Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Quiz Władca Pierścieni - Film, Książka, Gra

4136 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2006 o 16:30, Macios napisał:

Widze, że troche przyblokowałem temat:P
Podpowiedź: Olórin to inaczej Gandalf, a ta rzecz jest pierścieniem. Teraz tylko powiedzcie
o jaki pierścień chodzi.


Narya, pierścień ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 18:31, kamceg napisał:

Nie ma go na forum więc nie zada.

Jak się zazywa osoba, która pokonała ostatniego smoka?


Jeśli Smaug był ostatnim smokiem, to tą osobą był Bard Łucznik z miasta Esgaroth.
Następnym razem troche więcej cierpliwości. Może Khamul24 zaraz wejdzie na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aratorn, ojciec Aragorna był prawowitym królem Gondoru.

Skoro są pytania z Hobbita, to mogą być z Silmarillionu;p

Kto był przywódcą elfów, które wyruszyły z Valinoru do Śródziemia, żeby zniszczyć Melkora i odzyskać Silmarillie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aragorn, jest synem Aratorna, a oni dwaj są potomkami Isildura, czyli Władcy Gondoru, który w Bitwie Pięciu Armii w Zamierzchłych Dniach zdjął pierściem z ręki Saurona złamanym mieczem, przekutym na nowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów :D Po pierwsze faktycznie są potomkami Isildura, ale nie wiem jakim cudem czyni ich to królami Gondoru. Linia Isildura rządziła w Arnorze. Po drugie Isildur faktycznie odciłą Sauronowi palec z Pierścieniem, ale nie stało się to w czasie Bitwy Pięciu Armii, która rozegrała się w Hobbicie, tylko w czasie wojny Ostatniego Sojuszu. Po trzecie faktycznie miecz był złamany,ale przekuł go na nowo dopiro Aragorn :D Po czwarte nie było to w Zamierzchłych Dnaich, bo tym terminem określa się Pierwszą Erę, a Sauron został pokonany pod koniec Drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś Władcę i Sinmarillion? Widocznie niedokładnie...
-Masz racją co do ?Bitwy. Zwracam honor, pomyliłem się;-)
-Spójrz na mapy i powiedz, gdzie jest Anora... Kiedyś Anora była osobnym Królestwem, jednak Isildur po zdobyciu błyskotki zjednoczył ją z Gondorem, po czym go zabili:P
-Nie prawda, że Aragorn przekuł Narsila. Zrobili to kowale w Rivenedell. Nic nie pisałem, że było to podczas ostatniego sojuszu.
-Przed Aragornem, Gondorem rządziła dynastia Namiestników;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Macios dobrze odpowiedział :D

A teraz kolej na dalszą część dyskusji: Północne Królestwoto Arnor, nie Anora. Isildur nie zjednopczył Arnoru z Gondorem. Zrobił to dopiero Aragorn. Nie wiem skąd ty bierzesz takie informacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 20:40, Macios napisał:

Jakie 2 twierdze kontrolował Gorthaur Okrutny w czasie gdy był sługą Morgotha (nie na raz,
ale w ciągu całej swojej służby u Majara).


Przepraszam za błąd. Oczywiście w nawiasie powinno być napisane "nie na raz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza to na pewno Utumno (mogą być błędy, ale na to samo wychodzi... może to było Uturmo...), a co do drugiej nie jestem pewien... Czy to był Morgul?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 20:48, rogoz94 napisał:

Pierwsza to na pewno Utumno (mogą być błędy, ale na to samo wychodzi... może to było Uturmo...),
a co do drugiej nie jestem pewien... Czy to był Morgul?

Pierwsza dobrze, ale druga niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 19:57, rogoz94 napisał:

Aragorn, jest synem Aratorna, a oni dwaj są potomkami Isildura, czyli Władcy Gondoru, który
w Bitwie Pięciu Armii w Zamierzchłych Dniach zdjął pierściem z ręki Saurona złamanym mieczem,
przekutym na nowo!

Bitwa Pięciu Armii była zupełnie inną bitwą niż tą, w której Isildur odciął Sauronowi pierścień :P. BPA była kilkaset/kilkatysięcy (nie pamiętam :P) lat po klęsce Saurona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 20:40, Macios napisał:

Jakie 2 twierdze kontrolował Gorthaur Okrutny w czasie gdy był sługą Morgotha (nie na raz,
ale w ciągu całej swojej służby u Majara).


Angband (a nie Utumno :P) i Minas Tirirth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako Brygadzista, powinieneś wiedzieć, że jak chcesz odpowiedzieć na mój post, to sprawdź, czy ktoś Cię nie uprzedził;] Pomyliłem się, ale już wszystko zostalo ayjaśnione:!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować