Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Jako, że premiera czwartej odsłony serii MGS tuż tuż, postanowiłem że nadrobię straty fabularne. Miałem niestety okazję grać tylko w pierwszą część, ale utkwiło mi z niej sporo w pamięci. Teraz na You Tube znalazłem kolesia, który uploadował cały film z pełnego przejścia gry. Filmiki trwają dość długo, około 37 minut, tak więc jest co oglądać. Polecam, idealna metoda na nadrobienie strat:

Metal Gear Solid - Full story version
http://pl.youtube.com/view_play_list?p=B728D2BB37E93000

Metal Gear Solid 2 - Sons of Liberty Full Story
http://pl.youtube.com/view_play_list?p=384CE91A75F1F52B

Metal Gear Solid 3 - Full Story Version
http://pl.youtube.com/view_play_list?p=2810DFF74872580C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie MGS 2 Substance. Otóż dzisiaj urządziłem sobie dłuższą sesję i po ponad czterogodzinnym graniu, w momencie, gdy sterowałem nagim Raidenem (a jednak to kobieta ;)) nagle zadzwonił pułkownik i mówił coś o wyłączeniu konsoli. Potem dzwonił co chwilę kilka razy z jakimiś głupimi sprawami, w ogóle nieodnoszącymi się do misji. O co w tym chodzi? Hideo zadbał o to, byśmy zbyt długo nie grali, czy to normalna sytuacja w tym momencie gry? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 19:05, ak.47 napisał:

Mam pytanie odnośnie MGS 2 Substance. Otóż dzisiaj urządziłem sobie dłuższą sesję i po
ponad czterogodzinnym graniu, w momencie, gdy sterowałem nagim Raidenem (a jednak to
kobieta ;)) nagle zadzwonił pułkownik i mówił coś o wyłączeniu konsoli. Potem dzwonił
co chwilę kilka razy z jakimiś głupimi sprawami, w ogóle nieodnoszącymi się do misji.
O co w tym chodzi? Hideo zadbał o to, byśmy zbyt długo nie grali, czy to normalna sytuacja
w tym momencie gry? :]


Naprawdę chcesz żebym Ci powiedział i zepsuł całą zabawę z dalszej gry? :) Dziwne że jeszcze się nie domyśliłeś kim jest pułkownik ... czekaj do końca a wszystko zrozumiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 19:19, Taikun napisał:

Naprawdę chcesz żebym Ci powiedział i zepsuł całą zabawę z dalszej gry? :)

A, to nie :).

Dnia 09.06.2008 o 19:19, Taikun napisał:

Dziwne że jeszcze się nie domyśliłeś kim jest pułkownik ... czekaj do końca a wszystko zrozumiesz ;)

Ja go podejrzewam o różne rzeczy, głównie o to, że jest jakimś wytworem sztucznej inteligencji (no co? :D Raiden nigdy go nie spotkał, teraz zaczyna się zacinać, choć to w sumie może być spowodowane tym, iż Arsenal Gear jest pod wodą i codec słabo kontaktuje) aaaale niech będzie, poczekam do końca.

Za to faktem jest, że jak na dość już wiekową grę cut-scenki są genialnie zrealizowane, w ogóle animacje w całej grze są świetne. O scenariuszu już nawet nie wspominam (scena, w której umiera Emma chwyta za serce ;)). Od grudnia czeka na mnie MGS 3 Subsistence, po dwójce się za niego zabieram, i chyba się nie zawiodę, prawda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Od grudnia czeka na mnie MGS 3 Subsistence,

Dnia 09.06.2008 o 19:41, ak.47 napisał:

po dwójce się za niego zabieram, i chyba się nie zawiodę, prawda? :P

Pozwole sobie odpowiedzieć jako fan 3 (moim zdaniem genialna gra ,godny następca 1 ,po moim zdaniem nieudanej 2).Gra jest genialna ,nie można się na niej zawieść.Świetnie wykreowani bossowie (starcie z the End ,Sorrow i Joy zapamiętasz na zawsze) .Humor Kojimy ,zaczerpnięcia historyczne (Zimna Wojna) i nawiązania do poprzednich części.Cudowne cut-scenki naprawdę emocjonujące i chwytająca za serce fabuła .I napewno uronisz łezkę na koniec ,gdy wszystko odnośnie The Boss będzie jasne a Snake pozna prawdę.Najlepsza gra na PS2 .Niezaprzeczalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 19:41, ak.47 napisał:

Od grudnia czeka na mnie MGS 3 Subsistence,
po dwójce się za niego zabieram, i chyba się nie zawiodę, prawda? :P


Powiem tak. Jedynki nigdy nic nie przebiło i jak już to MGS4 się z nim tylko zrówna. MGS2 po pierwszym przejsciu - Raiden te sprawy - mogło się nie podobać, ale jesli chodzi o fabułę i ogrom wydarzeń przedstawionych to imo bije i MGS1 i MGS3. Ale trójeczka, jest piękna, boska, miażdżąca, prawdziwa skradanka + niezła fabuła, zwroty akcji, no i fenomenalna muzyka Williamsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 22:25, Taikun napisał:

> Od grudnia czeka na mnie MGS 3 Subsistence,
> po dwójce się za niego zabieram, i chyba się nie zawiodę, prawda? :P
>

Powiem tak. Jedynki nigdy nic nie przebiło i jak już to MGS4 się z nim tylko zrówna.

Przyznam się bez bicia - w jedynkę nie grałem. :] Zdobyłem dwójkę praktycznie za darmo (5 zł, fakt że sama płyta bez oryginalnego pudełka i niczego, ale.. TAKA gra za 5zł? Kolega się nie popisał przy ustalaniu ceny, na czym ja świetnie wyszedłem :>) i nie chciało mi się szukać jedynki, musiałem zagrać ;).

Dnia 09.06.2008 o 22:25, Taikun napisał:

MGS2 po pierwszym przejsciu - Raiden te sprawy - mogło się nie podobać, ale jesli chodzi
o fabułę i ogrom wydarzeń przedstawionych to imo bije i MGS1 i MGS3.

A mi się podobało, to chyba była najpiękniejsza gra, jaką ukończyłem. No i miałem rację co do płk Campbella :D. Mam pytanie jeszcze odnośnie historii opowiedzianej w dwójce - MGS 4 to jest jego bezpośrednia kontynuacja? Można liczyć na jakieś większe wyjaśnienia? Bo z tego co pamiętam, to trójka jest prequelem...

Dnia 09.06.2008 o 22:25, Taikun napisał:

Ale trójeczka, jest piękna, boska, miażdżąca, prawdziwa skradanka + niezła fabuła, zwroty akcji, no i
fenomenalna muzyka Williamsa :)

Jedyne co do mnie jak na razie nie przemawia to las. Aaale może się przekonam ;).

A niektóre VR Missions są zabójcze, grrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 22:50, ak.47 napisał:

Przyznam się bez bicia - w jedynkę nie grałem. :]


Panowie wyciągnijcie pochodnie idziemy ukamienować jednego niewiernego. Nie wiem jak można grać w MGS2 bez znajomości MGS1

Dnia 09.06.2008 o 22:50, ak.47 napisał:

A mi się podobało, to chyba była najpiękniejsza gra, jaką ukończyłem. No i miałem rację
co do płk Campbella :D. Mam pytanie jeszcze odnośnie historii opowiedzianej w dwójce
- MGS 4 to jest jego bezpośrednia kontynuacja? Można liczyć na jakieś większe wyjaśnienia?
Bo z tego co pamiętam, to trójka jest prequelem...


Tak, MGS4 to bezpośrednia kontynuacja z akcją osadzoną X lat po MGS2. MGS3 jest prequelem, który sporo wyjaśnia :)

Dnia 09.06.2008 o 22:50, ak.47 napisał:

Jedyne co do mnie jak na razie nie przemawia to las. Aaale może się przekonam ;).


A intro ? Boskie i genialne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi Taikun- można zrozumieć fabułę bez MGS 1 ;) (zresztą przy początku gry jest nawet taka opcja "nie grałem w Mgs1 nie mam doświadczenia w grach akcji")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się zaliczyć drugą część MGS (Sons of Liberty - wersja na PS2). Powiem tylko, że od oprawy graficznej po fabułę ta gra to istny masterpiece. Końcowe fragmenty gry po prostu mnie zaszokowały - w końcu śmiertelna Fortune (zwą ją też Lady Luck - przynajmniej parę razy z ust Solid Snake''a wyleciały takie słowa ;), czy ostatni pojedynek... Gdyby też złożyć wszystkie filmiki w jedną całość mielibyśmy materiał na Oscara. Jest to jedna z nielicznych gier na konsole, która potrafiła mnie wciągnąć (wcześniej udało się to God of War, Resident Evil 4 i Final Fantasy XII). Wypatruje teraz części trzeciej (która jest ponoć jeszcze lepsza) - w najbliższym czasie powinienem ją sobie sprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te gry dalej sa w sklepach ? Chodzi mi o cześc 1-3 ? Czy ratuje mnie tlyko allegro , albo jakies inne aukcje ?

Czy w MGS3 możemy jeść zwierzęta ? Bo co słyszałem że ,, boahter odzywia sie w dzungli upolowanymi zwierzętami " Jak to wygląda dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:03, Ryan Kam napisał:

Czy te gry dalej sa w sklepach ? Chodzi mi o cześc 1-3 ? Czy ratuje mnie tlyko allegro
, albo jakies inne aukcje ?

MGS 1 w sklepach już nie znajdziesz.. Chyba, że w jakimś komisie z grami używanymi czy coś. Z dwójką też będzie problem. A MGS3 raczej powinien gdzieś być. Co do MGS2 to zobacz na wirtusie, niedawno tam jeszcze było.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:03, Ryan Kam napisał:

Czy w MGS3 możemy jeść zwierzęta ? Bo co słyszałem że ,, boahter odzywia sie w dzungli
upolowanymi zwierzętami " Jak to wygląda dokładnie ?


a) Zastawiasz pułapkę, łapiesz żywcem i chowasz do klatki. Są maksymalnie 3 klatki.
b) Zabijasz, łapiesz, chowasz w plecak.
W pierwszym przypadku zwierzęta się nie psują, w drugim tak, więc należy je jak najszybciej zjeść :).

Ja swoją trójkę Subsistence kupiłem na Ultimie - http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3613 . Jeśli chcesz wersję bez trybu online, bez dodatkowej płyty z filmem zmontowanym z cut-scenek i bez Metal Gearów 1 i 2, bierz to - http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2504 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 14:03, Ryan Kam napisał:

Czy te gry dalej sa w sklepach ? Chodzi mi o cześc 1-3 ? Czy ratuje mnie tlyko allegro
, albo jakies inne aukcje ?

Część 1 na PSOne znajdziesz ,z PCtem będzie trudniej .Część 2 na PC był niedawno na wirtusie ,na PS2 nie powinno być problemu .Część 3 jest wszędzie .Zawsze ratuje Allegro

Dnia 11.06.2008 o 14:03, Ryan Kam napisał:


Czy w MGS3 możemy jeść zwierzęta ? Bo co słyszałem że ,, boahter odzywia sie w dzungli
upolowanymi zwierzętami " Jak to wygląda dokładnie ?

Nie tyle możemy co musimy ,żeby odzyskiwać zdrowie .Wygląda to kozacko jak Snake rozgryza np. węża i go szamie na surowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos cicho w tym temacie o MGS4... Wszyscy siedza jak na szpilkach wyczekujac premiery czy jak ?? :) Ja jutro ide o 9 pod sklep, bo mam preorderka, do odbioru na miejscu. No mam nadzieje, ze niczego w stylu - zabraklo nam towaru - nie uswiadcze...

Kurcze, a jeszcze na nocke do roboty ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 21:05, Pablo Querte napisał:

Hej! Nie jestem fanem MGS, bo w żadnego nie grałem, ale jestem bardzo ciekaw jak wygląda
Metal Gear. Mógłby ktoś dać screena?

Jaki Metal Gear ? Każda część MGSa ma innego Metal geara .Wiesz co to są Google ? To uderzaj dam .Albo na Zanzibar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 21:10, Pablo Querte napisał:

Tia, a pomyślałeś o tym, że tak się nazywa gra i będą tysiące wyników ? :/

Pomyślałem jak najbardziej .A czy ty pomyślałeś zadając swoje jakże błyskotliwe pytanie ? Wpisujesz Metal Gear X (gdzie X oznacza nazwę robota) .Ewentualnie szukasz bezpośrednio przez google images. Albo jak już wspomniałęm na Zanzibarze masz zdjęcia wszystkich Gearów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować