Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Czarny temat - czyli słów kilka o ludzkich tragediach [M]

631 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 16:19, Terrorite napisał:

> Nic Komorowski zostaje prezydentem na okres dwóch tygodni i do tego czasu muszą
się odbyć
> kolejne wybory.
Bzdura, w ciagu dwoch tygodni musi podac termin kolejnych wyborow ktore musza sie odbyc
najdalej w ciagu 60 dni od terminu ogloszenia.


Pomyliło mi się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 21:47, Draco-PNC napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=T1JEvVYSek0&playnext_from=TL&videos=O_DB64lWOdI&feature=sub

> I to jest dokładnie to o co mi chodziło...
Podpisuję się obiema rękami.


Ja też z tym, że na początku mówi o tym, że głupotą jest wsadzanie całej elity do jednego samolotu. Ok, zgodzę się, ale... mieliśmy tylko ten jeden samolot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 00:00, JackXPPL napisał:

Ja też z tym, że na początku mówi o tym, że głupotą jest wsadzanie całej elity do jednego
samolotu. Ok, zgodzę się, ale... mieliśmy tylko ten jeden samolot.


Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że polski rząd miał dwa tupolewy - 101 i 102.

A tak ogólnie o całym wydarzeniu.
Po prostu szok ...
W sumie, to planowałem dłuższego posta, ale dochodzę do wniosku, że nie będzie on potrzebny.
Jako, że jestem zagorzałym przeciwnikiem pseudo-akcji typu świeczka na gg, czy fotka na n-k, to pozwolę sobie wrzucić linka to pewnej piosenki :

http://www.youtube.com/watch?v=AscPOozwYA8

Ode mnie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hergarze, jestem Żydem i wypraszam sobie obrażanie mojego narodu. ;)
Edit: Ahh dostał bana...
Co do sytuacji. Wiadomo takie sytuacje się zdarzają. W rezultacie wszyscy są do zastąpienia, ale tak na prawdę to żal ludzi. Nikomu bym nie życzył takiej śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest to ze, pomimo tego ze najprawdopodobniej Rosja nie miała nic z tym wspólnego ( takie rzeczy po prostu sie zdarzają, zbieg okoliczności ) polacy jeszcze bardziej znienawidzą Rosjan

EDIT: a i tak, tez ostro mnie wkur***ja te świeczki łańcuszki i glupie fotki na NK i gadu. Totalna masakra nie wiem czy ludzie sa az tak poje**i czy chca byc fajni, bo dla przykładu jedna osoba który Lecha strasznie nienawidziła dzisiaj ma na opisie jakiś pier***ny znicz

Ja nigdy nic do Lecha nie miałem szanowałem go jak większość ludzi i pomimo tego nie robię żadnych zniczy czy innych totalnie idiotycznych opisow/znaczkow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego skasowałem dzisiaj konto na N-K. ;> Stwierdziłem, że same Demoty wystarczająco już mnie demotywują i nie potrzeba mi wchodzić na N-K. No jak już mówiłem, niech pójdą się pomodlić, albo prawdziwego znicza zapalą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 01:49, Albii napisał:

Dlatego skasowałem dzisiaj konto na N-K. ;> Stwierdziłem, że same Demoty wystarczająco
już mnie demotywują i nie potrzeba mi wchodzić na N-K. No jak już mówiłem, niech pójdą
się pomodlić, albo prawdziwego znicza zapalą...


Dawno już myślałem o skasowaniu konta i zrobiłbym to już wczoraj gdybym nie bał się tam wejść. Jakbym zobaczył gimnazjalne pokemony rozprawiające o tragedii ze łzami w oczach to bym się autentycznie porzygał. Zdecydowałem, że wejdę by usunąć, po żałobie, jak już wszystko ucichnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w dodatku denerwują komentarze i bardzo częste patosy dziennikarzy i osób publicznych, tych samych, którzy jeszcze niedawno ośmieszali i szydzili z już zmarłych polityków. Powtarzanie na okrągło tego samego... Lepiej by zrobili gdyby przerwali transmisję czarnym ekranem i dali wymowną informację.

Osobiście nie przepadałem za niektórymi osobami, ale zawsze starałem się je szanować. Część osób budziła moją sympatię, ale jakoś nie płakałem po tym co się stało. Owszem jest mi szkoda, czuję żal i współczuję bliskim tych osób. Mimo to nie nazwałbym tego największą tragedią naszego narodu, czy III RP. Nie widzę zwiazku tego wypadku z ewentualnymi problemami Polski, o jakich niektórzy mówią ("Nie wiadomo co teraz będzie" - co ma być?, "Strach myśleć co się będzie działo" itp.)

Przy okazji, ja tam nigdy na NK nie chciałem zakładać konta, bo domyślałem się, że jeśli damy dzieciakom za dużo możliwości to przekształcą nawet taką, z założenia ciekawą stronkę w jakiś portal niby dojrzałych pseudo-nastolatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

demoty przynajmniej na jakiś czas zostaly zablokowane, a na nk ciągle piszą bzdury.

http://www.youtube.com/watch?v=aHFDjIiWd9M

bardzo podoba mi sie ten filmik który jest na temat tragedii, a raczej o zachowaniach ludzi i o tym wszystkim co wokół tej tragedii sie dzieje...

trafnie powiedział ten kolega z tego filmiku ze to już pewnie 20 największa tragedia w jego życiu..

Ta sama sprawa w kościołach... w kościele jestem co niedziele odkąd... odkąd pamiętam o.O, i dawno nie widziałem takiego przepychu ( nie licząc świąt ). Tak samo było jak umarł papiez, przez pierwsze 2-3 dni potem wszystko wróciło do normalności, i tak samo będzie tym razem

Ludzie dostają na łeb, zaczynają chodzić do kościoła, robic znicze na nk gadu gadu dodawać jakieś pojeb**e zdjęcia, zaczynają byc nie wiadomo jakimi patriotami

Jak tak dalej pójdzie do dostaniemy Oskara za ten cały teatr.


EDIT : ah jeszcze jedno, narod polski jest ostro poj***y, powiedzcie mi czemu i dlaczego i po co, łączymy się jako naród, jesteśmy dla siebie dobrzy tylko w takich tragediach/katastrofach ?

Gdybyśmy zachowywali sie tak na co dzień polska na pewno inaczej by wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że nie tylko ja mam negatywne podejście do "komercjalnej" żałoby. Wiem, że niektórzy robią to szczerze i pozwala im to ukoić ból, ale niektórzy idą na msze/zapala znicze "bo akurat jest ładna pogoda i warto wyjść na spacer". Może jest to spowodowane tym, że osobiście w takich chwilach wolę pobyć sam na sam ze swoimi myślami.

Media robią podobnie - wywiady, relacje, komentarze - niby w formie żałobnej, ale wiadomo, że robią wszystko by przyciągnąć widza. Tak jak ktoś napisał wyżej, puścić czarny ekran, do tego najważniejsze informacje w formie paska i wystarczy. Będzie to o wiele bardziej pożyteczne o spraszania x polityków, którzy o śmierci swoich koleżanek i kolegów potrafią mówić bez żadnych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też co niedzielę i w święta chodzę do kościoła o ile zdrowie pozwala. Ale dzisiaj kościół, który zazwyczaj był do połowy pełen dzisiaj był zapchany na siłę do pełna. W ogóle to ja wiele osób pierwszy raz widziałem w kościele, a nawet pierwszy raz na oczy. Jak już chcą przychodzić na pokaz bo to ten hmmm... piąty raz w roku, bo Wielka Noc, Boże Narodzenie, początek i koniec roku szkolnego, to lepiej już niech nie przychodzą.
Co do demotów to dobrze, bo już na nie patrzeć nie mogłem. A no i u nas w kościele to normalnie msza była, ksiądz powiedział, że będzie kiedy tam msza za zmarłych, no i w intencjach mszy ministrant przeczytał, że modlimy się za zmarłych. Jak była jakaś inna tragedia, to też tak było i tak ma być. Tragedia nie może być większa lub mniejsza.

Doktor93@ Ja jestem twardy jak chleb z biedronki, napisałem im, że żal mi ich i skasowałem konto. Od razu czuję się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem żałoba, zwłaszcza dla bliskich osób zmarłych, my swoja żałobę możemy okazać w inny sposób tak jak np zrobiły to demoty, zablokowane i koniec, chodzi o to aby w te dni nie działy się jakieś większe imprezy typu coke live festival albo sopot, to wystarczy, bez przesadyzmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tego co napisał Dark Templar i inni. Przyznaje, że i mnie wkurza styl narracji wokół tej tragedii. Wczoraj w samochodzie słuchałem radia i dwóch dziennikarzy rozprawiających o tym "jakie to straszne, te wszystkie zwłoki... w kawałkach" (nie dokładnie tymi słowami lecz w tym stylu). Wręcz namacalna była ich obłuda, to jak się promują na tej tragedii, jak starają się podkręcać emocje. Myślałem o rodzinach ofiar, które muszą się z tym zmierzyć i było mi ich żal podwójnie. Przypomniałem sobie dziennikarskie przysłowie: "Zła wiadomość to dobra wiadomość". To zdziwienie, że zostali przegonieni sprzed zakładu Medycyny Sądowej. To, że Kopaczowa dała się wkręcić w tę sraczkę dziennikarską sprzedając, że panią Kaczyńską rozpoznano "na podstawie fragmentu twarzy"... Czy mówiąc to pomyślała co czuje jej córka. Przyszło mi do głowy, że jednak wielu dziennikarzy nie liczy się z uczuciami rodzin ofiar lecz chce wyjechać w górę na tej tragedii jak Max Kolonko na tragedii WTC.

Z kolei jeśli chodzi o prezentowany publicznie smutek po śmierci tych wszystkich ludzi. Być może wielu ludzi idzie w tym jak owce za stadem, poddaje się emocjom tłumu. Z drugiej strony wierzę jednak, że jest to po prostu ludzki odruch. Ktoś napisał, że po dziecku z Afryki nikt nie płacze. Ale to obce dziecko. A to był nasz Prezydent, nasi reprezentanci ludzie w taki czy inny sposób bliscy - symbole polskości jak prezydent Kaczorowski, jak Anna Walentynowicz. Część ludzi może reaguje przesadnie ale może korzystają z okazji by pokazać, że czują się Polakami. Tej rzadkiej okazji, kiedy jakiś Wojewódzki nie powie im, że bycie Polakiem to obciach, kiedy nie usłyszą, że polskość to antysemityzm czy inna zaściankowość. Że nie zostaną wyśmiani.

Ktoś po obejrzeniu tych wszystkich zdjęć pokazujących sympatycznego, uśmiechniętego prezydenta zreflektował się: "Gdzie oni to wszystko wcześniej trzymali".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pierwszą część twojego posta postaram się jak najkrócej skomentować i to wcale nie dlatego że się z nią nie zgadzam, wręcz przeciwnie. Jestem podobnego zdania choć muszę szczerze przyznać że od dnia w którym wydarzyła się wspomniana katastrofa jestem z serwisami informacyjnymi na bakier. I to wcale nie dlatego że mam dość słuchania o tej tragedii narodowej [ choć trzeba przyznać że wysłuchiwanie enty raz na dzień tych samych wieści jest nieco ... nużące ] a ze zwykłego braku czasu i braku zainteresowania tymże wydarzeniem i jego skutkami. Nie obchodzi mnie zbytnio kogo i kiedy zidentyfikowano, gdzie pochowano. Wszystko co wiem opiera się na jakichś rozmowach ze znajomymi lub usłyszanymi przelotnie informacjami. I mnie to w zupełności wystarcza. Ale jak powszechnie wiadomo tragedia napędza biznes wszelaki ...
>Ktoś napisał, że po dziecku

Dnia 13.04.2010 o 21:17, benjiro napisał:

z Afryki nikt nie płacze. Ale to obce dziecko.

A jaki problem by dla kogoś mieszkającego w tym kraju nasz były prezydent był równie obcy? Nie, to nie jest prowokacja. Naprawdę spora grupa mieszkańców tego "pięknego" kraju zna się na polityce tyle co Gates na szydełkowaniu. I tacy ludzie mają śmierć Kaczyńskiego głęboko w ... wiadomo gdzie. Mało to było głosów "świetnie, nareszcie zginął ten %^&&" [ nie, nie popieram takich poglądów ]? Od siebie dodam jeszcze że nadawanie takim ludziom [ to znaczy tym dla których LK był "obcy", nie tym "inteligentom" ] miana polaczków, żydokomuny czy innych debili jest naprawdę nie na miejscu. Może nie zawsze ale to tak samo "sensowne" jak twierdzenie że każdy Murzyn to złodziej.

Dnia 13.04.2010 o 21:17, benjiro napisał:

by pokazać, że czują się Polakami.

Nie uważasz że część takiej właśnie pokazówki jest po prostu fałszywa i obłudna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę nie na miejscu ale wie ktoś czy będzie może dzisiaj moment prawdy? Pamiętam, że jak była ostatnio żałoba obejmująca czwartek do Moment prawdy był, nie wiem jak tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 21:32, Chaotizz napisał:

Sprawdzisz o 22,


Co ty nie powiesz

Dnia 15.04.2010 o 21:32, Chaotizz napisał:

ale problem...


no właśnie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2010 o 00:06, Tyler_D napisał:

> by pokazać, że czują się Polakami.
Nie uważasz że część takiej właśnie pokazówki jest po prostu fałszywa i obłudna?


Może i jest fałszywa i obłudna ale chyba takich dożyliśmy czasów, że ludzie bardziej się boją śmieszności czy upokorzenia niż śmierci.

Spoiler

Może trochę skrót mi wyszedł ale pomyśl: nastolatka Ania, która się wiesza bo koleś z klasy nagrywa jej bieliznę i puszcza w necie; gostek, który odbiera sobie życie bo siksa pomawia go o molestowanie, inny który również się wiesza bo po wiosce chodzi fama, że jest homo. Nie wiem czy pilot lub jego przełożony w tym krytycznym momencie również uległ tej presji i nie tego dotyczy mój post.


Zmierzam raczej ku temu, że ci którzy okazują żal po prezydencie wcześniej czuli do niego szacunek, zaufanie może sympatię ale bali się to okazać w obawie, że zostaną wyśmiani. Oczywiście jak się ogląda TuskVisionNetwork 24 to można odnieść wrażenie, że śmierć prezydenta najbardziej dotknęła Monikę O. oraz Jolantę K. No ale już w starożytności zatrudniano płaczki by pozwolić rodzinie przeżyć żałobę w skupieniu. Mogę czuć niesmak wobec tych niewczesnych wybuchów współczucia wobec Marty K. Ale nie mam prawa czuć pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 08:45, Doktor93 napisał:

/ciach/

Z tego co wiem, to N-K jest dla Ciebie, a nie dla innych, którzy mają wpływać na twoje decyzje. Bądź wyrozumiały;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować