Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2008 o 17:16, Selv napisał:

Znalazłem rozwiązanie ale go nie napisze bo pisze z innego PC.
Innymi słowy, przepisz zawsze dokładnie treść błędu.


"Game crashed during previous initialization , game starting software rendering mode..."

Dnia 13.06.2008 o 17:16, Selv napisał:

PS: Na Viscie trzeba włączyć tryb software, inaczej nie da rady.
http://www.gamespot.com/pc/adventure/metalgearsolid/show_msgs.php?topic_id=m- 1-41336383&pid=367316&page=1


Na pewno dobry link mi podałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już chyba mogę - po ukończeniu gry na liczniku miałem 15 godzin, chociaż przed konsolą spędziłem pewnie z 20 h.

Dobrej zabawy wszystkim życzę :)

20080613215839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 21:26, michu96 napisał:

Jesteśmy po premierze MGS''a 4 , a więc czas przyświecić fabułę serii tym którzy nigdy
w nią nie grali , a chcą zakupić właśnie tą grę.

Uwaga Filmiki zawierają spoilery o całej serii Metal Gear Solid !

Odcinek 1 - http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=134
Odcinek 2 - http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=135
Odcinek 3 - http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=136
Odcinek 4 - http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=137

Oczywiście bardziej polecam poznanie fabuły samemu przez zagranie , ale jednak jak ktoś
nie będzie miał środków na kupno ps2 to polecam jak najbardziej te filmiki. :)

A tu pierwsze wrażenia z gry Metal Gear Solid 4 bez jakichkolwiek spoilerów :

http://www.gry-online.pl/S014.asp?ID=138



Co jak co, ale te filmiki z GOLa są dla totalnych noobów w temacie MGSa :) Ale tak to jest jak się próbuje w śmieszne 10 minut wcisnąć streszczenie ogromnej, wielowątkowej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2008 o 21:59, Taikun napisał:

Co jak co, ale te filmiki z GOLa są dla totalnych noobów w temacie MGSa :) Ale tak to
jest jak się próbuje w śmieszne 10 minut wcisnąć streszczenie ogromnej, wielowątkowej
historii.


Poprawka są cztery filmiki co daje około 40 minut oglądania. :)
Jednak po oglądnięciu tych filmików mało z wszystkiego zapamiętałem , gdyż gościu mówił szybko i oglądałem je w nocy , dlatego muszę zagrać samemu w serię MGS jak tylko wyjdzie emulacja ps2 na ps3 (40gb). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 18:42, jackass napisał:

hehehe spójrzcie na ten genialny humor wypływający z tego skromnego fragmentu rozmowy
przez Codec Snake`a z Otaconem w Metal Gear Solid 4 .Kojima ewidentnie naśmiewa się
z napędu w Xboxie 360 ^^
http://www.gametrailers.com/player/usermovies/227220.html?playlist=featured

Nie, to nie jest naśmiewanie się z Xboxa. To jest puszczenie oka w stronę pierwszej części. Zagrasz, zrozumiesz, bo nie chce Ci spoilować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 09:11, Shini napisał:

Nie, to nie jest naśmiewanie się z Xboxa. To jest puszczenie oka w stronę pierwszej części.
Zagrasz, zrozumiesz, bo nie chce Ci spoilować.


Czy ja wiem :) Dla mnie to Otaconowe "więc jesteśmy na PS3" czy coś w tym stylu może i jest odniesieniem do wersji z PSX, ale na pewno uderza też w X360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 09:11, Shini napisał:

> http://www.gametrailers.com/player/usermovies/227220.html?playlist=featured
Nie, to nie jest naśmiewanie się z Xboxa. To jest puszczenie oka w stronę pierwszej części.
Zagrasz, zrozumiesz, bo nie chce Ci spoilować.

Grałem jak najbardziej i wiem ,że gra była na 2 cd ,w pewnym momencie trzeba było zmienić płytki .To nie oznacza ,że nie jest to nawiązanie do Xboxa .Wspomnienie ,że jesteśmy na PS3 i mamy Blu-ray mówi samo za siebie ,że to nośnmik przyszłości w stosunku do DVD .A każdy pamięta chyba sławetne foto ,w którym przedstawione były rzędy płytek i napis MGS4:Guns of the Patriots on Xbox360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 12:21, jackass napisał:

A każdy pamięta chyba sławetne foto ,w którym przedstawione były rzędy płytek i napis
MGS4:Guns of the Patriots on Xbox360


Jak można by to zapomnieć ;)

20080614122646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 13:28, ja33no napisał:

Mam pytanie ile kosztuje MGS4 w Media Markt ?

Jedno pytanie w 3 wątkach .Ładny spam .Myślę ,że to zależy od miasta .Cena napewno pomiędzy 179 a 220zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 21:58, Spaykus napisał:

Teraz już chyba mogę - po ukończeniu gry na liczniku miałem 15 godzin, chociaż przed
konsolą spędziłem pewnie z 20 h.

Dobrej zabawy wszystkim życzę :)


Uff, Spayki, wielkie dzięki!
A tak obawiałem się, że przez wybranie Naked Normal zamiast Liquid Snake będę musiał o wiele więcej czasu poświęcić na grę, ale jednak nie. No to nieźle - obecnie jestem gdzieś tak w połowie drugiego aktu. Zresztą dzisiaj był u mnie kumpel, który bardzo dobrze zna pierwszego MGSa i przeszedł od razu cały pierwszy akt MGS4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 12:21, jackass napisał:

> > http://www.gametrailers.com/player/usermovies/227220.html?playlist=featured

> Nie, to nie jest naśmiewanie się z Xboxa. To jest puszczenie oka w stronę pierwszej
części.
> Zagrasz, zrozumiesz, bo nie chce Ci spoilować.
Grałem jak najbardziej i wiem ,że gra była na 2 cd ,w pewnym momencie trzeba było zmienić
płytki .To nie oznacza ,że nie jest to nawiązanie do Xboxa .Wspomnienie ,że jesteśmy
na PS3 i mamy Blu-ray mówi samo za siebie ,że to nośnmik przyszłości w stosunku do DVD
.A każdy pamięta chyba sławetne foto ,w którym przedstawione były rzędy płytek i napis
MGS4:Guns of the Patriots on Xbox360

No tak, ale chodziło mi o to, że musisz zagrać w MGS4 i dowiedzieć się w jakim momencie mówi to Otacon. Wątpie by było to nawiązanie do XO, raczej uśmiech w stronę Sony. Tak samo, jak zwrócenie uwagi na brak karty pamięci, kabli przy padach oraz wibracji przy jednym z bossów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę że MGS4 ma szanse na wydanie na X360. I to wcale nie na 15DVD, wystarczą 4 płyty DVD-DL. MGS4 zajmuje 32gb, a więc zmieści się na czterech płytach, do tego sprzyja podział na akty (kończy się np. drugi akt to trzebaby włożyć płytę numer 2). Pozatym Konami wcale nie starało się skompresować danych, ponieważ na BD mieli mnóstwo miejsca, więc po skompresowaniu i zastąpieniu filmików 1080p na 720p możnaby osiągniąć rozmiar około 28gb. Reszta poszłaby na dodatki i mielibyśmy doskonałą MGS4:Substance :-).

Konami już raz pokazało że tak można (MGS2:S) a Microsoft także (Lost Odyssey na czterech DVD-DL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:56, rob300i napisał:

Ja myslę że MGS4 ma szanse na wydanie na X360. I to wcale nie na 15DVD, wystarczą 4 płyty
DVD-DL. MGS4 zajmuje 32gb, a więc zmieści się na czterech płytach, do tego sprzyja podział
na akty (kończy się np. drugi akt to trzebaby włożyć płytę numer 2). Pozatym Konami wcale
nie starało się skompresować danych, ponieważ na BD mieli mnóstwo miejsca, więc po skompresowaniu
i zastąpieniu filmików 1080p na 720p możnaby osiągniąć rozmiar około 28gb. Reszta poszłaby
na dodatki i mielibyśmy doskonałą MGS4:Substance :-).


Raz że MGS4 smiga chyba w 720p, dwa że tu nie chodziło by o konwersje, a o stworzenie gry od nowa pod X''a. Mówił o tym jeden z redaktorów IGN chyba, więc ... zapomnijcie :) czas kupic PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 21:56, rob300i napisał:

Ja myslę że MGS4 ma szanse na wydanie na X360. I to wcale nie na 15DVD, wystarczą 4 płyty
DVD-DL. MGS4 zajmuje 32gb, a więc zmieści się na czterech płytach, do tego sprzyja podział
na akty (kończy się np. drugi akt to trzebaby włożyć płytę numer 2). Pozatym Konami wcale
nie starało się skompresować danych, ponieważ na BD mieli mnóstwo miejsca, więc po skompresowaniu
i zastąpieniu filmików 1080p na 720p możnaby osiągniąć rozmiar około 28gb. Reszta poszłaby
na dodatki i mielibyśmy doskonałą MGS4:Substance :-).

Konami już raz pokazało że tak można (MGS2:S) a Microsoft także (Lost Odyssey na czterech
DVD-DL).


W Metal Gear Solid 4 jak i chyba kazdym innym a przynajmniej w 3 nie ma filmow, lecz sa scenki w czasie rzeczywistym. Dlatego tez, Snake w MGS3 i 4 ma rozny kamuflaż w zależnosci od tego jak byles ubrany przed scenka... Jakby mieli krecic kazda taka scenke z osobna to by dopiero miejsca zabraklo.. Druga sprawa.. Jak gra hula w 1080p to ludzie nie robia filmikow w 720p, zeby sie zmiescily. Jaki wtedy w tym sens ;/ To czyste oszustwo... bo wowczas gry nie mozesz nazwac 1080p...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2008 o 14:55, Wiecha14 napisał:

To czyste oszustwo... bo
wowczas gry nie mozesz nazwac 1080p...


A słyszałeś o tym że kilkadziesiąt gier na PS3 oraz Xbox 360 jest renderowanych w rozdzielczości niższej niż ta podowana na pudełku? Potem są poprostu podbijane do wyższej rozdziałki. Np. w Virtua Fighter 5 mimo iż na pudełku pisze że działa w 1080p gra jest w rodzielczości 1024*6xx (xxx= liczba której nie pamiętam :-/). I nie nazywawe się tego wcale oszustwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 18:36, jackass napisał:

Czy w pierwszym MGSie był pistolet na usypiające strzałki i widok FPP ,przy strzelaniu?


Nie, nie było czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować