Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Czarny temat - czyli słów kilka o ludzkich tragediach [M]

631 postów w tym temacie

No dobrze, ale według mnie samolot rządu powinien mieć wyczulonego pilota na takie sprawy i najnowocześniejszą aparaturę. Gdyby tak było, na pewno samolot możnaby zmniejszyć siłę uderzenia samolotu i w efekcie zmniejszyć ilość martwych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:45, Harrolfo napisał:

No dobrze, ale według mnie samolot rządu powinien mieć wyczulonego pilota na takie sprawy
i najnowocześniejszą aparaturę. Gdyby tak było, na pewno samolot możnaby zmniejszyć siłę
uderzenia samolotu i w efekcie zmniejszyć ilość martwych osób.

A nie miał? A nie był? Pułk specjalny nie bierze pilotów z ulicy, tylko najlepszych przedstawicieli SP RP. samoloty mają ponadto to do siebie, że nie są przystosowane do uderzania w obiekty. W efekcie praktycznie każda katastrofa, w której rozbija się samolot, kończy się śmiercią wszystkich osób na pokładzie. Niby jak zmniejszyć siłę uderzenia? Dmuchać od spodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:40, Harrolfo napisał:

Niewątpliwie jest to wielka strata, tyle ważnych osób zginęło, tyle Polaków i Polek.
Mnie osobiście zastanawia, co było przyczyną katastrofy. Bo nie wierzę, że rządowy samolot
nie miał jakichś super nowoczesnych systemów ostrzegania, przeciwmgielnych czy czegoś
takiego. Poza tym - według mnie głupotą było wpuszczenie tylu kluczowych osobistości
do jednego samolotu, przecież gdyby poleciałoby kilka samolotów, to byłoby większe prawdopodobieństwo
przezycia większej ilości osób.


Dokładnie. Jednak myślę, że to przez chęć zmniejszenia wydatków. Samoloty kosztują... Dobrze, że do tego samolotu nie wszedł jeszcze premier i marszałek sejmu... Wtedy to byłaby naprawdę masakra... Historia nas nie oszczędzała (zabory, dwie wojny obozy koncentracyjne, Katyń) a teraz znów taka tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:52, Harrolfo napisał:

Ok, moze i racja, nie będę się kłócił. Ale pozostaję przy tym, że lot tylu ważnych osobistości
JEDNYM samolotem to głupota...


a jak prezydent z premierem lecieli w jedno miejsce dwoma samolotami to słyszało się tylko "o marnują pieniądze podatników, bo się nie lubią i nie mogą razem pojechać"

według mnie, to że polecieli wszyscy razem nie jest niczym dziwnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:59, mc1908 napisał:

a jak prezydent z premierem lecieli w jedno miejsce dwoma samolotami to słyszało się
tylko "o marnują pieniądze podatników, bo się nie lubią i nie mogą razem pojechać"

Chciałem to powiedzieć, ale temat się wyczerpał. Populiści czy brukowce żałują każdej złotówki z kieszeni "podatnika", i ciągle słyszę, jak to ludzie głodują na ulicy, a prezydent sobie lata własnym samolotem. Cud, że nie jechał do Katynia rowerem.

I może ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i stwierdzi, że to rozsądek, a nie parę kolorowych pismaków decyduje, kto i kiedy kupuje nowe środki lokomocji dla rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:04, Hellmut napisał:

Populiści czy brukowce żałują każdej
złotówki z kieszeni "podatnika", i ciągle słyszę, jak to ludzie głodują na ulicy, a prezydent
sobie lata własnym samolotem. Cud, że nie jechał do Katynia rowerem.


To nie takie proste. Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce wydatki na pojazdy służbowe sięgają wydatków na edukację. Nic dziwnego, że ludzie buntują się przeciw takiemu stanowi rzeczy. Oczywiście, trudno, żeby prezydent czy premier jeździli Polonezami i latali tanimi liniami lotniczymi. Ja to rozumiem i Ty również, ale dla większości obywateli to marnotrawstwo. Trzeba po prostu zachować pewne proporcje, czego sporo osób nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 13:11, Anjinsan napisał:

/.../

Ja sobie świetnie zdaję sprawę z tego, że to nie jest tanie. I owszem, "trzeba zachować pewne proporcje". Z tym, że tutaj proporcje IMO nie zostały zachowane na niekorzyść rządu.

Zresztą, pojazdy służbowe to jedno, a rządowy samolot dla prezydenta to akurat ten jeden jedyny (dwa, bo 36 SPLT ma jeszcze jednego Tu-154, a także kilka mniejszych odrzutowców), na którym oszczędzanie mi się nie uśmiechało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slowo ''masakra'' przemyka przez moje myśli jak tylko pomyślę o tym wypadku.

nie przepadalam za Kaczyńskim jak i za samą polityką, ale to co się stalo dziś rano... no, w szoku jestem.
W dodatku tyle osób.

Dzisiejszy poranek na pewno zapamiętam do końca życia jako jeden z tych najgorszych - tato wchodzący do pokoju z informacją, że 100+ osób nie żyje.

Mam nadzieję, że polska polityka wyciągnie z tego jakieś ''wnioski'' i w końcu coś się zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię zachowania ludzi w obliczu takich tragedii. Tak jak wcześniej było po śmierci Michaela Jacksona, tak teraz jest po śmierci Lecha Kaczyńskiego. Okazuje się, że wszyscy go kochali, wszyscy go szanowali, a nawet jeśli tego nie robili, to teraz za to przepraszają. Ja uważałem Lecha Kaczyńskiego za złego prezydenta, ale nie za złego człowieka. Poza tym, przypominam, że nie tylko Para Prezydencka zginęła w katastrofie, ale także czołowi politycy PiSu, politycy Platformy, ostatni prezydent na wychodźstwie, oficerowie Wojska Polskiego, funkcjonariusze BOR, ministrowie i ważni urzędnicy. Każdy z nich nie był mniej ważny od prezydenta.

Obawiam się, że będzie tak samo jak po śmierci papieża, tzn. pojednanie na tydzień/dwa, a później znów bitwa na bagnety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny ''głowa'' naszego kraju została tak naprawdę odcięta przy samej szyi. Głowa państwa, Sztab Generalny, szefowie instytucji, posłowie i senatorowie, urzędnicy, ludzie kultury, nauki i duchowieństwo. Owszem można powiedzieć, że da się zastąpić te stanowiska i uzupełnić straty - ale jednak jest to wielki cios. O ile nie popierałem polityki prezydenta, a nią samą brzydzę się na tyle że oddaję stale nieważne głosy w wyborach, to uznaję i ludzki i polityczny i wreszcie narodowy charakter tej tragedii. A w tle cynicznie przebrzmiewa ton historii, gdy pomyśli się, w jakim miejscu to wszystko się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak lisek93 mam takie uczucie

Śpię sobie i mnie mama dobudza mówiąc abym w internecie znalazł o tej katastrowie informacje zaszkowało mnie co to się tam wydarzyło, i przyznam się nie lubiłem ani prezdenta ani tematów politycznych, ale współczuje tym wszyskim i ich rodzinom, niech teraz odpoczywa w spokoju, ale tak to bywa, nie obwinam ani pilota, ani zamach, ale może być to sprawka pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zatkało mnie jak rano wstałem z łóżka, spojrzałem na telewizor, a tam szczątkI samolotu i napis "LECH KACZYŃSKI NIE ŻYJE".

Dziwi mnie tylko dla czego wsadzili najważniejsze osoby w państwie do jednego samolotu. Przecież trzeba brać pod uwagę to, że coś takiego się wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 13:04, Hellmut napisał:

Chciałem to powiedzieć, ale temat się wyczerpał. Populiści czy brukowce żałują każdej
złotówki z kieszeni "podatnika", i ciągle słyszę, jak to ludzie głodują na ulicy, a prezydent
sobie lata własnym samolotem. Cud, że nie jechał do Katynia rowerem.

I może ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i stwierdzi, że to rozsądek, a nie parę
kolorowych pismaków decyduje, kto i kiedy kupuje nowe środki lokomocji dla rządu.


widzisz, samolot to nie służbowy samochód. O ile nie widzę sensu by rządowych samochodów służbowych było więcej niż 10. To zawsze twierdziłem, że to wstyd, że latamy zabytkami. W takiej WB politycy jeżdżą własnymi samochodami, ale samoloty mają odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta cała tragedia szczerze mówiąc niespecjalnie ruszyła. O ile tych księży czy osób powiązanych ze stowarzyszeniami katyńskimi etc etc szkoda i jest to dramat dla ich rodzin i bliskich to śmierć gro z tych "naszych polityków" nie jest dla mnie czymś wartym większej uwagi. Część z nich miała postawione zarzuty o korupcję i tym podobne [ i nie tylko ]. Jak widać część z nich los nagrodził tak jak sobie sami na to zapracowali. Co będzie teraz? Tydzień "żałoby", miesiąc pamięci i ogólnonarodowego chlipania niezależnie od orientacji politycznej i znajomości sytuacji politycznej i wszystko powoli wróci do normy ... jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 14:51, Tyler_D napisał:

A mnie ta cała tragedia szczerze mówiąc niespecjalnie ruszyła. O ile tych księży czy
osób powiązanych ze stowarzyszeniami katyńskimi etc etc szkoda i jest to dramat dla ich
rodzin i bliskich to śmierć gro z tych "naszych polityków" nie jest dla mnie czymś wartym
większej uwagi. Część z nich miała postawione zarzuty o korupcję i tym podobne [ i nie
tylko ]. Jak widać część z nich los nagrodził tak jak sobie sami na to zapracowali. Co
będzie teraz? Tydzień "żałoby", miesiąc pamięci i ogólnonarodowego chlipania niezależnie
od orientacji politycznej i znajomości sytuacji politycznej i wszystko powoli wróci do
normy ... jak zawsze.

Dokładnie. Podpisuję się pod tym "obiema rękami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu nie chodzi o to, że byli politykami. Sam Kaczyńskiego nie lubiłem i jego polityka mi nie odpowiadała. Jednak w takim momencie nie powinno się mówić o politykach a o LUDZIACH. Nikomu nie życzę takiej śmierci i jest to niewątpliwie strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować