Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Witam. Nie tak dawno robiłem sobie w GIMP''ie taki obrazek. Wszystko szlo świetnie, ale gdy doszło do wkonania zielonej mgły rzednącej w kierunku środka, zmuszony byłem uya prostego wymazywania konkretnym rodzajem pędzla (skalowanym) by ów efekt osiągnąć. Nie ma co ukrywać jest to mało wygodne i jeszcze mniej dokładne.
Nie zna ktoś jakiegoś innego, bardziej komfortowego-umożlwiającego lepszą kontrolę nad tempem zanikania koloru- sposobu na osiągniecie takiego efektu?

20090330164615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem prace w gimpie w grafice.. Niestety ale koleś od TI zadał prace i musze zrobia minimalnie 5 warstw w gimpie. Poczytałem już, próbowałem itd i mam około z 10 co najmniej. Ogółem dopiero zaczynam chociaż profil Technik-Informatyk. O to moja praca, póki co ciągle ją ulepszam :)

20090409213641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy dałoby rade zrobić w gimpie tak żeby zdjęcie było czarno białe ale np. pare elementów kolorowych. Chodzi mi dokładnie o coś takiego jak w linkach niżej :)
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=80906603&albumID=0&imageID=21085398
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=80906603&albumID=0&imageID=20938457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 19:38, POZDRO-Grizzly napisał:

Wiecie może czy dałoby rade zrobić w gimpie tak żeby zdjęcie było czarno białe ale np.
pare elementów kolorowych. Chodzi mi dokładnie o coś takiego jak w linkach niżej :)
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=80906603&albumID=0&imageID=21085398
http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=80906603&albumID=0&imageID=20938457

Wystarczy zaznaczyć obszar, który chcemy zmienić na czarno biały, dajemy barwienie (lub inną opcję zmieniania kolorów), po czym bawimy się suwakami by ustawić pożądany kolor i voila!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2010 o 20:42, evilemot napisał:

Wystarczy zaznaczyć obszar, który chcemy zmienić na czarno biały, dajemy barwienie (lub
inną opcję zmieniania kolorów), po czym bawimy się suwakami by ustawić pożądany kolor
i voila!:)


trochę się mecze i mam problem z zaznaczeniem :) Czym najlepiej zaznaczać? bo tą różdżką to nie idzie bo się zbyt dużo elementów zaznacza naraz. Poza tym jak np. chce na obrazku jedną rzecz kolorową a resztę czarno-białą więc jak mam zaznaczyć reszte obrazka bez tego elementu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 21:06, luq napisał:

Da radę usunąć napisy z tego obrazka ?
Jeśli tak, to byłbym wdzięczny ;)

http://theinspirationroom.com/daily/print/2008/10/pink_floyd_polar_wall.jpg

Najlepiej byłoby wyciąć kawałek ściany i zrobić z tego deseń, np. w GIMP-ie ;) Pobawiłbym się z chęcią, ale to dopiero w weekend jakoś ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2010 o 21:06, luq napisał:

Da radę usunąć napisy z tego obrazka ?
Jeśli tak, to byłbym wdzięczny ;)

http://theinspirationroom.com/daily/print/2008/10/pink_floyd_polar_wall.jpg


W załączniku, pozdro :)
//
Aaaj, sorry, zapomniałem, że się dodaje nazwa pliku :/. Choć zawsze kojarzyło mi się jakoś to z 1243545xxxx.jpg :(.

20100514234803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Danke schön.

Dnia 14.05.2010 o 23:48, Choinix napisał:

Aaaj, sorry, zapomniałem, że się dodaje nazwa pliku :/. Choć zawsze kojarzyło mi się jakoś to z 1243545xxxx.jpg :(.


Epic :D

@plada - dzięki za chęci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/-/
Spróbuj zaznaczać odręcznie (klawisz F), przy czym zaznacz ten obszar, który chcesz zostawić kolorowy i kliknij prawy przycisk myszy -> Zaznaczenie -> Odwróć. Gdy masz już zaznaczony obszar, który zamierzasz zmienić na czarno biały wystarczy, że go przebarwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 08:54, evilemot napisał:

/-/
Spróbuj zaznaczać odręcznie (klawisz F), przy czym zaznacz ten obszar, który chcesz zostawić
kolorowy i kliknij prawy przycisk myszy -> Zaznaczenie -> Odwróć. Gdy masz już
zaznaczony obszar, który zamierzasz zmienić na czarno biały wystarczy, że go przebarwisz.


Dzięki za pomoc mam nadzieje że z moją ręką "alkoholika" będzie mi to wychodzić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś usunąć tło z obrazka numer 1?
Będę wdzięczna, bo nie posiadam programu, który mógłby się do tego nadać w dodatku nie znam się na programach służących do obróbki zdjęć itp. :)
Aha i jeszcze pytanie, czy dałoby się ze zdjęcia numer 2 wyciąć tylko grafikę z koszulki? Tak aby nie było ani tła, ani koszulki? Jeśli tak, mógłby ktoś ze znających się na tym usunąć ją? Z góry wielkie dzięki :)

20100619214125

20100619214134

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo - byłbym bardzo wdzięczny za usunięcie napisu z tego obrazka ( o ile to możliwe ).
Z góry dzięki ;)

PS: Jeśli macie jakieś fajne obrazki przedstawiające scenę ( tak jak na w.w.), najlepiej w podobnych klimatach, to bardzo bym prosił o wrzucenie.

20100819015221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem bo wycinam lassem magnetycznym element na przezroczyste tło i je zapisuje do innego formatu ale zawsze bez róznicy w jakim formacie gdy otwieram obraz tło jest białe a musi byc przezroczyste jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 18:21, benq20 napisał:

Witam mam taki problem bo wycinam lassem magnetycznym element na przezroczyste tło i
je zapisuje do innego formatu ale zawsze bez róznicy w jakim formacie gdy otwieram obraz
tło jest białe a musi byc przezroczyste jak to zrobić?


W gimpie czy photoshopie, w warstwach, domyślnie jest zawsze białe tło, pamiętasz o jego usunięciu :) ? Pamiętaj też, o zapisywaniu do formatu .PNG (JPEGi nie obsługują przezroczystości). Ewentualnie jeśli przeglądasz przez "Podgląd obrazów systemu Windows" to tam zawsze będziesz miał białe tło (lub jego odcień), nawet gdy ono jest faktycznie przezroczyste (dopiero po wczytaniu do programu graficznego, możemy cieszyć się alfą) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować