Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

IE 7 rozchwytywany?

98 postów w tym temacie

Co do filtrowania pakietów przez wbudowany firewall w Viście. Podobno ma być tylko w tej droższej wersji, bo te tańsze kupią osoby, dla których to będzie za trudne.
Co do bezpieczeństwa. Najsłabszym ogniwem jest użytkownik. Przypomina mi się dyskusja na pewnym forum linuksowym, gdzie padła opinia, że firewall na Linuksie nie jest potrzebny, bo Linux taki bezpieczny. Aż nerwicaa bierze na takie lamerstwo. Ja mam skonfigurowanego firewalla, mam też zainstalowanego snorta i patrząc w logi, to widzę, iż co jakiś czas ktoś chce mnie skanować. Jak miałem ssh, to miałem próby logowania się i ataki typu "a nuż zgadnę hasło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 16:50, Michał Raven napisał:

IE 7.0 nie odniesie sukcesu. Już podobno wykryto w nim lukę (pewnie będzie ich więcej...:P)
A tyle było ściągnięć, bo:
1.) Ludzie nie mają co ściągać, więc ściągnęli to;
2.) Sprawdzają czy IE ładnie wygląda;
3.) Pracują w M$ i nabijają ilość ściągnięć, pod groźbą utraty pracy. :P

Można by jeszcze dodać:
4) Ściągają, bo z przyzwyczajenia używają IE, bo był dostępny od początku razem z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Olamagato

Trochę źle to ująłem w moim poście, ale ogólnie chodziło mi o to, że jako użytkownik komputera i internetu nie miałem problemów z wirusami (bo i te dwie reinstalki to wyszły z mojej głupoty) ani trojanami czy innym syfem bo jednak komputer miałem i mam wystarczająco dobrze zabezpieczony, że mogę sobie pozwolić na używanie zarówno FF jak i IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a według mnie i jak dla mnie to wy już żywcem nie macie o czym dyskutować jak o przeglądarkach każdy ma jaką ma i kaądy ma inne zdanie (na 100 ludzi jest 111 różnych pogladów/ zdań na dany JEDEN temat) która z nich jest najlepsza :) wiem wiem pewnie zostane zjechany bo po to jest to serwis komutertowo - "growo" -dyskusyjno- sklepowy zeby o takich rzeczach gadać :) ale cóż hehee :D trudno sie mówi pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem IE ma tyle ściągnięć nie dlatego, że jest taki świetny, tylko dlatego, że ludzie używający Firefoxa, Opery i.t.d. chcą zobaczyć jak to wygląda... ale i tak będą używać tego, czego używali, bo IE sux :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z internetem jest jak z seksem wystarczy pewna partnerka ( sprawdzone domeny ) gumka (antywirus AKTUALNY) tabletki (firewall) i odrobina rozsądku nie otwierać załączników od niewiadomo kogo nie klikać na linki w mailach od nieznajomych i można żyć w pełni czerpiąc z niego radość. Jak ktoś jedzie do afryki i rucha wszystkie murzynki jakie mu pod nosem przejdą to nawet najlepszy antywirus przeglądarka i OS nie pomorze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na ostatnie pytanie w newsie: NIE.
IE jakby nie patrzył jest najbardziej popularną przeglądarką na rynku i dlatego jest również najbardziej narażony na ataki hackerów. dlatego od kiedy pamiętam używam FireFoxa i jestem z niego w 100% zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:56, sig. napisał:

> Prawda jest taka, ze w IE jest najwiecej znajdowanych dziur, bo uzywa go wiecej ludzi,
czyli
> i wiecej szuka dziur. Proste nieprawdaz?
a czemu w ie a nie np w firefoksie, gdzie każdy może zajrzeć do kodu źródłowego (jest publicznie
dostępny) a co za tym idzie najłatwiej namierzyć dziurę?. odp: bo ie ma największą "instalkę",
a co za tym idzie najwięcej lini kodu i najwięcej dziur (bo było więcej okazji do ich "popełnienia"
niż w przypadku firefoxa/opery)


Wlasnie upublicznienie kodu w FF ma te zalete, ze kazdy kto znajdzie dziure moze ja szybko zalatac. Produkty MS nie maja tej zalety.

Problem z IE moze tez polegac na tym, ze zawiera on duzo starego kodu, ktorego nie mozna rusza ze wzgledu na to, ze wtedy nalezaloby zmodyfikowac zbyt duza czesc obecnego kodu. Biorac to pod uwage to , ze FF jest pisany od podstaw (no moze poza gecko) i nieskazony przeklenstwem starego kodu, to rzeczywiscie moze zawierac mniej dziur.

Ale i tak uwazam, ze ilosc dziur w IE to glownie zapal przeciwnikow MS, ktorzy z checia wykorzystaja IE do wlamow na kompy ludzi z winda :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 02:41, Namaru napisał:

Ale i tak uwazam, ze ilosc dziur w IE to glownie zapal przeciwnikow MS, ktorzy z checia wykorzystaja
IE do wlamow na kompy ludzi z winda :]

Może tak było kiedyś, kiedy robiono takie rzeczy ze złośliwości, teraz idzie o kasę. Wiem, wiem, zaraz usłyszę, że na kompie nic nie ma, haseł nie ma, numery karty kredytowej nie ma i tak dalej.
1. Może być, trzeba sprawdzić.
2. BolNet ( sieć komputerów do rozsyłania spamu) potrzebuje nowych serwerów w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 08:15, AgayKhan napisał:


> Ale i tak uwazam, ze ilosc dziur w IE to glownie zapal przeciwnikow MS, ktorzy z checia
wykorzystaja
> IE do wlamow na kompy ludzi z winda :]
Może tak było kiedyś, kiedy robiono takie rzeczy ze złośliwości, teraz idzie o kasę. Wiem,
wiem, zaraz usłyszę, że na kompie nic nie ma, haseł nie ma, numery karty kredytowej nie ma
i tak dalej.
1. Może być, trzeba sprawdzić.
2. BolNet ( sieć komputerów do rozsyłania spamu) potrzebuje nowych serwerów w sieci.


2. punkt szczegolnie trafny trzeba przyznac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 08:15, AgayKhan napisał:

2. BolNet ( sieć komputerów do rozsyłania spamu) potrzebuje nowych serwerów w sieci.

botnet (literówkę masz) pozatym nie tylko spamu ale również ataki DOS (taki przeprowadzono w ciągu ostatnich paru dni na stronę www.gazeta.pl). Jak jest dobrze zorganizowany to może się okazać całkiem zyskownym interesem, bo obrona przed tysiącami komputerów zapychających łącze jest praktycznie niemożliwa (rozróżnienie który z ataku a który zwyczajnie próbuje skorzystać ze strony zajęło by więcej czasu niż sam atak). Najpierw robi się krótki atak (ok 2 h) potem tylko starczy info wysłać że jeśli właściciel strony nie będzie przekazywał ustalonej kwoty (naturalnie przez w pełni anonimowy system płatności np e-gold albo western union) to będzie miał blokadę do skutku (jeśli strona ważna to zapłaci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować