Zaloguj się, aby obserwować  
mrosi

Obudowy do komputerów - temat ogólny

549 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2010 o 16:46, mrosi napisał:

> Co sądzicie o CoolerMaster HAF 942 (HAF X)

Cóż jedna z lepszych bu od Cooler Mastera. Sam ją mam od kilku dobrych miesięcy - jak
dla mnie bomba

Poza tym, po co polecasz komuś shit? Kilka postów nad Twoim wisi link do testu tego Aerocoola.
Sam popełniłem tę recenzję...
Może najpierw poczytać, a potem doradzić?



Napisałem, że to słabe budy ... ale w tym sklepie nie widziałem nic lepszego ... same iBox i Modecom ... więc napisałem co w tej cenie wypadało najlepiej ... Najlepszym wyborem byłby CM Elite 370 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nich jest więcej towaru niż mają na tej stronie. Dzisiaj postaram się zadzwonić do nich i spytać jakie mają modele Cooler Master i najwyżej postaram się coś wybrać i pewnie poproszę Was, a głównie Ciebie o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak, z obudów Cooler Master dostępne jedynie są modele 310 331 332 334 335. Który model najlepszy wdg. Was ? A i chciałbym dodać, że komputer stoi zabudowany w biurku komputerowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 15:15, Qc93 napisał:

I tak, z obudów Cooler Master dostępne jedynie są modele 310 331 332 334 335. Który model
najlepszy wdg. Was ? A i chciałbym dodać, że komputer stoi zabudowany w biurku komputerowym.


Ważne aby miał przynajmniej 1CM odstępu od ścianki biurka co by miał jak powietrze zasysać ...
Co do obudowy to one się prawie niczym nie różnią .. największe różnice były właśnie w CM ELITE 370 ... idź do sklepu i obejrzyj wszystkie, albo po prostu poszukaj ich w necie np. na stronie producenta ... moim zdaniem jednak nie zagłębiając się w szczegóły obwody najlepiej prezentuje się model 334.Jak miałbyś 200+ na obudowę to mógłbyś się rozejrzeć za SilentiumPC Gladiatus ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem 331 i jak na razie nie żałuje jedynie zastanawiam się czy może dokupić 1 wiatrak i zamontować z przodu ? Obudowę kupiłem już z wmontowanym wiatrakiem z tyłu 120x120x25 i właśnie jeżeli miałbym wmontować też taki wiatrak z przodu to jaki mi polecacie ? A może w ogóle nie jest on mi aż tak potrzebny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 23:00, Qc93 napisał:

Wybrałem 331 i jak na razie nie żałuje jedynie zastanawiam się czy może dokupić 1 wiatrak
i zamontować z przodu ? Obudowę kupiłem już z wmontowanym wiatrakiem z tyłu 120x120x25
i właśnie jeżeli miałbym wmontować też taki wiatrak z przodu to jaki mi polecacie ? A
może w ogóle nie jest on mi aż tak potrzebny ?



Jak założysz to powinna być lepsza cyrkulacja powietrza, tylko musisz założyć go tak aby nawiewał zimne powietrze do środka a ten z tyłu wyciągał już nagrzane przez komponenty na zewnątrz ... ja w obecnej budzie mam założony Scythe Slipstrwam 120mm koszt ok. 40 zł przepływ ok. 70CMF ... jak dla mnie cichy ... jest zagłuszany przez inny wentylator firmy Revoltec ... i ewentualnie kartę przy mocnym obciążeniu lub dysk a dodam, że mam zdjęty jeden bok obudowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zdjety bok obudowy to chyba praca wiatraków i tak jest chyba mało efektywna :D Tylko słyszałem, że z przodu lepiej zamontować wiatrak z mniejszymi obrotami niż jest ten z tylu na wydmuch, tylko właśnie nie mogę dojść ile obrotów ma ten z tylu :P A i jak rozpoznać jak wiatrak jest na wydmuch a na wdmuch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 23:41, Codipar napisał:

> Wybrałem 331 i jak na razie nie żałuje jedynie zastanawiam się czy może dokupić
1 wiatrak
> i zamontować z przodu ? Obudowę kupiłem już z wmontowanym wiatrakiem z tyłu 120x120x25

> i właśnie jeżeli miałbym wmontować też taki wiatrak z przodu to jaki mi polecacie
? A
> może w ogóle nie jest on mi aż tak potrzebny ?


Jak założysz to powinna być lepsza cyrkulacja powietrza, tylko musisz założyć go tak
aby nawiewał zimne powietrze do środka a ten z tyłu wyciągał już nagrzane przez komponenty
na zewnątrz ... ja w obecnej budzie mam założony Scythe Slipstrwam 120mm koszt ok. 40
zł przepływ ok. 70CMF ... jak dla mnie cichy ... jest zagłuszany przez inny wentylator
firmy Revoltec ... i ewentualnie kartę przy mocnym obciążeniu lub dysk a dodam, że mam
zdjęty jeden bok obudowy ...


Późno już, a ja głupoty pisze, przepraszam ^^, Wiem jak odróżnić czy jest na wywiem czy na wdmuch tylko jaki poleciłbyś mi wiatraczek na przód ? Bo w obudowie wmontowany był już z tyłu i za bardzo nie idzie się dowiedzieć jaki jest bo na stronach też mało piszą, a może po prostu ja szukać nie umiem dobrze xP Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 23:46, Qc93 napisał:

Jak masz zdjety bok obudowy to chyba praca wiatraków i tak jest chyba mało efektywna
:D Tylko słyszałem, że z przodu lepiej zamontować wiatrak z mniejszymi obrotami niż jest
ten z tylu na wydmuch, tylko właśnie nie mogę dojść ile obrotów ma ten z tylu :P A i
jak rozpoznać jak wiatrak jest na wydmuch a na wdmuch ?



To zależy od tego jak masz zamontowane łopatki. jak zagięte w stronę środka budy to wciągają jak nie to wyciągają.Co do mniejszych obrotów z przodu to zdania są podzielone, niektórzy twierdzą, że powinno wpadać do środka więcej zimnego niż wypadać na zewnątrz ciepłego ...

Co do mojej budy to cyrkulacja na pewno jest zachwiana natomiast temp. dobre, trzeba tylko często sprzątać ... ale to i tak rozwiązanie tym czasowe ... z drugiej strony lepiej tak bo mam kable poprowadzone za tacką płyty głównej przez co i tak więcej powietrza dociera na podzespoły a nie zatrzymuje się na kablach ...
W styczniu zmieniam sprzęt to i budę porządną kupię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten wentylator z przodu będzie mi aż tak potrzebny jak mam na zasilaczu 140mm, pod zasilaczem wiatrak 120mm, tube w bocznym panelu która trafia prawie cała w chłodzenie procesora, a i jeszcze siatkę z przodu jako panel przedni. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wentylator w zasilaczu odpowiada tylko za chłodzenie zasilacza ...
To już musisz sam stwierdzić czy obecne temperatury są dobre ... ja osobiście bym założył ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 00:27, Codipar napisał:

Wentylator w zasilaczu odpowiada tylko za chłodzenie zasilacza ...
To już musisz sam stwierdzić czy obecne temperatury są dobre ... ja osobiście bym założył
... ;]


To jak mi się uda to może jutro wstawię temp. podzespołów, a jak nie jutro to najpóźniej pojutrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 00:39, Qc93 napisał:

> Wentylator w zasilaczu odpowiada tylko za chłodzenie zasilacza ...
> To już musisz sam stwierdzić czy obecne temperatury są dobre ... ja osobiście bym
założył
> ... ;]

To jak mi się uda to może jutro wstawię temp. podzespołów, a jak nie jutro to najpóźniej
pojutrze :P


Okej ale nie sądzę aby było trzeba koniecznie wstawiać ten wentylator ... chyba, że chcesz jakieś OC robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z obudów do 350-400 zł co byście polecili ?
Szczerze mówią nie liczy się dla mnie wygląd, a wydajność w chłodzeniu podzespołów i w miarę możliwości - cisza.
Jakiś HAF 912, CM 690 II Advanced, ANTEC NINE HUNDRED TWO czy może ANTEC DF30/35 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, obudowa zakupiona I poki co wrazenia pozytywne, zwlasza po przesiadce z no-name...
Pozostaje mi tylko dokupienie wentyli bo w zestawie byly tylko 2 - 240mm przod I 120mm tyl, zostaje wiec do obsadzenia gora za pomoca 240mm monstrum lub 2x120 I boczna
scianka 140mm. Musze tez kupic jakis kontroler obrotow bo mam dobry wentyl od scytche, tyle ze jest on wyoko obrotowy - bodajze jakies 2600rpm wiec wyje gorzej jak odkurzacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No tak, tylko jeszcze nie wiemy co kupiłeś...;P
Mafioso, jeśli miałbym coś doradzić...
Jeśli masz gotówkę, i to sporą, zainwestuj w wentylatory Noctua. Bezkonkurencyjne pod względem ciszy i jakości. Jeśli jesteś z tych z "mniej zasobnym portfelem" ;) to kup Arctic (dawniej Arctic Silver). 12cm wentyle są naprawdę ciche i niedrogie - w granicach 20-25 PLN za 120cm wiatrak.
Do tego Scythe zaś, jeśli nie steruje nim płyta główna, kup sobie konwerter z 12V na 7V. Stracisz połowę obrotów a zyskasz ciszę. Nie polecam jednocześnie konwerterów 12V-> 5V, bo nie każdy wentylator ruszy przy tak niskim napięciu (potrzebują one z reguły 5,5-6V). Ja sam mam coś takiego

. Sprawdza się wyśmienicie.

[EDIT]
Tak BTW, mnie te dwa fabryczne wentyle wystarczały w czasie testów HAF 912 Plus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2010 o 11:11, mrosi napisał:

No tak, tylko jeszcze nie wiemy co kupiłeś...;P

No HAF 912 Plus :P

Dnia 29.12.2010 o 11:11, mrosi napisał:

Jeśli masz gotówkę, i to sporą, zainwestuj w wentylatory Noctua. Bezkonkurencyjne pod
względem ciszy i jakości.

Warte rozważenia ;)

Dnia 29.12.2010 o 11:11, mrosi napisał:

Tak BTW, mnie te dwa fabryczne wentyle wystarczały w czasie testów HAF 912 Plus...

Mnie pewnie też, jednak lubię OC dla samej przyjemności robienia go (takie moje zboczenie) dlatego zależy mi jak największej wydajności chłodzenia przy względnej ciszy ^^
Zwłaszcza że prawdopodobnie będę zmieniał podzespoły na coś znacznie mocniejszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak mi się nasunęło...
Choć jestem całkowicie za wentylatorami Noctua, to zdaję sobie sprawę że zakup takich np. trzech sztuk tej firmy to już kwota powyżej 200 PLN. Może jeszcze trochę Ci namieszam...
http://www.dyn-wp.frazpc.pl/recenzje-2/633101,Test-10-wentylatorw-120mm---Enermax-Fander-SilentiumPC-Silverstone.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować