Zaloguj się, aby obserwować  
Fantomer

po co powstało gram.pl ??

135 postów w tym temacie

cytaty sie tnie bo tak nakazuje kultura i wygoda czytających. Owszem nie jest to sprecyzowane w regulaminie, ale zadam ci pytanie: czy gdzieś jest napisane żeby ustępować miejsca starszym? hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:07, rad3onpl5 napisał:

Radzę przestudiować regulamin.


cztery zdania na krzyż... a wśród nich: "3. Postanowienia końcowe" - przeczytaj jakim rygorem obostrzone są kontakty z moderatorami <lol, rotfl :] >

Dnia 31.10.2006 o 15:07, rad3onpl5 napisał:

Wniosłem również o usunięcia pana z grona moderatorów fora gram.pl. Zobaczymy jak to się skończy.


<rotfl^2 :] > TYHE to "ona" ;)

Dnia 31.10.2006 o 15:07, rad3onpl5 napisał:

Cała sprawa przypomina komunizm


całe gram.pl stylizowane jest na komunizm - nie zauważyłeś przez ten rok? :] a zaczęło się od czerwonej rewolucji... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:20, Olamagato napisał:

A skąd wiesz czy za jakiś czas CDProjekt nie zmieni nazwy?


nie zmieni - zmiana nazwy (marki) nie jest prosta, niesie ze sobą ogromne ryzyko...

a to tłumaczenie o "CD" w nazwie... hmm... napewno jest to jakiś punkt widzenia O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj modki sie chyba troszkę wkurzyły;)

najwyraźniej im prawda w oczy kole bo fakt, faktem nie są to najlepsi moderatorzy.

Mój znajomy na tym forum dostał niesłusznie bana, wysłał 8 maili do modków i żaden nie raczył mu odpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:20, Olamagato napisał:

A skąd wiesz czy za jakiś czas CDProjekt nie zmieni nazwy?

narazie CDP nie zmieniło nazwy i dlatego ten temat i dlatego moje pytanie tutaj zawarte, bo żeby CDP przestało wydawać gry pod logo CDP a przeszło na określenie gram.pl to jak najbardziej zgoda, nie moge im tego w żaden sposób zabronić i jak chcą tak niech nazywają swoją firme

Dnia 31.10.2006 o 15:20, Olamagato napisał:

Bo słowo CD będzie rozpoznawalne jeszcze przez maksymalnie 3-5 lat?
Co dla kogoś, kto będzie znał wyłącznie DVD, Blue-Ray, nowoczesne gry itd. będzie znaczyło

dla mnie osobiście CDP nigdy nie wiązało się z połączeniem nazw CD + Projekt, nie mniej jednak jak się zastanowić to fajnie wyglądała by taka nazwa w dobie kiedy nie używa się już CD bo to oznaczało by że firma pamięta historie, pamięta stare dobre gry i na tej wiedzy buduje ciągle lepsze gry/tłumaczenia a nie biegnie razem z innymi na masówke byle do przodu byle kolejną gre wypuścić a że jest jeszcze niedopracowana to kogo to obchodzi najwyżej w dniu premiety ukaże się patch poprawiający 1/10 błędów a na poprawianie reszty błędów szkoda czasu bo przecież inne firmy już robią kolejne gry i niedługo wypuszczają kolejne buble to nie można sobie zawracać głowy jakimiś patchami tylko trzeba je gonic - dlatego wole stare CDP które pamięta gry jak BG2, które tworzy tak dobrze zapowiadającą się gre jak Wiedźmin aniżeli inne firmy które w dniu premiery gry wydają patch do nich

Dnia 31.10.2006 o 15:20, Olamagato napisał:

A skąd wiesz jakiemu celowi ta ankieta służyła?

masz racje co do ankiety, nie moge wiedzieć co inny myślą nie mniej jednak na zdrową logike to jeżeli w adresie jest nazwa cdprojekt to ktoś kto szuka strony CDP nie będzie podejrzewał że na gram.pl znajduje się obecnie strona główna i dlatego właśnie napisałem z tą ankietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:39, AgayKhan napisał:

Pisałaś o takich fajnych tematach, co są zamykane od razu. Możesz dać linki do nich. Pewnie
je przegapiłem.


nie, nie o tematach które są od razu zamykane. to był post w jakimś długim temacie. Sorki, zaraz wychodze z pracy i laptopa włącze dopiero jutro wieczorem. Jeśli nie zapomnę to dam tu linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:28, netka1984 napisał:

oj modki sie chyba troszkę wkurzyły;)

najwyraźniej im prawda w oczy kole bo fakt, faktem nie są to najlepsi moderatorzy.

Mój znajomy na tym forum dostał niesłusznie bana, wysłał 8 maili do modków i żaden nie raczył
mu odpisać.


Na Golu podobnie jest, kumpel dostal bana i nawet nie raczyli mu wytlumaczyc czemu.. A z 3 maile do nich wyslal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:40, Fantomer napisał:

dla mnie osobiście CDP nigdy nie wiązało się z połączeniem nazw CD + Projekt, nie mniej jednak
jak się zastanowić to fajnie wyglądała by taka nazwa w dobie kiedy nie używa się już CD bo
to oznaczało by że firma pamięta historie, pamięta stare dobre gry i na tej wiedzy buduje ciągle
lepsze gry/tłumaczenia a nie biegnie razem z innymi na masówke byle do przodu byle kolejną
gre wypuścić a że jest jeszcze niedopracowana to kogo to obchodzi najwyżej w dniu premiety
ukaże się patch poprawiający 1/10 błędów a na poprawianie reszty błędów szkoda czasu bo przecież
inne firmy już robią kolejne gry i niedługo wypuszczają kolejne buble to nie można sobie zawracać
głowy jakimiś patchami tylko trzeba je gonic - dlatego wole stare CDP które pamięta gry jak
BG2, które tworzy tak dobrze zapowiadającą się gre jak Wiedźmin aniżeli inne firmy które w
dniu premiery gry wydają patch do nich


Jakbys chcial zauwazyc, to Gothic zostal przesuniety ze wzgledu na te patche, bo jak sie dowiedzieli, ze gra jest niestabilna to zaraz po tym przesuneli premiery, by wydac gre z patchami -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 21:40, Matrusek napisał:

Jakbys chcial zauwazyc, to Gothic zostal przesuniety ze wzgledu na te patche, bo jak sie dowiedzieli,
ze gra jest niestabilna to zaraz po tym przesuneli premiery, by wydac gre z patchami -.-

zastanów się co mówisz, jakby g3 został przesunięty właśnie z tego powodu to by patche znalazły się odrazu w grze jak to jest w wersji CDP (?? czy może należy powiedzieć wersji gram.pl ?) a nie wypuszczane oddzielnie, pozatym sam fakt ile te patche poprawiają błędów dowodzi tego co powiedziałem że firma która wypuszcza buble w postaci niedopracowanych gier idzie na masówke bo gdyby zależało im na graczach to by poczekali troche i dokładniej wszystko sprawdzili a nie wiedzą że gra ma poważne błędy to mimo wszystko ją wydają bo tak jest najszybciej a patche wychodzą po premierze i to nie tylko się odnosi do gothica3 bo taka sama sytuacja jest z neverwinter nights 2 - gra wczoraj miała premiere i już wczoraj można było ściągnąć pierwszego patcha poprawiającego błędy - to już się zaczyna chore robić (o innych grach które tak samo miały to aż szkoda wspominać bo te dwie gry to nie są jakieś wyjątki/fenomeny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehm ale to gram dostaje pliki i daje je do tłoczni oni nie TWORZĄ gry tylko DYSTRYBUUJĄ. A to że dają patche od razu a nie za jakiś czas to raczej właśnie ukłon w stronę graczy bo mogą od razu cieszyć się nie z bugowaną grą. To że gra ma buggi to winna projektantów, a patche muszą być zlokalizowane a to trochę trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 18:14, L33T napisał:

To że gra ma buggi to winna projektantów, a patche
muszą być zlokalizowane a to trochę trwa.

a czy ja gdzieś powiedziałem że bugi G3 czy NWN2 to wina CDP ? poza tym w tych i innych grach naprawianie bugów nie kończy się na wydaniu 1 patcha tylko kilkunastu
ja nie mówię o błędach w tłumaczeniu więc mówiąc o tym że gra wychodzi i odrazu patch to krytyka skierowana w stronę twórców gry a nie firmy zajmującej się lokalizacją gry, ale CDP też nie jest niewiniątko pamiętam jak w gothicu2 wraz z kilkoma osobami powypisywaliśmy błędy na forum jakie znaleźliśmy w lokalizacji (i to nie było w stylu że co za bubel wydaliście tylko kulturalnie bo zrobić literówke to nic strasznego i każdemu się może przytrafić) to żadnego patcha nie raczyli wydać - edytowanie plików i zmiana czegoś takiego było na tyle proste pamiętam że jak się ukazało demo g2 to kilka osób przetłumaczyło je na polski, potem tłumaczyli się że coś tam coś tam ale to takie lanie wody było .... niesmak po tym i tak pozostanie mi w pamięci (ale wtedy nie było jeszcze gram.pl i może dlatego tak zostało to potraktowane a teraz to inaczej zostało by załatwione - tego już się nie dowiemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy naprawdę, chciał bym się martwić błędami w tłumaczeniu a nie 4 kolokwiami. Wiesz ile jest czasem stron do tłumaczenia? To że są pomyłki to norma i rzecz ludzka więc generalnie chill bo w życiu są ważniejsze rzeczy niż granie na kompie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 19:05, L33T napisał:

Masz problemy naprawdę, chciał bym się martwić błędami w tłumaczeniu a nie 4 kolokwiami. Wiesz
ile jest czasem stron do tłumaczenia? To że są pomyłki to norma i rzecz ludzka więc generalnie
chill bo w życiu są ważniejsze rzeczy niż granie na kompie :P

od kolokwiów też są sprawy ważniejsze ale to jak będziesz starszy to się dowiesz
pozatym to co jest dla kogoś ważne to jest sprawa indywidualna więc to że dla Ciebie coś jest mało ważne to nie staraj się wmówić innym że to i dla nich także powinno takie być
na zakończenie to te błędy w tłumaczeniu to dlaczego niby miałby być mój problem ? ja przecież nie pracuje w CDP więc czemu mówisz że to jest mój problem ? to tak samo jakby kolega dał Ci prace mgr do wstępnej oceny a Ty byś mu wyłapał błędy ort co by on skomentował że masz problemy .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 15:20, Olamagato napisał:

> czemu prawdziwa oficjalna strona CDP ma przejść do historii a zastąpić ma je gram.pl [...]
Bo słowo CD będzie rozpoznawalne jeszcze przez maksymalnie 3-5 lat?
Co dla kogoś, kto będzie znał wyłącznie DVD, Blue-Ray, nowoczesne gry itd. będzie znaczyło
CDProjekt? Moim zdaniem absulutne NIC.

CD-Action od nowego roku nie będzie już wypuszczać swojego czasopisma z wersją CD i nie zamierzają zmieniać nazwy a dokładniej co o tym mówiął załączam w obrazku a cały text można znaleźć w najnowszym CDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować