Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2010 o 22:00, Goyaka napisał:

Nie zapominaj też chociażby o TGA... :) i Gify maja tez przezroczystosc :)


Racja :) ale .PNG jest wg mnie najpopularniejszy i chyba ma najlepszy stosunek jakość / rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 11:10, eNcore napisał:

Racja :) ale .PNG jest wg mnie najpopularniejszy i chyba ma najlepszy stosunek jakość / rozmiar.

>
Ze stosunkiem jakość/rozmiar się zgodzę. PNG sam bardzo często używam podczas realizowania zleceń na strony internetowe. Niemniej jednak uważam, że w Internecie nadal króluje GIF, a w szczególności w małych obrazkach. Posiada niestety paletę tylko 256 kolorów, ale za to indywidualnych, a nie z góry określonych... i też albo coś jest przezroczyste, albo kolorowe, nie ma nic pośredniego :)
Za to TGA bardzo często (obok DDS) wykorzystywane są w modelingu 3D i grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 11:10, eNcore napisał:

Racja :) ale .PNG jest wg mnie najpopularniejszy i chyba ma najlepszy stosunek jakość / rozmiar.

>
Ze stosunkiem jakość/rozmiar się zgodzę. PNG sam bardzo często używam podczas realizowania zleceń na strony internetowe. Niemniej jednak uważam, że w Internecie nadal króluje GIF, a w szczególności w małych obrazkach. Posiada niestety paletę tylko 256 kolorów, ale za to indywidualnych, a nie z góry określonych... i też albo coś jest przezroczyste, albo kolorowe, nie ma nic pośredniego :)
Za to TGA bardzo często (obok DDS) wykorzystywane są w modelingu 3D i grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2010 o 18:19, Goyaka napisał:

Ze stosunkiem jakość/rozmiar się zgodzę. PNG sam bardzo często używam podczas realizowania
zleceń na strony internetowe. Niemniej jednak uważam, że w Internecie nadal króluje GIF,
a w szczególności w małych obrazkach. Posiada niestety paletę tylko 256 kolorów, ale
za to indywidualnych, a nie z góry określonych... i też albo coś jest przezroczyste,
albo kolorowe, nie ma nic pośredniego :)
Za to TGA bardzo często (obok DDS) wykorzystywane są w modelingu 3D i grach :)


Fakt .GIF jak znalazł będzie do emotek i niewielkich buttonów na WWW :) Ale chyba na tym jego rola się skończy (ewentualnie jeszcze może jakieś awatary na forum).

Tak na marginesie - można prosić o link do twojego portfolio? :) (sam kiedyś siedziałem w grafice, ale ostatnio przeszedłem na programowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłby mi ktoś jakiejś ciekawej, "wypasionej" sygnatury związanej z Hallowen?
- maksymalna szerokość - 500 pikseli, maksymalna wysokość - 150 pikseli
- maksymalna objętość grafiki - 60KB
- bez błyskających animacji
Sam jestem w tym "zielony", a przydałoby mi się to na inne forum. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie mam problem. Robię fajną okładkę do Diablo II. Wszystko już porobiłem, niestety zostały mi same napisy. I znalazłem obrazek z Diablo II. Fajnie, tylko nie wiem jak wyciąć same litery, bez tego tła pod spodem aby napis nałożyć na okładkę. Myślałem, żeby wokół tych napisów nałożyć przezroczystość ale nie wiem jak się to tego zabrać. Więc proszę niech ktoś mi powie jak to zrobić bo siedzę już nad tym z pół godziny i nie wiem jak to zrobić...
EDIT: Robione w Gimpie...

Obrazek:

20101025075603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w jakich maksymalnie wymiarach (fizycznych) można wydrukować plakat o rozdzielczości 810x1260, żeby jeszcze to jakoś wyglądało? Oczywiście mówimy o drukarni profesjonalnej, żadnym tam dziabaniu domowym Canonem albo innym Lexmarkiem :P
Mam plakat, który strasznie mi się podoba, ale to największa rozdzielczość, jaką znalazłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 17:14, szypek26 napisał:

Słuchajcie, w jakich maksymalnie wymiarach (fizycznych) można wydrukować plakat o rozdzielczości
810x1260, żeby jeszcze to jakoś wyglądało? Oczywiście mówimy o drukarni profesjonalnej,
żadnym tam dziabaniu domowym Canonem albo innym Lexmarkiem :P
Mam plakat, który strasznie mi się podoba, ale to największa rozdzielczość, jaką znalazłem


Nie znam się ale wyszło mi że A3. (Przed drukiem lepiej dopytaj faceta w drukarni ;)

Edit: Jednak źle policzyłem. Jeśli przyjmiemy druk 300 dpi (czyli znowu nie taki szok) to na szerokość obrazek po wydruku wyszedłby jakieś 6 cm. Zatem nie nadaje się to na plakat. Może w A6 by jakoś wyglądało, ale na większych kartkach to już loteria (im prostszy kolorystycznie tym większy można drukować) (no ale jak mówię - nie jestem specjalistą w tej dziedzinie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... 6 cm szerokości to zdeka mało. Z drugiej strony - jak sobie wyświetlam ten plakat na monitorze "trochę" szerszym niż 6 cm, źle nie wygląda. No i wiadomo, że po wydrukowaniu nie będę siedział z nosem w plakacie....
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie zrobić avatar do żeńskiej postaci w BG 2 , jest to moje pierwsze "dzieło" i proszę nie linczować xP

20120101160230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2012 o 16:41, kryst90 napisał:

Ja mam pytanie. Jaki polecacie tablet graficzny na początek ? Do Photoshop CS4. Mam zamiar
sobie kupić ale nie wiem za bardzo jaki.



Coś od Wacom''a, chociażby Bamboo. Jeśli masz trochę więcej kasy to Intuosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o jedną rzecz dotyczącą tabletów graficznych. Bo różne są wielkości są A6, A5 itp. Ja myślałem o kupnie wacoom pen & touch a5 to jest dobry wybór na początek ? Chodzi mi czy będę mógł za jego pomocą szkicować, rysować w photoshopie i np. wykorzystywać do innych programów graficznych. Oraz czy jeśli wielkość jest A5 to tylko na takiej powierzchni mogę rysować w photoshopie ? Chodzi mi o to czy jak jest większa rozdzielczość jeśli tak to moge powiedzieć niż A5 czy będę mógł tam wykorzystać rysik czy tam na części roboczej tam sięgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero raczkuję w Photoshopie i dręczy mnie pewna kwestia. Jak wykonać taki "efekt mgły" widoczny na załączonych obrazkach? Mam na myśli to, w jaki sposób postacie tak estetycznie przenikają przez siebie i wtapiają w tło. Ewentualnie pod jakim hasłem szukać tutoriali do nauki takiego efektu?

20131003121719

20131003121741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problem, na 4 zdjęcia pewnej mapki(czarno białej), ale wiecie jak się takie coś robi, na jednym zdjęciu jest fragment drugiego. Chce to połączyć, może ktoś mi powiedzieć jak w photoshopie nazywa się ta opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować