Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2011 o 22:55, Ryan-Kam napisał:

Czy Big Boss jest ojcem Solid Snake ?
Rozumiem, że Big Bossem gramy w MGS 3, MGS PO, MGS PW, reszta gier to Solid i Raiden
?


Nie lepiej samemu jest poznawać fabułę ? :P

Dnia 10.07.2011 o 22:55, Ryan-Kam napisał:

Otóż, która z gier jest chronologicznie pierwsza,a która ostatnia w sensie fabuły ?


Pierwsza MGS3, a ostatnia MGS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 12:13, bobobo napisał:

/.../


Substance i subsistence są to wydania rozszerzone w których znajdują się dodatkowe bonusy.
Więcej:
http://mgs.gram.pl/wordpress/metal-gear-solid-3-subsistence/info/
http://mgs.gram.pl/wordpress/mgs2substance-poprawic/info/

---------------

Ludzie do tak ważnych informacji o fabule wypadałoby używać opcji

Spoiler

spoiler

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 12:01, Cascad napisał:

solid (i liquid) powstał z dna big bossa, który jest naked snakiem w mgs3.


:o zepsułeś mi całą zabawę z MGSa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 20:12, Cascad napisał:

Tobie na pewno Tai, btw Ocelot traci rękę a DARPA CHIEF ginie.


szoker !!!! granie w MGS po raz n-ty straci sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam zamiar zacząć przygodę z serią MGS i chciałbym wiedzieć jak przechodzić gry w kolejności fabularnej. Gdyby ktoś mi wszystko wypisał bym był bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 19:49, kryst90 napisał:

Witam! Mam zamiar zacząć przygodę z serią MGS i chciałbym wiedzieć jak przechodzić gry
w kolejności fabularnej. Gdyby ktoś mi wszystko wypisał bym był bardzo wdzięczny.


Ermm... po kolei od 1 do 4? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 20:13, MKRaven napisał:

> Witam! Mam zamiar zacząć przygodę z serią MGS i chciałbym wiedzieć jak przechodzić
gry
> w kolejności fabularnej. Gdyby ktoś mi wszystko wypisał bym był bardzo wdzięczny.


Ermm... po kolei od 1 do 4? ;p


To to ja wiem. Ale chce wiedzieć jak do tego się mają tytuły z PSP. One są nie kanoniczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 21:05, MKRaven napisał:

http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_Solid#Story

Patrz z prawej.

Pamiętaj jednak, że same gry były wydawane, nie bez powodu, w innej chronologii i by
osiągnąć efekt poznawania historii taki jakiego chcieli twórcy, chyba najlepiej poznawać
gry po prostu w takiej kolejności jak pojawiały się na rynku.


Wielkie dzięki. Wezmę pod uwagę tą informację podczas przechodzenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle poluję na pierwszego MGS-a, jednak (cenowe) oczekiwania poniektórych sprzedawców bywają zbyt wysokie ;) (vide ciekawa aukcja - oryginalna japońska wersja za 240 zł). Czy poza wiadomymi serwisami aukcyjnymi i zasobami PS Store znacie inne strony, gdzie można nabyć klasyki na PSX-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 23:32, Whiteman napisał:

Ciągle poluję na pierwszego MGS-a, jednak (cenowe) oczekiwania poniektórych sprzedawców
bywają zbyt wysokie ;) (vide ciekawa aukcja - oryginalna japońska wersja za 240 zł).
Czy poza wiadomymi serwisami aukcyjnymi i zasobami PS Store znacie inne strony, gdzie
można nabyć klasyki na PSX-a?

Na allegro czasem się trafi tanio egzemplarz w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia cierpliwości - MGS w edycji Platinum udało mi się zdobyć za niecałe 30 zł ;) Co prawda opakowanie jest nieco ''naruszone'', jednak same płyty w bardzo dobrym stanie.

Początkowo zamierzałem grać na PS2, ale całkowicie przeoczyłem fakt, że gra nie będzie wykorzystywać MemoryCard 2, a jedynie oryginał z PSX-a, który jest kolejnym wyzwaniem jeżeli chodzi o zdobycie ;)

Póki co wyśmienicie sprawdza się PS3 - z nieco wygładzoną grafiką, choć nieco dziwnie wyglądającą na 32 calowym LCD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem na początku trzeciego aktu gdzie mam śledzić tego kolesia do chodzę z nim do momentu gdzie spotykamy pierwszego żołnierza którego sciągam za pomocą MG, i koleś podchodzi do kolejnego rogu gdzie czeka następny żołnierz przed wejściem do parku. Tego się pozbywam w identyczny sposób i w tym momencie znika mi kolega którego mam śledzić i miałem już tak trzy razy. Jakieś rady :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań odnośnie samej rozgrywki. Gram właśnie w MGS3 na ps3 z hd collection i mam pytanie czy można chodzić jak się kuca ponieważ gdy snake kuca i poruszam się nim do przodu to od razu się kładzie to trochę denerwuje oraz czy jest jakaś możliwość by kamera zawsze była od góry a nie że jak się kładzie i idzie w trawę to się zmienia na pierwszą osobę. I czy da się odtworzyć moment z tym CQC z początku gry ponieważ niechcący go przewinąłem a myślę że mi się to przyda ponieważ jak na razie moje przechodzenie etapów wygląda mniej więcej że trochę na początku się skradam potem mnie zauważają i resztę poziomu biegnę to następnego etapu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 16:29, kryst90 napisał:

Witam! Mam kilka pytań odnośnie samej rozgrywki. Gram właśnie w MGS3 na ps3 z hd collection
i mam pytanie czy można chodzić jak się kuca ponieważ gdy snake kuca i poruszam się nim
do przodu to od razu się kładzie to trochę denerwuje

Niestety nie

Dnia 19.03.2012 o 16:29, kryst90 napisał:

kamera zawsze była od góry a nie że jak się kładzie i idzie w trawę to się zmienia na
pierwszą osobę.

Też nie, w zaroślach zawsze jest z 1 os.

Dnia 19.03.2012 o 16:29, kryst90 napisał:

I czy da się odtworzyć moment z tym CQC z początku gry ponieważ niechcący
go przewinąłem a myślę że mi się to przyda ponieważ jak na razie moje przechodzenie etapów
wygląda mniej więcej że trochę na początku się skradam potem mnie zauważają i resztę
poziomu biegnę to następnego etapu.

A CQC jest proste: przytrzymaj O i wtedy łapiesz przeciwnika. Trzymaj dlej O Snake podetnie mu gardło, naciskaj szybko O to go ogłuszy, po chwyceniu przeciwnika naciśnij O i kierunek to połorzysz przeciwnika na ziemi. A przytrzymanie(krótko) O + kierunek w walce sprawi to że Snake natychmiastowo ogłuszy przeciwnika jednym rzutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować