Zaloguj się, aby obserwować  
Uther_Lightbringer

Metal Gear Solid - seria

1080 postów w tym temacie

Ach Metal Gear Solid 4 czekam z niecierpliwością. Wytarczy jakiemuś antyfanowi PS3 powiedzieć trzy litery M G S i numerek 4 i juz się troszke uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 18:07, nievil napisał:

http://www.gameklip.com/v/1531/
Ktoś w należyty sposób wykorzystał posiadaną przez siebie kamerę i ukazał nam 1,38s z trailera
przygotowanego na TGS
Motyw z beczką po prostu rządzi !!!


No kapitalnie. Ciekaw byłem OctoCamu w akcji no i wygląda to całkiem ciekawie, no a pomysł z beczką jest świetny, nieprzypominam sobie aby ktoś coś takiego wymyślił wcześniej. Teraz pora uzbroic się w cierpliwość i na pełen 40min Trailer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie napewno świetna. Ale ja mam silną wolę i poczekam aż wyjdzie rozszerzona edycja. Akurat PS3 troszeczkę staniej, nadrobię zaległości na innych platformach i wtedy powrócę do MGS''a:) Guns of Patriots będzie pięknym ukoronowaniem serii. Aż się rozczuliłem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 19:40, shinian napisał:

Gra będzie napewno świetna. Ale ja mam silną wolę i poczekam aż wyjdzie rozszerzona edycja.
Akurat PS3 troszeczkę staniej, nadrobię zaległości na innych platformach i wtedy powrócę do
MGS''a:) Guns of Patriots będzie pięknym ukoronowaniem serii. Aż się rozczuliłem:D


Jakim ukoronowańem to niemoże byc koniec serii. No chyba że zrobią potem wraz z Kojimą {który po błaganiach znowu się zgodzi, no a poza tym niebędzie to MGS} MGSSR Metal Gear Super Solid Raiden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 19:40, shinian napisał:

Gra będzie napewno świetna. Ale ja mam silną wolę i poczekam aż wyjdzie rozszerzona edycja.
Akurat PS3 troszeczkę staniej, nadrobię zaległości na innych platformach i wtedy powrócę do
MGS''a:) Guns of Patriots będzie pięknym ukoronowaniem serii. Aż się rozczuliłem:D


No, na pewno będzie świetna jak poprzednie części MGS-a, ale stary, siwy Snake z ciałem rozkładającym się na cząstki. Aha i jeszcze brzydki(dla mnie) Raiden, buuu, to koniec Solid Snake''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 19:46, Avalon67 napisał:

> Gra będzie napewno świetna. Ale ja mam silną wolę i poczekam aż wyjdzie rozszerzona edycja.

> Akurat PS3 troszeczkę staniej, nadrobię zaległości na innych platformach i wtedy powrócę
do
> MGS''a:) Guns of Patriots będzie pięknym ukoronowaniem serii. Aż się rozczuliłem:D

No, na pewno będzie świetna jak poprzednie części MGS-a, ale stary, siwy Snake z ciałem rozkładającym
się na cząstki. Aha i jeszcze brzydki(dla mnie) Raiden, buuu, to koniec Solid Snake''a


O oile mnie pamięć niemyli, Kojima powiedział że Snake nieumrze w tej części... jescze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 19:47, Sita napisał:

O oile mnie pamięć niemyli, Kojima powiedział że Snake nieumrze w tej części... jescze.


Podniosłeś mnie na duchu, dzięki sita. Gekkoido buuum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 19:43, Sita napisał:

Jakim ukoronowańem to niemoże byc koniec serii. No chyba że zrobią potem wraz z Kojimą {który
po błaganiach znowu się zgodzi, no a poza tym niebędzie to MGS} MGSSR Metal Gear Super Solid
Raiden.


Kojima zapowiedział, że jak narazie to jego ostatni MGS. W swoim blogu napisał, że chce teraz popisać gry na Wii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 21:06, shinian napisał:

> Jakim ukoronowańem to niemoże byc koniec serii. No chyba że zrobią potem wraz z Kojimą
{który
> po błaganiach znowu się zgodzi, no a poza tym niebędzie to MGS} MGSSR Metal Gear Super
Solid
> Raiden.

Kojima zapowiedział, że jak narazie to jego ostatni MGS. W swoim blogu napisał, że chce teraz
popisać gry na Wii:)


O ile mnie pamięć niemyli tak samo było po MGS2.... i MGS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 10:37, Moras1990 napisał:

Ja grałem tylko w Metal Gear Solid 1, jeszcze na PSX i była to moja ulubiona gra na ta konsolę.
Pamietam tego bossa, tą dziewczynę, którą postrzeliliśmy i się wykrwawiała na śniegu. Wtedy
naprawde się wzruszyłęm.


Hehe, ze mną było tak samo. Łzy same płynęły mi do oczu, a słowa "C''mon hero, set me free"(dalej bohaterze, uwolnij mnie) jeszcze dłuuuugo dzwięczały mi w głowie. MGS to najbardziej klimatyczna seria gier na świecie, i gry z tej serii należą do gier tzw"nieśmiertelnych" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myśleliście kiedyś, czy np za 20 lat wrócicie do tych gierek? Ja się zastanawiam...bo ciekawe czy wtedy będzie ktoś miał PlayStation 2? Albo czy kompy będą jeszcze miały czytniki DVD ;)

MGS zawsze zostanie w sercach fanów (a moi kumple nie potrafią tego zrozumieć)... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 06:57, Wiecha14 napisał:

MGS zawsze zostanie w sercach fanów (a moi kumple nie potrafią tego zrozumieć)... ;)


Racja, tylko prawdziwi fani rozumieją tą wspaniałą serie, a w mojej klasie nikt nie wie co to za gra, bo wszyscy słyszeli jedynie o Splinter Cellu ;( Może kiedyś zekranizują dobrze przygody Snake''a, fajnie by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczony wywiad z Kojimą z Famitsu : (duż ciekawych informacji, polecam przeczytać)

Jak już wiemy, akcja MGS4 dzieje się w różnych miejscach.
Jednak czymś dla nas niespodziewanym było pojawienie się lokacji VR. Wygląda na
to, że nasz bohater będzie ubierał gogle VR i łączył się z komputerem i
rozprawiał się z wszystkim z wirtualnym środowisku.

Na ‘futurystycznym polu walki’ liczy się coś więcej niż tylko fizyczna strona
wojny. Wojna umysłów i cybernetyczna, w której Snake będzie musiał dostać się i
wyciągnąć informacje z wielu terminali VR. Zaskakujące? Dokładnie. Jest to spora
niespodzianka. Hideo Kojima powiedział nam niedawno: ‘Wojna to nie tylko
fizyczna wytrzymałość, ale także niepokój umysłu, a w przyszłości błędy
mechaniki’. Następnie powiedział ‘W ten sposób wyjaśniamy tematy SENSE.
Ubierając goggle VR i wchodząc w Wirtualne Środowisku, pojawiamy się w świecie,
w którym nasze zmysły się mylą. Coś może nas przerazić, nie czyniąc szkód
fizycznych, niszczy umysł w sposób niedostępny dla ciała. A jeżeli Snake’owi coś
się tam nie powiedzie, to nie tylko nie wyciągnie informacji, ale także sam nie
powróci.’

Poproszony by powiedzieć więcej, Kojima powiedział: ‘Pomyślcie o tym jak o
nowoczesnym wirusie. Jest umieszczony w komputerze i uruchamia program, który
robi odwrotność tego co chce użytkownik. W ten sposób symulator środowiska VR
uruchamia programy, które mają trzymać Snake’a z daleka’. Na pytanie, czy ta
rzeczywistość ma wpływ na prawdziwy świat, Kojima nie odpowiedział.

Co to znaczy? Mechaniczna wojna? Cybernetyczna wojna? Sieć jest rozległa,
pokrywa cały świat, a zarazem trzyma go blisko. Można powiedzieć, że jest to
rozwiązanie motywu pobytu Snake’a w wielu miejscach. Pan Kojima nie odpowiedział
na wszystkie nasze pytania, takie jak: ‘Czy wszystko w grze będzie symulowane w
Wirtualnym Środowisku?’. Jak SENSE sprawdzi się w tym wszystkim, sami nie wiemy.
Czyżby Snake miał być w wielu miejscach psychicznie, ale nie fizycznie? Czy
samobójstwo Snake’a jest po prostu zakończeniem programu, a nie rzeczywistością?
Na odpowiedzi do tych pytań, musimy poczekać do ukazania się gry.

Mieliśmy kilka minut by porozmawiać z Kojimą o elementach gry, postaciach i
broniach. Zapytany o bronie, udzielił nam dość dziwnej odpowiedzi. Biorąc pod
uwagę styl w jakim opowiedział o fabule, bronie prezentują się jeszcze dziwniej.

’Bronie, są wyjątkowe w tej części. Mówiłem jak wiele gry będzie się działo w VR.
W związku z tym Snake, nie zawsze będzie korzystać ze standardowych broni. W
rzeczywistości może korzystać z pistoletu, ale w VR będzie musiał użyć czegoś
innego.’ Zapytany o znaczenie tego, odparł: ‘Snake będzie musiał zmieniać swoje
bronie. Zamiast zwykłych pistoletów, będzie musiał użyć czegoś co może zniszczyć
wirusa, a jednocześnie nie zniszczy niezbędnych elementów w Wirtualnym
Środowisku.’

’Niezbędnych elementów?’ – na to niestety nic nie odpowiedział.

’A co z brońmy w VR?’, ‘Oczywiście nie będą to zwykłe pistolety.’ Odparł Kojima.
Zaśmiał się. ‘Pomyślcie o futurystycznych broniach.’ Futurystycznych? Rodem z
filmów sci-fi? Odpowiedź zmiotła nas z foteli. ‘Karabin plazmowy’ – odparł.
Karabin plazmowy. W Metal Gear Solid 3, był The Pain strzelający pszczołami z
ust, więc karabin plazmowy nie powinien robić takiego wrażenia.

Zmieniając temat, zapytaliśmy o postaci. ‘Kto powróci?’. Nie za bardzo chciał
odpowiadać. Siedział cicho, układając myśli. ‘Czy Grey Fox się pojawi?’ Kojima
nie odpowiedział. ‘Czy Eva wróci?’ Bez odpowiedzi. ‘Czy Solidus żyje?’ Kojima
się uśmiechnął. ‘Czy Big Boss ciągle żyje?’ ‘Gdybym odpowiedział na wszystkie
pytania, nie byłoby niespodzianki.’

Uznając to za ostrzeżenie, zmieniliśmy podejście. ‘Powiedz nam o nowych
postaciach.’ Pokiwał głową i odpowiedział ‘Jedną z nowych postaci jest weteran,
którego Snake spotyka. Pamiętacie jak bardzo Snake lubił męskie dziewczyny?’ O
nie. ‘Czy sugerujesz?’ Kojima uśmiechnął się diabelsko. ‘Sugerujesz, że jest
ktoś w kim Snake się zakochał?’ Odpowiedź była prosta. ‘Nie potwierdzę, ale też
nie zaprzeczę’.

Rozpuściło nas to i wpadliśmy jak woda pod krzesła, na szczęście pozbieraliśmy
się i zadaliśmy kilka kolejnych pytań. ‘Grób. Co możesz nam o nim powiedzieć?’,
‘Wiem, że było dużo pytań o to, więc odpowiem wprost. To grób The Boss’.
Szokujące. Niestety, tu nas wywiad został zakończony. Kojima powiedział nam
jeszcze sporo rzeczy o MGS4, niestety nie możemy ich tu przedstawić i powiemy
tylko, że na zmianę byliśmy zauroczeni, tym jak to się rozwija i zaskoczeni tym
czy Kojima tak naprawdę wie jak zakończyć fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na www.gamevideos.com można znaleźć trailer jak i gameplay MGS : Portable Ops - polecam zerknąć - choćby po to by zobaczyć młodego Roya Campbella i poznać część informacji odnośnie fabuły, która ma miejsce po MGS3 Snake Eater a przed Metal Gear (pierwsza część sagi z 1987r na MSX''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to portable sie zapowiada lepiej niż mgs4 :P
Nie podobaja mi sie te zmiany z VR, maskowaniem i naciaganiem. Zaczyna sie robic z mgsa drugi splinter czyli naciagana skradanka.
MGS1 byl idealny, MGS2 byl niemal idealny, MGS3 jest doskonaly (musze przejsc do konca).
Fajne akcje w MGS4 ale one sa takie, wlasnie takie naciagane. Brakuje już tutaj takiego psudo realizmu ktory towarzyszyl w MGS1, 2 i 3 :(
Moze gry razem wszystko sie pozbiera wyjdzie naprawde swietna gra, ale ogladaac te wszystkie trailery, zaczynam sie bac. Gra moze i bedzie rewelacyjna, ale czy to napewno bedzie MGS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie MGS i to najbardziej rewolucyjna cześć..! Przyszłość w której osadzona jest 4 część jest dla kojimy wielkim plusem, morzem pomysłów które może zreazlizoać a w MGS 3 nie mogły się pojawić ( bo gra była w latach ''60, które jako tako znamy, a także wiemy jak zaawansowana była technika w tamtych czasach). Teraz Kojima może odpłynąć, sprawdzić wiele nowych ruchów, broni, czy poprostu fabuła ma szansę się rozwinąć...

Ta gra będzie przełomowa... ( a PS3 jeszce bardziej pozwala dostrzec potencjał w niej drzemiacy! )

Zbieram na PS3...dobrze że mam już te 17 i jako tako mogę iść do roboty ;), jade na zachód zarobić ;p!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować