Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Quiz Władca Pierścieni - Film, Książka, Gra

4136 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2006 o 11:23, Macios napisał:

Już zadaje. Kogo zabił Eärendil podczas szóstej bitwy o Beleriand?


Ancalagona Czarnego. Tyle, że było to w czasie Wojny Gniewu, której wbrew pozorom nie nazywa się szóstą bitwą o Beleriand :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pytania - nie chodziło mi o to, że ta bitwa nazywa się szóstą bitwą, ale, że była to szósta z większych bitew o Beleriand.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 20:56, Macios napisał:

Co do mojego pytania - nie chodziło mi o to, że ta bitwa nazywa się szóstą bitwą, ale, że była
to szósta z większych bitew o Beleriand.


Ale to nie była bitwa, tylko cała wojna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 01:54, FeniX39 napisał:

Pytanie nadzwyczaj proste dla fanów, ale jak się okazuje może nie którym sprawidź trudnośc:

Jak Gandalfa zwano w Valinorze?


Olorin. Ale teraz jest kolej Maciosa na zadanie pytania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 12:47, rogoz94 napisał:

TAK! Wszyscy sługusi Melkora są Balrogami. Balrog to nie jest nazwa własna. To nazwa gatunku...


Balrog nie nazwa własna, to gatunek, to prawda. Ale to dość wąska kategoria majarów, obejmuje tylko "demony ognia". Sauron takim demonem nie był. Też był majarem, ale innej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, obejmuje tylko demony ognia. Ale Sauron jest takim właśnie demonem! NP:
- Na czym stoi jego forteca? NA WULKANIE pełnym gorącej lawy
- Czym jest otoczone Oko? Ogniem
Więc ja wnioskuję, że Sauron jest Balrogiem. To Melkor stworzył Balrogów i on ich tak nazwał. To wszystko jest w Silmarillionie.


Khamul24 --------------> Te QUIZ ma być o tym, czy dokładnie cztaleś książki Tolkiena i czy Cię to interesuje na tyle, że znasz każdy szczegół. Nie ma polegać na zaglądaniu do dodatków i wpisywaniu wszędzie dobrych odpowiedzi. Co to za zabawa??!! A jak się Silmarillionu nie czytało, to nie dziwota, że nie odróżnia się nazw własnych od gatunków...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sauron nie jest Balrogiem na 1000%, ale wątpię czy kiedyś to do ciebie dotrze :D Powiedz mi tylko, od kiedy to Barad-dur stoi na wulkanie? :P A co do mnie to z ksiązki skorzystałem tylko raz, kiedy odpowiadałem na pytanie z królem Arnoru :P Na resztę odpowiadałem z pamięci.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować