Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2008 o 23:05, Selv napisał:


A przeszedłeś 2 i 3?


Drugą część znam całą, bo na You Tube obejrzałem 11 filmów po 37 minut z pełnego przejścia gry :) Tak więc wiem, jak tam potoczyły się losy, jak wyglądała fabuła. Trójkę to najsłabiej znam, jedynie z retrospekcji na Gametrailers :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 13:47, Selv napisał:

Też mi fan serii :P


Hm, czy żeby być fanem serii to trzeba mieć zaliczone wszystkie części po kilka razy? ;)
Mi się wydaje, że nie. W drugą i trzecią część bym chętnie zagrał, ale niestety nie mam PS2. Gdy takową kiedyś zakupię to na pewno nadrobię straty. Poza tym, w czwórce nie miałem kłopotów ze starymi postaciami, czy z wydarzeniami z poprzednich części, bo je dobrze znam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak uznaje określenie słowa `fan` oraz `fanowstwo` jeśli chodzi o gry.
Fan zna to czym jest zachwycony, a nie tylko o tym słyszał ;P
Wszelkie inne gadanie jest po prostu wg mnie obłudne.
Poza tym, MGSy chodzą na PS3 więc gdzie tu problem czy może masz okrojoną PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 13:56, Selv napisał:

Ja tylko tak uznaje określenie słowa `fan` oraz `fanowstwo` jeśli chodzi o gry.
Fan zna to czym jest zachwycony, a nie tylko o tym słyszał ;P
Wszelkie inne gadanie jest po prostu wg mnie obłudne.


Słyszał?
Przecież ja oglądałem przejście całej części drugiej :) Na "karku" mam zaliczonego pierwszego MGSa, dwójkę całą obejrzałem, a czwórkę wczoraj ukończyłem.

Dnia 18.06.2008 o 13:56, Selv napisał:

Poza tym, MGSy chodzą na PS3 więc gdzie tu problem czy może masz okrojoną PS3?


Nie okrojoną, tylko po prostu wersje 40GB bez wstecznej kompatybilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ot jest okrojona wersja bo to po prostu bezczelnie zostało wycięte dla redukcji kosztów.
W gry się gra a nie je ogląda imo, oglądani gry to NIE jest to samo co w granie w nią, ciężko to nawet porównać bo gra się różni od np: filmu interakcją której w oglądaniu nie ma.
Dla mnie bezsensem są stwierdzenia `fan serii` czy `najlepsza cześć` skoro nie miałeś kontaktu z tymi grami tak naprawdę i kropa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 13:51, master matrox napisał:

Mi się wydaje, że nie. W drugą i trzecią część bym chętnie zagrał, ale niestety nie mam
PS2.

Nie wiem czy wiesz ale MGS2 można też kupić na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 14:15, Warrior Within napisał:

Nie wiem czy wiesz ale MGS2 można też kupić na PC.


Wiem, tylko jest trudno dostępny, a i cena nie jest niska. Teraz jak przeglądałem Allegro jest tylko jedna oferta, cena to 80 zł. Jak będę miał wolną kasę to kupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 14:16, master matrox napisał:

Wiem, tylko jest trudno dostępny, a i cena nie jest niska. Teraz jak przeglądałem Allegro
jest tylko jedna oferta, cena to 80 zł. Jak będę miał wolną kasę to kupie ;)

Szybko je ostatnio wykupują, najczęściej na pc na allegro jest po kilka ofert ok.50zł (najczęściej 45zł) ale teraz jest na MGS''y sezon po premierze 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 14:06, Selv napisał:

Dla mnie ot jest okrojona wersja bo to po prostu bezczelnie zostało wycięte dla redukcji
kosztów.


To nie redukcja kosztów. Uruchomienie gier z PS2 to kwestia oprogramowania, a nie części więc o żadnej redkucji mowy być nie może, to po prostu miało zachęcić do kupowania droższej wersji 60 GB.

Ja pierwszą część przeszedłem raz, Sons of Liberty dwa razy, a Snake Eater dwa i pół raza :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 14:54, Miluś napisał:

Ja pierwszą część przeszedłem raz, Sons of Liberty dwa razy, a Snake Eater dwa i pół
raza :-P


Słabo ;) Ja jedynke mam 4 razy obcykaną, 2 - 5 razy, 3 - 3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to jest z tym skradaniem w MGS4, czy wymaga pełnego zaangażowania umysłu czy jednej komórki odpowiedzialnej za przycisk ognia (tak jak było w SP:DA) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 13:02, jackass napisał:

Pułapkami są nieświeże i zatrute owoce/zwierzęta .Poza tym są pułapki na myszy ,pierwszą
chyba znajdziesz już przy spotkaniu z Sokolovem .Możesz też rzucać żywymi wężami w strażników.

No dobra, a jak jestem PO spotkaniu z Sokolovem i nigdzie nie znalazłem takiej pułapki (a dość dokładnie przeszukuję lokacje)? Chodzi mi o polowanie na Tsuchinoko, czytałem, że można go właśnie najłatwiej upolować pułapkami zwykłymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie tylko teraz polityka Konami wygldem fanów MGS4, a dokłedniej że z youtube kasują wszelkie gameplay''e, scenki, itp.... Chce sobie przypomnieć jakiś moment z gry a że nie mam w domu PS3 to próbuje wejść na youtube i zobaczyć konto kogoś kto go wrzucił i co sprawdzam to albo film skasowany na prośbe konami albo konto zbanowane(swoją drogą że YT też się daje pozwalając na to).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 18:35, ak.47 napisał:

No dobra, a jak jestem PO spotkaniu z Sokolovem i nigdzie nie znalazłem takiej pułapki
(a dość dokładnie przeszukuję lokacje)? Chodzi mi o polowanie na Tsuchinoko, czytałem,
że można go właśnie najłatwiej upolować pułapkami zwykłymi.


Tsuchinoko możesz upolować dopiero pod koniec gry. A pułapkę możesz wytrząsnąć z nieprzytomnego Ocelota. Tylko i tak później Ci ją zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa posty, ale nie zdążyłem z drugą poprawką :P Ja złapałem Tsuchinoko pod koniec gry, ale czy da się go złapać wcześniej, to nie wiem. Być może tak. Ja jeśli dobrze pamiętam złapałem go w lokacji z wodospadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 20:08, Emeraldar napisał:

Sorry za dwa posty, ale nie zdążyłem z drugą poprawką :P Ja złapałem Tsuchinoko
pod koniec gry, ale czy da się go złapać wcześniej, to nie wiem. Być może tak. Ja jeśli
dobrze pamiętam złapałem go w lokacji z wodospadem.


A Ja widziałem filmik jak stwór sobie łaził po arenie na której walczy się z Fearem. Po prostu sobie chodził, a filmik widziałem na www.youtube.com, nie to że sam go przyuważyłen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 20:57, Wintesun napisał:

A Ja widziałem filmik jak stwór sobie łaził po arenie na której walczy się z Fearem.
Po prostu sobie chodził, a filmik widziałem na www.youtube.com, nie to że sam go przyuważyłen


Widać gad pałęta się tu i tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 20:57, Wintesun napisał:

> Sorry za dwa posty, ale nie zdążyłem z drugą poprawką :P Ja złapałem Tsuchinoko

> pod koniec gry, ale czy da się go złapać wcześniej, to nie wiem. Być może tak. Ja
jeśli
> dobrze pamiętam złapałem go w lokacji z wodospadem.

A Ja widziałem filmik jak stwór sobie łaził po arenie na której walczy się z Fearem.
Po prostu sobie chodził, a filmik widziałem na www.youtube.com, nie to że sam go przyuważyłen

Owszem, da się go złapać po walce z Fearem. Ale trzeba to zrobić jeszcze raz przed spotkaniem z Evą pod wodospadem, bo zostaje wypuszczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować