Zaloguj się, aby obserwować  
smuggler

CDA 12/2006

621 postów w tym temacie


Dnia 03.11.2006 o 10:35, Markus89 napisał:

Miło usłyszeć/przeczytać, że nawet smugg się zgodzi w tym wypadku ze mną ;]


Ekhm zgodził się ze wszytkimi stronami ;)

Co do bugów, każda gra je ma, czy spatchowana, czy nie, zawsze będą, trzeba po prostu czekać na kolejne patche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 10:50, Full Wypas napisał:

> Miło usłyszeć/przeczytać, że nawet smugg się zgodzi w tym wypadku ze mną ;]

Ekhm zgodził się ze wszytkimi stronami ;)


Ale ja piszę za siebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 10:32, smuggler napisał:

Ocena Cormaca to ocena - co zaznaczyl na samym poczatku - zakochanego w grze fana cyklu. I
na to tez trzeba brac poprawke.


Ja wiem, ze nie istnieje cos takiego jak obiektywna ocena, sam zawsze powtarzam, ze ocenia sie subiektywnie. Niemniej jednak gdy gra dostanie ocenę na którą nie zasłużyła później są pretensje oraz oskarżenia kierowane pod adresami wszystkich redaktorów pod adresem zarówno redakcji czasopism komputerowych jak i serwisów internetowych. Zresztą niedawno o tym toczyła się zacięta dyskusja w wątku "CD Projekt vs. Cenega". Stwierdziłem tam, że grę powinno się oceniać za to jaka jest, a nie za to jaką ją chciałby widzieć recenzent.

Dnia 03.11.2006 o 10:32, smuggler napisał:

A jak ktos tylko chcial poczytac o grze - no to ma powiedziane
jak z nia jest.


Najnowszego numeru CDA jeszcze nie mam. Niemniej z uwagą przyjrzę się recenzji gry Gothic 3 choćby po to, żeby zobaczyć czy recenzent po za zachwytami wytknął też jej wady (nie tylko w ramce z oceną, ale i w tekście)

Dnia 03.11.2006 o 10:32, smuggler napisał:

BTW: ciekawe skad niektorzy juz graja w G3 - wersje z "wujkiem z Niemiec/Anglii/USA, ktory
przyslal..." raczej nie kupie, bo ilez razy mozna w to wierzyc? :)


Niektórzy po prostu ściągają sobie z sieci "kopie bezpieczeństwa". Ja osobiscie w gre Gothic 3 nie grałem i na razie nie zamierzam (mam 4 letni komputer). A informacje o błędach pochodzą z niemieckich serwisów internetowych (mimo iż wprost napisali, że gra jest niegrywalna, a niektórych zadań się nie da wykonać to wystawili oceny w granicach 85%). Także w oficjalnych komunkiatach prasowych jak i w serwisie gram.pl CD Projekt informował, że w polskiej wersji większość błędów będzie poprawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 12:03, Wojman napisał:

> Ocena Cormaca to ocena - co zaznaczyl na samym poczatku - zakochanego w grze fana cyklu.
I
> na to tez trzeba brac poprawke.

Ja wiem, ze nie istnieje cos takiego jak obiektywna ocena, sam zawsze powtarzam, ze ocenia
sie subiektywnie. Niemniej jednak gdy gra dostanie ocenę na którą nie zasłużyła później są
pretensje oraz oskarżenia kierowane pod adresami wszystkich redaktorów pod adresem zarówno
redakcji czasopism komputerowych jak i serwisów internetowych. Zresztą niedawno o tym toczyła
się zacięta dyskusja w wątku "CD Projekt vs. Cenega". Stwierdziłem tam, że grę powinno się
oceniać za to jaka jest, a nie za to jaką ją chciałby widzieć recenzent.


Ale gra jest TAKA, jaka ja widzi recenzent. Jak on ci powie "jest milion bugow ale i tak gra sie genialnie", czy "mi tam grafika wydaje sie najwspanialsza na swiecie" to co? Czytajac czyjas recenzje patrzysz na gre czyimis oczyma i na to trzeba brac poprawke. A Cormac uczciwie na samym popczatku powiedzial, ze tu obiektywny byc nie moze, bo jest maniakiem serii.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze w recenzji G3 nie ma ani slowa o braku wspinaczki, czyli podstawowej metody eksploracji w poprzednim Gothicu. To byl naprawde wazny element gry i dziwie sie, ze recenzent nie znalazl miejsca, by gdzies na tych siedmiu stronach chociaz o nim wspomniec.
Ale od czasu dziesiatki dla obnizajacego poprzeczke dla gier gatunku RPG Obliviona nie traktuje recenzji erpegow w CDA powaznie... przy czym nadal uwazam, ze to bardzo dobre pismo i niektore teksty (chocby EGMa) czyta sie z prawdziwa przyjemnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe fotki napstrykałeś. Fajnei wyglądają te chmury i kieliszek.
Jezel iktoś nie dostał swojej ksiażeczki do company of heros to mogę jedną odstąpić - dostałem dwie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten numer jest super tylko mam jeden problem z grą Bet on Soldiers Zaisntalowalem gre włąnczam ją pokazuje sieczarny ekran i Nie Wysyłaj. na końcu isntalacji instlaacja chce zeby cos dosistalować jakis programik czy to musi tez byc zeby gra poprawnie chodzila bo ja tego nie zaistalowalem.
Sterowniki mam najnowsze i Direct tak samo.
Jak ktos zna odpowiedź na moje pytanie niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:
1. Czy Codename Panzers jest w wersji ocenzurowanej?
2. Dlaczego nie ma jeszcze recenzji Faces Of War? Czyżby gra była tak trudna (a może słaba), że nie zmieściła się w tym numerze CDA?
3. Czy pojawią się recenzje polonizacji przygodówek wydanych u nas przez IQ?
4. Nie uważasz, że pisanie tekstów w dziale "Gry Wiecznie Żywe" przez pracownika firmy wydającej u nas opisywane gry jest nie na miejscu? Można by to potraktować jak reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być wścipski, ale ktoś chyba sobie w kulki leci...

Otóż skoro recenzowany był Gothic 3 w wersji zachodniej to jakim cudem na screenach widoczne są polskie napisy (Zwiadowca - str 63, Elitarny wojownik - str 52, czy nawet napis 1tys. widniejący przy wyposażeniu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 16:36, Markus89 napisał:

Nie chcę być wścipski, ale ktoś chyba sobie w kulki leci...

Otóż skoro recenzowany był Gothic 3 w wersji zachodniej to jakim cudem na screenach widoczne
są polskie napisy (Zwiadowca - str 63, Elitarny wojownik - str 52, czy nawet napis 1tys. widniejący
przy wyposażeniu)?

Może dostali już wersję polską ale nie mieli czasu aby napisać recenzję polonizacji, tylko screeny porobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie kupuje żadnych czasopism komputerowych (ostatni CDA mam z 2001 roku...). Dzisiaj wracając z uczelni z nudów zerkam na witrynę kiosku przy przystanku. Patrze: okładka CDA z Gothic 3. Zaintrygowany wczytuje się w drobne napisy na tytułowej stronie - plakat G3. Długo się nie zastanawiałem nad kupnem. Plakat nawet fajny, dobrze wygląda przy mapie Myrtany. Niestety to była jedyna rzecz która mi się podobała. Od papieru stanowczo wole czytać w internecie recenzje. Brawa dla CDA za bardzo ciekawy dodatek w postaci plakatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten numer chyba faktycznie jest dobry, bo nie mogę nigdzie go kupić. Wczoraj się zagapiłem a dziś pute półki. Będę zmuszony pojechac do Empiku, bo wokoło nigdzie nie ma. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 09:19, HumanGhost napisał:

Kurcze, ten numer chyba faktycznie jest dobry, bo nie mogę nigdzie go kupić. Wczoraj się zagapiłem
a dziś pute półki. Będę zmuszony pojechac do Empiku, bo wokoło nigdzie nie ma. :-/


ja jak wracam ze szkoły do domu to odrazu ide do kiosku po najnowszy numer bo następnego dnia może już nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 09:19, HumanGhost napisał:

Kurcze, ten numer chyba faktycznie jest dobry, bo nie mogę nigdzie go kupić. Wczoraj się zagapiłem
a dziś pute półki. Będę zmuszony pojechac do Empiku, bo wokoło nigdzie nie ma. :-/

Radzę prenumeratę....żadnego strachu o brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 09:24, AbeFrugo napisał:

Radzę prenumeratę....żadnego strachu o brak.


Nie dzięki. Nie kupuje co miesiąc. Tylko wtedy jak jest coś ciekawego dla mnie. A kupuje bardziej dla tekstów niż gier. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować