Zaloguj się, aby obserwować  
Yamamoto

Komputery do strony wizualnej

33 postów w tym temacie

Tu możemy spojrzeć na komputery od strony wizualnej. Nie które części są bardzo kolorowe, ładnie pomalowane, a jeszcze inne podświetlane. Co o tym sądzicie? Mi się podoba np. obudowa podświetlana na niebiesko. Piszcie tu swoje sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właściwie to jam jakąś lampkę zamontowaną wewnątrz komputera a on musi być włączony by świeciła ale fajnie to wygląda szczególnie gdy próbujesz zasnąć a tu nagle pojawia się niebieskie światło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 00:06, Yamamoto napisał:

Tu możemy spojrzeć na komputery od strony wizualnej. Nie które części są bardzo kolorowe, ładnie pomalowane, a jeszcze inne
podświetlane. Co o tym sądzicie? Mi się podoba np. obudowa podświetlana na niebiesko. Piszcie tu swoje sugestie.


Ehh, no to akurat kicz wg mnie. Najważniejsze jest żeby dobrze wszystko działało, fopiero wtedy jak jest kasa można się rozejrzeć za czymś bardziej estetycznym jako bajer. Ja lubię szklane obudowy (z takiego matowego szkła), ale za 400 zł wolę dokupić coś innego do kompa. W końcu obudową nie gram ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co jakieś podświetlania i szyby? i tak stoi pod biurkiem, wiec lepiej kupić lepszy procesor/karte graficzną/dysk/inny komponent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 06:30, sig. napisał:

po co jakieś podświetlania i szyby? i tak stoi pod biurkiem, wiec lepiej kupić lepszy procesor/karte graficzną/dysk/inny
komponent


Dokładnie. Za takie rzeczy mógłbym się wziąć gdybym miał duuuuużo więcej kasy niż mam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że ludzie kupują obudowy za ponad 1000zł... Może komputer wygląda fajnie ale w środku, nic takiego dobrego może nie mieć. Są również ludzie, którzy mają i super komputer i obudowe. Wtedy musi byś super.
A co sądzicie o chłodzeniu komputera np. azotem? (prawie -200 stopni C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:07, Yamamoto napisał:

Widziałem że ludzie kupują obudowy za ponad 1000zł... Może komputer wygląda fajnie ale w środku, nic takiego dobrego może
nie mieć. Są również ludzie, którzy mają i super komputer i obudowe. Wtedy musi byś super.
A co sądzicie o chłodzeniu komputera
np. azotem? (prawie -200 stopni C)


Mam fotę czegoś takiego. To pewnie nie azot, ale fajnie mieć kompa w akwarium :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[fc]blue[/fc]Myśle ,że jeśli ktoś lubi mieć fomfort pracy to jakoś "upiększy swój komputerek :) wkładając pare wentylatorków i oklejając wszystkie szczeliny uszczelką. Ja do swojego komputera wrzuciłem 3 kolorowe wiatraczki i 2 katody wszystko ma kolor niebieski :) daje naprawde bardzo ładny efekt :) szczególnie nocą a przedewszystkim jest ciche :) całość jest zamontowana w obudowie firmy tracer o nazwie Da Vinci zmodyfikowanej przez ze mnie poprzez dodanie plexy[/f]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie kreci takie cos - Apple iMac G5. Cały komputer zamknięty w 20'''' monitorze, wymagający tylko jednego kabla - zasilającego. Nie ma zadnych podswietlen (no może jedno - gdy komp śpi to delikatnie pulsuja taka mała lampka pod obudową :P) ale i tak jest śliczny :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:22, D2T napisał:

a mnie kreci takie cos - Apple iMac G5. Cały komputer zamknięty w 20'''' monitorze, wymagający tylko jednego kabla - zasilającego.
Nie ma zadnych podswietlen (no może jedno - gdy komp śpi to delikatnie pulsuja taka mała lampka pod obudową :P) ale i tak
jest śliczny :D.

A da się na tym pograć w Obliviona albo w Gothic''a III? bo jak nie, to po co mi to cudo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 23:21, KrzysztofMarek napisał:

> a mnie kreci takie cos - Apple iMac G5. Cały komputer zamknięty w 20'''' monitorze, wymagający tylko jednego kabla
- zasilającego.
> Nie ma zadnych podswietlen (no może jedno - gdy komp śpi to delikatnie pulsuja taka mała lampka pod
obudową :P) ale i tak
> jest śliczny :D.
A da się na tym pograć w Obliviona albo w Gothic''a III? bo jak nie, to po
co mi to cudo?


nie bądź takim legatem, od czego jest Mr. Google;) Szczerze mówiąc nie interesowałem się zbytnio wymaganiami Obliviona i Gothic''a 3 , ale na oficjalnej stronie Apple znalazłem kofigurację tego komputera

''Behind its breathtaking 17- or 20-inch widescreen display, iMac G5 displays some monstrous power — with a 1.9GHz or 2.1GHz G5 processor, a sizzling new PCI-Express ATI Radeon X600 Pro or XT graphics processor with 128MB of dedicated video memory and a new high-bandwidth system architecture. These technologies, coupled with Mac OS X Tiger (the world’s most advanced operating system), simply make iMac G5 a joy to drive. Whether you’re exercising your creativity, surfing the web, playing compute-intensive games or just staying in touch with friends.'' nigdzie nie mogę znaleźć ilośći ram''u, ale sądząć po powyższej specyfikacji głupotą byłoby dawać mniej niż 512

Sam orzeknij czy da on radę pociągnąć te dwa rpg''i (o ile oczywiście bedą działać one w środowisku Mac OS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są swa rodzjae komputerów...
Dla tych, którzy używają ich po to, aby zobaczyć stronę w necie lub pogadać an GG lub napisać dokument w Wordzie
lub
Dla tych, którzy używają go do gier lub obróbki graficznej itd. itp.

Dal pierwszych komputer ma być ładny i dobrze komponować się z meblami
Natomiast
Dla pierwszych ma być "dobry", a ładnie wyglądać może także, ale to w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nigdzie nie mogę znaleźć ilośći ram''u, ale sądząć po powyższej specyfikacji głupotą byłoby dawać mniej niż 512
>Sam orzeknij czy da on radę pociągnąć te dwa rpg''i (o ile oczywiście bedą działać one w środowisku Mac OS)

na stronie apple jest jak byk, ze w postawowej konfiguracji jest 512mb ramu i mozna rozszerzyc (do 1gb na pewno czy do 2 nie pamietam).
druga sprawa to, to, ze nie mozna porownywac wydajnosci maca i pcta po cyferkach ze specyfikacji technicznej... szczegolnie jezeli chodzi o procesr, ktory jest duzo wydajniejszy od pecetowego odpowiednika z takim samym zegarem (gosc ze sklepu aplle mowi, ze 1,7ghz maca to jak 3ghz przy pc, ile w tym prawdy nie wiem, ale na pewno sa lepsze).

no a po za tym ten mac os x... cudny system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 23:43, RobeN napisał:

:)
A niedługo będzie Tsunami :D

Te zdjęcia to twojego kompa? Fajnie świeci. Po co ci tyle wentylatorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:07, Yamamoto napisał:

A co sądzicie o chłodzeniu komputera
np. azotem? (prawie -200 stopni C)

to rozwiązanie na krótki czas. powód? trzeba ciągle tego azotu dolewać (np z termosu). jest stosowane praktycznie tylko do sprawdzania ile można daną rodzinę procesorów podkręcić. jak już chłodzenie ekstremalne, to wybrał bym raczej obudowę z układem chłodzenia podobnym do lodówkowego (na pewno takie robili ale nie wiem czy jeszcze są w sprzedaży). tylko kompa w całości do lodówkie nie wkładaj, bo jak sie woda skropli na elektronice będzie spięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować