, że przeziębienie wykorzystałam jako przykrywkę)


Myślę, że na razie za wcześnie na taki wybieg ... Tymcio ma dopiero roczek i może nie zrozumieć ;)

A poniżej fotka naszego łobuziaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 10:39, spider88 napisał:

Przeziębienie dziecka czy mamy ?

Ja byłam przeziębiona (myślałam, że to jasne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować