Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Multimedia obsługiwane przez PS3

24 postów w tym temacie

No, zawsze można te wszelkie divx-y, xvidy, wma, wmv , ogg, mpc, flac, theora, apc odtworzyć w tym Yellow Dogu, co go będzie można zainstalować na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co obsluga "WMA, WMV, DivX i Xvid" jezeli o ile dobrze sie orientuje wszystkie orginalne filmy sa na DVD albo VCD i spokojnie na PS3 pojda. Nie znam sie na formatach filmow kreconych samemu, ale najpopularniejsze napewno zadzialaja.
PS. Mam takie pytanie, bo widzialem duzo reklem gdzie producent reklamuje sie tym ze jego odtwarzacz DVD obsluguje napisy. Czy obsluga napisow jest w jakis sposob przydatna osoba kupujacym orginalne filmy? Mi to wyglada na propagowanie piracta, ale nie znam sie na tym dobrze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:43, chwistek111 napisał:

PS. Mam takie pytanie, bo widzialem duzo reklem gdzie producent reklamuje sie tym ze jego odtwarzacz
DVD obsluguje napisy. Czy obsluga napisow jest w jakis sposob przydatna osoba kupujacym orginalne
filmy?


Wiele z filmów nie ma dubbingu (co bywa zbawieniem dla fanów - np. Gwiezdne Wojny), za to posiada napisy w danej wersj językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony chyba ma swoją własną wytwórnię filmową oraz zajmuje się dystrybucją filmów (jeśli się mylę to mnie poprawcie ;) tak więc raczej nie umieszcza w swoich odtwarzaczach możliwości odczytywania formatów w szerokim świecie używanych do "piracenia" filmów. To był by strzał do własnej bramki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wiele z filmów nie ma dubbingu (co bywa zbawieniem dla fanów - np. Gwiezdne Wojny), za to posiada napisy w danej wersj językowej."
Tak ale napisy na orginalnym DVD obsługuje raczej każdy stacjonarny odtwarzacz DVD, bo duza czasc wilmow nie ma dubbingu, albo lektora. W tych reklamach chodzi o to ze obsluguje napisy np. w .txt i w ten sposob umozliwia ogladanie sciagnietych w P2P filmów z napisami w takim formacie.
PS. Raz w zyciu widzialem fragment SW z dubbingiem i mam nadzieje ze nigdy wiecej tego nie bede musial sluchac. Ten kto tworzyl ten dubbing nigdy chyba go nie sluchal, bo zaden normalny czlowiek by tego nie pokazal publicznowsci. (to byly dokladnie Wojny Klonów i obojetnie kto mowil chcialo mi sie smiac i plakac jednoczesnie ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, bo oficjalne obsługiwanie jednego formatu w konsoli, nie oznacza, że innego nie da się obsłużyć w przyszłości. Microsoft wkrótce umożliwi uruchamianie Divxów. Poza tym, na PS3 będzie można zainstalować Linuxa, nie wiadomo co on będzie potrafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:38, xRaphaelx napisał:

Brak DivXow? Troche lipa x0 niedlugo dostanie taka mozliwosc, kolejna przewaga maszny od Microsoftu.


Jaka przewaga? DivX i XviD nie oferują tak dobrej jakości jak h.264/x.264, nie dziwię się więc, że Sony nie wprowadziło obsługi tych kodeków do swojej konsoli. Zreszta nie wiadomo, czy tego w przyszłosci nie zrobią. Ale nawet jeśli, to nie sądzę, by ktoś posiadający ten sprzęt (biorąc pod uwagę, że ma też telewizor HDTV) chciał odtwarzać film zakodowany w DivX, kiedy obok będzie miał wersję w h.264.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale nawet jeśli, to nie sądzę, by ktoś posiadający ten sprzęt (biorąc

Dnia 27.10.2006 o 22:27, Zelgadis napisał:

pod uwagę, że ma też telewizor HDTV) chciał odtwarzać film zakodowany w DivX, kiedy obok będzie
miał wersję w h.264.

divx xvidem, ale avi jako kontener też może być kodowane w h.264

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:38, MadMan napisał:

Dlaczego piszecie że nie będzie DivXów/xVidów? Te formaty to nic innego jak MPEG-4 SP przecież.

Dokładnie.
Poza tym niemal identyczne i jeszcze lepsze jest to:
MPEG-4 AVC/H.264
Praktycznie najmocniejsze kodowanie video jakie dotychczas wymyślono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować