Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2007 o 18:25, koobik91 napisał:

A ja mam takie pytanie: czy wie ktoś, gdzie mógłbym zakupić część pierwszą owej serii na PC?


Allegro.pl / ebay.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zamieszczę posta, żeby inni, tacy jak ja już się nie łudzili. Pierwsza część jest już niedostępna na PC. :(

Trzeba czekać, aż się pojawi w Extra Klasyce. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2007 o 14:15, Mroku21 napisał:

Hyhy marzenia :(, ale chętnie bym zobaczył takie coś jak MGS 1 i MGS 2 w Platynowej Kolekcji.


Chyba bym oddał za to swoją nerkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z was miał okazję skonfrontować oryginalnego MGS1 (czy to w wersji na PSX czy na PC) z jego remakiem na Gamecube(MGS: The Twin Snakes)? Bo nie wiem czy jest wart zakupu - niby ma lepszą grafikę (stylowo podobną do MGS2) i nakręcone od nowa scenki (widziałem trochę na youtube i muszę przyznać, że wyglądają nad wyraz efektownie), ale z drugiej strony rzuciły mi się w oczy kiepściutkio wypowiadane przez aktorów dialogi (tutaj akurat obejrzałem sobie na youtube scenkę z Meryl przed walką z Mantisem) i podobno kiepsko wplecione w grę ruchy z MGS2 (strzelanie z fpp czy zawieszanie się na poręczy).

Pomoże mi ktoś w decyzji? :) Bo na razie to obawiałbym się dużego rozczarowania (gorsza gra aktorów, no i nie wiem nawet czy zawiera wszystkie bonusy znane z PSX''owego MGS1), a cena odstrasza mnie już wystarczająco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:13, Sth`Devilish napisał:

Mam pytanie,


Sth`Devilish >> to zależy, dla mnie wersja na GC to obraza wszystkich fanów MGS :) jakieś dziwne "matrixowe" elementy, nie ma tego klimatu co jedyneczka, aczkolwiek grafika naprawdę niezła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

reżyserem sekwencji filmowych w Twin Snakes był Ryuhei Kitamura znany z przebajerowanych, stawiających na widowiskowość filmów. Do MGSa to nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:19, Taikun napisał:

> Mam pytanie,

Sth`Devilish >> to zależy, dla mnie wersja na GC to obraza wszystkich fanów MGS :) jakieś
dziwne "matrixowe" elementy, nie ma tego klimatu co jedyneczka, aczkolwiek grafika naprawdę
niezła


Dodajmy do tego moje odczucia co do aktorów (niby ci sami, ale na scenkach które widziałem brzmieli co najmniej o 2 klasy gorzej niż w oryginale) i niepotrzebnie ściągniętych z MGS2 zagrywek (zwisanie na ścianie, strzelanie z fpp) i już mnie przekonałeś :P Skoro grafikę wszyscy uważają za jedyny plus tego remake''u, to chyba sobie daruję. Hmm, no chyba że gdzieś będzie po bardzo niskiej cenie, niższej niż za MGS1 na PSXa :) Kurczę, że też REmake i RE0 wyszły tylko na Gamecube''a - tak to bym nawet nie myślał o zakupie tej konsoli, ale niestety mam słabość do serii RE i MGS :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2007 o 23:25, Sth`Devilish napisał:

uważają za jedyny plus tego remake''u, to chyba sobie daruję. Hmm, no chyba że gdzieś będzie
po bardzo niskiej cenie, niższej niż za MGS1 na PSXa :) Kurczę, że też REmake i RE0 wyszły
tylko na Gamecube''a - tak to bym nawet nie myślał o zakupie tej konsoli, ale niestety mam
słabość do serii RE i MGS :(


Też kiedyś myślałem nad kupnem GC dla tej gry ale po przeczytaniu paru opinii fanów zwątpiłem :) MGS to MGS po prostu, jedyny i niepowtarzalny w wersji na PSXa. Tak jak mówi Grz3chu sekwencje filmowe są zbytnio przebajerowane, do Metala pasują jedynie zagrywki Hideo Kojimy, a nie jakichś amerykańskich popaprańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 23:13, Sth`Devilish napisał:

Pomoże mi ktoś w decyzji? :) Bo na razie to obawiałbym się dużego rozczarowania (gorsza gra
aktorów, no i nie wiem nawet czy zawiera wszystkie bonusy znane z PSX''owego MGS1), a cena
odstrasza mnie już wystarczająco...


IMO nie jest az tak zle jak ludzie mowia.
Nagrane od nowa dialogi nie kazdemu podchodza to fakt. Kitamura wrzucil za duzo elementow matrixowych i tez nie kazdemu sie spodoba.
Z nowych elementow w gameplay''u praktycznie sie nie korzystac (moze jedynie strzelania w pierwszej osobie).
Klimat jest troszke rozcienczony, to nie jest atmosfera z oryginalu, ale sama gra nie jest taka zla.
Wiadomo ze inaczej patrzy sie na ta gre gdy poznalo sie jedynke w jej pierwotnej postaci, ale jezeli tylko na pewne rzeczy przymknie sie oczy to bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 17:39, LUIGI93 napisał:

No to odświeżę temat.
Gdzie mogę nabyć MGS-a na PC??

Na PC nigdzie, może pojawiają się jakieś aukcje na allegro, jednak ja widziałem tylko jedynkę na PSX.

Dnia 22.11.2007 o 17:39, LUIGI93 napisał:

Może od CDP??

Od CDP mimo, że jest jednym chyba z dystrybutorów MGSa nie uświadczysz. Za to wirtus ma w swojej ofercie, co prawda drugą część MGSa. http://www.wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=10&ProduktID=10139 80 zł, jak dla fana prawdziwa gratka (osobiście polecam, jednak zainstaluj do niej patcha na lepszą grafę ;)) dawałem zresztą kiedyś zdjęcie w temacie o kolekcjach gier więc poszukaj co do zawartości.

Dnia 22.11.2007 o 17:39, LUIGI93 napisał:

Fajnie by było jakby ją wydali w jakiejś serii ;)

Wiesz, nie ty to pierwszy wymyśliłeś. Ba, nawet powstał specjalny temat o tym, tu masz link: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24980#u_33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=10&ProduktID=10139

Dnia 22.11.2007 o 18:46, patrYX93 napisał:

80 zł, jak dla fana prawdziwa gratka (osobiście polecam, jednak zainstaluj do niej patcha na
lepszą grafę ;)) dawałem zresztą kiedyś zdjęcie w temacie o kolekcjach gier więc poszukaj co
do zawartości.


Z tą serią to wiem.
Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 14:42, MajorZero napisał:

Według mnie w Twin Snakes troszeczkę przesadzili z tymi akcjami Snake''a (robi piruety jak
Dante). Wolę starego poczciwego MGS1.


Otóż to :) ale tak to jest gdy za stricte japońską grę biorą się amerykanie, niby wszystko dopracowane i ładne, ale właśnie te akcje z kosmosu niszczą prawdziwy klimat jedyneczki z szaraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 17:39, LUIGI93 napisał:

No to odświeżę temat.
Gdzie mogę nabyć MGS-a na PC??
Fajnie by było jakby ją wydali w jakiejś serii ;)


Jedynka na PC dosc czesto pojawia sie na allegro.
O ile mi wiadomo dystrybucja tej czesci na PC zajmowala sie jakas firma powiazana z Microsoftem. Z pewnoscia nie CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować