Zaloguj się, aby obserwować  
fanfilmu_pl

Settlers V

233 postów w tym temacie

Nie mam na mapie żadnych zaznaczonych kopalni. Jest dużo, ale siarki, żelaza, itp. Ja zaczynam grać i może wszystkiego nie wiem, ale gra prowadzi gracza, przez zaznaczanie kolejnych "misji" zielonymi kręgami. Załatwiłem katedrę, księżniczkę, zostałem skierowany zadaniem do uczonego po rozwiązanie sprawy prochu. Obijam się przy nim przez kilka już godzin /podchodzi Dario i odchodzi, myślałem, że to coś pomoże i nic/, a on tylko mądrze kiwa głową i koniec. On powinien mi dać jakieś wskazania. Chyba to na tym polega? Proszę więc o pomoc tych, którzy rozegrali tą kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:42, Avalon67 napisał:

To nie są stare dobre Settlersy. 5 jest nawet dobra ale i tak wolę Settlers II i III


Też tak samo sądze, tylko dodam jeszcze, że do IV włącznie grać się chciało
A TAK W OGÓLE TO TE NOWSZE GRY POWYŻEJ 2003 ROKU PRÓCZ WoW,
SĄ JAKIEŚ SUPER SZYBKIE NUDNE I NIEZACHĘCAJĄCE DO GRANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 06:49, colin mcrae napisał:

Przeszedlem ta kampanie ale jak nie masz kopalni na mapie to ci nie pomoge

Wiesz co niedługo zrobie tutaj kurs edytora map :)
Daj mi tylko 1 tydzień bo mam dużo egzaminów pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Settlers V stracilo urok malych pyzatych ludzikow :) No coz postep idzie a producenci gier musza sprostac coraz to wiekszymi wymaganiami graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię "graczomaniaka", settler 4, to jest gra. Tam się decyduje o wszystkim, a nie czeka na zmiłowanie jakiegoś tam frajera. Zresztą, po zainstalowaniu gry, trudno się zoriętować w jej składnikach /gdzie dodać mapy, itp./. Menu sprowadza się tylko do 1. kampanii, 2. mapy własne, 3. wczytaj grę. To samo przy misjach dodatkowych, przyczym tam kampanię zastępują misje dodatkowe. W instrukcji pisze, że po wybraniu z misji dodatkowych przycisku "kampania", można przez przycisk "kampania z rozszerzeniem" wybrać inne mapy. Problem w tym, że takiego przycisku nie ma. Jestem w "Evelance". Uwolniłem księżniczkę i odprowadziłem do tatusia, wybudowałem katedrę, zrobiłem wszystko co było zlecane, a teraz mam dotrzeć do wynalazcy w górach. Dotarłem do domu wynalazcy,ale tam nikogo nie ma. Dario odchodził i przychodził kilka razy, a teraz stoi przed domem. Ponieważ zielony krąg jest wokół Leonarda, dotarłem i do niego i stoi tam mój bohater. Ustawiłem też bohaterów przy górniku i wynalazcy, tj. przy osobach z wykrzyknikiem nad głową. Jak z tego widać imam się wszelkich sposobów ażeby pójść do przodu. I nic. Czekam już kilka godzin i krew mnie zalewa, bo granie w grę, gdzie nic nie możesz zrobić jest denerwujące. Przy settlers 4 i settlers 3 wiadomo było na czym się stoi i całe menu gry było przejrzyste, jak również operowanie na mapach przez win. com. było idealne. A tu tylko czekać. Grafika piękna i to się też liczy, ale najważniejsze to jest logika grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza ty m w S4 walczyło sie tylko i to była prawdziwa frajda, a nie jakies uwalnianie księżniczki czy stawianie wież w wyznaczonych miejscach. SV zdecydowanie straciło urok serii. Nie ma już tych "pyatych" Rzymian, Majów i Wikingów. Według mnie SV to nie dokońca udana gra i nie wciąga już tak jak IV nie mowiąc już o II, która była najlepsza.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak do tej gry nie nadaję. W "Dziedzictwie królów" stanąłem na przeszkodzie co opisałem w poście z 05.01.2006. Ponieważ godzin straconych było już za dużo, to przeszedłem do misji dodatkowych. I znowu chała. Już w pierwszej misji każą mi znaleść kierownika budowy. Takiego w ogóle tam nie ma, jest natomiast architekt mostów. Czy o niego chodzi? Jakaś jednoznaczność w nazewnictwie winna obowiązywać. Jeżeli chodzi o niego, to Dario stoi i czeka na niewiadomo co, gdyż nic się nie dzieje. Podtrzymuję opinię, że poza piękną grafiką, to cała gra to wielka chała z beznadziejnym interfejsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:04, colin mcrae napisał:

Nie zwalaj na gre poprostu moze masz slabego kompa albo nie umiesz grac

Kopa mam dobrego, a i grać potrafie. Jednego nie lubię, to idiotycznego czekania nie wiadomo na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 11:26, colin mcrae napisał:

Premiera drugiego dodatku do settlersow to 9 marca szykuje sie niezle granie i do kamilimaciek1
to nie ja potrzebuje pomocy tylko jan2402 :D

To miło a ja już zaczołem robićscreeny :).
Legendy są super macie może stałe łącze ? to byśmy se pograli w grze rankingowej :).
Ja to gram w każde Settlersy i 3 i 4 i 5 zauważyłem ,że mój stary gra tylko w 4 bo jest spółpraca a w 5 to kowal sam se nosi żelazo itd :) W 5 brakuje tylko tej leśniczówki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz pogalbym gdybym nie mial problemu z internetem a raczej z graniem przez internet bo wyskakuje mi cos takiego blad w module sieciowym (klient) ale jesli rozwiaze problem to chetnie zagram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować