Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Przeszedłem niedawno Snake Eater''a (gdzieś jednego kerotana zgubiłem, cholera... Dobrze, że za drugim przejściem wystarczy znaleźć tego brakującego :P) i właśnie kończę Metal Gear Rising. Zastanawiam się teraz jak zabrać się za kolejne części. Czy chronologią wydarzeń, czy jak (pomijając kwestię, że MGR dzieje się najpóźniej)? Miałbym w planach zakup Legacy Collection, więc dostęp do gier nie byłby problemem. Po MGS3 ruszyłbym Peace Walkera (nie mam PSP i kupować nie mam zamiaru, więc Portable Ops odpada), potem albo Metal Gear''a dwie części, albo od razu MGS od jedynki do czwórki, pomijając oczywiście trójkę. Jak sądzicie, taki układ rzeczy dałby mi całkiem jasny obraz fabuły/wydarzeń w świecie MG? Bo czytałem na przykład, że do czwórki bez jedynki i dwójki najlepiej nie podchodzić, jeśli chce się zrozumieć cokolwiek z fabuły.

Jeśli już mowa o trójce to

Spoiler

świetny patent z możliwościami pokonania The Enda i chociażby wyjścia z celi po torturach Volgina :D



A, no i jeszcze raz co do trójki... Kto wymyślił te Kerotany, by w każdej lokacji były?
Spoiler

Pas startowy podczas ucieczki z Evą na motocyklu, serio?!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2013 o 13:43, Selv napisał:

Peace Walkera przejdź, późnej Metal Gear 1&2 z MSX i wtedy 1-2-4-R :P


Tak zapewne zrobię oprócz Revengeance, które aktualnie właśnie kończę. Rzucili w PS+, a miałem ochotę na jakiegoś porządnego slashera :P A tak, to teraz tylko trzeba odłożyć trochę pieniędzy na Legacy Collection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie na Big Shell można znaleźć m9 ? Pograłem już trochę i z tego co wiem, gdy Raiden podchodzi do zakamuflowanego Snake(przebranego za żołnierza Navy Seals) powinienem już mieć tą broń. Tak samo nie mogłem nigdzie znaleźć golarki iktórym potem Raiden powinien przekazać Snakeowi. Czy jest szansa na odnalezienie jeszcze m9 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w wersji HD na ps3 da sie pokonać The Enda przez zmienienie daty ? Pamiętam ze przechodząc na ps2 nie miałem o tym pojęcia wiec chętnie wypróbowałbym tą opcję. Dzisiaj doszedłem do walki z nim, zmieniłem date na 13 grudnia i zamiast śmierci enda zobaczyłem Snake''a który dostał strzałkę usypiającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś już Revegeance na Steamie? Uwielbiam japońskie slashery ale boje się trochę tego jak wygląda port. Gdzieś wyczytałem, że podejście do portu miało być podobne do tego z Dark Souls (żadnych usprawnień :/). Może ktoś wrzucić tutaj krótką opinię co do jakości konwersji z konsol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem MGR:R na normalu no i muszę powiedzieć: WoW! Nie jestem fanem slasherów, bo niestety skilla nie mam, ale MGR:R okazał się w miarę przyjaznym i przystępnym slasherem( teraz ogrywam DMC i w porównaniu do MGR wydaje mi się on biednym kuzynem z głębokiej prowincji).Fabularnie to straszny plastik,, ale w dziwny sposób wciągający- tak wciągający że mam ochotę zaznajomić się z całą serią Metal Gear.

I mam zagwozdkę: Mam zamiar lecieć w chronologii wydania gier. Mam jednak dylemat jeśli chodzi o MGS1. Mam Vitę, więc mogę ograć wersję z PsOne, jednak gra jest już leciwa i nie wiem czy mnie nie odstraszy archaiczną mechaniką i przedpotopową oprawą. Zastanawiam się nad zakupem MGS: Twin Snakes na GameCube i ograniem go na Wii.
No i co by tu wybrać?

Bo chyba niestety MGS: TS HD na Wii U się nie doczekam...

PS: Czy fabularnie dużo się traci odpuszczając MG i MG2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz pominąć MG1 i 2, ich znajomość konieczna nie jest(jeśli dobrze kojarzę, to były jakieś logi w menu MGS1, co przybliżają nam co działo się w tych grach), tym bardziej, że Kojima nam to będzie retconował niedługo. Poczytać też możesz tutaj http://metalgear.wikia.com/wiki/Outer_Heaven_Uprising i MG2 http://metalgear.wikia.com/wiki/Zanzibar_Land_Disturbance

Co do Twin Snakes - trochę zmian(gameplay jak i wiele szczegółów w fabule) w tym remake''u jest(nie są one uwzględnione w dalszych częściach), ale to nie to samo w ładniejszym wykonaniu. Jak masz możliwość to lepiej ogrywaj w oryginale.

MGS 1, 2, 3, 4 i Peace Walker - w takiej kolejnośći. Dobrą sprawą jest Legacy Collection niedawno wydany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli brać się chronologicznie to ja bym się brał tak:

MGS - 3, Portable Ops, Peace Walker, (tu powinien być Phantom Pain i Ground Zeroes), 1, 2 i 4.

Tak mi się wydaje, bo i tak przechodziłem jakiś czas temu sam wszystkie cześci MGSa przed zabawą w Metal Gear Rising.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców MGS 3.

W grze jest ciekawy etap z bossem ,,Sorrow". Brodząc przez wodę napotykamy duchy postaci, które zabiliśmy. Na ps vita jest do odblokowania takie trofeum, które aby zdobyć nie można zabić ani jednego przeciwnika. Mam pytanie, jeżeli ktoś faktycznie do momentu spotkania z Sorrow, nie zbije (oprócz bosów ofc) ani jednego wroga, to w tym etapie pojawią się tylko duchy bosów, z którymi walczyliśmy ?

Pytanie do znawców (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować