Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Książki na podstawie gier

30 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2005 o 10:52, graczomaniak napisał:

Jakie wy czytacie książki na podstawie gier???:D:D:D, ja jestem w trakcie "Wrota Baldura II". :D


Ja przeczytałem sobie "Zakładników krwi" z "Trylogii Wojny Krwi". Ta książka jest na podstawie świata D&D - Planescape. W tym świecie rozgrywał się torment. jest też książka "Torment", ale nigdzie nie mogę jej znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:40, Łowca Gier napisał:

> Jakie wy czytacie książki na podstawie gier???:D:D:D, ja jestem w trakcie "Wrota Baldura II". :D

Ja przeczytałem
sobie "Zakładników krwi" z "Trylogii Wojny Krwi". Ta książka jest na podstawie świata D&D - Planescape. W tym świecie rozgrywał
się torment. jest też książka "Torment", ale nigdzie nie mogę jej znaleźć


Torment jako książka jest już dość stary... wydana bofajże w ''99 albo w 2000 roku Ale poszukaj w Empikach, powinny się znależć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytał kiedyś kilka tytułów na podstawie gier. Szczerze powiedziawszy to marna literatura. Książki są pisane niemal taśmowo przez różnych wynajetych do tego pisarzy. Zwykle niezbyt zdolnych, więc tanich. Jest to według mnie pójście na łatwiznę i wyciąganie całej możliwej kasy jaką daje licencja.
Niewiele z tych tytułów prezentuje jakikolwiek poziom literacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:41, Rohamos napisał:

jest już dość stary... wydana bofajże w ''99 albo w 2000 roku Ale poszukaj w Empikach, powinny się znależć...


w Empikach szukałem, nic... W innych księgarniach i takich sklepach też nie ma "Tormenta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:43, HumanGhost napisał:

Przeczytał kiedyś kilka tytułów na podstawie gier. Szczerze powiedziawszy to marna literatura. Książki są pisane niemal
taśmowo przez różnych wynajetych do tego pisarzy. Zwykle niezbyt zdolnych, więc tanich. Jest to według mnie pójście na łatwiznę
i wyciąganie całej możliwej kasy jaką daje licencja.
Niewiele z tych tytułów prezentuje jakikolwiek poziom literacki.


Może i nie są takie książki najwyższych lotów jakichś, ale miło jest poczytać o losach bohatera po grze w daną gierkę, ja np. przeczytałem książki ze wszystkich części Baldursa(1,2,tron bhaala) i nie ubolewam nad stratą czasu, moim zdaniem nie były takie złe jak o nich pisali w necie. A tutaj jest link do wydawnictwa tego typu książek (tu akurat do książek z planescape, niestety Torment już nie jest dostępny- to dla przedmówcy)
http://www.isa.pl/sklep/?action=showcat&catnum=30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem wszystkie książki (jakie zostały wydane w Polsce), których akcja dzieje się w świecie Warcrafta. Książki bardzo mi się podobały, chodz nie są tak dobre jak "nie growe" tytuły. Czytelnikom nie grającym w grę książki mogą nie przypaść do gustu. Całej reszcie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czytałem tylko cztery książki na podstawie gier, trylogię BG i Tormenta. Jeżeli chodzi o "Wrota..." i "Cienie Amnu" to mam ochotę zaskarżyć autora o zmarnowanie mi kilku godzin życia. To moja prywatna opinia, ale uważam że książki te są wyjątkowo marnie napisanymi i nudnymi formami odcinania kuponów od sukcesu gry. Natomiast "Tron Bhaala" mnie zaskoczył, nadal to sztampowe heroic fantasy, ale zmiana autora wyszła książce na dobre, tym razem miejscami czytało się naprawde przyjemnie, trzeci tom mogę już polecić fanom tejże gry, da się przeczytać. "Torment" natomiast jest książką całkiem dobrą, czytało mi się świetnie, a także ku mojemu zaskoczeniu podobała się też znajomym którzy w grę nigdy nie grali, co oznacza że ma jakąś wartość jako literatura ;) Ją mogę z czystym sumieniem polecić, chociaż nadal gra jest duużo lepsza.
A na półce od ponad roku leży mi "Świątynia Złych Żywiołów" i do dzisiaj nie jestem w stanie przejść przez pierwsze 15 stron, odrzuca mnie jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 11:43, Łowca Gier napisał:

> jest już dość stary... wydana bofajże w ''99 albo w 2000 roku Ale poszukaj w Empikach, powinny się znależć...

w Empikach
szukałem, nic... W innych księgarniach i takich sklepach też nie ma "Tormenta"


A w sklepach internetowych patrzyłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest książka "Planescape: Torment"... to najlepsza książka jaką czytałem, a była na podstawie gry komputerowej (najlepszej zresztą w jaką grałem :) )

jest TYLKO do ściągnięcia z neta, ma prawie 500 stron, została napisana tak że ustalono jeden konkretn "sposób przejścia", wzięto WSZYSTKIE dialogi żywcem z gry i jakiś amerykański pisarz fantasy ułożył całość w formie prawdziwego opowiadania fantasy (znaczy dodał narrację) :)


książka jest wspaniała :) zassałem sobie e-booka (można znaleść tylko e-booki) i... dorobiłem okładki i WYDRUKOWAŁEM JĄ SOBIE w drukarni :D

nieco zwaliłem oprawę, bo miała być szyta a nie klejona, ale się nie rozpadnie :]


książka jest oczywiście w całości po angielsku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety do tego typu literatury wybitnie zraziły mnie ww. Wrota Baldura, które to nieopatrznie wypożyczyłem z biblioteki. Przeczytałem ze dwa rozdziały i nie dałem rady czytać dalej. Książka nie nadaje się do użytku. Fan porządnej fantastyki nie powinien tego nawet do ręki brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panuje opinia, ze ksiazki na podstawie gier a szczegolnie BG sa beznadziejne, dlatego nigdy sie za to nie zabralem...

ktos potwierdzi?

Polecam autorow takich jak Steven Erikson, George R.R. Martin, Terry Pratchett (nie na podstawie gier ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 16:01, Araondoion napisał:

panuje opinia, ze ksiazki na podstawie gier a szczegolnie BG sa beznadziejne, dlatego nigdy sie za to nie zabralem...

ktos
potwierdzi?

Polecam autorow takich jak Steven Erikson, George R.R. Martin, Terry Pratchett (nie na podstawie gier ;) )

Mi sie akurat BG podoba jak na fabuły to jest całkiem niezły...:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednyne co czytałem z książek na podstawie gier to serię Diablo - no i bardzo mi się podobała. Ale chyba się skuszę na coś jeszcze, ot choćby Wrota Baldura ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 18:44, Velociraptor napisał:

Jednyne co czytałem z książek na podstawie gier to serię Diablo - no i bardzo mi się podobała. Ale chyba się skuszę na coś
jeszcze, ot choćby Wrota Baldura ;p

Wrota Baldura są spoko. (Przynajmniej mi sie podobaja)...:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:31, graczomaniak napisał:

Wrota Baldura są spoko. (Przynajmniej mi sie podobaja)...:D:D:D


Ok przekonałeś mnie. W najbliższym czasie trzeba będzie ją skombinować. Bo w końcu trzeba sprawdzić jaka jest zbieżność fabuły książki a gry :) Tylko ciekawe czy będzie u umnie w bibliotece :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2005 o 19:38, Velociraptor napisał:

> Wrota Baldura są spoko. (Przynajmniej mi sie podobaja)...:D:D:D

Ok przekonałeś mnie. W najbliższym czasie trzeba
będzie ją skombinować. Bo w końcu trzeba sprawdzić jaka jest zbieżność fabuły książki a gry :) Tylko ciekawe czy będzie
u umnie w bibliotece :/

Ja mam dar przekonywania także jak najszybciej kup te ksiazke, albo wypożycz...:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować