Zaloguj się, aby obserwować  
GaNgStA

Koty (Te zwierzaki futerkowe)

990 postów w tym temacie

Hej, no rzeczywiście praktycznie identyczne mamy zwierzaki. Nawet "blizna Harrego" jest na swoim miejscu :)

Wrzucę kilka nowszych zdjęć mojego kota, który teraz dochodzi do siebie po zderzeniu z samochodem. Znaleźliśmy go dopiero dwa dni po wypadku praktycznie zdychającego nam na rękach. Miał złamaną miednicę i wiele obrażeń wewnętrznych i nie wiadomo było czy będzie chodził (a nawet w ogóle czy przeżyje). Na szczęście weterynarze stanęli na wysokości zadania (oczywiście kasę krzyknęli taką, że mało mnie nie wywaliło z butów), ale najważniejsze, że kotek żyje i jest już praktycznie w pełni sił. I strasznie się nudzi w domu, bo na razie wychodzić mu nie wolno :).

20130125181927

20130125182119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 18:22, el_machete napisał:

Hej, no rzeczywiście praktycznie identyczne mamy zwierzaki. Nawet "blizna Harrego" jest
na swoim miejscu :)

>
wyliże się - te zmory maja przeciez 9 życ ;)

to kolejne fotki tej bardziej podobnej do twojego ;)
bo to kocur prawda? niech ma zatem laske z kociego playboya (fotka nr 2) :D


20130125192440

20130125192531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sensu nie ma - bo kot jako zwierze nie jest w stanie trawić laktozy :)
Więc albo mleko specjalne dla kotów [które dodatkowo zawiera, zależnie od wybranego rodzaju, ekstra witaminy czy związki mineralne etc] albo dawać wodę a mleko tylko w formie "przysmaku" od czasu do czasu jeśli kot lubi.
Np moja kotka mleka nie cierpi, ani krowiego ani koziego ani specjalnego mleczka dla kotów.
Ale śmietanka to już co innego [zwłaszcza deserowa 30%+ ;)].

I jasne jak kot od lat dostaje mleko dzień w dzień to organizm przywyknie i biegunek nie ma, tylko dalej sens takiego żywienia praktycznie żaden :)

Tak wiec moim skromnym zdaniem - rozsądek na pierwszym miejscu. Nie uczyć kota od małego picia mleka, żeby nie męczył i nie przyzwyczajał się do takiego żywienia. dać raz na jakiś czas jak lubi [mleko, śmietana] bo kot jak człowiek, tez nie może jeść miesiącami tego samego :)

P.S.
Mam gdzieś fajne fotki mojego sierściucha to tez może coś potem wrzucę skoro temat trochę ożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza gołoledź prawie mi kota popsuła.
Łobuz po drzewie wchodzi na taras, z tarasu wskakuje na parapet i jęczy i wali w szybę żeby go wpuścić.
Niestety parapet był zbyt śliski i po skoku runął na beton z wysokości około 7m. Na szczęście tylko sobie nos lekko rozbił.
Poniżej sobie odsypia stress.

20130202044138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 kotki. Jeden z nich jest czarnym dachowcem (chyba) i nazywa się Filip. Wołamy na niego Finio, Fifi albo Tulipan xD (bo jest panem, który lubi tulić). Jest dość żywym i fajnym kotkiem, ale grubym.
Mój drugi kot to Bonifacy. Jest to kot birmański, kremowo-biało-szaro-czarny. Jest paranoikiem xD, gdy wejdzie w nieznane miejsce, lub głaska go obca osoba to zaczyna płakać, jęczeć, uciekać. Łatwiej jest zliczyć jakich on NIE MA fobii, niż te które ma xD.
Dołączam zdjęcie Filipa.

20130707094431

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba szansę przygarnąć kota a właściwie kotkę, zwykłego dachowca tylko zastanawiam się czy ma to sens bo mam bardzo małe mieszkanie. Czy mała kawalerka bez możliwości wypuszczenia czy tam wychodzenia z kotem na zewnątrz to wystarczająca przestrzeń czy jednak kot będzie się męczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie do końca dobry pomysł. Koty lubią sobie pohasać po ogrodku. Jak się mieszka w kawalerce, to już bardziej idzie adoptować psa, tylko będziesz musiał z nim wychodzić na spacery, a nie każdy ma na to czas. Swoją drogą, to sam bym takowego chętnie przygarnął, jednak po prostu nie miałbym na niego czasu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować