Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

W wyszukiwarce nie znalazłem żadnego tematu o tej świetnej serii więc zapraszam do dyskusji.
Najlepsza część, najciekawszy bohater, co wam się bardzo podobało a co mniej.
Od razu zacznę pytaniem na które chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział: Czemu CD Projekt wydało kiedyś MGS 2 na PC w takiej małej ilości, a na dodatek cena wynosiła przez ponad rok 159zł, przez co te gry po prostu zostały pousuwane ze sklepów i teraz nigdzie nie można tego dostać? I czy istnieje cień szansy że kiedyś doczekamy się pełnoprawnej wersji MGS 3 na PC lub może MGS 4? Marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś pożyczyłem od kumpla MGS na PC. Zakochałem się w tej grze. Wszystko mi się w niej podobało - fabuła, bohater, otoczka, towarzysze, sposób prezentacji, klimat, walki z bossami itede itepe. Później musiałem kumplowi oddać gierkę, a gdy za jakiś rok chciałem pożyczyć jeszcze raz, okazało się, że mu zginęła... Grrrr...

Pamiętam moment premiery "dwójki" PC. Miała horrendalne wymaganie sprzętowe i cenę. Z bólem serca, darowałem sobie, obiecując że kiedyś do serii wrócę. No i nie wróciłem... Jak już będę w stanie, kupię sobie Play Station którejś generacji, jakąs kolekcjonerską edycję zawierającą wszystkie części MGS i... już nie będę potrzebował żadnych innych gier. :) No, może jeszcze Final Fantasy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2005 o 23:11, Indrid Cold napisał:

kojima olal pecety niestety i nie pozostało nic innego jak olać i jego


Phi fajne podejście. Skoro on uważa że piece są gorsze to znaczy że tak jest i powinniśmy raczej już dawno mieć playstation w domu a nie narzekać. Ale szkoda kasy trochę. Tylko że konsole już tak mają, że wychodzą na nie czasem takie fajne gry, że straszne jest w nie nie grać...np Tekken, FF czy właśnie MGS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat jest tak ze kojima jest zajety za bardzo liczeniem kasy od sony za ecxlusivy swoich tytulow by choc na chwile pomyslec o innych platformach growych. gdyby nie takie pozycje jak re ,final fantasy czy mgs ktore sa tylko na konsole to te przeplacone puszki nigdy nie przebilyby sie przez konkurencje pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:42, Indrid Cold napisał:

akurat jest tak ze kojima jest zajety za bardzo liczeniem kasy od sony za ecxlusivy swoich tytulow by choc na chwile pomyslec
o innych platformach growych. gdyby nie takie pozycje jak re ,final fantasy czy mgs ktore sa tylko na konsole to te przeplacone
puszki nigdy nie przebilyby sie przez konkurencje pc.


Na tym polega biznes :D Ja tam je kupuje i jakos jestem zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:42, Indrid Cold napisał:

akurat jest tak ze kojima jest zajety za bardzo liczeniem kasy od sony za ecxlusivy swoich tytulow by choc na chwile pomyslec
o innych platformach growych. gdyby nie takie pozycje jak re ,final fantasy czy mgs ktore sa tylko na konsole to te przeplacone
puszki nigdy nie przebilyby sie przez konkurencje pc.


Masz kompeksy czy co ? ;D
Widzę, że masz smaka na te gry więc kup konsolę i Ci przejdzie.

Wracając do tematu. Na razie najbardziej siedzi mi w głowie remake jedynki na Gacka. Snake Eater może to zmienić, muszę tylko znaleźć trochę wolnego czasu bo ta gra nie zasługuje na to aby się od niej odrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktora konsolę? wszystkie sa drogie jak na mozliwosci ktore prezentuja i maja cholernie drogie gry a zeby dorwac sie do wszystkich gier jakie chcialbym zagrac (a jest ich az 5) musialbym posiadac 3 takie przeplacone puszki. Jesli jestes slaby z matmy to moge pomoc: to sie mija z celem i sie nie kalkuluje. do tego juz nie jestem malym dzieckiem czy studencikiem co nie wie co z czasem zrobic by bawic sie najlepsze calymi dniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 10:11, Indrid Cold napisał:

ktora konsolę? wszystkie sa drogie jak na mozliwosci ktore prezentuja i maja cholernie drogie gry a zeby dorwac sie do wszystkich
gier jakie chcialbym zagrac (a jest ich az 5) musialbym posiadac 3 takie przeplacone puszki. Jesli jestes slaby z matmy
to moge pomoc: to sie mija z celem i sie nie kalkuluje. do tego juz nie jestem malym dzieckiem czy studencikiem co nie wie
co z czasem zrobic by bawic sie najlepsze calymi dniami...


O czym ty mówisz człowieku ?
Przeczytaj to, co napisałeś jeszcze raz, zastanów się nad tym godzinę i pomyśl jak można być tak niemądrym aby napisać 3 zdania - same bzdury a na dodatek sam sobie przeczysz. Co Ci zrobiła w dzieciństwie konsola, że tak ich nienawidzisz (bo o zdroworozsądkowym podejściu nie ma mowy) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widac Ingrid siedzi w swiecie reedycji zasluzonych Piecowych gier sprzedawanych przez dystrybutorow po 100 razy w innym pudelku i ponizszej cenie, zeby nawet jamnik mogl je sobei kupic. To widac jedna z tych osob, ktore uwazaja, ze nie warto dac 200PLN za swietna gre, a warto dac 20PLN za gowno w koszu w supermarkecie. Np. czteroletnie. Niewazne - z takimi nie pogadasz - Kojima wypina sie na ciebie.

Arin, w jakim sensie siedzi w glowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 21:51, Blizzard Beast napisał:

Arin, w jakim sensie siedzi w glowie?


Myślę MGS i widzę tą grę, nie jedynkę z PSX`ani nie dwójkę. Spędziłem przy niej niezapomniane godziny.
Jest to jedna z tych gier, które się pamieta przez lata.

Mam tylko nadzieję, że nie nakręcą na jej podstawie filmu. A jeśli już to zrobia to z takim podejściem jak Peter Jakson robił LOtR. Jak zrobi to Boll czy inny Anderson to nie ręczę za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gosciu, ja biore co miesiac 10 najnowszych tytulow za darmo z empika na moja wlasnosc i nie patrze ile gra kosztuje wyjatkiem sa gry ktore zamawiam dla kogos... ale to jzu nie twoja brocha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 09:41, Indrid Cold napisał:

gosciu, ja biore co miesiac 10 najnowszych tytulow za darmo z empika na moja wlasnosc i nie patrze ile gra kosztuje wyjatkiem
sa gry ktore zamawiam dla kogos... ale to jzu nie twoja brocha...


Fajny lansik.... Teraz juz bryknij do tematu bez konsol, bo robi sie przyciezko. Moze o... Maluch Racerze? Kojima calucje cie w... raczke. Na do widzenia.

P.S. Empiku. A brocha, to wiesz co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 22:35, Arin napisał:

> Arin, w jakim sensie siedzi w glowie?

Myślę MGS i widzę tą grę, nie jedynkę z PSX`ani nie dwójkę. Spędziłem przy
niej niezapomniane godziny.
Jest to jedna z tych gier, które się pamieta przez lata.

Mam tylko nadzieję, że nie nakręcą
na jej podstawie filmu. A jeśli już to zrobia to z takim podejściem jak Peter Jakson robił LOtR. Jak zrobi to Boll czy
inny Anderson to nie ręczę za siebie...


Boll czy Anderson nam raczej nie groza... No ale ciagle nie bardzo kumam - masz w glowie jedynke na PSX... To co jest nie tak z Twin Snakesami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja historia z MGS-najpierw był MGS na PSX potem długa przerwa aż do 2004 gdy nabyłem MGS2 na PC, niedawno MGS3 na PS2 i super. Co do Twin Snakes na GameCube to gdy w Empiku zagrałem dłuższą chwilkę zainteresowałem się tym remakiem MGSa, widziałem dużo wstawek z TW i muszę stwierdzić że zadużo efekciarstwa w tym jest, którego nie było w MGS 1, ale poza tym jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze.. Pamiętam jak kiedyś, w gimnazjum, zobaczyłem jak kumpel gra w demo PCtowej wersji MGSa...
Ciekawe to było więc też se zainstalowałem... I oooooodłynąąąąłeeeeeeeeem na dłuuuuuuuugo..
W samo demko grałem mnóstwo razy. Przechodziłem je w kółko i w kółko na wszystkich poziomach trudności..
W końcu postanowiłem - kupię sobie tę grę..
Niestety nie było mnie stac na wydanie 150 zeta na jedną grę.. :( I długo mażyłe by móc w to cudo zagrać... :( Mażyłem, by powstała reedycja, tańsza i dostępna.. Bo teraz już praktycznie niegdzie nie można tego kupić.. Ju pomijam fakt że grę przez całe życie widziałemm tylko w 1 (!!) sklepie :/
Niemniej w końcu mi się udało..Zdobyłem to cuudooo.. I znikłem w świcie MGS na jeszcze dłużej.
Zagrywałem się w misjach VCR w samą grę bez końca.. NAwet pada specjalnie do tej gry kupiłem (i zajechałem go na niej) :)
I tu dochodzę do setna.. Czy warto było? Tyle wyżeczeń, dodatkowych wydatków..
I tak i nie.. Jak teraz na to patrzę, to taniej by mnie wyszło kupno używanego Playa z grami...
Ale nie żałuję..Choć gra mi się w końcu znudziła (ile razy można oglądać ten sam film) nadal czasem wracam do niej, tak, by jeszcze raz poczuć ten klimat.

Na MGS 2 i nowsze nie mogę sobie pozwolić :( Nie stać mnie, a i mój stary gracik nie udźwignie ich.. Zresztą MGS 2 jest praktycznie niedostępny :( A szkoda bo z taką chęcią pograłbym w to :(

Ostatnio też widziałem reedycję MGS na chyba, GameCube o tytule Twin Snakes.. I muszę przyznać że zrobiło to dla mnie wrażenie. Widok pojedynku z Ninją, czy powabne ciało Sniper Wolf.. Przez chwilę aż zapragnąłem kupić konsolę tylko dla tej gry... :)

MGS, cała seria to niesamowita historia, która na długo zostaje w pamięci. To interaktywny film, i to klasy zdecydowanie wysokiej. Chyba jedyna gra, którą możnaby, IMHO, zekranizować, nic nie zmieniajac, nagrywając choćby bezpośrednio z gry, a powstałby film (a raczej miniserial) naprawdę fantastyczny :)

Choć słyszałem, że to się nigdy nie stanie.. Bo Kojima ponoć nie jest zainteresowany ekranizacją.. Choć jak wiemy, dla kasy już nieraz zmieniano decyzję. Zobaczymy co nam przyniesie przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje może czy w Metal Gear Solid: Subsistence oprócz noweej kamery będzie można grać opcjonalnie klasycznym systemem?? Nie kupiłem jeszcze Snake Eater''a czekając na wersję rozbudowaną (z dodatkiem) ale teraz zaczynam obawiać się tej nowej kamery i siłą rzeczy narzucających się jakiś zmian w sposobie sterowania.. Czy ktoś wie coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 19:51, Ferilas de Rienne napisał:

Ktoś się orientuje może czy w Metal Gear Solid: Subsistence oprócz noweej kamery będzie
można grać opcjonalnie klasycznym systemem?? Nie kupiłem jeszcze Snake Eater''a czekając na
wersję rozbudowaną (z dodatkiem) ale teraz zaczynam obawiać się tej nowej kamery i siłą rzeczy
narzucających się jakiś zmian w sposobie sterowania.. Czy ktoś wie coś na ten temat??


subsistance będzie na 3cd.

1cd. - gra (wszystko jak snake eater)
2cd. - misje dodatkowe i takie tam
3cd. - film MGS

A orientuje się ktoś kiedy (na ultimie już jest pre-order) CDprojekt wprowadzi co sprzedarzy ta gre (jest wydawcą), bo bym chciał kupić za wPLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować