Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 22:54, jackass napisał:

Powiem ci jeszcze coś .Jeśli weźmiesz udział w konkursie gram.pl i odpowiesz na wszystkie
pytania z tylko lekkimi przypomnieniami (małe wątpliwości) to wtedy z całym sercem polecam
Ci MGS4 ,bo będziesz miał pewność ,że skumasz zawiłości fabularne.Jeśli na żadne pytanie
nie znasz odpowiedzi nie licz ,że uznasz fabułę MGS4 za interesującą .Tu trzeba znać
historię serii .A zaufam mi ,że historia MGSa to jedna z najbardziej wykręconych i czasami
przefantazjowanych historii w świecie gier.


Akurat brałem udział w konkursie. Miałem problem z 2 pytaniami, ale odpowiedziałem na nie po dłuższym zastanowieniu odpowiedziałem na nie. Ściągnąłem sobie demo jedynki (które mnie się bardzo podoba.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 13:18, kul napisał:

> A co mnie interesuje że mają błędy na stronie ? ;)

To nie jest blad. Dave to skrocona wersja imienia David.
Cos jak John/Jack. Jedno i to samo imie.

O nie, o Johna i Jacka to się od dłuższego czasu polemika ciągnie, jak BB miał na imie i w jakich okolicznosciach przedstawił się Ocelotowi, i zapewniam cię, to nie jest to samo imię (chodzi mi o J/J).

Bratek196 demo jedynki 0o? a mysmy się w dawnych czasach ps one niegrywalnym video musieli zadowalać, na temat którego także sporo legend powstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 16:05, Wintesun napisał:

O nie, o Johna i Jacka to się od dłuższego czasu polemika ciągnie, jak BB miał na imie
i w jakich okolicznosciach przedstawił się Ocelotowi, i zapewniam cię, to nie jest to
samo imię (chodzi mi o J/J).


Znajomy amerykanin mowi ze dla niego to jedno i to samo imie. Wikipedia glosi podobnie. Sam Kojima powiedzial, ze BB mozna nazywac zarowno Jackiem jak i Johnem.
Jack pochodzi od John i tyle, moge przytoczyc pochodzenie jednego od drugiego, ale czy jest taka potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee .... to Dave pozostawiało u mnie zawsze jakiś niesmak ... takie to zdrobnienie imienia kolokwialnie mówiąc "pedalskie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 17:31, Taikun napisał:

Eeee .... to Dave pozostawiało u mnie zawsze jakiś niesmak ... takie to zdrobnienie imienia
kolokwialnie mówiąc "pedalskie" ;)

Głupoty gadasz, waćpan :P

Kul, konkurs się skończy przed premierą czwórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:31, Shini napisał:

Kul, konkurs się skończy przed premierą czwórki?


Najprawdopodobniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań tak a propo konkursu :P.

Pierwszy etap się zakończył, więc mogę zapytać...

Jaka była poprawna odpowiedź, "Kto pomagał Snake''owi na tankowcu", jakoś tak te pytanie leciało. Grałem tylko w MGS1 i miałem z tym mały problem, zaznaczyłem, że Otacon... A jaka była dobra odpowiedź? :>

I jeszcze jedno... tak a propo wygranej.. jak myślicie ile fani są w stanie zapłacić za MGS3 z autografem Hideo? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 10:26, m4teU5z napisał:

Mam parę pytań tak a propo konkursu :P.

Pierwszy etap się zakończył, więc mogę zapytać...

Jaka była poprawna odpowiedź, "Kto pomagał Snake''owi na tankowcu", jakoś tak te pytanie
leciało. Grałem tylko w MGS1 i miałem z tym mały problem, zaznaczyłem, że Otacon... A
jaka była dobra odpowiedź? :>

I jeszcze jedno... tak a propo wygranej.. jak myślicie ile fani są w stanie zapłacić
za MGS3 z autografem Hideo? :P


Najprawdopodobniej to dobra odpowiedź, gdyż pozostałe nijak pasowały, na pewno nie marines i rosyjscy żołnierze, bo niby jak mieliby pomóc? Dostarczając amunicji?
Ile za autograf Kojimy? Zależy gdzie, japońscy fani o qwiele bardziej wyczuleni są na gadżety związane z grami, nie tak jak fani gdziekolwiek indziej, na tomiast co do dokładnej ceny to nistety można się tylko domyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heya hej .Mam kilka pytań ,jakby ktoś mógł odpowiedzieć byłbym wdzięczny.Pytania tyczą się gry Portable Ops ,ale nie wiem gdzie indziej mógłbym zapytać jak nie tu:
1.Do czego jest pasek staminy i dlaczego zmniejsza się on podczas misji powodując śmierć żołnierza ? Czy da się jakoś leczyć staminę i życie swoich "comrades" ?
2.Co to za gwiazdka obok życia i co reprezentuje liczba obok niej ?
3.Jak dużo gra ma misji ,w jakim czasie da się ją ukończyć i czy wnosi coś ważnego w fabułę ?
4.Do czego są ludzie ,których włożę w grupę "Independent"?
5.Czy jak mam jakiegoś medyka ,technika to oni będą opracowywać bronie i apteczki ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania odnośnie etapu uwięzienia w MGS3:
1) Jak wywołać "koszmar" Snake''a (tę minigierkę)?
2) Jak sprowokować Johny''ego do rozmowy nt. jego rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:38, ja33no napisał:

Witam, mam pytanie, czy to prawda, że MGO dodają do MGS4?


Tak, jest na płycie razem z grą. Ale tylko Starter Pack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:55, rob300i napisał:

Tak, jest na płycie razem z grą. Ale tylko Starter Pack.

Mógłbyś mi wytłumaczyć dokładniej, co oznacza Starter Pack i czy to oznacza, że za grę trzeba coś płacić?

PS: Z góry Ci dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:33, Hopeless napisał:

Dwa pytania odnośnie etapu uwięzienia w MGS3:
1) Jak wywołać "koszmar" Snake''a (tę minigierkę)?
2) Jak sprowokować Johny''ego do rozmowy nt. jego rodziny?


1. Musisz wczytac gre kiedy jesteś zamknięty wceli a następnie wczytać gre. Koniecznie porozmawiaj po grze z wszystkimi przez telefon.
2. Wrzuca ci jedzenie, weż je i odrzuć, po 3 takich razach Johnnemu rozwiąże się język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 20:11, Wintesun napisał:

1. Musisz wczytac gre kiedy jesteś zamknięty wceli a następnie wczytać gre. Koniecznie
porozmawiaj po grze z wszystkimi przez telefon.


Wczytać grę po jej wczytaniu? Tzn. mam ją zapisać po "rozgoszczeniu się" w celi, zrestartować konsolę i wczytać grę?


I dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2008 o 19:56, ja33no napisał:

Mógłbyś mi wytłumaczyć dokładniej, co oznacza Starter Pack i czy to oznacza, że za grę
trzeba coś płacić?

PS: Z góry Ci dziękuję!


MGO Starter Pack to takie okrojone pełne MGO. Narazie nie wiadomo co będzie wycięte oraz w jakiej formie ukaże się "prawdziwe MGO". Ale na razie nie wiemy nawet kiedy wogule ukaże się pełne MGO więc puki co warto kupić MGS4 :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 29.05.2008 o 21:35, Hopeless napisał:

Wczytać grę po jej wczytaniu? Tzn. mam ją zapisać po "rozgoszczeniu się" w celi, zrestartować
konsolę i wczytać grę?


No tak, przejęzyczenie, ale wczytaj gre po zapisaniu jej w celi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 23:33, Wintesun napisał:

\
> Wczytać grę po jej wczytaniu? Tzn. mam ją zapisać po "rozgoszczeniu się" w celi,
zrestartować
> konsolę i wczytać grę?

No tak, przejęzyczenie, ale wczytaj gre po zapisaniu jej w celi.

Tak jest. Po torturach dzwonisz w celi do Para-Medic by zasejwować. Ona opowie Ci o filmie Drakula dzięki czemu Snake będzie miał ten koszmar. Wtedy restartujesz gre, ładujesz save i grasz w prostego klona DMC. Później tylko dzwonisz po kolei do wszystkich (Siginta zostaw na koniec :D) by posłuchać jak Snake opowiada im o swoim śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować