Zaloguj się, aby obserwować  
SimekPL

Guild Wars Nightfall -> Literówki i błędy w wydaniu CDP

39 postów w tym temacie

Postanowiłem obejrzeć wszystko dokładnie i zobaczyć co tam CDP za literówek nam zgotowało. Muszę przyznać, że się zaskoczyłem negatywnie waga tych błędów. Punkty mają swoje zdjęcia, które są dołączone do tego tematu.

Pudełko:

1. Zdanie zaczyna się wielką literą! xD

2. Wypisane wymagania systemowe na pudełku są niezgodne z prawdą!

Oficjalna strona GuildWars podaje zupełnie inne wymagania systemowe w FAQ ( http://www.guildwars.com/support/faq/nightfall-faq.php)

Na zdjęciu podkreśliłem, to co się nie zgadza!

3. Spójrzcie na minimalne wymagania systemowe, na liczbę RAMu w karcie graficznej, na kartonowym pudełku:

(Zacytuję): ...GeForce z serii 3 z 6 MB VRAM...

Nie no to na pewno na 6MB GW by pływało ;) Smaczna ta "4" była?? xD

4. Aha to tłumaczenie. Wszędzie inne i w jednym miejscu błędne:

(Zacytuję): ...Wszystkie inne zarejestrowane znaki towarowe i znaki towarowe są własnością..."

Dodatkowo powiem , że tan sam tekst, jest zupełnie inaczej przetłumaczony na ulotce z karta aktywacyjną. Tam jest już poprawnie.

5. "...w trybie Gracz vs Gracz..." - W instrukcji jest to tłumaczone zawsze Gracz kontra Gracz lub po prostu napisane jest PvP.

O dwóch drobnych błędach na ulotce z kartą aktywacyjną nie chce mi sie wspominać ;)

Dziś jeszcze przeglądnę instrukcje i sprawozdanie napisze jutro jakoś pod wieczór :P

Jeśli znajdziecie jakiś błąd czy literówkę, to śmiało piszcie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne urwany tekst o szósttym bogu Elonny ( o tyle ważnym, ze przecież wokół niego kręci się fabuła). Ale nie majac dostępu do angielskiej instrukcji nie wiem, czy to babol wersji PL czy tak jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem, czy nie wrzucić tam po prostu posta, ale stwierdziłem, że lepiej zrobić to w osobnym temacie - może CDP poprawi to w swoich plikach i przy następnym "tłoczeniu" będzie już lepiej ;)

No to tak na początek:

------------------------------------------------------------------------------------

Instrukcja:

str. 12
- "...władzę na prowincją..." -> Powinno być "nad".

str. 13
- "...pokładają ufność w silne Kournan..." -> Dziwnie to brzmi, jest to chyba literówka, powinno być "sile" (jako sile mieszkańców prowincji Kourna).

- "...odgrywają rol kolejnych, nowych bohaterów" -> W cytacie wstawiłem przecinek, którego w tekście brakuje.

- "...wojna domowa, Zakon..." -> Słowo "Zakon" powinno byc napisane małą literą, poniważ w tym zdaniu chodzi poprostu o wyżej wymieniony zakon i nie jest to żadna nazw własna.

- "...Zakon przygotowuje swoje sługi do walki..." -> Z tego co wiem do Zakonu Słonecznych Włóczni wstępują ochotnicy pragnący pomóc w obronie Elony. Nazwanie ich "sługami" jest niewłaściwe. Powinno być "swoich żołnieży" (ewentualnie "poddanych").

str. 16
- "...ale imiona i twarze oraz postaci tych... -> Brakuje "e". Powinno być "postacie", ponieważ zdanie "mówi'' o tym, że imiona oraz postacie pozostaj niezmienione.

str. 17
- ...Mnisi-uzdrowiciele i elementaliści powietrza..." -> Według mnie nie brzmi to zdby dobrze. Poprawnei było by "elementaliści magii powietrza", a najlepiej "elementaliści wykorzystjący/władjący magią powietrza".

str 18
- (Nagłówek) "Baltazar" -> W spisie treści jest napisane "Balthazar. Wniskując z dlszego opisu stosowana jest pisownia "Baltazar", więc powinno zostać poprawione to w spisie treści.

------------------------------------------------------------------------------------

Miłej lektury ;) (p.s. mam nadzieję, że przeczyta to także ktoś z CDP xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2006 o 00:15, SimekPL napisał:

- "...ale imiona i twarze oraz postaci tych... ->

nie zgodzę się z tobą, wg słownika nie może byćpostacie tylko postaci !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 00:15, SimekPL napisał:

- "...ale imiona i twarze oraz postaci tych... -> Brakuje "e". Powinno być "postacie",
ponieważ zdanie "mówi'' o tym, że imiona oraz postacie pozostaj niezmienione.


to akurat jest poprawne gramatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do postów przedmówców:
Macie racje, sprawdziłem jeszcze raz i wygląda na to, że może tak być.
Ah późna godzina i chęć snu robi swoje xD Przepraszam za mój błąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz co SORRY ALE NA TYCH ZDJECIACH JEST WSZYSTKO OKEJ !!!!!!!!!
Zwerbuj - co masz do tego słowa normalne jak każde (zwerbować, czyli nająć!!!)

jakbys ne wiedział to ta gra wymaga 512 RAM, a w graficznej karcie WYRAZNIE PISZE <u> VRAM </u> a to co innego niz RAM i nie iwem co masz do podpisu Pentium IV 2ghz rownozedny - przecierz to napewno ma jakies informatyczne znaczenie a ty to bierzesz za bła

zarejestrowane znaki towarowe A znaki towarowe TO DWIE RÓZNE RZECZY !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 00:27, nadol91 napisał:

wiesz co SORRY ALE NA TYCH ZDJECIACH JEST WSZYSTKO OKEJ !!!!!!!!!
Zwerbuj - co masz do tego słowa normalne jak każde (zwerbować, czyli nająć!!!)



Chodziło mu o to, że zdanie zaczyna się z małej litery, czytaj co Simek napisał dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Prawidłowe wymagani gry masz tutaj - http://www.guildwars.com/support/faq/nightfall-faq.php - w oficjalnym FAQ. jeśli nie chce Ci się czytać to Ci skopiuję:

Minimum System Specs:
* Intel Pentium III 800 MHz or equivalent
* 256 MB RAM
* ATI Radeon 8500 or GeForce 3 or 4 MX Series Video Card with 32MB of VRAM

Recommended System Specs:
* Intel Pentium III 1GHz or equivalent
* 512 MB RAM
* ATI Radeon 9000 or GeForce 4 Ti Series Video Card with 64MB of VRAM

W ogóle w wymaganiach zalecanych brak jakiegokolwiek słowa o ilość RAMu na karcie!

2. Mistic już powiedział, zaczyna się z małej litery.

3. RAM i VRAM to co innego, ale nie chodzi tu o nazwę, tylko o ilość!

4. Ok. Słuchaj, zobacz ulotkę z Kartą Aktywacyjną. Tam masz to samo tylko o wiele lepiej przetłumaczone.

Zacytuję tłumaczenie z ulotki:
"Wszystkie pozostałe znaki handlowe lub zarejestrowane marki handlowe należą do ich prawnych właścicieli."

"Jeśłi macie skłonność do wytykania błędów, to upewnijcie się10 razy czy to na 100% jest błąd."

Jeśli ty masz skłonność do tłumaczenia, że błędy wskazane przeze mnie nie są nimi naprawdę, to najpierw przeczytaj dokładnie co napisałem na początku postu, a dopiero potem się udzielaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:18, nadol91 napisał:

ale co tym wskurasz ze wymieniasz te błedy, hę?
jesli myslisz ze CDP przysle ci nowe pudełko, to nikłę szanse ;P


on chce pokazać że nikt nie jest bezbłędny nawet CDP i zmotywować ich do lepszej pracy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na to, że dostanę nowe pudełko. To logiczne. Uważam i mam nadzieję, ze przy następnym "tłoczeniu" gry i drukowaniu instrukcji zostaną poprawione te błędy.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że osobiście zależy mi na tym, aby instrukcja i pudełko były pozbawione błędów. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować