Zaloguj się, aby obserwować  
Yasiu89

Stargate SG-1 i Atlantis

136 postów w tym temacie

Wiem że na tym forum było troche fanów tego (moim zdaniem) najlepszego serialu s-f dlatego zakładam temat.
I chcę się zapytać czy ktoś zna fajne strony o GW po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubie ten serial. Niestety nasza telewizja wydaje sie tego nie zauwazac, ze jest duzo osob, ktore chcialyby cos takiego obejrzec, a nie tylko ''Moda na Milosc'' "K jak Kradzierze i rozboje'' albo ''Pensjonat pod Wilkiem'' ;). Nawet nie ma PL sklepu, ktory sprzedawalby plyty DVD z tym serialem :/. Pozostaje miec tylko nadzieje, ze to sie kiedys zmieni :)

PS. Co do strony to najwieksza i ''chyba'' najlepsza (bo innych nie znam ;)) odkad pamietam jest http://www.gwrota.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście telewizja nie widzi ile jest fanów tego filmu. Kiedys leciała seria 1 i 2 na TVN a 3 i 4 na HBO.
Mogliby puścic jescze raz od początku. W krajach zachodnich już dawno mineła (chyba) seria 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na HBO z tego co kojarze to bylo mniej wiecej do 6 serii (niestety nie posiadam aktualnych danych ;))

A jesli chodzi o kraje zachodnie to 8-seria to juz przeszlosc ;). Teraz rzadzi seria numer 9 (wlasnie jest przerwa w polowie sezonu 9 sg-1 i 2 sg-a) gdzie mozna spotkac kilka postaci z innych seriali, np. kolesia, ktory gral astronaute w serialu Farscape...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys lubilem ten serial,a le jak to bywa z serialami im sa dluzsze tym bardziej nudne i malowiarygodne - scenarysci wpadli w pewien schemat z ktorego nie mogli sie uwolnic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 11:32, Flagun napisał:

kiedys lubilem ten serial,a le jak to bywa z serialami im sa dluzsze tym bardziej nudne i malowiarygodne - scenarysci wpadli
w pewien schemat z ktorego nie mogli sie uwolnic :P


Co ty gadasz, StarGate to jedyny w swoim rodzaju serial. I jak dla mnie świat SG sprawia wrażenie prawdziwego i wiarygodnego, mimo że część rzeczy nie byłaby chyba mozliwa w rzeczywistości. I jak każdy serial ma lepsze odcinki i gorsze, ale byłbym daleki od stwierdzenia im dalej tym gorzej. Jedyni dziwnie było dla mnie teraz w sezonie 9 gdzie wszystko jest nowe. Zresztą fakt, że serial cały czas jest kręcony bez żadnych problemów i mają w planach nawet sezon 10, świadczy chyba o dobrej kondycji serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SG-1 i Atlantisa na DVD :)
Jednak w 9 sezonie mam wrazenie, ze wszytsko zaczyna sie od nowa, skonczyli sie Goa''uld''owie to wymyslili kogos nowego i nastepne 8 lat sieczki :)
Atlantis hmm... Atlantis jest swiezszy niz sg1 i musze poiwedziec, ze z wiekszym zainteresowaniem czekam na niego niz na jego prekursora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Atlantis ma to do siebie, ze jest w nim wiecej akcji, walk, potyczek z Wriath (tacy zli, posiadajacy zdolnosc regeneracji, cholernie ciezcy do zabicia. A do tego zywia sie na a nie ludzmi jako tako (wysysaja z nich zycie) ;). Lepsze efekty specjalne, ale to nie one decyduja o jakosci serialu. Pozycja warta obejrzenia, zwlaszcza, ze dopoki nie pojawil sie nowy wrog w serialu SG-1 wiekszosc watkow zmierzala do konca i trudno bylo czymkolwiek zaskoczyc.
Ja jednak caly czas z sentymentem wspominam pierwsze serie sg-1, gdzie byl polozony wiekszy nacisk na bohaterow, a nie na akcje. Gdzie wystepowaly motywy zycia prywatnego, emocji poszczegolnych ludzi i stosunkow miedzy nimi. Szkoda, ze watek z rodzina Jacka O''Neilla nie zostal rozwiniety, tylko zakonczony :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 18:02, Yasiu89 napisał:

Gdzie kupiłeś? Za ile? Kiedy?


Podejżewam, że gdyby napisał, to by conajmniej degrada zarobił :P

Ech.. Pamiętam ci ja StarGejta :) Fantastyczny serial :)
Jeden z trzech poza Farspacem i Lexxem (oglądał to ktoś?) moich ulubionych SF :) Niestety w polskiej TV nie ma szans żeby to obejżeć :/ Farspace i Lexx swego czasu leciały na Wizji TV (czy Wizji 1, jużnie pamietam :| ) i oczywiście w najciekawszym momencie stacja upadła.. I tylem się naoglądał :/
Z Stargate jest jeszcze gożej.. poza Filmami wprowadzającymi do serialu i początkiem serii pierwszej nie dane mi było oglądać więcej SG :/ Choć ostatnio widziałem jeden odcinek na HBO.. i muszę przyznać, że za cholerę nie mogłem pokapować o co jeździ :/
Ale zato zobaczyłem jak bardzo Richard Dean Anderson się postarzał od czasów MacGyvera :P
I co to jest ten Atlantis? Jakaś nowa wersja SG1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 18:10, DemoBytom napisał:

I co to jest ten Atlantis? Jakaś nowa wersja SG1?


To rownolegly serial w klimatach SG (ale w sumie dosc niezalezny i bardziej SF

A tak to sie w skrocie zaczelo:

********** S P O I L E R **********
Daniel (ten archeolog) przeszedl ascendencje (przeniesienie sie na wyzszy stopien istnienia) i mogl pogadac z pradawnymi (ale tylko tak troszke) i dowiedzial sie ze istnieje zaginione miasto. Szukali i w miedzy czasie znalezli kolejne wrota na ziemi (niestety nie wiem dokladnie jak). Przy pomocy wrot udali sie do innej galaktyki, ale energii starczylo tylko na podroz w jedna strone (szli do tego miasta). Na miejscu mieli spotkac pradawnych i z ich pomoca skontaktowac sie z ziemia.
********** S P O I L E R **********

Tak mniej wiecej wyglada poczatek SGA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:33, Piotrek K. napisał:

Na HBO z tego co kojarze to bylo mniej wiecej do 6 serii (niestety nie posiadam aktualnych danych ;))

A jesli chodzi o
kraje zachodnie to 8-seria to juz przeszlosc ;). Teraz rzadzi seria numer 9 (wlasnie jest przerwa w polowie sezonu 9 sg-1
i 2 sg-a) gdzie mozna spotkac kilka postaci z innych seriali, np. kolesia, ktory gral astronaute w serialu Farscape...


Na szczescie nie jest az tak zle na hbo poszla juz cala 7 seria teraz sa powtorki wiec mozliwe ze niedlugo zaczna 8 (moze kiedys uda im sie przyspieszyc:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 19:31, Volvox napisał:

To rownolegly serial w klimatach SG (ale w sumie dosc niezalezny
i bardziej SF


LoL... Amerykanscy spece od marketingu zrobią wszystko, żeby wydusić jeszcze parę dolców od widzów :)
Ale jeśli jest choć w połowie tak dobry jak SG-1 to na pewno warto obejżeć :)
Żeby tylko jescze szło to u nas jakoś normalnie dostać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 18:02, Yasiu89 napisał:

> Ja mam SG-1 i Atlantisa na DVD :)

Gdzie kupiłeś? Za ile? Kiedy?


Plyty kupilem w jakims komputerowym...
A reszta to wlasna inwencja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś film "Gwiezdne Wrota" w serii QDVD?
Polecam. oprócz filmu jest sporo dodatków na drugiej płycie (jak powstawał film, czy wrota istnieją itp.).

Wie ktoś ile kosztuje serial na DVD w Wielkiej Brytani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 20:46, Yasiu89 napisał:

Oglądał ktoś film "Gwiezdne Wrota" w serii QDVD?

Jasne!! Naprawde swietne wydanie. Pudelko niczego sobie, srebrne z wytloczeniami wrot, dwuczesciowe :). Szkoda tylko, ze symbole na Wrotach nie sa oryginalne :(. Imho baaardzo mocno psuje caly efekt i jest to bodajze jedyna rzecz jak mi sie w calym zestawie nie podoba :/...

Dnia 15.10.2005 o 20:46, Yasiu89 napisał:

Polecam. oprócz filmu jest sporo dodatków na drugiej płycie

Jak wyglada akcja informacyjna o filmie w Warszawie ^^

Dnia 15.10.2005 o 20:46, Yasiu89 napisał:

Wie ktoś ile kosztuje serial na DVD w Wielkiej Brytani?

W Anglii nie bylem, ale jakbym mial mozliwosci to bym zainteresowal sie ta oferta: http://www.sendit.com/circle/search?words=stargate+box+set&f=dvd&x=0&y=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno Martin Wood już oficjalnie potwierdził powstanie kolejnych sezonów Stargate, czyli 10 SG-1 i 3 Atlantis.

Co ciekawe powraca 60-sekundowe intro w SG-1
Dla tych co chcą obejrzeć:
http://www.stargate-project.de/stargate/index.php?seite=showdl&ID=321&link=downloads/SG1_S9_Intro_60sec.zip&download=1

Mają też powstać pierwsze gadżety ze StarGate''a: wrota i glider a także figurki postaci z Atlantisa i SG-1.
Fajnie byłoby sobie postawić na półce takie wrota, szkoda tylko, że nie działające ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie by ucieszyło polskie wydanie odcinków na DVD. Wrota tez by były fajne - naturalnej wielkości (zakopałbym za miastem, znalazł a później sprzedał NASA;>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować