Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2007 o 20:51, OloMax napisał:

Oto wynik moich wypocin. Zadanie było takie: z tej tapetki (1)
Zrobić tapetkę z inną panną.
Oto co mi wyszło;) (2)

Oh my god... ja to mam talent... argh... zły obrazek zapisalem... niedługo dam "właściwszą wersję"
Sorry.
PRINCE JANEK
Wiem, j.w.
Sorry za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:23, Mściwój napisał:

Pytanko: Która wersja GIMP-a jest lepsza - 2.2.17, czy najnowsza 2.4?

Najnowsza;). Ma wszystko to co miala stara + kilka nowych opcji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 16:16, PRINCE JANEK napisał:

Ja mam dziwne pytanie: czy GIMP posiada gumkę? Jak tak to gdzie?


Znajduje się w głównym oknie narzędiowym i o zgrozo nazywa się... gumka *taka różowa ikonka z przewrocona gumką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ale zbyt dobrze nie wyszedł, może się za mało przykładałeś ;P Lasso ma tą wadę że choć szybsze od gumki nie jest tak dokładne, ''ząbkuje'' render.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 17:56, Obi-wan Kenobii napisał:

/.../
Ale zbyt dobrze nie wyszedł, może się za mało przykładałeś ;P Lasso ma tą wadę że choć szybsze
od gumki nie jest tak dokładne, ''ząbkuje'' render.


A jeszcze lepiej to używać ścieżek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 20:51, Laska-z-Polski napisał:

Robisz nową warstwę i ustawiasz przezroczystość na np 40 %, SinClersie... Nie poddajesz się,
co? :D

Wystarczy, że w ogóle zrobi nową warstwę, to będzie przeźroczysta. Może także wziąść nowy plik i w ustawieniach d razu ustawić tło na przeźroczystość. A tak w ogóle to istnieje fajna stronka o Gimpie - gimpuj.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 20:39, 50Clers napisał:

Jak się robi przeźroczyste tło w gimpie ?

Ustawiasz sobie kolor pierwszoplanowy na np. czarny (choćby w opcji"Tekst"), zaznaczasz obszar, który chcesz wypełnić, wybierasz "Wypełnienie kubełkiem" ustawiasz krycie na ok. 50% i opcję całe zaznaczenie. Potem już tylko zapisujesz w JPEG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 11:58, nocnyszakal5 napisał:

/.../


Widzę że znasz się trochę na Maxie ;) Używam go od 1 dnia i mam pewien problem: w poradniku pisze żebym otworzył plik "3dsmax.mat" ale go nigdzie nie ma. Szukałem metodą "wyszukaj" w windzie, a także ręcznie i nic z tego. Po prostu się rozpłynął! Jest mi potrzebny do pracy z poradnikiem, a także - z tego co wyczytałem - ogółem zawiera on dużo materiałów... Gdzie mogę go odnaleźć? Ew. czy mógłbyś go wrzucić na jakiś serwer ogólnodostępny np. Rapid Share etc.? W każdym razie z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 10:58, Mściwój napisał:

> Jak się robi przeźroczyste tło w gimpie ?
Ustawiasz sobie kolor pierwszoplanowy na np. czarny (choćby w opcji"Tekst"), zaznaczasz obszar,
który chcesz wypełnić, wybierasz "Wypełnienie kubełkiem" ustawiasz krycie na ok. 50% i opcję
całe zaznaczenie. Potem już tylko zapisujesz w JPEG. :)


co ty dajesz, najlepiej zrób warstwa/nowa warstwa i jak sie otworzy okienko to trzeba na dole tego okienka rozwinąć je (jest tai przycisk do tego) i tam wybierasz przezroczyste i klikasz ok i masz już przezroczystą warstwe

żeby ją zobaczyć kliknij na okna dialogowe/ warstwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 07:10, Stanioo napisał:

co ty dajesz, najlepiej zrób warstwa/nowa warstwa i jak sie otworzy okienko to trzeba na dole
tego okienka rozwinąć je (jest tai przycisk do tego) i tam wybierasz przezroczyste i klikasz
ok i masz już przezroczystą warstwe

żeby ją zobaczyć kliknij na okna dialogowe/ warstwy

"Daje" tak, by gość wypełnił tylko środek, nie ma sensu dać przeźroczystości na całe tło... A poza tym, to wiesz, że odpowiadasz na posta sprzed dwóch tygodni? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 07:10, Stanioo napisał:

tego okienka rozwinąć je (jest tai przycisk do tego) i tam wybierasz przezroczyste i klikasz ok i masz już przezroczystą warstwe

LOL tu nie chodzi o utworzenie przezroczystej warstwy tylko o nałożenie na obrazek (lub jego fragment) przezroczystości, aby ładniej wyglądało, a tekst był czytelniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własn ie szukam jakies dobrego programu do przerobienia zdjeć jaki mi radzicie?? taki program zeby mugł jakies bajery robic gimpa mam ale nic w niego fajniego nie ma... co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gimp jest najlepszy, jeśli chodzi o darmowe programy. Możesz zainwestować kilka tysięcy złotych w Photoshopa, jeśli masz taki kaprys :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:15, Rechh napisał:

Własn ie szukam jakies dobrego programu do przerobienia zdjeć jaki mi radzicie?? taki program
zeby mugł jakies bajery robic gimpa mam ale nic w niego fajniego nie ma... co mi radzicie?

Zamilcz bluźnierco! Gimp nie ma nic dobrego?! Najpierw naucz się ortografii a dopiero potem bluźnij na wielkiego Gimpussa! :P
A tak serio Gimp z darmówek jest najlepszy... stoi za Photoshopem max kilka opcji w tył:) Lepszego za mniej niż 2k zielonych nie znajdziesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 16:15, Rechh napisał:

Własn ie szukam jakies dobrego programu do przerobienia zdjeć jaki mi radzicie?? taki program
zeby mugł jakies bajery robic gimpa mam ale nic w niego fajniego nie ma... co mi radzicie?

Nic fajnego....? Proponuję nauczyć się porządnie obsługi tego programu, a potem możesz mówić, czy nic nie ma... :) Osobiście używam PS, ale wiem że Gimp ma bardzo zbliżone możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować