Zaloguj się, aby obserwować  
Cedricek

Czarny temat - czyli słów kilka o ludzkich tragediach [M]

631 postów w tym temacie

No sorry ale ja nie mogę odpowiadać za coś co się komuś wydaje ... ma czarno na białym napisane a bawi się w nadinterpretację i temu podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:53, Tyler_D napisał:

No sorry ale ja nie mogę odpowiadać za coś co się komuś wydaje ... ma czarno na białym
napisane a bawi się w nadinterpretację i temu podobne.

To wiesz już jego problem.

Założę się ,że za jakiś czas ogłoszą Kaczyńskiego jako najlepszego z polskich prezydentów. tylko dlatego ,że zginął tragicznie. I nagle zapomną co tak naprawdę człowiek osiągnął i jaki był. Te wszystkie złe słowa zostaną wymazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:39, Tyler_D napisał:

Oczywiście, rodzinom współczuję ... to normalne.

Najlepiej to współczucie okazać na chwilę choćby wyciszając krytykę - nawet słuszną i uzasadnioną. To i tak niczego nie zmieni, nasza ocena tego czy ktoś na coś zasłużył, czy nie jest tu również bez większego znaczenia (a to napisałeś: Jak widać część z nich los nagrodził tak jak sobie sami na to zapracowali. ;) ). Ocena tego jacy byli leży teraz w gestii kogo innego jeśli jest się wierzącym, lub nawet nie ma to żadnego znaczenia jeśli jest się niewierzącym. Można jedynie zastanawiać się, czy ktoś z błędów i sukcesów tych zmarłych wyciągnie jakieś wnioski korzystne dla innych. To już jednak kwestia, którą zweryfikuje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:52, Tyler_D napisał:

OK, nvm ... trochę niejasno napisałeś poprzedniego posta a ja go źle odebrałem. Whatever.

A tam, podałem tylko przykład podobnego toku rozumowania, może po prostu poniosły cię emocje, zdarza się ofierze "nagonki medialnej":)
BTW Mnie też jakoś szczególnie nie ruszyła śmierć "kolejnych Polaków", jakich codziennie ginie kilkanaście: gdybym miał się wzruszać każdym takim przypadkiem -lubię konsekwencję- to już dawno bym zbzikował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 14:51, Tyler_D napisał:

A mnie ta cała tragedia szczerze mówiąc niespecjalnie ruszyła. O ile tych księży czy
osób powiązanych ze stowarzyszeniami katyńskimi etc etc szkoda i jest to dramat dla ich
rodzin i bliskich to śmierć gro z tych "naszych polityków" nie jest dla mnie czymś wartym
większej uwagi.


Zwróć uwagę, że zginęły też czołowe figury związane z wojskiem polski, najlepsi nasi dowódcy... do tego prezes NBP, szef BBN, szef Sztabu Generalnego... w połączeniu ze wszystkimi politykami to naprawdę duża strata, byli to najważniejsi i najlepsi, nie będzie łatwo ich zastąpić. Wg mnie ta katastrofa ma znaczenie strategiczne dla kraju... więc jeśli nawet nie szanowałeś polityków, którzy byli na pokładzie, to powinieneś uszanować wojskowych. Chociaz z tego co pamiętam, to zbyt patriotycznego podejścia nie masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie - czy wam aż tak bardzo to przeszkadza? Tyler ma takie nie inne podejście do tej sprawy, to dajcie mu spokój i je uszanujcie. Każdy ma prawo do swojego zdania/podejścia. Zajmijcie się sobą/użalaniem się, a nie innymi. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 16:02, Budo napisał:

Zwróć uwagę, że zginęły też czołowe figury związane z wojskiem polski, najlepsi nasi
dowódcy... do tego prezes NBP, szef BBN, szef Sztabu Generalnego...

Jakbyś przeczytał posta wiedziałbyś do kogo piłem ... [ który to już raz muszę to pisać? ]
>w połączeniu ze wszystkimi

Dnia 10.04.2010 o 16:02, Budo napisał:

politykami to naprawdę duża strata, byli to najważniejsi i najlepsi, nie będzie łatwo
ich zastąpić. Wg mnie ta katastrofa ma znaczenie strategiczne dla kraju... więc jeśli
nawet nie szanowałeś polityków, którzy byli na pokładzie, to powinieneś uszanować wojskowych.

Jak wyżej ...

Dnia 10.04.2010 o 16:02, Budo napisał:

Chociaz z tego co pamiętam, to zbyt patriotycznego podejścia nie masz...

To dobrze pamiętasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:10, The_Deker_10 napisał:

> > To naprawdę wielka tragedia co teraz będzie ?? ... :(
>
> Nic Komorowski zostaje prezydentem na okres dwóch tygodni i do tego czasu muszą
się odbyć
> kolejne wybory.

Szkoda Kaczyński był dobrym prezydentem. Teraz to różnie może być...



Zależy dla kogo. Cały czas nie mogę tego przyjąć, że tych ludzi już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 16:02, Budo napisał:

Zwróć uwagę, że zginęły też czołowe figury związane z wojskiem polski, najlepsi nasi
dowódcy... do tego prezes NBP, szef BBN, szef Sztabu Generalnego...

Nie tylko - zginął cały Sztab Generalny - Dowódcy Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Ze SG jako takiego pozostali asystenci i łącznicy między dowódcami sił a Szefem SG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No przecież właśnie to napisałem... parę postów wyżej jest cała lista, więc bez sensu wymieniać co chwilę wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:08, astradamus napisał:

Nic Komorowski zostaje prezydentem na okres dwóch tygodni i do tego czasu muszą się odbyć
kolejne wybory.

Bzdura, w ciagu dwoch tygodni musi podac termin kolejnych wyborow ktore musza sie odbyc najdalej w ciagu 60 dni od terminu ogloszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 16:18, Budo napisał:

No przecież właśnie to napisałem... parę postów wyżej jest cała lista, więc bez sensu
wymieniać co chwilę wszystkich.

Wiem, chodziło mi raczej o wymiar całej tragedii i to, że jest to rzeczywisty cios i strata dla Wojska Polskiego. Dla mnie ma to też minimalnie osobisty charakter, jeden z tych dowódców którzy zginęli dzisiejszego ranka to ojciec koleżanki z liceum. Gdy dzieje się coś takiego w TV to jedno, ale gdy tak nagle okazuje się być odrobinę bliżej to nawet przy całej świadomości nieuchronności i codzienności śmierci robi się nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:48, Tyler_D napisał:

Czy gdzieś napisałem coś w stylu "Yeah! Należało się tym frajerom, dobrze że zginęli."?
Nie ... napisałem że nie ruszyło mnie to zbytnio ... ludzie, czytajcie posty.


Nie. Napisałeś:
"Jak widać część z nich los nagrodził tak jak sobie sami na to zapracowali."
oraz w innym poście:
"Po prostu traktuję ludzi tak jak sobie na to w moim mniemaniu zasłużyli swoim czynami."

Musisz być strasznym twardzielem. Przynajmniej na tym forum.

Do Hellmuta - moderatora

Możliwość użycia bana to przywilej, który obciąża pewna odpowiedzialność... Ktoś mógłby pomyśleć, że z braku silnych argumentów używasz argumentu siły. No ale może myślisz, że to Twoje forum i możesz robić co chcesz. Przykre, by nie rzec żenujące.
P.S.: Dzisiaj nawet na onecie panuje większa kultura niż ta, którą prezentuje Tyler.
Wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 16:32, benjiro napisał:

"Jak widać część z nich los nagrodził tak jak sobie sami na to zapracowali."

Wiesz ... jestem daleki od wiary w przepowiednie, wróżki, karmę i takie tam dziwne, pokrętne historie jednak czasami można odnieść wrażenie że nie jest to takie całkiem bezsensowne. Jak ktoś był beznadziejnym politykiem w dodatku szkodzącym państwu [ a imo było tam kilku takich ] to cóż ... być może dostał to co sam sobie wypracował. Krótko mówiąc - ogólnie szkoda ludzi, nie szkoda ich pseudopolitykierstwa.

Dnia 10.04.2010 o 16:32, benjiro napisał:

Wniosek?

Wniosek jest taki że mam niepopularne poglądy a już za to grozi mi się tu banem. Heh ... doprawdy piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 16:32, benjiro napisał:

Możliwość użycia bana to przywilej, który obciąża pewna odpowiedzialność... Ktoś mógłby
pomyśleć, że z braku silnych argumentów używasz argumentu siły. No ale może myślisz,
że to Twoje forum i możesz robić co chcesz. Przykre, by nie rzec żenujące.

Rozumiem, że jak ciebie będą wyzywać od żydomasonerii to oczywiście podejmiesz rzeczową dyskusję :/

Dnia 10.04.2010 o 16:32, benjiro napisał:

P.S.: Dzisiaj nawet na onecie panuje większa kultura niż ta, którą prezentuje Tyler.

No tak, po tym co na niego dałeś widać wyraźnie, że z niego "nieczuły cham":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym odnieść się do pojawiającej się przy takich okazjach opinii: "A co mnie rusza, że zginęli jacyś politycy, codziennie na świecie ginie masa innych osób".
Przyznaję się, że czytając o jakiejś katastrofie, w której zginęło choćby i 1000 ludzi, nie czuję nic szczególnego od strony emocjonalnej, gdyż to tylko sucha liczba oznaczająca anonimowe osoby.
W tym przypadku wszyscy znaliśmy, choćby z telewizora, znaczną część ofiar tej tragedii. Nawet jeśli kogoś nie lubiliśmy, pamiętajmy o jej bliskich, pomyślmy o tym, co teraz muszą czuć.

Mnie osobiście szczególnie dotknęła śmierć Izabeli Jarugi-Nowackiej. Śledząc jej działalność społeczną i polityczną, można stwierdzić, że była osobą niezwykle moralną, mocno zaangażowaną w działalność na rzecz praw kobiet i mniejszości, mimo niesprzyjającego klimatu politycznego i konformizmu swego klubu. Ponoć nie ma ludzi niezastąpionych, ale nie wierzę w to powiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 16:38, Tyler_D napisał:

Wniosek jest taki że mam niepopularne poglądy a już za to grozi mi się tu banem. Heh
... doprawdy piękne.


Masz dobre poglądy, tylko okazujesz je w niewłaściwy sposób. Masz rację, żal ich jako ludzi. Czym się różni np. śmierć jakiegoś dziecka w Afryce od śmierci prezydenta? Życie każdego jest tak samo warte, ale tylko jesli jesteś znany(choć może nawet nielubiany) ludzie z całego kraju oddadzą Ci "cześć" po śmierci, a o dziecku z Afryki nikt nie usłyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować