Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2008 o 12:46, Spaykus napisał:

Jako fan MGS-a nie mógłbym spojrzeć sobie w oczy, jeżeli popsułbym zabawę innym :D


Uff... No to okej :) Oblukam relację i zabierzemy sie do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tośmy się nie dowiedzieli ;) Ale umowa zobowiązuje i nie mam żadnych pretensji. Może to i nawet lepiej.
Spayki, miałeś okazję zagadać do Kojimy? Albo zrobić sobie z nim zdjęcie, poprosić o autograf? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 11:48, Emeraldar napisał:

Dużo tośmy się nie dowiedzieli ;) Ale umowa zobowiązuje i nie mam żadnych pretensji.
Może to i nawet lepiej.
Spayki, miałeś okazję zagadać do Kojimy? Albo zrobić sobie z nim zdjęcie, poprosić o
autograf? ;P


Teoretycznie tak; praktycznie - rozmawiałem z Aki Saito, niestety Kojima właściwie publicznie po angielsku nie mówi (a jeśli już to rzadko i mało). Oczywiście bezpardonowo na nich "naskoczyłem" ;)
Hideo był jak David Copperfield - pojawiał się i znikał, o jakiejś dłuższej rozmowie nie było mowy.
Ale udało mi się zdobyć pewien "exclusive", o którym jeszcze usłyszycie :)

A fotkę mam jeszcze z GC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko
Czy próbował ktoś odpalić Metal Gear Solid z PSXa na PSP z softem 3.90 M33-3 ? Podobno tylko na 3.71 odpala .Czy komuś się udało ?

Uprzedzam pytania : mam oryginalną płytę z MGSem na PSXa ,więc mam prawo mieć ISO i grać w nie na PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Spayki nic nie powie, bo byłbym bardzo zawiedziony, gdybym przez przypadek coś przeczytał w tym temacie. Mam zamiar zakupić MGS4, w dniu premiery, więc chcę wszystkie rzeczy odkryć sam. Sam uświadczyć tego wszystkiego co związane z serią. Pamiętam, że zanim zagrałem w MGS3, wiedziałem o tej grze chyba wszystko., dlatego nie była dla mnie, aż tak miodna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam prośbę, mam zamówionego metal gear solid 4 na PS3, słyszałem też żeby wszystko zrozumieć o co chodzi fabule to trzeba znać wcześniejsze części, niestety moje starania o zrozumieniu o co chodzi w cześniejszych nie dały rezultatu i tak jak wcześniej nic nie rozumiem mimo tego że siedziałem na stronach polskich o serii metal gear solid a także wikipedii, czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 20:47, Bratek196 napisał:

No dobra mam prośbę, mam zamówionego metal gear solid 4 na PS3, słyszałem też żeby wszystko
zrozumieć o co chodzi fabule to trzeba znać wcześniejsze części, niestety moje starania
o zrozumieniu o co chodzi w cześniejszych nie dały rezultatu i tak jak wcześniej nic
nie rozumiem mimo tego że siedziałem na stronach polskich o serii metal gear solid a
także wikipedii, czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć ??

Hahaha .Dobre.Ty chcesz ,żeby ktoś ci wytłumaczył i streścił cała historię MGSa ,całe dzieje Snake`a ? żartujesz chyba .Tego nie da się wytłumaczyć !!! To jest historia ,któa wzrusza ,przy której oglądając cut-scenki łzy płyną ci do oczu ,któe kochasz walcząc z The Boss w ostatniej scenie Snake Eatera ,dzięki której zdobywasz życiowe doświadczenie i samemu odkrywasz swoje słabości i nawet żałujesz ,że zabijałes gdy walczysz z The Sorrow .Gra ,w której chłoniesz niczym gąbka całe CV Big Bossa podczas misji w Outer Heaven ,utożsamiasz się z Ocelotem ,Otaconem i widzisz w nich prawdziwie żywe postacie .Zakochujesz się nawet w samej Evie widząc ją w bikini i oglądając scenę seksu z Big Bossem .Do tego humor gry ,smaczki ,miód ,radość z tego wszystkiego co pochował Hideo (świerszczyki ,pluskwa w 3 części ,żołnierz Johny w każdej części ,zmiana pada przy walce z Psycho Mantisem ). Daję ci radę ,żeby nie zostać wyśmianym przez resztę i żeby pokochać MGSa po zagraniu w 4 jak każdy z nas w tym wątku zamiast odstawiając na półkę uznać jako każdą ,zwykłą inną grę .Kup na Wirtusie MGS2:Substance na PC ,do tego dokup na Allegro MGS na PC lub PSP jeśli posiadasz ,lub PSXa tymbardziej jeśli posiadasz .Potem postaraj się wychaczyć PS2 i przeżyć historię Snake Eatera conajmniej kilka razy i zabieraj się za część czwartą .To nie jest gra ,ale epicka opoiwieść o żołnierzu ,której nie zrozumiesz po ostatniej części sagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam kasę, a gra kosztuję śmieszne pieniądze idę poszukać aukcji, i dzięki za dobrą radę... Mam nadzieje że coś tam wyłapię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 21:02, Bratek196 napisał:

No właśnie mam kasę, a gra kosztuję śmieszne pieniądze idę poszukać aukcji, i dzięki
za dobrą radę... Mam nadzieje że coś tam wyłapię....

Osobiście mogę ci powiedzieć ,że możesz olać Portable Ops i MGS2 .Wg mnnie MGS2 to zabicie ducha MGSa tym gejowatym Raidenem.PO też nie wnosi za wiele do fabuły .Niemniej Snake Eater to gra która M-U-S-I-S-Z przejść przed zagraniem w 4 .A pierwszego MGSa musisz PRZEŻYĆ.Ja kocham 3 część i płakałęm na końcu autentycznie .Fabuła to majstersztyk ,histria jest niewiarygodnie prawdziwa i ci bossowie .Walka z The End wielce ciekawa i mi zajęła prawie 2h za pierwszym razem przechodzenia ,oczywiście na jednym życiu.Przeszedłem 7 razy i gdybym miał teraz PS2 to zrobiłbym to jeszcze raz tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko na papierze, bo kupuje PS3 (czerwiec) a MGS:3 jest na PS2 (nie jestem jeszcze taki głupi) a że nie mam już kasy to jak zagram w MGS;3 ?? zostało pożyczenie konsoli od kumpla, ale czego się nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 21:11, Bratek196 napisał:

Wszystko pięknie tylko na papierze, bo kupuje PS3 (czerwiec) a MGS:3 jest na PS2 (nie
jestem jeszcze taki głupi) a że nie mam już kasy to jak zagram w MGS;3 ?? zostało pożyczenie
konsoli od kumpla, ale czego się nie robi...

Możesz jeszcze kupić PS3 z wsteczną kompatybilnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2008 o 21:44, jackass napisał:

Możesz jeszcze kupić PS3 z wsteczną kompatybilnością



Którego już nie ma, bo wszystkie wysprzedane, choć jeszcze raz dziękuj za rady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 21:07, jackass napisał:

Osobiście mogę ci powiedzieć ,że możesz olać Portable Ops i MGS2 .Wg mnnie MGS2 to zabicie
ducha MGSa tym gejowatym Raidenem.


Nie lubisz Raidena Twoja sprawa, ale olac MGS2?
Najbardziej rozwinieta fabularnie czesc serii?
Problem chyba polega na tym, ze patrzysz na MGS2 przez pryzmat MGS1, a nie powinines, bo to zupelnie inna gra, prowadzaca fabule w zupelnie inny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:24, kul napisał:

Nie lubisz Raidena Twoja sprawa, ale olac MGS2?
Najbardziej rozwinieta fabularnie czesc serii?
Problem chyba polega na tym, ze patrzysz na MGS2 przez pryzmat MGS1, a nie powinines,
bo to zupelnie inna gra, prowadzaca fabule w zupelnie inny sposob.


Fabuła, przesłanie jak i cała otoczka MGS2 jest genialna ... ale wolałbym kontrolować Snake''a niż Raidena :) chociaż fajnie było oglądać akcje Snake''a kontrolując inna osobę ... to wszystko sprowadza się chyba do fatalnego eng va w przypadku Blondyna ... w japońskiej wersji brzmi hardkorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:31, Taikun napisał:

Fabuła, przesłanie jak i cała otoczka MGS2 jest genialna ... ale wolałbym kontrolować
Snake''a niż Raidena :) chociaż fajnie było oglądać akcje Snake''a kontrolując inna osobę
... to wszystko sprowadza się chyba do fatalnego eng va w przypadku Blondyna ... w japońskiej
wersji brzmi hardkorowo :)


Dwojka ma chyba najgorszy VA ze wszystkich czesci. Japonczycy maja Akio jako Solidusa co dodaje smaczku. Warto przeczytac ten artykul - http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=614 sa tam tez filmy z wersji japonskiej.

Wielu nie pasuje ten taki radosny wyglad Raidena, oraz to jak sie zachowuje, ale taki wlasnie ma byc. MGS2 to w znacznej czesci gra kontrastow i jednym z nich jest wlasnie zestawienie Raidena i Solida jako postaci grywalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem chłopaki o czym mówicie .Ja zakochałem sie w voice actingu japońskiego ze Snake Eatera .Specjalnie przed premeirą ściągałem japońskie trailery bo niesamowita moc z nich wypływała .Bardziej charyzmatyczne postacie zostały w Japonii wykreowane .Nie zapomnę The Sorrow wyłaniającego się z wody i mówiącego "Kanaszi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 09:39, kul napisał:

Dwojka ma chyba najgorszy VA ze wszystkich czesci. Japonczycy maja Akio jako Solidusa
co dodaje smaczku. Warto przeczytac ten artykul - http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=614
sa tam tez filmy z wersji japonskiej.


No nie reklamuj tak serwisu ;) każdy fan MGSa ja dobrze zna ;)

Dnia 18.05.2008 o 09:39, kul napisał:

Wielu nie pasuje ten taki radosny wyglad Raidena, oraz to jak sie zachowuje, ale taki
wlasnie ma byc. MGS2 to w znacznej czesci gra kontrastow i jednym z nich jest wlasnie
zestawienie Raidena i Solida jako postaci grywalnych.


Wiadomo, ale w japonii Raidena polubili ... zresztą gdyby u nas miał taki sam VA to tez bym go pokochał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 22:24, kul napisał:

> Osobiście mogę ci powiedzieć ,że możesz olać Portable Ops i MGS2 .Wg mnnie MGS2
to zabicie
> ducha MGSa tym gejowatym Raidenem.

Nie lubisz Raidena Twoja sprawa, ale olac MGS2?
Najbardziej rozwinieta fabularnie czesc serii?
Problem chyba polega na tym, ze patrzysz na MGS2 przez pryzmat MGS1, a nie powinines,
bo to zupelnie inna gra, prowadzaca fabule w zupelnie inny sposob.

Ja podam inny argument, MGS4 to bezpośrednia kontynuacja dwójki, jak można go pominać?
I jak można mówić, że amerykański voice acting jest słaby? Że niby Quinton Flin się nie spisał? o_____O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować